Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 16:14:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Всичко около кърменето - 3 "  (Прочетена 176877 пъти)
 
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #255 -: февруари 19, 2012, 19:50:28 »

Мерси за сайта Cherry tea ама то спред него всички са Ок при кърмене  crazy. Аз все пак ще се изцеждам до края на лечението, да не стане беля от моя зор.  girl_impossible
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #256 -: февруари 19, 2012, 21:57:34 »

И аз ги проверих вьв френския сайт и ги дават сьвместими с кьрменето.

В подробности пише, че много слабо проникват в млякото и от ciprofloxacin-а в детето отива 3% от педиатричната доза (това го разбирам като 3% от това, което биха му предписали за неговата вьзраст и тегло, ако беше болно самото то), а от metoclopramide-а - 5%. И за двата пише, че не са наблюдавани никакви странични действия при изследваните лица.

Но действай както ти говори вьтрешният глас. Той е най-добрият сьветник  good
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #257 -: февруари 20, 2012, 07:38:31 »

И аз ги проверих вьв френския сайт и ги дават сьвместими с кьрменето.

В подробности пише, че много слабо проникват в млякото и от ciprofloxacin-а в детето отива 3% от педиатричната доза (това го разбирам като 3% от това, което биха му предписали за неговата вьзраст и тегло, ако беше болно самото то), а от metoclopramide-а - 5%. И за двата пише, че не са наблюдавани никакви странични действия при изследваните лица.

Но действай както ти говори вьтрешният глас. Той е най-добрият сьветник  good

Благодаря ти Inaxtra  give_rose ще изчакам все пак остават само 4дни  good.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: февруари 27, 2012, 22:18:00 »

Момичета, имам въпрос относно кърменето. И понеже знам, че темата е много гореща и стават спорове (такива неща съм чела из нета, че лошо ми става) искам да започна с това, че търся единствено инфо, не изказвам мнение и наистина моля мамите с опит и с достоверна информация (а не основана просто на принципи) ако може да помогнат и да ме насочат къде да прочета.  give_rose
Вълнува ме това - кое гарантира, че в кърмата няма консерванти, Е-та и всякакви подобни боклуци, които консумираме на общо основание. Ще поясня, че аз нямам от къде да си набавям продукти, така наречените "от баба на село", а с био храни нямам възможност да се храня. Колкото и да се старая да се храня здравословно, въпросните боклуци (Е-тата, нитрати и т.н.) си проправят път до мен успешно. Та мъчи ме това, защото просто не мога да повярвам, че майчиния организъм е такъв филтър, че да чисти всичко. Все пак самите ние сме тъпкани с тях (аз съм и от хората, които вярват, че третата световна война се води с храните  Wink ). А никъде на намирам изследвания и статии, които да обясняват точно това! Нарочно ли се получава това, избягват темата ли? Въобще, къде е истината?  huhhuh.gif
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: март 02, 2012, 09:00:50 »

Моника, за съжаление нямам отговор на въпроса ти, но логически погледнато ти дори и в момента храниш детето си с тях през пъпната връв. Така че няма как да стане по-зле с кърменето smile А след като поотрасне малко детенце нали ще започнеш да го храниш със зеленчуци от пазара и месо от магазина. Все ще се сблъска с въпросните съставки. Аз също нямам баба на село, но успях да се сдобия с домашни ябълки и заешко през роднини на роднини. Така че не е съвсем невъзможно. Съвет: не го мисли толкова много. Виж принципните положения за кърменето и давай смело. Каквото и да прочетеш и да видищ няма да си напълно подготвена. Особено ако детето ти е като моето и не иска да суче изобщо няма да ти пука има ли Е-та в кърмата или няма, само ще се молиш да засуче smile

И аз имам питане свързано с кърменето, за съжаление с последния му стадий: отбиването. Вече почти нямам кърма. Веднъж на 2 дни гърдите ми се пълнят за по едно ядене сутрин. Пробвах с цедене да стимулирам, но не ми се получи особено успешно и накрая се отказах. Та питането ми е да му давам ли да суче, колкото има или да изцеждам по-малко колкото да ми облекчи напрежението в гърдите? Как се спира кърмата? Признавам си, че не съм чела нищо за отбиването ами направо наготово търся решение на проблема  blush
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #260 -: март 02, 2012, 12:02:37 »

Ели, кьрмата се спира постепенно. Колкото по-малко суче, толкова по-малко произвеждаш.

Дали ще му даваш да изцоква това, което ти слиза като мляко или ще изцеждаш по малко, зависи от това кое ти е по-удобно на теб и кое от двете имаш желание да направиш.
Мисля, че и при двете положения резултатьт (намаляване и спиране на млякото) ще е един и сьщ, защото ведньж на два дни не е ритьм, който да поддьржа лактацията и дори и да суче с този ритьм, спирането ще се получи от само себе си  good

Мисля, че сега е момента да ти кажа браво, за всички усилия, които положи около кьрменето. Излизаш достойно от кьрмаческата кариера и можеш да си горда от себе си  give_rose
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: март 06, 2012, 05:48:39 »

Капризче,
след изчерпателния пост на Ина, ще си позволя само следните 2 коментара:
1. Ако Ники те изцежда абсолютно до край, когато му даваш да бозае, а ти искаш по-бързо да спре кърмата, по-добре се цеди и му дай изцеденето. Като при цедене - НЕ цеди до край, а оставай по 30-40-50 грама (не зная колко мляко се събира) в гърдите. Може да пробваш и с листа от зеле, като не трябва да има зеле на зърната.
2. За стимулация на лактацията - ако искаш се свържи с консултант по кърменето...Може би с много усилия от твоя страна - цедене на 2часа през нощта, пиене на лактонен чай, ядене на овесени ядки, бадеми, супи, почивка...Не зная обаче дали си заслужава. В смисъл, че толкова усилия ще те съсипят физически, а твоето дете не спи по цяла нощ....Ще ти бъде изключително трудно.

Аз да се похваля, но ми намаля кърмата най-накрая. Последно цедях по 360-400мл  Oh my ... Не зная дали се регулира лактацията, защото вече не ходя на работа и не цедя, или пиенето на ibuprofen 800мг повлия на лактацията (извадиха ми 2 мъдреца на веднъж), но вече го няма това лудо напрежение в гърдите. И Леа като се нахрани и ако пробвам да изцедя (да видя колко има) - няма и 20грама - в сравнение с преди по 150мл. Най-накрая!
« Последна редакция: март 06, 2012, 05:54:15 от Anichka » Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: март 06, 2012, 08:52:22 »

Мислех, че съм писала тук не явно съм се объркала и не съм smile

Ина, благодаря ти за признанието. Аз си знам колко ми костваха тези 8 месеца, но е приятно някой около теб да го оцени, особени при положение че дори близките ми не ме подкрепиха особено и от 40-тия ден на татък ми обясняваха че вече било време да го отбия и нямало смисъл от това кърмене. И без друго съм нямала достатъчно кърма, а и вероятно била нехранителна... И тези консултанти, които е консултирали, какво разбирали... Единствено Даниел винаги ме е подкрепял, за което съм му много благодарна  heart

При нас кърменето окончателно приключи. Опитах се да стимулирам с цедене, ефекта беше никакъв и накрая просто си спря... Вече 3 дни не съм го кърмила и не усещам никакво напрежение в гърдите. Така че официално финиширахме с кърменето. Доволна съм и на малкото, което съм дала на детето си smile

За бъдещите кърмачки, които вероятно ще срещнат много от моите проблеми при кърменето искам да кажа, че с усилие и постоянство всичко се постига. На нас ни отне около месец да започнем да се кърмим нормално, но се получи и това е най-важното. Костваше ми много безсънни нощи, много цедене, много пиене на чай, ядене на какви ли не неща, но си струваше. За мен кърменето беше голяма победа и съм доволна от себе си че успях да я постигна smile
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: март 19, 2012, 15:36:43 »

Имам усещането,че кърмата ми много намаля.Не знам дали да стимулирам или да оставя нещата на естествен ход.По-скоро имам желание да отбия преди лятото,но не искам да насилвам детето,ако не е готова.
Сутрин суче приблизително 30мин като постоянно сменя гърдите.Не знам след 10-тата минута какво намира,чувствам се като залъгалка.През нощта се събужда поне 5 пъти и всеки път я приспивам пак на гърда.

Мамите,които са отбили-споделете как премина този процес при вас?След отбиването децата спят ли по-спокойно?Това постоянно пробуждане не ми се вижда вече нормално.

Хапането,от което се оплаквах премина!Наистина се оказа период,но при нас близо двумесечен.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: март 19, 2012, 21:51:11 »

додо, и на мен кърмата доста ми намаля преди малко повече от месец. И ние през нощта се будехме през час и все иска да суче, а гърдите ми според мен празни. Мислех си че нещо я "търмози" и ме ползва за успокоение повече отколкото  че е гладна. Аз лично за себе си реших да не стимулирам а да оставя нещата да се развиват естествено. Сега малко се нормализираха нещата, кърмя вечер за заспиване и 1-2 пъти през нощта, но за закуска вече нищо не остава и затова я заменихме изцяло с "твърда" храна.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: март 19, 2012, 23:06:28 »

Monikamaria изказвам и аз моето мнение...от това което ми обясни лекарката която ме изражда- останах с впечатлението че поемането на каквото и да е с кърмата и от плацентата не е с еднакъв ефект. Когато е в утробата майката наистина филтрира и ако не злоупотребява с нещо бебето може и да не се засегне. Докато с кърменето  не е така...каквото ядеш това му и предлагаш. Но нещата вече не стоят както преди- вече много се говори за чистите храни и био храните и смея да твърдя че може да си намираш качествена храна на достъпни цени-просто трябва много четене в магазина и само да вмъкна че маята и содата и те са отбелязани с Е. Избираш простите неща избягваш шоколада сладоледа гледаш да си приготвяш повечето неща и ядеш само плодовете и зеленчуците в сезона За нитратите киснеш в топла вода белиш кората или оставяш 2-3 дена в хладилника. На ябълките задължително им махаш кората или купуваш от разни бабички. Ние с мъжът ми пътуваме доста и аз винаги гледам да си набавя нещо домашно.
Колкото до кърменето- започна да ми се превръща в голям кошмар. При нас е обратно - ядем твърда храна и после Нанииии с едни такива жални очи. Ако и предложа 20 пъти на ден ще си цокне. И поради тази причина имам кърма все едно имам новородено. На това отгоре ме и хапе ужасно и ми е много неприятен този процес обае тя не се усеща. Почти бях се наложила с 3 кърменията и започнаха да избиват кътниците и ела ни вижте. Единият път така ме хапеше натова отгоре беше се кротнала от един час да си цока и нямаше намерение да пуска и аз не издържах и я бутнах и какъв рев 2 часа рева и само наниии и това ставаше от 4 до 6 сутринта. От тогава поне като и кажа хапеш и пусни и знае. Но си мисля че е много зависима от това и съм решила другия месец да и купя един лак от тези за мазане на ръцете и така да се мъчим. Иначе за спиране съм чела за рицинус комунис 30 СН Просто при нас няма да се получи постепенно и ако я оставя сигурно ще ме търси до 5 годишна.
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #266 -: март 20, 2012, 08:42:50 »

Dodo, на мен кърмата ми намаля след като пих антибиотиците,опитах се да стимулирам, но не се получи за съжаление cray. Кърмя сутрин и през деня, но нямам за цяло хранене, затова додавам и АМ. Махнах и вечерното кърмене за заспиване преди 1мес някъде,защото нямах достатъчно кърма и тя цокаше по 1час, полу заспала след това започваше да реве. Сега мъжът ми я приспива вечер с АМ, ако аз я приспивам тя пак си търси и се ядосва,че недавам. Надявам се скоро да свикне вече. Аз спрях да кърмя през ноща към 10мес, просто вече не издържах, тя се будеше на ввсеки 1час. Като се събуди нощно време я гушаках,докато се унесе, но най-много помогна мъжа ми, защото като ме видеше мене и се ядосваше, че не давам да цока, а при него направо заспиваше. Така премахнахме нощното кърмене сега се буди понякога 2-3 пъти,понякога си спи цялата нощ до 6 сутрита. Като съм забелязала, че буденията са до към 12 след това си спи.
Успех с кърменето и се надявам това намаляване на кърмата да е само временно Good luck
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: март 21, 2012, 11:53:35 »

Момичета имам въпрос .
Другата седмица трябва да замина по работа и няма да ме има 6 дни. С цедене вечер мисля, че ще оправям положението и няма да имам проблеми. Въпроса ми е дали след това ще мога пак да го кърмя . Нещо бях чела, че като спреш веднъж не било хубаво после пак, ама може нещо бабини деветини да са, не се сещам какво точно беше.
Гадно ми е сега, че така изневиделица ще трябва да стане  sad
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #268 -: март 21, 2012, 13:23:47 »

Диди, за отбиването не мога да ти помогна.

Момичета как разбирате, че ви е намаляла кьрмата?

Лени, сьс сигурност са бабини дветини, не виждам абсолютна никаква разумна причина да не можеш да си продьлжиш кьрменето като се вьрнеш. Като сьм те подхванала, я кажи вие колко кьрмения имате денем и нощем. Тьрся си база за сравнение.
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: март 21, 2012, 13:46:16 »

 leni_beni_, бабини девитини са : казват, че после детето щяло да уручасва. Споеред мен ако много искаш ще може да продължиш да кърмиш, като в началото ще е понамаляла, но постепенно пак ще се стимулира кърма (моя приятелка лятото прекъсна за седмица да кърми 9 месечната си дъщеря, но после си продължи). Друг е въпроса, че твоят син е достатъчно голям - ти си преценяш!
prety, кърмата е намаляла и от това, че не се кърми нощем (тогава по - добре се стимулира), но предполагам, че успешно може да се кърми и само денем smile
m_eleva19, и моето момиче все ме дърпа и така си мисех, че до ученичка ще си изкара... сега ходя на работа и поне през деня пропуска, но вечер се буди по 2 пъти да си яде... Аз за себе си реших около Великден да отида на гости при нашите и с помощта на мам да я отбия, защото наистина само я дразня и изнервям малката - като ме няма по цял ден и си слуша гледачката и си яде добре и спинка много на обед , а с мен събота и неделя са нерви и безпокойство и надлъгване с какво да я занимавам, за да не суче постоянно. Мисля, че каквото е имала да получи от мен си го е взела и сега вече суква по съвсем малко и няма смисъл да продължавам. С какви хапчета се прекъсва кърменето, трябва ли да ходя на лекар да ми изпише или са универсални.
"След отбиването децата спят ли по-спокойно?Това постоянно пробуждане не ми се вижда вече нормално."  додо, от моя приятелка разбрах,че нейното момченце много се е успокоило и укротило, когато е спряла да го кърми - бил е точно на 1 г, и първата вечер се пробудил 2 пъти, на втората веднъж и после си спал спокойно....

Да не излезе, че ви агитирам да не кърмите - напротив! Просто всеки случай е индивидуален. Моя приятелка добре е " дрисирала" детето си да суче само сутрин и вечер, през другото време той не търси, не се нерви, вечер спи... така бих кърмила 5 години, но когато аз самата съм допуснала детето ми да иска постоянно и отказа да се приема драматично и... сама съм си предопределила нещата.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines