Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 10:33:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Всичко около кърменето - 3 "  (Прочетена 176722 пъти)
 
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: януари 04, 2012, 21:23:32 »

echy_ , аз все още не съм давала замразена кърма и дано не ми се налага да го правя  pardon

Но знам, че се размразява на водна баня, т.е. не трабва да се кипва.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: януари 04, 2012, 21:50:34 »

Но знам, че се размразява на водна баня, т.е. не трабва да се кипва.
echy, съгласна съм с поста на bejkite. Кърмата я размразявам на течаща топла вода (водата при нас е безплатна). Около 5мин отнема. Пробвам на ръката дали е ОК. Познати притоплят в микровълновата, но според мен може да се получи неравномерно затопляне.

За различен вкус - не съм я пробвала размразена и нямам мнение, но до сега Леа не е отказвала замразена кърма.
За мирис - в началото използвах пликчета на Нук, които миришеха ужасно според мен. Придадоха миризма и на бибероните и като свършиха тези пликчета, смених бибероните чак. Сега използвам пликчета Лансинох и миризмата е почти незначителна  (да не кажа няма я).
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: януари 05, 2012, 15:46:13 »

Ечи, аз съм давала от замразената кърма, бях замразила много, но мисля, че използвах само едно-две пликчета за пюретата. Замразявах в пакетчетата на Лансинох и я размразявах за няколко минути в съд с топла вода. Определено е по-различна на мирис, в никакъв случай не се разваля, но като че ли наистина е малко по-различна. Другите просто ги хвърлих защото така и не им дойде реда- 6 мес минаха и така....
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: януари 11, 2012, 16:09:28 »

Мами,помагайте!
Дариана ме хапе много.

От седмица хапе постоянно.И преди се е случвало,ако не й е удобна позата.
Сега сякаш го прави нарочно и е вид игра за нея.
Зърната ми са на рани и отпечатъци от зъби.Захапва зърното,повдига се от мен и дърпа назад.Болката е неописуема.Направо откачам.

Не знам дали проблема ми е кърмачески-по-скоро не знам как да я накарам да разбере,че боли и не трябва да прави така.
Не съм фен на шамарите и не мисля,че това би дало резултат на тази възраст.
Вчера вечерта като се приспивахме ме нахапа жестоко-оставих я в кошарата(това минава за наказание),тя ревна.Стоях и й обяснявах,че мама я боли и не трябва да прави така.Разстрои се много.Взех я да я успокоя-нито песни,нито носене помогна.Реших пак да й предложа гърда-все едно вече не се сърдя-да се насуче и да заспи.Отговора беше ново нахапване.Направо полудях и изпаднах в истерия.

Може да е тъпо след всички трудности през които минахме,но това ще ме накара да я отбия в най скоро време ако не спре!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #229 -: януари 11, 2012, 16:38:23 »

Ужас! Много неприятно. Не знам какво да те посьветвам, защото както многократно сме установили това, което помага при едни, не действа при други.

Просто ще споделя аз какво правя.

Когато ме ухапе, викам силно "Аай!" (и то сьвсем искрено), правя болезнена физиономия, после започвам да я питам " Защо ме ухапа? Мама я боли, ай, ай колко ме боли", все сьс сьщата болезнена физиономия. Виждам, че се смущава, разбира, че е направила нещо. Ако иска да цока още й казвам: "Ще ти дам пак да цокаш, но внимавай да не ме ухапеш пак". Ако ме ухапе и втория пьт, прибирам гьрдата (наказанието демек) и се захлупвам "да плача". Но гледам по-скоро да не й давам след хапане.

Няколко пьти се е разплаквала и й казвам: "Добре, няма нищо, сигурно не ме ухапа нарочно, следващия пьт ще внимаваш повече".

Не мога да кажа, че ми е помогнало на 100%. Все още се случва да ме загризе, повечето пьти без да иска, защото се е разсеяла с нещо.

Растат ли й зьби на Дари в момента? Това ги кара да хапят.

Аууу, как ти сьчувствам... Friend
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: януари 11, 2012, 16:47:52 »

Подозирам,че е от зъбите,но това не я извинява.
Три са на повърхността,а целия венец е отекъл и побелял.

Хапе не само зърната и гърдите ми-корем,крак,буза,рамо-каквото докопа.Хапе и баща си.Но ухапването на други места успявам да контролирам.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #231 -: януари 11, 2012, 17:11:58 »

Марта сьщо хапе, особено по рьцете много ни хапе (и най-вече мен).

Зьбите я извиняват - тя не знае да се контролира, нито знае какво ти причинява.

Бой и викане няма да разрешат проблема, нито ще донесат нещо позитивно.

Бьди твьрда и не й давай да цока след като те е ухапала, ако ще да реве. Ясно й покажи, че заради това е лишена от гьрда. Друго не виждам какво да те посьветвам.

И не й позволявай да ви хапе другаде, дори и на игра, за да не й се омешат понятие кое е позволено и кое-не.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: януари 11, 2012, 17:34:41 »

Додо искрено съжалявам, че Дари те хапе. Извинявам се за глупавия въпрос, но с горните ли зъбчета перфорира или няма значение? Дано съвета на Ина помогне.

И не й позволявай да ви хапе другаде, дори и на игра, за да не й се омешат понятие кое е позволено и кое-не.
Леа налита и ни хапе по ръцете ужасно настървено - особено мен..Налита към гърдата със засилка,но досега не ме е хапала. Но определено ще взема впредвид написаното.
Додо, Ина, много интересна и полезна за мен дискусия. Благодаря Ви.  give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #233 -: януари 11, 2012, 17:41:24 »

Извинявам се за глупавия въпрос, но с горните ли зъбчета перфорира....

С двете, просто "кляк" и затваря ченетата между, които е зьрното  angry (поне при нас, но предполагам и при Диди е сьщото).

Всички минават през този период, но при Диди явно се е вьзобновило  huhhuh.gif
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: януари 11, 2012, 18:13:13 »

Ясно. Мерси, Инче...
Да видим кога ще бъда и аз перфорирана...Определено няма да е към положителните емоции на кърменето, но явно ще трябва да се премине през него за съжаление.
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #235 -: януари 11, 2012, 19:29:47 »

Ахх как прекрасно ви разбирам. И ние сме с 4-ри зъба, но захапката е като булдог, така ме боли като натисне. Синът ми обикновено го прави съвсем умишлено, когато вече не цока, а си държи зърното като биберон и аз се опитам да го махна и хапппп... леле как боли angry. Мъжете си нямат и представя какво е да си майка. Ачко, когато се приспива сучейки не пуска, лежи си и си поцоква блажено. Ако не е заспал и се размърдам почва  cray и се тръшка и ако не дам пак гърда няма нани-нани. До кога ще се приспиваме така Oh my ...
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #236 -: януари 12, 2012, 07:20:16 »

Dodo23, това с хапането е направо ужсно  angry.Мен ме хапеше особено в началото, когато долните зъбчета й бяха новоизникнали. При нас действа метода на Inaxtra,ако ме ухапе, с болезнена физиономия извиквам, дърпам я настрана от гърдата и след това обяснявам че, боли така. Обикновенно след това не давам да суче пак веднга,разсейваме се 10мин и тогава предлагам пак.Ако пак ме захапе не давам повече.Според мен е от зъбоникненето цялото хапане. Може да пробваш да намажеш венците с някое от гелчетата преди кърмене crazy
Дано скоро да отмине.
« Последна редакция: януари 12, 2012, 07:32:45 от prety » Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: януари 12, 2012, 08:31:58 »

Ани,хапането е както Ина е казала-с двете челюсти едновременно.Остават ми прекрасни белези и отгоре,и отдолу на зърното.А понеже тя захапва и дърпа назад,докато зърното й се изплъзва,по самото зърно остават кървави дири след зъбите й.

Кокиче,съжалявам да чуя,че и у вас е така!Дано скоро отмине,и пак с Ачо да се гушкате с усмивка!
И за мен най-големия проблем,е че така заспива.Няма ли цица,няма сън.Тя се изнервя във времето и като се поизмори още,става все по-трудно приспиването.За това и метода,като хапе,да не давам,не действа особенно.

Ина,не се изразих правилно по-назад.Разбира се,че зъбоникненето извинява Дара за държанието й,но от това мен не ме боли по-малко.

Прити,благодаря и за твоята подкрепа.Това хапане ми е много по-различно,от онова при появата на първите зъбчета.Онова не го правеше умишлено и бързо свикна как да засуква правилно.

Вчера не се бяхме кърмили цял ден.Рано сутринта,докато беше още сънена,се насука,но това броя за нощно кърмене.През деня предлагах 2-3пъти и всеки път тя хапеше,и аз прекратявах процеса.Вечерта беше много кисела,не спа през деня и с доста усилия и 6 ухапвания се накърмихме блажено.В един момент просто спря да хапе.Колкото и силно да притискаше гърдата,не използваше зъби.Кърмих многократно тази нощ.
Предполагам е нормално,че мялкото слиза бавно-суче около минута на празен ход преди да потече.Мисля,че това я изнервя,защото е нетърпелива и може да е причина да недоволства.

Извинявам се,че съм така подробна...
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: януари 12, 2012, 10:38:02 »

Да се включа и аз:) Диде ние сме с 8 зъбчета и до сега веднъж ми се случи да ме захапе( познай какво беше чувството) докато суче-беше на игра, не го отдавам на зъбките. Но освен зъбоникнето, може да е и от това че е по-гладничка и нетърпелива, а млякото слиза по-бавно, разбира се, освен ако не са препълнени гърдите.
www.breastfeeding.com - ето тук има много въпроси, съответно и отговори на проблеми свързани с кърменето.А ето и нещо свързано именно с това- ако желаете мога отдолу да напиша текста на български, дано да е от полза и на др мами.


Now, to deal with his biting.  When you feed your son, do you offer the breast or solids first?  Under most circumstances, either choice is fine.  Some mothers prefer to breastfeed first to comfort their baby and then finish the meal with solids.  Other mothers prefer to begin with solid foods and use breastmilk to wash down the solids.  To handle the biting, however, I suggest that you try to offer solid foods first to satisfy your baby's immediate hunger, than offer the breast.  Pay attention to your son's activity at the breast.  Most biting occurs in a playful fashion at the end of a feeding.  The baby may not even realize what he or she is doing.  If you stop nursing at the first sign that he is losing interest and the feeding is about to end, you won't give him the opportunity to bite.  If he does bite, immediately remove him from the breast, firmly tell him "no", and do not immediately offer other food.  Offering him more food at this point would be like rewarding him for doing something you don't want him to do.  Wait at least 10-15 minutes, then offer the breast again.  If the biting continues, stop breastfeeding for at least 30 minutes.  Biting is seldom a cause for weaning.  Babies learn quickly that biting results in separation from the breast and will usually stop biting after several days.  If Gordon is teething and the gums are swollen and painful, you may need to breastfeed more often and for shorter periods of time.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: януари 12, 2012, 16:11:46 »

Мен Никола ме е хапал само веднъж. И аз извиках силно, той се ококори малко се постресна, но  разбра, че е направил нещо , което не трябва. Беше някъде по обяд и до вечерта не му дадох да суче, а му говорех и му показвах къде ме боли. От тогава не ме е хапал, а още го кърмя и има 14 зъба  smile
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines