Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 14:41:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Всичко около кърменето - 3 "  (Прочетена 176645 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: ноември 25, 2011, 17:09:54 »

А защо дохранваш? Детето неспокойно ли е? Ако напишква добре и редовно памперсите и ака няколко пъти на ден, и ако не е нервно и не плаче след храненезначи се храни нормално good Ако се чудиш, намери от някъде везна и я тегли преди и след всяко кърмене - в продължение на 24 часа поне, за да видиш какво изсуква. Може и въобще да нямаш нужда да даваш АМ. Сега така ми се струва каране на сляпо, поне от написаното в предния ти пост.
За белите топченца - не са обезпокоителни. Защо те притесняват?

Да знаеш, че давайки АМ няма да стимулираш лактация и в един момент ще се завъртите в омагьосан кръг, от който се излиза по един начин - отбиване и хранене само на АМ.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: ноември 25, 2011, 22:13:57 »

Ако мислиш, че детето е прехранено защо продължаваш да даваш АМ?
Признавам пред всички, че нямам никакъв опит с АМ и изобщо не са ми ясни въпросите свързани с даването му. Мисля, че се получи така при нас, защото никой не ме гледаше какво правя и не ми казваше какво да правя - просто нямаше кой. И в крайна сметка си правех каквото си знам и каквото бебето ми показваше. Два часа след раждането ми го дадоха и ни оставиха да се гледаме двамата. Давах му да суче, когато плачеше, ако смятах, че не е гладен - просто го гушках и люлеех.
Още в началото педиатърката ни ме посъветва да го кърмя само от едната гърда и да не го държа повече от 20 минути, а храненията ни да са на 3 часа. Наистина винаги съм го кърмила само от едната гърда, като редувах гърдите. Знам, че не е препоръчително така, но той винаги заспиваше най-късно към 15тата минута и в началото опитах да го будя и да суче от другата гърда, но той не искаше и аз спрях с терора - оставях го да си спи, а след това давах другата гърда.  В началото го будих на около три часа, защото имаше жълтеница и спеше много, но след това сам си направи режим на около 2,5часа - спрях да го будя и не му отказвах, ако иска по-рано.
С всичко това искам да кажа, че детето показва най-добре от какво и колко има нужда. И както преди мен е казано - дохранването води до отбиване. Количеството кърма може да се увеличи за около три дни, ако се стимулира лактацията.
uliaulia и аз в началото цедях след всяко кърмене. Това, че си изцедила 5мл не означава нищо друго, освен, че детето си е изяло нужното количество. Няма нужда в гърдата да остава много след храненето. Виж, ако е гладно, даваш другата. Ако храниш бебето само от гърда няма опасност да го прехраниш. За това, ако иска и другата гърда - давай му. Ако не му даваш допълнително АМ няма опасност да го прехраниш.
На много места съм чела, че бебето изяжда 80% от нужното му количество през първите 10 минути, така че и времето не е показателно. Аз никога не съм кърмила по-дълго от 20 минути, но не се е и налагало. Ако бебето и майката имат някакви физиологични затруднения може и да се наложи по-дълго кърмене. А по-дългото кърмене за майката означава само едно - стимулиране на лактацията.
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #197 -: ноември 26, 2011, 13:12:15 »

През нощта е много неспокойна и плаче и се започва едно кърмене през час, тя продължава да реве и тая нощ не издържах и дадох 30 мл ам, защото не знам какво да я правя, но после разбрах, че пак е ревала. Иначе 15-20 мин достатъчно ли са от една гърда?За сега давам предимно от двете като доизцеждам през деня и от двете гърди, за да има да и даваме нощем. Въпросът е 4е не знам колко изяжда от мен, тъй като тя си и почива,будя я да си просължи и така минават няколко минути. Никога не изцеждам докрай обаче иначе трябва да цедя по един час на гърда и става едни никакво. Сега например в 10 4. след хранене цедих и от двете,а сега е време за хранене и не ги усещам пълни и напрегнати като при по-големите паузи без цедене.
Мислех,че е прехранена когато дохранвах, а сега сме само на кърма( с изкл. на през нощта тези 30 мл).
« Последна редакция: ноември 26, 2011, 13:24:48 от uliaulia » Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #198 -: ноември 26, 2011, 13:41:53 »

uliauliaАз бих те посъветвала да държиш бебето на гърда докато само я пусне.в началото аз също засичах минутите, но по важно е да видиш дали суче активно.толкова малки бебета може да имат нужда от повече време, за да се нахранят.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: ноември 26, 2011, 15:52:25 »

Може да плаче нощем от колики. У нас месеци наред беше голяма борба с тези колики. Всяка нощ от 11 до поне 3 сме го люляли и разнасяли, иначе не се успокояваше. Кърменето също успокоява и укротява в такива случаи. Сигурно за това иска да суче на един час през нощта. Просто има нужда от успокоение. Това беше една причина, която ме принуди да използвам биберон залъгалка. Просто не издържах да използва мен за тази цел. Всяко дете е различно обаче.
20 минути могат и да са достатъчно. Наблюдавай детето и това дали и кога ще пусне гърдата или пък ще заспи. Защо не опиташ без АМ - явно имаш достатъчно кърма. И още един въпрос - защо нощем даваш изцедената, а не кърмиш от гърда? Дори и да не чувстваш гърдите си напрегнати, това не означава, че вътре няма достатъчно кърма за бебето. Слагай го на гърда и ще разбереш дали има нещо или не.
Внимавай с многото цедене да не си докараш хипер лактация, че и това е проблем. Аз не бих изцеждала до край и двете гърди.
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #200 -: ноември 28, 2011, 11:29:52 »

Мами какви електрически помпи ползвате?

Иначе ние нямаме никакъв режим, вчера преди обяд съм давала гърда през 15 мин за успокоение, после правеше паузи от по 2-3 часа, а през нощта и дават изцедена, за да мога да спя поне 2-3 4аса. Биба не приема за съжаление, колкото и да бях против, сега се моля да я задържи в уста повече. Единствено ми тежи цеденето, за дълго време изцеждам малко количество
Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: ноември 28, 2011, 14:15:47 »

Uliaulia, защо цедиш?
За да можеш да спиш нощем, защо не спиш с бебето? Кърмете се лежейки. Спи винаги, когато бебето спи (и през деня).

Това, че нямате режим не трябва да те притеснява. Нали затова се казва кърмене на поискване.
И Дани не иска биберон. Аз до вторият месец не му давах, за да не нарушим цокането, а след това вече не я искаше. Сега когато иска да заспи, смуче палеца sad

« Последна редакция: ноември 28, 2011, 15:05:58 от bejkite » Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: ноември 28, 2011, 14:16:22 »

uliaulia, най-важно е кърменето през нощта, опитай да спиш през деня, а не да даваш добавка през нощта. Кърми се и от двете гърди на кърмене, освен ако бебето не пуска само гърдата и заспива доволно още след първата. Ограничаването на времето на кърмене до 15 минути на толкова малко бебе за мен си е направо престъпление (извинявам се за силния език, но доста бих помислила да си сменя педиатъра, като чета съветите на твоята). Моят син на тази възраст сучеше по час, час и 15 минути на хранене и след половин час започвахме отново, като аз в този половин час и цедях, за да стимулирам. Да, кошмарно е, ама за десетина дни се нагажда всичко с количествата. За биберон-залъгалка ви е много рано поне според мен, най-много да заместиш някое хранене уж, за да се успокоите, вместо да се накърмите. Хубаво е да цедиш след всяко хранене и двете гърди на този етап - по 15 минути на гърда, дори да не изцеждаш нищо. Само за седмица-две ще се стимулира производството, така че няма да имаш нужда от често цедене. Аз съм ползвала електрическа помпа на Медела, много бях доволна. Не знам за какъв режим говориш, то детето още не знае на кой свят се намира, педиатърката ти кърмене на три часа иска. Води се по детето, сложи ли ръката в устата, слагай веднага на гърда. И запомни - гърдите не са складове, за да ги усещаш пълни и да чакаш да се събере мляко, то се произвежда в момента на кърмене.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: декември 05, 2011, 23:05:03 »

 goodpost За пореден път се убеждавам че ако една мама иска да кърми то последния човек който трябва да пита е педи Какви са тези 15 мин какви са тези 3 часа на толкова малко бебе Когато детето стане над 4 килограма и заякне може и да се нахранва за 15-20 мин но на ман бабка ми сучеше по 1 час и след два часа пак ПОнякога може да суче 10 мин и да заспи и след 30 мин пак да се събуди да си дояде  Спях тя като спеше  Аз съм човек който обича режима и реда и  ми беше адски трудно в началото и постоянно се раздирах между съветите на родата които постоянно ми натякваха че детето нямало режим че щяла да се научи на ръце и съветите за кърмене на поискване и гушкането Ами нито се научи на ръце нито млечица хвана и режим си изгради Всяко нещо с времето Ще видиш че сега ако удържиш след два месеца ще ти е в пъти по-лесно В началото е най-трудно да се кърми -заради ей такива съвети- но после е много лесно и удобно
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: декември 06, 2011, 16:07:43 »

Съгласна съм с Scarlett  и m_eleva19 , аз честно казано никой не слушах. Действах си както ги усещах нещата, а и бях подкрепена от майка ми, която беше първите 10-тина дни при мен . Изобщо не съм гледала в колко часа е сукал последно, случвало се е и през 30 минути. Не се научи на ръце, не е заспивал на ръце, не суче биберон и сега нямам проблем с отказване от него ....
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #205 -: декември 06, 2011, 18:13:42 »

Да споделя и моя скромен опит с кърменето - предполагам ще е от полза, защото малко се различава от последните няколко мнения и ще ти даде още един различен ъгъл, от който да погледнеш. Докато бяхме в болницата акушерките ме инструктираха да спазваме 3-часов режим - през деня нямаше проблем, той си се будеше сам горе-долу на 3 часа, през нощта обаче почти се хранехме през час най-много. Имах чувството че нощта няма да свърши никога - ползваше ме като биберон, чувствах се безпомощна да го приспя по какъвто и да било друг начин и се молех наум да дойде по-бързо сутринта за да го вземат за педиатърската визитация та да мога да дремна малко. Като се прибрахме в къщи на третия ден той продължи горе-долу със същия график, с тази разлика че и през нощта мина на хранене на 3 часа. След може би седмица, спрях да го будя за хранене - когато се събуди сам, тогава го хранех и хапването в 3 през нощта отпадна от само себе си. През цялото време и до сега му давам и от двете гърди. Първоначално му засичах по 10 мин на гърда (без значение дали пуска или не - за стимулиране), след това на другата пак 10 мин. Съответно редувам всеки път коя ще е първа, защото не винаги изпразва и втората. После забелязах че той сам си пуска гърдата или заспива на нея около 10-тата минута. Ако е заспал му давам 1-2 мин почивка - ако се разбуди давам и втората гърда, ако не - уригваме се и в креватчето! Никога не съм имала кърмене повече от 20 мин общо! Когато стана на месец педиатърката се стресна че е наддал много - 2.100 (писах по-напред в темата за проблема) и настоя да махна храненето в 12 часа. Удържах фронта само 2 нощи - толкова рев и от двама ни не си заслужава. На третата вечер почнах отново да си го храня когато се събуди, и той сякаш милия искаше да е сигурен че храната му ще бъде винаги там, където е свикнал, та се будеше и в 12, и в 3, и в 6 да си папка. Една седмица по-късно самичък си спря всякакви нощни хранения - папка последно към 11-12 най-късно, събужда се за хапване чак към 8-9 сутринта. Само на два месеца е човече, а вече си спи цяла нощ по собствено желание. През деня се храним пак на 3 часа, ако сме на разходка и се забавим повече, прави и по-големи паузи, като си наваксва с повече хапване на следващото хранене.
Мисълта ми е че няма нищо лошо в това да се опиташ да наложиш някакъв режим, стига и бебчо да е съгласен - той ще си покаже сам какво е най-добре за него. Ще повторя съвета, който получих тук от момичетата - наблюдавай си бебчето - то само ще ти покаже кое, как и кога. Гледай си съкровището и не слушай никого за храненето - най-малко педиатрите и старите баби (освен ако не е болничко, но не го пожелавам на никого това)!
« Последна редакция: декември 06, 2011, 18:15:47 от Денито » Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #206 -: декември 06, 2011, 18:37:03 »

Извинявам се за дългия пост - винаги съм така многословна... Другото което исках да кажа е за цеденето - опитах на 2 ден откакто си бяхме вкъщи, защото миличкия плака целия предиобед и се бях притеснила дали имам кърма. Исках да се изцедя за да проверя дали имам и колко. ОГРОМНА грешка от моя страна - естествено не успях да изцедя нищо, от което само се притесних още повече. Бях на ръба да се съглася майка ми да отиде до магазина за изкуствено мляко за да проверя от колко има нужда той. Следобеда бебчо утихна, продължи да си хапва на 3 часа колкото мама пуска и заспиваше доволен веднага след това. След внимателно повторно прочитане на инструкциите за употреба на помпата (Авент, много съм доволна) за да проверя дали не бъркам някъде в сглобяването или употребата (до къде ли не стига човек в отчаянието си) прочетох едно изречение, което някак си ми се беше изплъзнало от ума - препоръчва се употребата на помпата да започне 2-4 седмици след раждането, когато вече е урегулирана лактацията, освен в случаите когато бебето е отделено от майката поради някаква причина или зърната са разранени. Колкото и да е добра помпата, не може да замени сученето на бебчо - това си остава най-добрата стимулация на лактацията, дори както се казва на "празен ход". Помпата я използвам когато малкия хапне по-малко - изцеждам по 50-60мл за облекчение и да има резерва във фризера ако не дай се боже се наложи да отсъствам или да пия лекарства, а също и като ми се запуши каналче я използвах за да изпразвам гърдата след като Мишето се е напапкал. Нормално е в гърдата да има точно толкова колкото му е нужно на бебо да се нахрани и да не остава нищо за помпата - това не трябва да те плаши. А ако на него не му е стигнало - винаги има втора гърда насреща good
Активен
hubavatairina1
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #207 -: декември 07, 2011, 23:31:19 »

Момичета, не разбирам защо толкова се притеснявате, тази паника вреди и на вас, и на кърмене и на бебе....Трябва спокойствие и всичко ще е наред, бебето ако не яде достатъчно ще си проличи ясно, ако всичко е наред, наистина е добре да не се тревожите излишно:)
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: декември 08, 2011, 00:39:06 »

Момичета, не разбирам защо толкова се притеснявате, тази паника вреди и на вас, и на кърмене и на бебе....Трябва спокойствие и всичко ще е наред, бебето ако не яде достатъчно ще си проличи ясно, ако всичко е наред, наистина е добре да не се тревожите излишно:)
По принцип си права и наистина спокойствието е най-важно.Проблемът обаче идва от това,че мамите ,които имат първо бебенце ,нямат опит с кърменето,а персонала в болниците и педиатрите знаят всичко за адаптираните млека,но нямат идея какво да правят и как да помогнат да току що родила жена,която има желание да си кърми детето!
И аз минах по този не лек път ,аз също имах всички тези терзания....Много е трудно в началото,но ако човек устиска първите 30-40 дни,става песен.Според мен всяка жена трябва да е с нагласата ,че ще има достатъчно кърма.Преди да родя акушерката доиде в нас,за да се запознаем и ме пита дали искам да кърмя.Аз и казах- да,бих искала ако мога да кърмя година,година и половина.А тя ме погледна и много учудено ме попита "защо казваш ако мога?Няма причина поради която една майка да не може да си кърми детето."
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: декември 08, 2011, 09:41:22 »

matsinka  goodpost  Много си права. И аз преди да родя само се надявах "да мога" да кърмя дълго детето си. От всичко, което вече знам и опита си, съм сигурна, че наистина нищожен процент от жените не могат по физиологични причини да произвеждат достатъчно кърма. От там нататък - дойде ли на една жена кърмата - тя може да кърми колкото дълго искат тя и бебето й! Само наистина трябва да се преодолее първоначалната адаптация между двамата.
Най-много се ядосвам на педиатри и акушерки, които с лека ръка препоръчват АМ, като че ли то е по-добро от кърмата, а най-големите проблеми според мен идват от това, че майките са разделени от бебетата си в родилните отделения и педиатрите съветват нощем бебето да прави "почивка" от хранене. Ей това, ако се прави от първия ден, преди бебето само да го е отказало - забрави за кърмене  girl_impossible
А, че спокойствието е много важно - спор няма. Не за всеки е лесно постижимо, обаче, особено в момент като този след раждането, когато се случват толкова много нови и непознати неща.
« Последна редакция: декември 08, 2011, 09:43:01 от svetli » Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines