Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 06:45:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Всичко около кърменето - 3 "  (Прочетена 176651 пъти)
 
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: ноември 13, 2011, 11:24:14 »

Аз не знам "да завиждам ли" или не за вашите педиатри.Личния лекар и педиатъра(,при който ходя на частно),нито веднъж не са се поинтересували за режима на кърмене на бебето.Дали се храни на 2,3 или 4 часа никога не са ме питали;дали суче нощем-също.Единствения неизменен въпрос е "Стига ли й кърмата?",на който не знам как да отговоря.
Ако 3-4м бебе,което приема само и единствено кърма наддава по килограм и отгоре,въпроса не е ли излишен?!
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #181 -: ноември 13, 2011, 13:17:58 »

Благодаря на всички за мненията и съветите! Свързах се и с консултант по кърменето - разменихме няколко мейла рано тази сутрин - тя също каза да продължавам да си кърмя когато бебчо поиска. Снощи се събуди още в 12ч озверял от глад - хапна си милото доволно, в 4 пак, после чак в 9.30 се събуди за млекце. Ще му давам докато сам си покаже че не е иска и това е, въобще не трябваше да го мъча тези две нощи, но такъв натиск ми оказаха и педи и майка ми и познати че тотално се обърках....
Според консултанта по кърмене единственото съображение за ограничаване на храненето предвид рязкото наддаване е притеснението за рахит, и смята че затова педи го е препоръчала като предпазна мярка. Другото което каза обаче, е че за да си произведе нужното количество витамин Д, на бебчо му е нужно 5-10 мин на ден на слънчице да са изложени личицето и ръчичките и това е повече от достатъчно. Ние така или иначе в хубаво време сме по 2-3 часа навън, още повече че превантивно приема и по 2 капки витамин Д на Джеймисън, така че смятам (да не чуе дявола) че това е достатъчна превенция срещу рахита, пък и ще си го наблюдаваме по-обстойно и така....
Благодаря за съветите и куража, надявам се че и аз съм била поне малко полезна с инфото от консултантката give_rose
« Последна редакция: ноември 13, 2011, 13:24:16 от Денито » Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: ноември 13, 2011, 20:39:10 »

Точно това си помислих и аз,че й са били притесненията.Деца с бърз растеж са по-предразположени към рахит.И на нас за това ни беше препоръката да махнем нощните хранения,защото бебка наддаваше доста.После притесненията изчезнаха,а и лятно време я извеждахме всекидневно. good Щом си даваш вит. Д редовно,няма проблем.Много хубаво си направила,че си се свързала с консултант.Опитай се да обясниш на майка си,да не ти вкарва допълнително напрежение. give_rose
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: ноември 15, 2011, 10:56:42 »

Спирането на нощното кърмене - наистина съвет от преди сто години, си е класическия капан за всяка нова майка-кърмачка: много кърма-много наддаване-спиране нощно хранене-намаляване на кърма-дохранване с АМ и накрая за 1-2 месеца - само на АМ. Това е схемата, ако спираш насила нощното кърмене, ти сама си прецени дали това е най-добро за детето ти. Синът ми е на година и четири месеца и още има нощно кърмене понякога, не ми е и хрумвало да му го махам. А пък на толкова малко бебче си е направо...  shok Давай си да суче, давай Вит.Д и правете разходки на слънце, проблеми няма да има. Моят син също в началото наддаваше главоломно само на кърма, после като захраних направи задържане в теглото, т.е. почна да се поизравнява с връстниците си, само на ръст още ги бие. Така че не се притеснявай, дебело бебе от кърма няма, кърми си на спокойствие, вода няма нужда да даваш до 6-тия месец изобщо щом сте само на кърма. А майка ти я прати да глади дрешки, вместо да ти дава съвети за кърмене. smile
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: ноември 15, 2011, 11:20:12 »

Спирането на нощното кърмене - наистина съвет от преди сто години, си е класическия капан за всяка нова майка-кърмачка: много кърма-много наддаване-спиране нощно хранене-намаляване на кърма-дохранване с АМ и накрая за 1-2 месеца - само на АМ. Това е схемата, ако спираш насила нощното кърмене, ти сама си прецени дали това е най-добро за детето ти. Синът ми е на година и четири месеца и още има нощно кърмене понякога, не ми е и хрумвало да му го махам. А пък на толкова малко бебче си е направо...  shok Давай си да суче, давай Вит.Д и правете разходки на слънце, проблеми няма да има. Моят син също в началото наддаваше главоломно само на кърма, после като захраних направи задържане в теглото, т.е. почна да се поизравнява с връстниците си, само на ръст още ги бие. Така че не се притеснявай, дебело бебе от кърма няма, кърми си на спокойствие, вода няма нужда да даваш до 6-тия месец изобщо щом сте само на кърма. А майка ти я прати да глади дрешки, вместо да ти дава съвети за кърмене. smile
goodpost goodpost goodpost
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: ноември 18, 2011, 09:56:34 »

Момичета...много ви моля за бърз съвет! help
От както се прибрахме с бебо от болницата го карахме на изцеждане на кърма и даване от шише,понеже имах запушени канали и трудно ми вървеше кърмата,а и съм с разранени зърна.Но от 2дни реших да се кърмим,въпреки разранените зърна,а и каналите ми вече се пооправиха,но пък бебчо е неспокоен.Цока си 5-10мин и почва да се дърпа,да хленца и си мисля,че не му достига кърмата.Снощи към 17ч огладня и му дадох да цока,но...нищо,като се изцедих с помпата едва 10мл и го дохраних с АМ,а за в 21ч въобще нищо нямах.От 21ч до тази сутрин в 9ч успях да изцедя едва 40мл и се дохранихме с АМ.Сега незнам какво да правя с яденето в 12,15ч...дали да му дам само АМ и чак в 18ч да му дам колкото кърма се е събрала?Направо незнам вече какво да правя,много ми е криво! cray cray cray
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #186 -: ноември 18, 2011, 10:02:12 »

Изцеждането не е като сукането. Но може да не му стига. Лактацията най-добре се стимулира през нощта. По-добре го слагай на гърда, не давай АМ през нощта.
Намери консултант и пусни майл с въпроси,много бързо отговарят. http://lalechebg.com/
Може и във Фейса да зададеш въпрос. Успех
Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: ноември 18, 2011, 16:05:27 »

Rosit@, наистина е най- добре да се свържеш с консултант по кърменето.
Аз каквото се сещам е:
- бебето трябва да суче (както е писала mwpo- разликата между сучене и цедене е голяма); колкото повече суче бебо, толкова повече кърма ще произвеждаш;
- пий течности и се храни добре;
- почивай много (спи, когато бебето спи).
Успех  good
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: ноември 18, 2011, 16:10:33 »

Момичета...много ви моля за бърз съвет! help
От както се прибрахме с бебо от болницата го карахме на изцеждане на кърма и даване от шише,понеже имах запушени канали и трудно ми вървеше кърмата,а и съм с разранени зърна.Но от 2дни реших да се кърмим,въпреки разранените зърна,а и каналите ми вече се пооправиха,но пък бебчо е неспокоен.Цока си 5-10мин и почва да се дърпа,да хленца и си мисля,че не му достига кърмата.Снощи към 17ч огладня и му дадох да цока,но...нищо,като се изцедих с помпата едва 10мл и го дохраних с АМ,а за в 21ч въобще нищо нямах.От 21ч до тази сутрин в 9ч успях да изцедя едва 40мл и се дохранихме с АМ.Сега незнам какво да правя с яденето в 12,15ч...дали да му дам само АМ и чак в 18ч да му дам колкото кърма се е събрала?Направо незнам вече какво да правя,много ми е криво! cray cray cray
Според мен,го слагай първо да суче,чувала съм и други майки да казват,че слагат децата си на гърда,като е минал по-голям интервал от време,за да се събере кърна.Но според мен това са глупости.Не съм специалист,но по този начин се отбива едно дете.
Защо са ви толкова големи интервалите между храненията?Аз в началото първите 5-7 дни имах кърма по 10-30 мл.Но се цедих след всяко  негово сукане по 20 мин на празен ход.Пробвай след като си го накърмила да се цедиш по 20мин.И то на всеки 2 часа.През ноща съм се цедила в 12,2:30 , 5 и в 7-8.Т.е. дори и по 20 мл само то всеки ден количеството се увеличава.
Пии повече течности,поспивай, храни се добре.Дръж го колкото се може по-често на гърда.Дори и да се дърпа,поизчакай и пак го пробвай,при мен едно кърмене в началото траеше около 1,30 мин ,после 20 мин се цедих и след 1,30 мин пак огладняваше моя човек girl_impossible
Успех good
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: ноември 18, 2011, 16:27:06 »

аз да се пооплача, че пак имам запушени канали и бучка в едната гърда. уж съм "стара" пушка , но немога да си обясна как се докарах до тук. Вярно че от повече от месец спях нощното изцеждане, но дететос и цока през нощта.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: ноември 18, 2011, 16:37:06 »

rosit@, честито бебче!
matsinka хубаво ти е казала - само е имала предчид 1,30 часа, а не 1,30 минути smile
Изчакването на повече време между кърменията, за да се "събере" повече кърма, свъщност е формулата как да ти спре по-бързо кърмата.
Слагай бебчо на гърда на всеки 1,30-2 часа (като този период се брои от началото на кърменето, а не от неговия край). Дори ако спи повече, събуждай, защото може да имате жълтеница и затова да е сънлив, и да са ви по-големи интервалите на сукане. На всяко кърмене бебчето се слага и на двете гърди. Почваш от едната, като я изсука хубаво (на тази възраст ще му трябва поне 15-20, ако не и повече минути), слагаш на втората гърда. Следващото кърмене започваш от втората гърда и после слагаш на първата. Бебчо почва да нервничи, защото млякото тече бързо в началото, после има един период на спиране и след това тръгва пак, т.нар. "задно мляко", което е по-мазничко. Предполагам, че бебчо нервничи точно в този период. Опитай да му помогнеш с компресия на гърдата - докато суче, си обхващаш гърдата с цяла шепа от основата и придвижваш гладко към зърното, все едно ще я изцеждаш. Ако продължава да нервничи, сложи го на втората гърда, после пак върни на първата и така, може по няколко пъти на кърмене да сменяш гърдите, докато се насука хубаво. Ако не му достига кърмата, по-скоро ще пусне гърдата и ще почне да плаче или пък нервно ще започне да те предъвква с челюсти, да те хапе. Ако имате някакъв кантар вкъщи, опитай да засечеш какво количество изсуква на хранене - това се прави като го премериш преди да почне кърменето, както си е с дрешките, и го премериш след като свършите с кърменето. ИЗЦЕДЕНОТО КОЛИЧЕСТВО НЕ Е ПОКАЗАТЕЛ ЗА КОЛИЧЕСТВОТО, КОЕТО ИЗСУКВА БЕБЕТО! За да стимулираш кърмата, след всяко кърмене трябва да цедиш с помпата дори на празен ход поне по 15 минути на гърда, както и да имате поне 8-10 кърмения за едно денонощие. Най-добрия ти приятел за нощните кърмения в часовете между 3 и 8 ч. сутринта, когато нивото на хормоните, отговорни за лактацията, е най-високо. И другото важно е да следиш бебчо да ака поне един път на ден и да има поне 4-5 добре напишкани памперса. Ако това е така, кърмата си е предостатъчно. моля те, прибягвай към добавката само в краен случай и при лекарско предписание, ако искаш да си кърмиш детенцето. Вода и залъгалки също не са необходими на този етап. Успех!

Свържи се с консултант най-добре: www.podkrepazakarmene.com
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: ноември 18, 2011, 17:50:17 »

Роси, освен съветите на момичетата, на мен много ми помогна чая на Хип за кърмачки.
Успех мила smile


* hipp-chai-za-karmachki-granuli.jpg (8.32 KB, 265x265 - видяно 2098 пъти.)
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: ноември 19, 2011, 22:17:11 »

Благодаря ви много за съветите,ще опитаме всяко едно нещо,та дано има ефект! give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: ноември 19, 2011, 22:44:55 »

Rosit@, наистина е най- добре да се свържеш с консултант по кърменето.
Аз каквото се сещам е:
- бебето трябва да суче (както е писала mwpo- разликата между сучене и цедене е голяма); колкото повече суче бебо, толкова повече кърма ще произвеждаш;
- пий течности и се храни добре;
- почивай много (спи, когато бебето спи).

 good

Според мен е погрешно да даваш АМ, защото така ще привикне към "по-лесния" начин и ще се засища, което пък означава, че няма да има стимул да суче от теб и да се озорва.

Освен с консултант на ЛЛЛ, би могла и с такъв от Национална асоциация Подкрепа за кърмене да се консултираш. Те имат консултанти в големите градове. На мен това много ми помогна, защото освен запушен канал, който доведе и до възпаление и температура, имах и рани, и т.н. УСпешно се кърмехме 8 месеца. Така че се свържи с консултант.
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #194 -: ноември 25, 2011, 15:51:39 »

Днес имахме посещение от педиатърката и нейния съвет е да кърмя 15 мин от едната гърда като правя паузи от поне 2 часа между храненията. До днес сутринта дохранвахме с ам като сега разбрах, че сме я прехранили, имаше и бели топченца в акото. Каза също да изцеждам малко преди храненене ако е напрегната гърдата, аз го правя за да втвърдя зърноъо и така захапва по-добре. След това да доизцеждам гърдата, от която е сукала и на следващото хранене да дам другата гърда. Пробвах едно хранене на една гърда като я държах около 20 мин, но после изцедих няма и 5 мл. Тази нощ я кърмих в 2, после в 6 като сме дали и 100 мл ам, което е много. Сега ще следя изхожданията и ще пробвам тази схема, иначе се получава едно безкрайно сукане и цедене, аз не съм за твърда схема, но и това ми се струва безразборно.какво мислите вие?
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines