Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 01:30:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМ  (Прочетена 98701 пъти)
 
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: септември 01, 2011, 09:44:09 »

Добро утроооооооооооо,коремчета! yahoo
carlyangel благодаря ти за мнението,аз лично все още се двуомя за него и искам първо да разузная дали би ми свършил работа или ще се чудя какво да затоплям с него! pardon
Ради,а ти защо така си свалила,не си ли похапваше?Ама и да ти кажа от кантар до кантар има голяма разлика,така че може и нищо да не си свалила!Ето пример с мен...като тръгвах от бг се теглих,за да знам колко тръгвам,идвам тук в Англия и след 2дни се качвам на тукашния ми кантар и познай...хах ми изкарваме,че съм свалила 4кг за 2дни.Еми няма как да му повярвам и да се съглася.Сега откакто не се меря всеки ден съм много по-добре,затова мери се само,когато си на ЖК,за да ти е мирна главата! girl_wink
Момичета,честно казано и идея си нямам какво трябва да купува за в сака за родилното.Чета,чета и все различно пише! crazy
Хайде желая ви много усмихнат,слънчев и спокоен ден и се надявам и днес да сте така активни като вчера! give_rose
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: септември 01, 2011, 10:46:13 »

carlyangel, благодарим за мнението smile аз май ще заложа на микровълновата. Попитах сестра ми и тя ми каза, че ако е имало нужда да топли нещо, го е топлила в микровълновата.
radi. и за мен минусите, които изредих на количката са преодолими и точно затова тя е фаворит за момента.

При мен тая работа с килограмите е голямата въпросителна  huhhuh.gif само до сега съм качила 10 кг, незнам какво ще се случва после. Имайки предвид, че ходя на работа (не съм се залежала в къщи), не ям повече от преди, непрекъснато си правим разходки, общо взето начина ми на живот почти не се е променил, но пък си качвам всеки месец от самото начало по 2 кг. И колкото и странно да звучи идея нямам къде са тези килограми. Вярно коремчето е голямо вече, но пък ръце, лице, крака, дупе, всичко си ми е както преди. Може би малко бедрата ми са наедряли. Всички ме питат няма ли да качиш някое кило и като им кажа, че са 10 килцата вече и се пулят. Не че се оплаквам, де smile Харесва си ми така. Колкото кача толкова, после ще ги свалям, важното е бебка да е здравичка.
Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: септември 01, 2011, 11:04:01 »

Момичета, надявам се да ме приемете във вашата темичка- от известно време ви чета  blum

Относно шишета и залъгалки не мога да изкажа мнение- изцяло на кърма сме. Нарочно не купих нито едно шише в началото, защото бях с нагласата, че ще кърмя. Залъгалки бях купила, но не дадох от страх да не нарушим сученето. От няколко седмици Дани започна да си лапа палеца (в началото ближеше ръчичката, но сега вече започна да борави по- добре с ръцете и веднага го пъха в устата). Опитах с два вида залъгалки, но не ги иска. Когато е гладен или му се спи, смуче палеца. Не зная кое е по- малкото зло, но така се получи при нас sad

За дрешките какво да ви кажа  crazy Аз използвам много бодита- така винаги му е топло на кръстчето. Може би не трябва да се купуват много дрешки преди бебето, защото не се знае с какви размери ще се роди smile При вас го има и момента, че дрешките ще съхнат по- трудно.

Козметика ползваме на Weleda.

За количката- съобразете с мястото в асансьора и колата. Както и тежеста не на цялата количка, а само на коша с бебето (при нас се оказа, че сега не мога да нося детето в коша- идва ми доста тежко). И аз винаги съм мислила, че когато детето е по- голямо е добре да бъде с гръб към майката и с лице към движението, но скоро четох статия в която се твърди, че детето невиждайки майка си се стресира и е много по- неспокойно. Количката е мноооого важна и за бебето и за майката.

Относно помощта: много е сложно. Аз бях с операция, мъжа ми остана при нас една седмица, но помощта на майка ми ... много съм й благодарна. Но пък за сметка на това има и хора които успяват да ме ядосат и по тел със свойте "съвети"- ако беше дошъл този човек да ми "помага"  shok.

Зърната си не съм подготвяла. Но са доста чувствителни и сега - не мога да се изтрия спокойно след баня.

Rosit@, би трябвало акушерката да ти даде списък с необходимото за болницата.

Това е от мен момичета- леко бременеене и галки по пупите.

П.П. На разположение съм с моят кратък опит като мама  Momy

« Последна редакция: септември 01, 2011, 11:07:08 от bejkite » Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: септември 01, 2011, 11:58:48 »

Роси аз си се тегля на кантара вкъщи само (е и на този в жк)
момичета в голяма чуденка съм относно памперсите, все по-често чувам от мами че тези на памперс пропускат и не са хубави, та дали да не почна с някави други направо tease.
Днес ходих до един магазин с 50% намаление и мн ми хареса едно космонавтче нещо подобно е http://bebeshkidreshki.com/product/244/posledno-kosmonavtche-vega-tamno-rozovo-6m.html за 15лв. и мн се чудя защото е размер 6 месеца
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: септември 01, 2011, 12:25:27 »

Вили и аз съм качила 6-7кг и всеки ме пита,няма ли да кача някой кг,че съм си била все така слабичка и като кажа,че съм качила толкова никой не ми вярва...несъм била ядяла...бла-бла.А на мен това ми е болната тема.И аз като теб си ям както преди,почти нямам промяна в апетита и навика ми на ядене и дори в началото много се бях пристенила! pardon
bejkite много ти благодаря за ценното инфо! give_rose
Ради аз все си мисля,че тази работа с памперсите си е индивидуално за всяко бебче.На едно му понасят едни,на друго-други.Аз пък чувам само хубави отзиви за "Памперс" и дори моя братовчед е от самото си раждане,та до сега (на 9месеца е) и леля ми няма никакви оплаквания.Според мен може да си започнеш с тези на "Памперс",да видиш как ще са и как ще му понесът на твоето бебче и евентуално,ако има проблем-ги сменяп,но това си е мое лично мнение де! pardon
А за това космонавтче,мисля че парите си струваат и ще ти е много от полза!
Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: септември 01, 2011, 13:04:21 »

Роси и аз си мисля да почна с памперс и ако не съм доволна да ги сменя. Иначе и аз си мисля че ще ми е от полза космонавтче но не знам размера да не би да му е голямо
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: септември 01, 2011, 13:12:34 »

Ради лично аз си мисля,че и да му е малко голямо непречи.Все пак студените месеци продължават понякога и чак до април,така че все до януари,февруари предполагам ще го облечете,а и нали ще има и други дрешки отдолу! pardon
Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: септември 01, 2011, 18:07:54 »

е взех го космонавтчето ето го и него http://forum.svatbata.bg/index.php/v/radi_i_mitko/radi_i_mitko/IMG_0006.JPG.html?action=gallery
Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: септември 02, 2011, 11:11:28 »

Здравейте момичета  cap
ние сега се върнахме от жк и бебчо е санал цели 2,539 кг  yahoo много съм щастлива  ще си имаме голям мъж heart. Иначе сме мн добре утре трябва да ходя да ми вземат кръв и урина, и д-р каза че сега често ще се виждаме даде ми час за 18.09 и за 10.10. Исписа ми ампули желязо и магнерич за контраккиите, аз го попотах за гърдите и той каза,че зърната трябва да се масажират с кърпа за да загрубеят (важно е за кърменето да не се разраняват зърната) и ми каза че може да си взема кремче препоръча ми дефламол. Това е от мен за сега чао
Активен
sEniOriTa
Любопитен
*
Публикации: 46



« Отговор #294 -: септември 02, 2011, 11:27:37 »

Здравейте и от мен, ние вчера бяхме на ЖК, беба е 1500кг, добре е, понаболяваме пупата от време на време, ама се тарпи smile
  radi извинявай за въпроса но се притесних като видях твоето бебче колко е и ти в коя седмица си, правилно ли си отразила килограмите и седмицата ти?
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: септември 02, 2011, 11:39:00 »

Ехаааааа Ради много се радвам,че ни носиш такива хубави новини!Явно наистина ще си имате един голям мъж...жив и здрав да ви е само!Честито и за космонавтчето...много е хубаво,както и всички останали покупки! give_rose
sEniOriTa браво и на вас за хубвите мерки...ще бъде финна мадама! Girl_hide
Аз на 13.09 съм на видеозонм и се моля всичко с бебо да е наред,че много отдавна несъм си го виждала.И ще ви помоля за силно стиснати палчета,да не се окаже,че бебчо е напречно разположен,че много ме е страх! cray А на 15.09 съм на ЖК!
Само да ви попитам...вие как сте с нощния сън?Успявате ли да се наспите или е мисията невъзможна? blush
Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: септември 02, 2011, 13:22:16 »

sEniOriTa няма грешка д-р ми каза, а и на снимката си пише.
Активен
niksha
Сватбар
***
Публикации: 271



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: септември 02, 2011, 19:39:43 »

Ради Браво на вас  Bravo ще си имате един голям мъж живот и здраве  give_rose
rosit@ Ще стискам палци, но няма за какво да се притесняваш ще видиш , че всичко ще е наред с бебчо  give_rose
sEniOriTa Браво и на вас наистина ще бъде една фина дама  give_rose
Аз днес също бях на ЖК и всичко с нашето момченце е наред, днес шаваше много и всеки път доки като сложеше апарата на корема където са му крачетата той го сритваше  ROFL . Каза, че сме добре, плацентата си е добре, водите в норма, само дето бебо се е обърнал седалищни, но имам още доста време да се обърне, макар че досега си беше с главичката надолу. Забравих да попитам само колко тежи бебчо и сега така ме е яд, но просто като го видя на ехографа и загубвам ума и дума и забравям всичко.
За спането на мен ми е голяма мъка, като легна на ляво момчето ми започва да шава нещо не му е удобно, по гръб понякога направо се задушавам, а на дясно само да спа направо се схващам, общо взето вечерите са ми мъка.
Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: септември 02, 2011, 19:49:54 »

niksha браво на вас и нашето момченце мн рита като го гледат на ехограф, ако са ти дали снимка можеш да погледнеш колко тежи бебчо, трябва да пише EFW
rosit@ ти май пак си почнала да се притесняваш излишно. Ще видиш че всичко е наред с бебо
Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: септември 03, 2011, 13:10:44 »

Момичета ето една статия която мисля, че ще ви е полезна и на вас smile
Не купувайте памперси в прозрачна опаковка или такива, които са пакетирани в България.
При производството на памперси остава брак, който се изкупува от гръцки, български и др. фирми. По-голямата част от бракуваните памперси са без дефекти. Те се отделят и пакетират. Тези с малки дефекти се продават за второ качество.
Проблемът с тези памперси идва от изключително ниската хигиена при транспортирането, съхранението и пакетажът им. Бракът от завода излиза или в незатворени големи найлонови чували, или на бали, които са завити само отстрани в найлон, или в незапечатани кашони. В това състояние те престояват в складовете на производителите, превозват се 1000-2000км. до България и престояват в складовете на българската фирма, докато се пакетират. По този начин освен, че те се замърсяват с голямо количество прах, в тях могат да попаднат и различни вредни микроорганизми.
Въпреки, че тези памперси имат всички необходими документи, издадени от съответните органи, ние ви препоръчваме да не използвате памперси от този вид.
Тези памперси ще познаете лесно по някой от следните неща:
- прозрачна опаковка (има и в непрозрачна);
- памперсите в пакета са измачкани и недобре подредени;
- в България, в момента се произвеждат само памперси "Пъфис". Затова всички други, на чиято опаковка е обозначено, че са произведени или пакетирани у нас са от този тип.
У нас има голямо разнообразие от качествени памперси. Някои от тях са се наложили като марки, други са по-малко известни. Много често се случва най-подходящият памперс за вашето бебе да е между по-малко известните.
Затова нашата препоръка е, ако имате проблеми с памперсите, които ползвате, сменете ги с друга марка.
Когато купувате памперси за родилното, вземете размер 2-5кг. Размерът от 3 до 6кг. е подходящ за бебета над 4кг.
Един от най-често задаваните въпроси е: "Кой е най-добрият памперс?". За съжаление такъв памперс, който да пасне добре на всяко дете и да не пропуска, не може да бъде направен.
Памперсът е вид бельо. Всяка марка има собствена кройка, която няма как да е подходяща за всички бебета (едни са с по-пълни коремчета, други с по-пухкави крачета...). Може да купите най-скъпия, но формата му да не бъде подходяща за вашето бебе и той пак да ви пропуска.
Има, разбира се, някои общи изисквания към всички памперси, за да бъдат удобни и да не пропускат. Тях ще ги опишем по-долу.
В общият случай си избирате една марка и ако имате проблем, я сменяте с друга. Можете да се обърнете за съвет към продавач-консултанта във вашият бебешки магазин.
Около 5-ия - 6-ия месец, когато бебето започне да се движи повече и да стои седнало, му е необходима повече свобода около кръстчето. Затова памперсът трябва да бъде еластичен в тази област. При някои памперси това се постига с еластични лепенки, при други с еластично коланче.
За сравнение, представете си как ще се чувствате, ако бельото ви няма ластик в кръста.
Не изчаквайте да достигнете горната граница на размера за да преминете на следващия. Например: ако ползвате размер 4-9кг. трябва да преминете на следващият размер, когато станете 7-8кг.

« Последна редакция: септември 03, 2011, 13:22:31 от radi. » Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines