Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 06:35:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМ  (Прочетена 98786 пъти)
 
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: юли 15, 2011, 16:34:41 »

Росе,и на мен единия ми се подуваше повече от другия,и то доста повече.  shok Сега мога да ти кажа,че няма и помен от подувания вече.  Wink За киселините съм пила няколко пъти сода и ме е облекчавала.Газираната вода също ми помагаше.  good Някой беше питал за бирата-ами 1 чашка от време на време едва ли ще навреди.  Wink
Сори за намесата в темичката!!Пазете се в жегите и не си давайте много зор с домакинството! blum
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: юли 16, 2011, 08:58:33 »

Здравейте,бъдещи мамчета smile
radi. , името е много хубаво give_rose Ние още не сме се замислили сериазно за име.За момиче има толкова красиви имена,но за момче на нищо не можем да се спрем.
sEniOriTa,дръж се мила give_rose Дано вече всичко при вас е да наред и да се радвате спокойно на оставащите месеци!
rosit@,видях ти сномчиците във фейса  smile много си хубава ей give_rose
За подуването на краката не мога да ви помогна,при мен още всичко е ок.
Ние бяхме в четвъртък на доки и си видяхме пак мъничето heart Толкова е пораснало отново,махаше ни smile За наше съжаление не ни каза какво ще е и аз пак подозирам,че ще ни държи отново дълго в невидение diablo не зная защо така този моя док.Другия път ако не ни каже ще ходим някъде на ехограф.Иначе съм си много доволна от него,но по този въпрос nea
А искаме да знаеме на първо място заради Хана.Много е тъпо да и казваме само бебето.Много е общо това понятие.А като знаеме какво ще е ще намерим име и ще е по-разбираемо за детето.
Другото-имам много дрешки от Хани,та да зная да ги пазя ли или не.
Скоро и аз ще ви покажа коремето си :)Целувки на всички!
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: юли 17, 2011, 09:48:39 »

Ааааааахой!Нещо много е тихо и пусто тук,вече все по-рядко влизате за сладки приказки! cray
carlyangel благодаря ти занамесата,както винаги си страшно полезна.Аз си пийвам по една-две чашки бира и си мисля,че по никакъв начин няма да навредя на бебо! blush А за содата аз си мислех,че не е много желателна употребата й при бременност! pardon При мен не е точно кисели,а по-скоро парене в гърлото и ме кара лекичко да се уригвам! badgirl
maj4eto дано следващия път имате удоволствието да узнаете пола на бебчето! give_rose
Нашия бебо голям футболист ще излезе милото...сутрин ме събужда с такива сладки ритничета,че просто с кеф ставам. girl_in_love Малко е пестелив за ритничета за тати ама го ощатливява от време на време. pardon
Вие как сте в жегите?
Желая ви мнооого спокоен неделен ден! give_rose
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #213 -: юли 18, 2011, 16:49:59 »

Привет от нас  Yes

Не пиша, понеже няма нищо ново, не мога да си почина тази бременност, все излиза нещо  tease

Ходихме днес на лекар, понеже не усещам движения все още ясни, но ни успокоиха, че всичко е наред, всички показатели са в норма  yahoo Нашата е седалищно разположена, със свити крачета, обидена ни е, защото искахме момченце, мама и момичнце не си я дава  Girl_hide След един месец съм на фетална.

Дъвките на мен ми спасяват киселините, ако не са силни, много помагат. Иначе мен ме хвана и запек, не знам какво да предприемам? Качих за отрицателно време 2-3 кила и вече съм плюс два от началото, много трябва да внимавам.

Това е от нас, няма да мога много да се включвам, че започваме ремонт, но ще гледам да ви следя.
Като гледам за бебешки покупки вече мислите, ние кога ще смогнем не знам  girl_impossible

Забравих да спомена, доктора ме пипа по корема и каза, че много голям бил за 20-та седмица  blum

Хубаво лято ви желая  butterfly

« Последна редакция: юли 18, 2011, 17:28:50 от uliaulia » Активен
Bademka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: юли 19, 2011, 15:45:30 »

Здравейте бъдещи мамчета!  smile Извинявам се,че се намесвам предварително в темата ви.
uliaulia относно запека на мен много ми помага чай от майчин лист (сена)
Искам да ви попитам пиете ли витамини за бременни?Изписаха ли ви вашите докита и какви марки? Благодаря предварително! целувки
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: юли 19, 2011, 17:12:27 »

uliaulia, ти си 20 сецмица и е нормално да започнеш да наддаваш на кг. Имай впредвид, че 2-3кг от началото е абсолютно нормално да си качила. Най-малкото бебчето ти тежи в момента около 300грама, ти имаш плацента, води, наедрял бюст. Сметката е много точна.
За запека - може позицията на бебчето в момента да затруднява перисталтиката. Нормално е. Ето малко бабешки илачи за запек:
- плодове на гладно с вода - аз обожавам ябълки, но те подуват
- кивита - до 4 на ден-съдържат витамин ц и помагат за пересталтиката
- движение и упражнения - без коремни преси
- овесени трици
- flax seed - ленено семе - 2 льжици овесени трици+1 льжица ленено семе (смляно или цяло) с кисело мляко и мед за закуска
- хладка вода и мед на гладно
- сироп дуфалак- зная че го дават на бебета, но бих потвърдила с доктор
- зелена салата
- пълнозърнест хляб
- бавно дьвчене
- бебешки пюрета
- пиене на вода (аз не сьм мярка, но пия 3-4л на ден)
- топло прясно мляко с мед на гладно (подува)

Аз лично не бих приемала сена, защото раздува дебелото черво.
Bademka, за витамините - тук задьлжително се приемат. Ако лекарите Ви не са Ви предписали, поне вземайте фолиева киселина за пьрвите 3-4 месеца.
Истината е, че витамините са за нас, не толкова за бебчетата. Те си взимат нужното, ние оставаме после с ниски нива на желязо, калции и тн. Според мен приема на витамини помага на майката да се чувства добре по време на бременността и да се вьзстанови по-бьрзо след раждането.
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #216 -: юли 19, 2011, 18:08:39 »

Bademka, аз не пия витамини освен фолиевата, омръзна ми от хапчета, иначе едно момиче от болницата пиеше тези http://apteka.framar.bg/30017106/%D0%BC%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%82-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-30. Никой не ми е изписвал нищо, даже за фолиева не ми бяха казали, ако не бях прочела в нета, как щях да знам да пия  girl_impossible странна работа са тези доктори

Anichka, една голяма част от нещата, които си написала ги правя и има резултат. За дуфалака пише, че може от бременни да се пие, но избягвам, само в краен случай.  good Бебешко пюре не съм опитвала, много ми е любопитно.  smile

Да ви питам относно календарните месеци. По схемата на първа стр. би трябвало да съм края на 5, а по тази http://www.doctormalchev.com/%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D0%BE-%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D0%B8-%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%86%D0%B8.html
би следвало да съм началото на пети и 26-та да вляза в шести?
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: юли 19, 2011, 21:44:17 »

Добър вечер мами!
Ние вчера бяхме на ЖК за първи път с нашия тати,който остана адски щастлив,че най-после успя да види кой го подритва сладко-сладко от вътре!Наддала съм 1.5кг от предния месец и общо 4кг от началото,доки и потвърди,че ще си имаме момченце и дори ни направи снимка на мъжките атрибути за спомен!Изписа ми магнерот за стягането на коремчо и така...по живо-по здраво ни изпрати до следващата ЖК.Утре само ще си пусна една ПКК да видим как ми е хемоглобина,че от болницата ме бяха приели с 107,а ме изписаха с 103 и ми е малко притеснено защо така спада.А 2 дни преди да вляза в болницата си беше 118! nea Стискайте палци всичко да е наред.
Вие успявате ли да изпиете по 1.5л-2л вода на ден? crazy
uliaulia и при мен е така...все да се успокоя и излиза по нещичко да ме ошашка! tease За витамините не се коси...явно доки не ти е предписал,защото нямаш нужда или не вижда смисъл...знам ли! pardon И аз пия точно тези Мама Вит.Ама несъм много съгласна,че трябва да влезеш в 6я в 26та седмица...я ме виж мене в коя седмица съм и в кой месец съм! blush
Bademka моите са такива каквито е показала Юлето,явно марката е по преценката на доки!
Хайде желая ви много лека и спокойна вечер! give_rose И ви моля за силно стиснати палчета! blush
Активен
sEniOriTa
Любопитен
*
Публикации: 46



« Отговор #218 -: юли 21, 2011, 10:05:45 »

Мами, как сте в тези жеги? Добре, че днес е по - прохладно:)
Аз вчера бях на ФМ, всичко е наред, 100 % мома, със чипо носле yahoo Сега почваме да мислиме името *YAHOO*Три ден по-малка вървяла, прозяваше се, махаше с ръчички, не беше много дашна за снимане, беше се сгушила, ама има две - три добри. На едната даже се усмихна yahoo. Мислех, че ща има клипче на диска, но уви. А сутринта си пуснах кръв и урина, да видим дали тия хапчета дето ги пия за хемоглобина, че ми беше нисък, са свършили работа. На 28 съм на ЖК. И така. Вече мага да се ориентирам за евентуални дребни покупки, че ме човърка вече отвътре danceg
Активен
mademoiselle
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 224


http://yordanovphotography.com


Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: юли 21, 2011, 18:30:55 »

Здравейте, момичета!  cap
Минавам само да отчета присъствие. Няма нищо ново покрай мен и за това не пиша, но всеки ден минавам да ви чета. На консултация съм следващата седмица. Последния път (на 12.07.11 г.)  бебка тежеше 1,020 кг. Много бързо започна да качва и ми е интересно другата седмица колко ще е наддала. Като цяло аз се чувставм добре, стига да не се натоварвам физически. Пия си хапчетата, лежа си, мързелувам си.  pardon За водата мисля, че успявам да изпия по 1,5 - 2 л, пия непрекъснато и съответно постоянно съм във WC  blush
Сетих се с какво мога да ви се похваля. През януари започнахме да стягаме нов апартамент, който беше в меко казано окаяно състояние (не беше ремонтиран от 1987 г.), имам чувството, че го сринахме целия и го изградихме на ново. Много работа падна, но ето, че сме готови. Миналата седмица си поръчахме обзавеждане за спалнята и холен ъгъл, които другата седмица ще са готови и се нанасяме  danceg
Мисля, че последните 2 месеца от бременността ми ще са най-спокойните и приятните.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: юли 23, 2011, 12:21:43 »

Здравейте коремчета! cap
Вече ви казвам здравейте като официално госпожа! Curtsey Нещо ми е доста притеснено,понеже на всяка позната,която е била бременна или е бременна и й кажа,че вече 2-3ти ден ми се гади сутрин и ме гледа много изплашено...как така в тези месеци ще ми се гади.То нестига,че колкото съм притеснена и аз ами и те като почнат...направо нямам думи! cray Айде спирам,че да не ви отегчавам!
sEniOriTa хайде тогава официално честити розови гащички! give_rose Предполагам си получила резултатите от изследванията...как е хемоглобина ти?
mademoiselle много добре си растете,браво на вас! Bravo Много благородно ти завиждам за новото жилище...на мен ще ми е мечта! blush
Желая ви много спокоен,прохладен и хубав уикенд! give_rose
п.с.Разписвайте се по-честичко,че много ни е пуста темичката и е скучно без вас!
« Последна редакция: юли 23, 2011, 12:23:33 от rosit@ » Активен
mademoiselle
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 224


http://yordanovphotography.com


Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: юли 24, 2011, 08:59:55 »

Роси, мисля, че няма нищо притеснително в това да ти се гади. Всеки организъм понася по различен начин хормоните в организма. Аз имам познати които повръщаха през цялата бременност и такива, на които започна да им става лошо чак в 8-ми - 9-ти месец.  pardon Може и емоциите покрай сватбата да са допринесли за неразположението ти. Против гадене на мен ми помагаха препечена филийка, прясно мляко и кола.  Wink
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: юли 25, 2011, 11:21:28 »

Мадмоазелче благодаря ти мила за съвета. give_rose
Вчера пак имах гадене,но до обяд когато излязохме и всичко изчèзна.Днес сутринта половин àс преди да стана оконàтелно пак ми се гадеше,но доста по-малко и беше за кратко...дано отминава вече и не се появява,че е много гадно. bad За капак вчера ми казаха,че това зад ухото ми леко увеличеното било лимфен възел,а преди месе 2 джи пи та и 2 мед.сестри ми кзаха,че не е такова...да луднеш направо вече! crazy
Вие как прекарахте уикенда?
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: юли 25, 2011, 15:32:32 »

Нека ви се похваля, че днес бебка заяви присъствието си с няколко упорити побутвания. Наистина чувството е неописуемо хубаво, разнежващо и ..... незнам.... нямам думи да го опиша просто  girl_in_love

Радвам се, че всички сте добре - то без малки болежки не може, иначе как ще усещаме присъствието на дребчовците smile

Роси , не се притеснявай за лимфния възел, консултирай се с още някого, но аз съм чувала, че е нормално по време на бременност лимфните възли да се уголемят малко....
Макар че, то всичко, което ни се случва по време на бременност го отдават на бременността   crazy
Активен
mademoiselle
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 224


http://yordanovphotography.com


Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: юли 27, 2011, 09:29:21 »

Минавам да се отчета  girl_wink
Нашата бебка вече тежи 1,250 кг. Околоплодните води са в норма, шийката на матката - 4 см., което е супер. Аз продължавам да лежа и да си пия хапчетата. Док.каза, че ще ги пия до 37-ма седмица и после, ако бебка иска да излиза ще е добре дошла  baby_girl
Много ритка, имам чувството, че поспива за 30 мин. и после по 1 час не спира да рита. Вчера ме сложиха за запис на тонове, тя започна да раздава шутове на апарата и той постоянно се разместваше. Като легнах док. да ме погледне на ехографа започна и него да рита и на всичкото отгоре започна да хълца по време на прегледа, целият ми корем подскачаше  sarcastic Лошото е, че гинекологът ми все още е на мнение, че трябва да родя секцио, защо ми е много тесен таза. Аз имам ужасни болки в кръста от няколко седмици, смятах, че се дължат на разстежение на връзките, но той ми каза, че са по-скоро от лежане. Има още малко време, надявам се и аз да порасна и бебка да си излезе по естесвен път.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines