Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 19:37:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМ  (Прочетена 99030 пъти)
 
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: май 17, 2011, 19:17:12 »

Юле,Роси, пращат ви на нефролог,понеже по време на бременноста всички тъкани се разрехавяват,включително и тези на бъбреците и е възможно да пропуснат някои вещества,които не би трябвало.Няма нищо притеснително,просто трябва да се пускат по-чести изследвания и да се следват съветите на лекаря  good
Активен
sEniOriTa
Любопитен
*
Публикации: 46



« Отговор #61 -: май 18, 2011, 08:50:47 »

Здравейте, мами:)

conflate лека бременност и едно хубаво и сладко бебче на финала!

rosit@, uliaulia да всичко се нареди при вас и да не е много сериозно.
Аз изследване за хламиди не съм си правила скоро. Последно беше преди две години мисля.

Изкарах си резултатите от БХС от интернет, днес ще ги нося на док да си каже мнението и да си запиша час за следващия път.
Резултата е болест на ДАУН e 1 : 3300, a kъм другите 1 : 100000

Лек ден от мен give_rose   
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: май 18, 2011, 13:09:20 »

carlyangel благодаря ти за разяснението и дано наистина няма нищо притеснително.По принцип утре пак ще ми пускат урина и дано резултатите този път са добри.Само много ми е интересно,ако този път ги няма тези еритроцити какво ще бъде обяснението и решението. crazy
sEniOriTa ти и втори път ли ще правиш БХС?При мен док каза,че ако искам ще ме прати за БХС.А за изследване за хламидии нищо не ми е споменавала,но по принцип задължително ли е да се прави? huhhuh.gif
Активен
sEniOriTa
Любопитен
*
Публикации: 46



« Отговор #63 -: май 18, 2011, 13:16:16 »

Ами хламидията мисля, че не задължителна.

А втория БХС се прави между 14 и 19 седмица. Иначе лекарят при който се записах на ЖК каза, че няма нужда си го правя, но този при който ходя на часно си ме изпрати директно без да ме пита дали искам.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: май 18, 2011, 13:20:22 »

И при мен док каза,че няма нужда да го правя,но аз може би ще направя втория БХС,а за ФМ още се чудя!Сега като ида май ще трябва да попитам и за изследването за хламидии. nea
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #65 -: май 18, 2011, 14:47:06 »

Здравейте и благодаря! Здрави бебчета за всички  give_rose

Роси – ама какви са тия притеснения?! Нищо не е станало, че да се хвърляте в такива филми момичета! Това е момента, когато е нужно спокойствие, повече усмивки и ведро настроение, наслаждавайте се на бременността си, всичко ще си дойде на мястото.

Аз 1ви БХС не правих, не виждам смисъл да ме хвърлят в тъча с някакви статистики – защото БХС е това, сравняват вашите показатели  с тези на други бременни (от същата раса, възраст и т,н) И все пак нека имаме едно на ум, че всяка бременност е индивидуална и не винаги може да се впише в рамките. Това не означава задължително, че има проблем. Мисля, че е нужна повече вяра и позитивизъм и по-малко страх.

Роси - тук също има кратка информация за ФМ / БХС - http://www.mcfemina.com/bg/pages/6-%D0%A4%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0%20%D0%BC%D0%BE%D1%80%D1%84%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F%20II%20%D1%82%D0%BC.html

Поздрави от нас с малкия мъж!
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: май 18, 2011, 14:53:17 »

Моят съвет е да си направете едно измерване между 13 и 19 г.с. на нухалната гънка (намира се на вратлето на бебчето) със стандартен 2д или 3д ехограф при наблюдаващия и ако е под 3 мм да не се впрягате да си пускате допълнителен БХС.Аз така направих и не ми беше нужен друг тест,след като измерванията показаха,че всичко е в норма. good За ФМ,направих такава,но не беше кой знае какво,просто оглежда сърцето и някои други органи и  това е  give_rose
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: май 18, 2011, 14:55:02 »

conflate май имаш право,че ни е нужно повече вяра,позитивизъм и най-вече по-малко страх.
Много искам и аз скоро да узная пола на нашето бебче...дали към 17тата седмица,когато съм на ЖК док ще може да ми каже пола на бебо? blush
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: май 18, 2011, 14:57:19 »

При добра позиция на бебчето,би трябвало в 17 седмица да се види пола.На мен горе долу тогава ми го казаха  good
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #69 -: май 18, 2011, 14:59:57 »

Тъй като виждам,че обсъждате изследванията - съветвам, всяка бременна да си направи ФМ. Според мен е важно! И дори само да видиш, че всичко е наред(което е най-доброто) с бебчо и да се успокоите.  heart heart heart. Леко бременеене и здрави бебчета  Girl_hide
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #70 -: май 18, 2011, 19:14:52 »

Оф, момичета под ранен скрининг докторът мах не е имал предвид БХС, а ултразвуков. Аман от модерни терминологии и глупости вече, не искам никакви изследвания, нито ехографии освен рутинните и това е.
Активен
mademoiselle
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 224


http://yordanovphotography.com


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: май 19, 2011, 09:24:19 »

Идвам на отчет!  Girl_hide
Аз съм си вкъщи, ще направя почивка от поне 1 месец. Натоварих се малко повече и по-скоро психически, от колкото физически и получих контракции. Сега съм на магнезий и но шпа, ако не се оправя до седмица - влизам в болница да ми вливат магнезий венозно, но си мисля, че няма да е необходимо.
Бебчо-дребчо е добре. Тежи 340 гр. има дълги крачета и е мома  baby_girl Татито е изключително щастлив, това му беше мечта. Аз съм си все така слабичка, качила съм едва 2 кг. Слаботата ми е причина всяко движение на бебка да се изписва на корема ми, много е активна почти по цял ден рита и прави кълбета там вътре. Коремчето ми придобива интересни форми и много ясно се вижда къде точно ме рита, всички около мен са много щастливи и ме наблюдават с интерес.
Много съм доволна, че съм си у дома - вече работата взе да ми идва малко в повече. Вивот и здраве юни месец ще прекарм вкъщи, юли евентуално ще се завърна на работа, а август излизам в майчинство...кефф  danceg
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: май 19, 2011, 13:17:21 »

Юле и аз съм така като тебе...неискам никакви изследвания,освен обикновенните рутинни. nea
Мадмоазелче хайде да са ви честити розовите гащички...искренно се радвам за вас! yahoo И аз много си мечтая за мома ама да видим...само да сме живи и здрави.И сега след като си в къщи се надявам да си по-редовна сред нас! blum
Днес трябваше да ида за направление за повторно изследване на урината,че да видим има ли подобрение или никакво ама то ту почва да вали-ту спира...шантаво време. crazy
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #73 -: май 19, 2011, 18:04:49 »

mademoiselle, честито за момиченцето  baby_girl Почивай колкото можеш.

Предвиждате ли да ходите на море, момичета?

Ние пък мечтаем за момче, мъжът ми сънувал, че има син и си играе с него  Girl_hide
Дано и да се роди на термин, 6.12, че да не мислим и за име  pardon

Роси, късмет за изследванията
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: май 19, 2011, 20:06:53 »

Привет отново от мен в този късен час! blum
Днес неуспях нищо да свърша,защото док беше решила,че трябва да си тръгне един час по-рано...та утре пак! diablo
Относно морето...имам огромното желание да отидем,но още нищо не се знае. nea
Днес моята джи пи като чу,че съм имала еитроцити в урината и каза,че имам песъчинки...толкова беше категорична,че чак ме очуди. pardon
Хайде лека и спокойна вечер на всички ви! give_rose
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines