Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 01:20:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМ  (Прочетена 98673 пъти)
 
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: август 08, 2011, 09:39:01 »

Здравейте smile
Как сте,момичета,как са малчовците в коремчетата?
Роси,мина ли гаденето?
За покупките-да ви дам един съвет,купувайте си на воля и ще видите колко ще ви спокойно.С многото подарени неща след раждането не се знае колко ще са функционални нещата.Какъв размер ще са и дали ще ви харесат.
При нас няма да се наложат почти никакви покупки като дрехи примерно.Преди за Хана си купих всичко в зелено,бяло,жълто...и въпреки че беше април съм ки купувала по-дебелички,така че ще са идеални за зимното ни бебче smile
Ние бяхме в четвъртък бяхме на доки.Гледа ни всичко heart Вече сме 350 гр така де без мен blum Аз съм плюс 5 кг  smile Ииииии май ще си имаме мъжленце  stork-boy  smile Това е прогнозата за сега.
Целувки на коремчетата и си почивайте докато можете!
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: август 11, 2011, 11:00:45 »

Явно,нашата темичка ще си остане една от най-пустите! cray Но аз ще се опитам малко да я пораздвижа!
Вили количката,която си ибрах не е нито скъпа,нито последен писък на модата,та дори и не е чисто нова...абе подарък си ни е и не й търся много "кусури"...модел Чиполино джема Вип травъл 3в1 е! girl_in_love
Иначе за покупки и аз не мисля още,понеже все си мисля,че е още доста рано,но освен количката си имаме и още 2 подаръчета...албум-дневник и 1 шишенце на авент 125мл. и това са ни придобивките за сега! blush
Майче за сега мина гаденето и дано не се появява вече! nea Честити ви сини гащички! stork-boy
Относно кг аз незнам вече колко + съм,понеже моята доки тук почна късно да ме тегли и стана много объркано,но според мен до сега съм +4-5кг.
Да ви се оплача лекинко...от събота и неделя си имам проблем с един преден зъб и заради него се налага от днес да започна антибиотик...моляви стискайте палци да не навреди по никакъв начин на бебо и да има поне ефект от него,че ми е доста притеснено!
Хайде и вие покажете по едно хубаво тумбаче!
Желая ви мноооооого прохладен и хуба ден! Girl_hide
« Последна редакция: август 11, 2011, 12:25:25 от rosit@ » Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #242 -: август 12, 2011, 10:18:28 »

Привет момичета! Аз се позагубих, но ви следя, при нас новото е, че бяхме на фетална и всичко ни е наред! Иначе сме почти готови с ремонта, много работа отпадна, но сме щастливи с таткото от резултата. За покупки още не сме ориентирали, само от време на време си взимаме по някоя дрешка ей така за удоволствие  blush
Това е засега от нас накратко.
Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: август 13, 2011, 20:27:40 »

Здравейте момичета  cap и аз съм тук само че от спане нямам време да пиша
maj4eto честити ви сини гащички  baby_boy Хана сигурно е много щастлива че ще си има братче
rosit@ пиши ни какво стана със зъба мина ли?
uliaulia и аз като теб взимам по нещичко, но ми се иска вече и по- големите неща да вземем. Браво на вас за ремонта. Ние тепърва ще се местим нали сме на общежитие и в момента сме в босониера и ни е многооо тясно. Та огледахме свободните гарсониери и коя от коя по- зле, но ние си го очаквахме ще падне голям ремонт.
Иначе в понеделник ще сме свидетели на едни приятели, та много се вълнувам че пак ще съм кума. Миналото лято бях кума на бременна булка, а това ще съм бременна кума на булка. Та такива неща около нас във вторник съм на консултация и ще ви пиша как е минала.
А сега лека и спокойна вечер и целувки на коремчетата  air_kiss
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: август 19, 2011, 13:14:50 »

Здравейте коремчета! pqz
Като гледам както обикновенно сте много несериозни и нередовни и май е крайно време вече да има глоби! beating
Ние с бебо вече сме при нашия тати в Англия и пада голямо риткане от кеф.
Надявам се вече другата седмица и ние да си видим съкровището с татито,а и да разберем колко е пораснал,защото последно ми го измериха в 18та седмица и това беше...предполагам,че вече ще е около 1кг,но всъщност колкото-толкова,важното е да ми е живо и здраво.
Между другото съм в голяма чуденка коя марка да избера за шишенца,залъгалки,помпа,стерилизатор...ей такива неща.Дали Томи Типи или Авент...като,че ли май повече клоня към Томи типи-то ама...ако някой може да сподели впечатления и наблюдения някакви ще съм ви благодарна!
Юле чакаме снимки на покупките,да знаеш.Както и от всички останали,които имат! blush
Ради как мина кумуването и прегледа...чакаме отчееет? pardon
Моят зъб е вече ремонтиран и с нова и хубава пломба,дано скоро нямам повече такива зъбни изненади!
п.с.Виждате ли промяна в моята лентичка...днес вече влизам в 7ми месееееееееееееец! yahoo
Хайде чакам ви на отчет и приказка! give_rose
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: август 19, 2011, 13:29:16 »

Честито за седмия месец Роси !!!
Точно днес и на мен ми влезе идеята за тези шишета, залъгалки, биберони и т.н. Поразрових се малко и май Томи типи-то са по-добри, нещото поне, което мен ме грабна на прима виста е , че ТТ шишетата са без бисфенол. Иначе от към мнения май има много момичета , които са доволни от Авент и много, които са доволни от ТТ, много се говори и за марката "Др Браун" , ама те май са само стъклени, а пък на мен тези стъклените ми се струват много тежки и примерно като съм давала водичка на бебче със стъклено шише все се притеснявам да не го изпусна и да го нараня. Може би трябва да попитаме в темичка, където влизат повечко момичета станали мами и с опит с марките.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: август 22, 2011, 13:16:13 »

Момичета, включвам се за шишетата. Ние сме с Др Браун'с и съм доволна. Имат антиколикова система. Не че са ни по-малко коликите де, но все пак. Една приятелка ми ги препоръча. Тя също е доволна. Имат и пластмасови и стъклени шишета smile Аз ползвам стъклените и нямам оплаквания. Не са ми тежки. Моята приятелка е с пластмасовите и също е доволна.
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: август 22, 2011, 13:36:16 »

Благодарим за мнението Капризче.
А знаеш ли дали пластмасовите им шишета са без бисфенол? И дано не съм досадна, но стъклените шишета могат ли да се стерилизират в пластмасови стерилизатори?
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: август 22, 2011, 13:55:24 »

За пластмасовите шишета не знам  дали са бисфенол. Стъклените ги стерилизирам с пластмасов стерилизатор на пара. Ето този:http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=5990&cat=32 Препоръчвам го. Стерилизира добре и е на много добра цена.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: август 22, 2011, 14:04:39 »

Мога ли и аз да кажа от кои шишета сме доволни?  blum Не са от изброените,но все пак ще споделя опит smile
Ние ползваме НУК и съм изключително доволна и от самите шишета и от бибероните към тях.Отново са с анти-коликова система.Аз си мислех,че това е някакъв рекламен трик,но отворчето на биберона,не това от което суче бебето,а едно малко по-долу,явно върши работа.Не знам за колики,но примерно биберона не се смачква от продължителното сучене и не е нужно да изпускате въздуха,за да не се сплесква.И другото,което ми е правило впечатление е,че бебето оригва много по-слабо,дори и хич,в сравнение с обикновените шишета (имаме едно на Canpol Babies).Това означава,че не засмуква чак толкова въздух. good
Ние ползваме предимно пластмасови,които са BPA FREE (без бисфенол),но имаме и стъклени.На мен лично стъклените ми тежат и ръката ми се уморява по-лесно,ако храненето продължи повечко,но иначе са си супер.  good
И понеже бибероните на шишетата Canpol Babies са доста малки и тънки,ги подменихме с такива на НУК и сега използваме само такива  smile
Препоръчвам горещо следната залъгалка на Bertoni Baby Care:


Изключително удобна е,не се изплъзва лесно от устата и няма значение дали ще я сложиш нагоре или надолу,защото ни подариха една на Дисни,която оставя ужасни отпечатъци и с която трябва да се съобразяваш на коя страна я слагаш-не е изрязана и от двете страни откъм нослето.През нощта е 100 пъти по-лесно да нацелиш устата на бебето в тъмното с двустранната на Бертони.Дори е и по-евтина  good
Ох..май много писах,но аз винаги съм искала някой да ме светне откъм тия тънкости,а не да чета само общи приказки,без подробности за продукта.
Леко бременеене момичета  give_rose
« Последна редакция: август 22, 2011, 14:06:32 от carlyangel » Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: август 22, 2011, 15:35:17 »

Много мерси, момичета  give_rose
Би било супер да се включвате със съвети в нашата темичка, защото аз лично (предполагам че и останалите момичета) имаме нужда точно от съвети и препоръки от вашата практика, а не от магазинерката, която гледа да пробута продукта от който ще спечели най-много.
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: август 23, 2011, 08:43:34 »

Аз да се включа за шишетата от друга гледна точка.Въпроса е също дали ще кърмите или не.Аз преди да родя в еуфорията даже 3 шишета си купих и накрая нито едно не ползвах-сега Хана си играе с тях.А ако смятате да кърмите и да давате чайчета(аз не съм давала) според мен ще стигне и само 1 шишенце.
И за да не се отклоняваме много от темата-кажете вие как сте.Моят корем е вече тоооолкова голям,че незная какво ще става до края-евентуално да се пръсна по шевовете.
Ние още сме в ремонт на новата квартира и напредваме бавно.Тайно се надявам да сме готови до 2 седмици и да се пренасяме.
В момента сме и в чуденка за името.За момиче е сякаш много по-лесно да се намери име отколкото да момче...
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: август 23, 2011, 13:50:24 »

И аз много ви благодаря момичета за полезното инфо.Както е и поговорката "Не питай старило,а питай патило",така че мисля че тези които са минало по този път могат да дадът полезно инфо. give_rose
Уж бях решила твърдо да заложа на Томи Типи като марка за всички принадлежности,но сега пак се колебая и между Авент,та дано скоро най-после се реша вече,че мъжо само ми се смее! tease
maj4eto наистина,като че ли за мъжко име е по-трудно да се реши.Ние откакто разбрахме,че ще си имаме момченце сме в голяма чуденка кое е най-хубавото име за него. pardon
Ние си виреем супер с бебо при тати,много ни е кеф.Сега в четвъртък ще разбера за кога имам час за среща с акушерката и ще ви помоля за силно стиснати палци да е по-скоро и всичко да ни е наред с бебо! blush
И,ако обичате стига сте се крили,а си покажете хубавите коремчета,няма само аз да се пъча!Малко или голямо,всяко едно е хубаво! beating
Желая ви много спокоен,усмихнат и лек ден! give_rose
Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: август 27, 2011, 21:37:05 »

Здравейте  smile
Как сте,момичета?Никакви ви няма пишете по-често. Мен в  неделя ме приеха в болница с болезнени контракции. Оказа се, че бебчо е добре с главичката надолу, и голямата новина е че е момченце. Поне съм спокойна че всичко е наред и изследванията са добри като изключим ниския хемоглобин, та сага милото ме тъпче с месо. Напоследък доста ме наболява кръста, а и срамната кост, но какво да се прави ще търпя.
Лека и спокойна вечер за сега обещавам скоро да пиша по подробно
« Последна редакция: август 27, 2011, 21:40:55 от radi. » Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: август 30, 2011, 12:37:57 »

Хелоууууу,бъдещи майчета! cap
Аз след дълго колебание,като че ли избрах да ползвам нещата на авент,макар да исках много на томи типи и все още съм малко в колебание,но и вие ако дадете по едно мнение може и да ме улесните малко! blush
Иначе и от към козметика за мен ибебо реших да заложа на козметиката на авент,която е на много достъпна и приемлива цена!
http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-Future-Mother-Must-Haves/dp/B001E1BKLC/ref=sr_1_55?s=baby&ie=UTF8&qid=1314698104&sr=1-55
http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-Babycare-Must-Haves-Travel/dp/B001EHCSX0/ref=sr_1_61?s=baby&ie=UTF8&qid=1314698104&sr=1-61
Също така си избрахме и кошарка за бебо,ето този модел на фишър прайс!
http://www.babyworldonline.com.au/images/precious%20planet%203%20in%201%20travel%20cot.jpg
Сега да ви почерпя послучай моя ден рожден и най-вече за мое здраве! Girl_hide
                     

Ради честити тогава сини гащички мила! yahoo И се надявам вече да си много по-добре и без посещения в болница поне до до/около термин! give_rose
Надявам се и всички вие,които не пишете,но съм убедена,че чететеда сте добре и вие и бебчетата!До къде сте стигнали с покупките,как се чувствате?
ЖЕлая на всички ви един много усмихнат,прекрасен и хубав ден! yahoo
« Последна редакция: август 30, 2011, 12:41:20 от rosit@ » Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines