Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 23:28:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 8  (Прочетена 218282 пъти)
 
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #405 -: септември 12, 2011, 21:49:14 »


...една приятелка ще има кръщене, от къде да си купи пиафлори в бг?
[/quote]
в София може да намери на пазара на цветята на ул.цар Симеон до пазар Димитър Петков. Там има няколко магазинчета за целофан, опаковки, хартии, пиефлора и всякакви цветарски аксесоари.
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #406 -: септември 12, 2011, 21:57:35 »

След последния пост на tweety bird няма какво повече да се каже. Дори пред по-нестандартна украса с балони, цветята са по-елегантният избор.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: септември 12, 2011, 22:06:20 »

Да, но не е от сф:)
Няма ли в по-големите магазини като Bricolage?
Da ne кажете, че последната снимка няма кой да си я позволи... ето и с по-малко пари, но с цветя.



« Последна редакция: септември 12, 2011, 22:14:35 от tweety bird » Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #408 -: септември 12, 2011, 22:18:52 »

Да, но не е от сф:)
Няма ли в по-големите магазини като Bricolage?

до колкото знам - не...  sad и в ракхива няма... nea
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: септември 12, 2011, 22:23:32 »

emocia_wa , благодаря ти все пак, ако някой се сети къде може да се купят да свирка smile
Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: септември 12, 2011, 22:26:44 »

Tweety, погледни в този сайт.Мисля, че все нещо ще ти свърши работа. Wink
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #411 -: септември 12, 2011, 22:48:21 »

Хайде, малко комбинации от балони и цветя - вдъхновихте ме да поровя малко и намерих елегантни комбинации. Една елегантната дама винаги вдъхновява и своята елегантна сватба - с балони, живи цвета, свещи, пера или просто камъчета Wink




И въпреки, че тази не е от ресторант и отивам малко оф топик, не се сдържах да не ви я покажа...

Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #412 -: септември 12, 2011, 22:49:57 »

 Забелязвм, че младоженците се влияят от определена мода или тенденция в нещо. Нещата зависят и от финансовите възможности все пак. Какво да кажат младоженците до 2005 г., когато цветята се използваха доста умерено в украсата. А тези през 90-те години изобщо са трагедия, при тях и украси нямаше кой знае какви. А и тогава сватбените тържества бяха с много гости, средно 200 човека, тържествата се правеха по стол ресторанти, направо ги наричам столове. Украса там - не, няма такова нещо. А ресторантите бяха кът, в същност тези без под от мозайка си бяха ресторанти.
 Във всички лучаи се предозира употребата на цветя. Стигало е е до там, че автомобила се украсява така с цветя, че заставайки до него виждаш ковчег. Имам снимки на подобна украса от миналата година, пазя си я за спомен. Цветята се нахвърляха и закрепиха от който свари.

По-евтино е с балони украсата на ресторанта във всичкислучаи. В същност си трябва декоратор, за пда съчетае отделните типове украса.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: септември 12, 2011, 22:57:40 »

Dallila , благодаря ти мила, но едва ли ще може да поръча , то не остана време, пък иска аз да го украся , защото не й се дават пари за агент, а и в града, в който живеят няма такивяа агенции smile
Джозефин, това ми прилича по-скоро на фенери, а не балони, въпреки че завършват като балони, но някак си са с много кръгла форма.
Пачоран, това, което го казваш няма смисъл, все едно да си сравняваш техниката с тази от едното време. След време и нашите украси ще изглеждат смешни...може би. На напата кола украсата беше снижена до минимум , за да не стане кич.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #414 -: септември 12, 2011, 23:06:25 »

 Не, не е така. Техниката в професионалната сфера почти не се е променила, промени се тази при битовия потребител, който е основния донор на компаниите. Повечето работят с битова техника и за това търпят промени често.
 А по отношение на цветята и изобщо украсите - тези неща занимават младоженците от най-големите градове. В малките населени места - села и градове - няма значение, болшенството си я карат според джоба и традициите. Смешно е, но има сватби изобщо без украса от каквото и естество да е. Турци, цигани, помаци с показаните украси - не, няма. Няма и да има скоро в някои райони.
 Украсата е нещо, което трябва да го има, но направено според възможностите с добър съвет от декоратор. Така се пестят пари.
Активен
PoliaSp
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #415 -: септември 13, 2011, 06:18:30 »

Точно така, смешното е, че балоните се отричат просто защото не се познават и се върви точно като овце по общото ах и ох /без да искам да обидя някой, всеки си има право на мнение/.
На мен също ми е супер смешно когато се прекспонират цветята на украсата за колата, наистина изглежда като ковчег, колкото и добър да е декоратора. Примерно на моята сватба бях с наиситина елегатна истинска лимузина и понеже собственикът на фирмата за лимузини ми е приятел и колата беше подарък от него, украсил, украсил човека, като я видях колата голям майтап падна. Хайде махай всичко, та на такава кола не й върви украса от цветя, самата тя е бижу.

Слагам няколко снимки
едната е техниката фентъзи флауър /жълтите/, които са балонени декорации точно за сватби. тази техника тепърва ще навлиза, просто защото я владеят твърде малко хора. за моя радост има хора в моя екип, които са добри на фентъзи флауър.


* FF.jpg (59.25 KB, 575x392 - видяно 426 пъти.)
Активен
PoliaSp
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #416 -: септември 13, 2011, 06:20:54 »

пускам ги в различни съобщения, защото не мога да разбера как да стане в едно


* RD.jpg (63.82 KB, 576x432 - видяно 402 пъти.)
Активен
PoliaSp
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #417 -: септември 13, 2011, 06:21:45 »

ето


* WD.jpg (75.3 KB, 720x540 - видяно 375 пъти.)
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #418 -: септември 13, 2011, 07:23:51 »

 Перфектни украси, значи можело. Всичко трябва да е умерено и балансирано като количество, качество и вид на материала за украса. И наистина съм съгласен, че техниката тепърва ще навлиза, ще има съчетание на различните видове материали. Тук обаче без декоратор няма да мине, допуснатите грешки ще са смешни.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #419 -: септември 13, 2011, 08:36:23 »

Мисля, че отношението към балоните зависи изцяло от настройката на човек за това дали харесва естествени материали или изкуствени заместители. Има булки, които харесват зелени сватби, сватби в градини, с истински цветя, с дървета, живи украси и т.н. На тях няма как да им харесат балоните и е излишно да ги убеждавате колко не разбират. Има и други булки, които искат изкуствени букети, за да им останат след години, изкуствени бутониери, цветя, пластмасови украси... При тях балоните си вървят съвсем нормално в темата на сватбата и никой не може копче да им каже. Разбира се, има и смесици между тия варианти, но там никой не протестира срещу балоните.

Аз също харесвам истинските цветя и то като цяло, не само за сватба, има откъде да си ги купя на нормални цени и съответно бих избегнала всякакви пластмасови, гумени и подобни украси, просто не ми изглеждат добре и не искам да се преплитат с идеите за "зелена" сватба. Това не означава, че балоните са лоши, но пък и не означава, че вървя по цялото като овца, защото не съм видяла всички тенденции в производството на балони. Просто индивидуален вкус и толкова, който следва да се уважава. За мен фирмените събития не са критерий за добра украса, сравнение може да има единствено ако става въпрос за сватба с подобни гости - по-тежка и официална, макар че като цяло сватбите не са от тоя тип и личното тържество дори следва да се различава от корпоративните както като украса, така и като тема и впечатление.

Съгласна съм с Пачоран за това, че украсата е много свързана с възможностите и ако не се прецени добре, се получава пълен кич, независимо с какви украси ще е. Интересно ми беше и това за автомобила-катафалка (макар че е малко извън темата), не ми беше хрумвало досега, но като се замисля... май има логика, въпреки че много зависи от това какви цветя са подбрани.
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines