Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 06:12:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 8  (Прочетена 204833 пъти)
 
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: март 29, 2011, 23:17:13 »

lawyer, благодаря ти! give_rose Каните ги поисках от управителката на ресторанта, подчертах, че е важно за мен и тя каза, че няма никакъв проблем! good Относно бутилките, панделките мисля да ги нарежа предварително, да поръчам алкохола няколко дена преди сватбата и да ги вържа просто. Няма да изисква толкова време, може би ще можеш да се справиш. smile Относно свещниците наистина много искам да са точно такива: Дано агентката ми открие! smile
Активен
nonnita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166

I'll be there till the end...


« Отговор #46 -: март 30, 2011, 06:40:48 »

Monikamaria, идеите ти наистина са прекрасни! Звучи приказно! Дано наистина агентката ти успее да  намери свещници като тези. Аз съм виждала много подобни варианти и дори мисля, че имаше един интериорен дизайнер, който показваше как може да се сглоби подобна икебана от стъклени елементи. Беше много идейно. Ако не намерите свещници, ще помагаме smile Иначе, ако попадна на нещо, което може да те заинтригува, ще споделям smile
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: март 30, 2011, 08:40:12 »

Monikamaria, много ми помогна с твоите идеи, благодаря  give_rose ще се опитам така да си подредя нещата, че да успея с украсата на бутилките smile относно свещниците, в краен случай, ако не намериш, можеш да сложиш просто високи поставки само с цветя и без свещи. Просто важното е украсата да е на високо, за да се вижда, иначе всичко мъничко ще се изгуби sad Успех!
Активен
nonnita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166

I'll be there till the end...


« Отговор #48 -: март 30, 2011, 09:18:02 »

Като прочетох поста на lawyer и се сетих, че някъде в Youtube гледах едно клипче, където показваха как да се направи икебана върху пиафлора с цветя и високи свещи. Има специални пластмасови накрайници с остър връх, в които се поставя свещта и след това се забиват в средата на пиафлората, а около тях се подреждат цветя. Жената от клипа обясняваше, че могат да се използват и клечки за зъби, ако не са налични такива накрайници. Трябва с тиксо да се залепят няколко клечки около дъното на свещта и след това тя спокойно може да се забие в пиафлората. Ако не намериш свещници, мисля че това е добра идея, ставаше много красиво, а и спокойно можеш да поставиш цялата композиция върху висока поставка. Ако намеря клипчето, ще го пусна, но мисля, че добре го обясних като цяло. smile Успехчета, Monikamaria. Информирай как се получава. smile
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: март 30, 2011, 11:52:15 »

lawyer , не е нужно да са високи, че да се вижда, аз например съм за ниските аранжировки. Може би са малко по-романтични, докато високите са ми някак си тежки и аристократични.
Някой имаше сватба в бяло и зелено, това е много красиво.






Ето това в жълто, но не във ваза, просто ниска аранжировка стои прекрасно

На мен ми се струва, че при по-високите аранжировки е по-трудно виждането smile

Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: март 30, 2011, 16:07:29 »

tweety bird, и аз харесвам по-нисички украси и то точно такива, каквито ти си качила, но това е добра идея само, ако няма бутилки на масата и са само чашите. За съжаление в повечето ресторанти, да не кажа във всички, бутилките са на масата и няма вариант сервитьорите да минават и да наливат постоянно. При това положение, нищо от ниската украса няма да се вижда, защото бутилките ще я закриват. Аз също много държах на такава украса, но агентката ми ме разубеди. Иначе, ако сватбата не е в по-аристократичен стил, високите свещници, могат да се заменят със стъклени вази с цветя и вътре пълни с цветна хартия или пясък, камъчета и т.н в зависимост от темата на сватбата smile
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: март 30, 2011, 16:16:25 »

lawyer Да не се обидиш, но ми се струва, че всички агентки пробутват по-високите украси по някаква причина pardon Така и така снимките и възхищението на украсата ще е преди да почне да се пие, тъй че ако няма бутилки когато влязат гостите, а се донесат по-късно не виждам къде е проблема. Също така не виждам как уж професионалисти в бранша(нали затова ги наемате) не могат да договорят с ресторанта сервитьорите да с вършат това, за което им се плаща в крайна сметка nea
Според мен също ниските украси са по-красиви и ако си по-настоятелна можеш да постигнеш своеето, все пак  булката е тази, която обръща внимание на всеки детайл, а хората на които се плаща са длъжни да превърнат мечтите и в реалност, а не да пробутват своя вкус.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: март 30, 2011, 17:10:55 »

lawyer , госпожица ти го е казала правилно.
И аз смятам, че агентите предлагат предимно високи украси. На мен ми стои кичозно, но пак зависи от стила, ако го позволява може, иначе във всеки друг случай не е добре. Просто трябва много тежка обстановка за тази украса. smile
В нашия ресторант казах на персонала да няма нищо освен чашите до идването на хората, нито безалкоолни, нито хляб (което супер груба грешка). Те не бяха съгласни , но аз настоях, едва ли агентът ще говори с управителя за това. Ти САМА трябва да организираш всичко, за да си сигурно за украсата или всякакъв друг тип организация. Накрая така и стана, хората се настаниха и се започна да се внася безалкохолното. Сервитьорите не искат така, за да си почиват, иначе казват, те като влезнат и искат веднага да пият. Аз им казах, че ще пият няма проблем, само нека седнат. Все пак не главното е да се напият и нахранят. С много уговорки беше, но го направиха.
Това например е супер голям кич
http://wedding.decoratrends.com/wp-content/uploads/2011/02/fall-wedding-decor.jpg
Няма да показвам повече снимки.
Всеки обаче си харесва различни неща, затова е и многообразието. Но по-пищните украси са за по-кралски сватби.
Активен
kicky
Любопитен
*
Публикации: 23



« Отговор #53 -: март 30, 2011, 17:14:58 »

Здравейте! И аз съм за по - ниските украси! Все пак трябва да имаме в предвид, че и гостите ни като седнат ще си говорят! Аз лично обичам да гледам човекът с който разговарям, а според мен когато са по - високи това няма да е напълно възможно! Но в крайна сметка ние споделяме, а всяка една от нас има право на мнение!
Нашата сватба ще бъде в тюркоазено синьо. Искам да помоля, ако някоя е имала или желае да е такава, да обмени информация :)лагодаря предварително! Много б Хубава вечер smile!
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: март 30, 2011, 18:07:41 »

kicky , добре дошла. Това синьо е уникално, показвала съм снимки, но може би в украсата №6 или 7.
Страхотно е в комбинация от кафяво. Много ми се иска да се променят украсите тук в БГ. Все едни и същи се показват, навярно и морето може да се включи като акцент.









Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: март 30, 2011, 19:01:34 »

Госпожица, не бих се обидила, та нали затова е форума, всеки да изразява мнение и да си помагаме с идеи smile относно сватбените агенти, мисля, че не си права, защото за тях е без значение- дали ще сложи високата ваза с цветя или ниските икебани е все тая, в крайна сметка отнема едно и също време и усилие. А за подреждането на бутилките по масите  е трудно на сватба от 120 човека по едно и също време да се сервират алкохол, безалкохолни, салати и т.н. Иначе, ще се пробвам да убедя управителката на ресторанта, но да видим дали ще успея smile , а моята идея за по-висока украса е нещо като това


* 803.jpg (24.99 KB, 400x265 - видяно 5969 пъти.)
« Последна редакция: март 30, 2011, 19:03:27 от lawyer » Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: март 30, 2011, 19:05:31 »

не прекалено висока, нещо средно като вариант, което в същото време да не пречи на гостите по време на разговор, задължително ще има цветни ленти на масата в цвета на панделките на столовете и обмислям още неща да добавя, но съм в процес на застой sad
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: март 30, 2011, 19:34:44 »

lawyer Да не се обидиш, но ми се струва, че всички агентки пробутват по-високите украси по някаква причина pardon Така и така снимките и възхищението на украсата ще е преди да почне да се пие, тъй че ако няма бутилки когато влязат гостите, а се донесат по-късно не виждам къде е проблема. Също така не виждам как уж професионалисти в бранша(нали затова ги наемате) не могат да договорят с ресторанта сервитьорите да с вършат това, за което им се плаща в крайна сметка nea
Според мен също ниските украси са по-красиви и ако си по-настоятелна можеш да постигнеш своеето, все пак  булката е тази, която обръща внимание на всеки детайл, а хората на които се плаща са длъжни да превърнат мечтите и в реалност, а не да пробутват своя вкус.
Според мен не виждам професионалистите,защо да пробутват високите аранжировки?  На декоратора му е все едно дали ще сложи ниска или висока аранжировка. Може да посъветва младоженците от гледна точка на това,че високата се вижда повече, но само толкова. След като булката иска ниска това означава,че ще е ниска. В случая не е важно какво харесваме ние,защото това не е нашия ден. Колкото до агента не мисля,че не може да уговори всичко с персонала. В крайна сметка това е неговата работа. Ако, булката си уговори всичко и сама си организира нещата не виждам за какво и е агент. Наема си само декоратор за украсата и това е.  good
« Последна редакция: март 30, 2011, 19:37:03 от Nina Style » Активен
kicky
Любопитен
*
Публикации: 23



« Отговор #58 -: март 30, 2011, 19:52:12 »

tweety bird, аз поразгледах темата, но за жалост не всички части. Забелязах качваните от вас неща, направо сте страхотни! smile Много ти благодаря за бързият отговор. Ресторантът в който ще бъдем е с тъмно кафяви столове, а от агенцията, в която ходихме ми казаха, че неподхождало и било задължително да облечем столовете. Аз да си призная не харесвам много кафявото, но не изглежда лошо комбинацията, която си показала. Морските мотиви ми бяха първоначална идея, но няма да сме нито край морето, нито край дунава, защото Милото пожела да направим сватбата във Враца и засега отпадна, но не окончателно smile! Имам някакви идеи, но пък август месец нямало да могат да ми намерят Кали и сега обмислям цветята какви да са, защото би ми се искало и букета ми да има от същите светя, каквито ще използваме за украсата. И  тук приемам предложения smile! Май малко объркано говоря, но дано е ясно! smile
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: март 30, 2011, 20:38:22 »

Момичета, аз приемам идеи за сватба в бяло и лилаво, но не бледо лилаво, а по-тъмно, теменужено smile понеже стените в ресторанта са в този цвят. Освен вазите с цветята, както са на снимката, която прикачих по-горе, цветните ленти и свещи, какво друго можете да предложите като идеи smile
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines