Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:59:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 63   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отдушник! част 2  (Прочетена 280301 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #840 -: януари 29, 2018, 15:07:38 »

Влизам, за да си излея ядовете sad
Нали вкъщи подменяме пералня и съдомиялна. В интернет си харесах пералня, в магазина я видях и тотално се разочаровах. Беше с много малък барабан и изобщо не ми вършеше работа. Момчето ни консултира перфектно. Моментално харесах друг модел и към днешна дата съм предоволна good
Разгледахме за съдомиялни с идея да вземем нова за в нас, а нашата да я караме в стария апартамент. Видях 2 модела, момчето ни каза каква е разликата. За мен беше супер несъществена и харесах по-евтиния модел. В този момент ММ хареса една, която за мен е измислена марка. Хубавото е, че има повече функции от досегашната, добри параметри... Обаче сбъркахме! sad
ММ даде зор да тръгваме за градината. Все едно малката не можеше да изчака още 10-15 мин. Не можах да видя някои неща, които откровено не ми харесват - отделението за соли е много навътре набутано, досегашната ни има едни решетки за чашите със столче (а ние имаме доста чаши с високо столче), на тази чашите трябва да се подпират една в друга. Това можех да го видя в магазина diablo И тук ме е яд на мен самата!
В събота ни докараха нещата, навързаха ги. ММ тръгна да работи, аз приспах децата и се захванах да разучавам уредите. Сипах соли на съдомиялната, но датчикът, че няма такива, светеше. Не му се впечатлих, защото реших да извъртя все пак първо миене и тогава щеше да си покаже. Съдомиялната беше по-шумна от досегашната, което ме разочарова малко. Изми перфектно good Забележки нямам тук! Обаче тъпият датчик свети. diablo Пуснах я втори път вчера - същата работа. Снощи вече бях готова да се изпокараме с ММ, защото очевидно беше негова грешка. Той се заоправдава, но няма оправдание в случая.
Днес първата му работа беше да звънне и да пита дали можем да я сменим. Аз не искам да ни връщат парите, а да дадем повече пари и да вземем по-скъпата. Не можело pardon nea Тук са си в правото - въпрос е на политика на магазина. ММ звъннал в сервиза и онези го ядосали - не било от значени, че датчикът свети постоянно diablo ММ така беше подпалил, защото даваш не малко пари, на място няма как да се тества и въпреки всичко подобно отношение. В сряда ги чакам тия мушмуроци. После видях каква била работата - имаме право на 3 ремонта по време на гаранция и след това имаме право да ни възстановят сумата. С други думи някой го отнася, а на тия от сервиза не им се прави първи ремонт още в самото начало.
Дала съм срок на ММ да си търси транспорт и да ми върне досегашната.
Може да са бели кахъри, но така съм побесняла! Вместо да се зарадва човек, че си взима нещо новичко, събира ядове GROAN
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #841 -: януари 29, 2018, 15:32:45 »

Ъъъъъ аз съм си взела таблетки всичко в едно и изобщо не ми пука, че няма сол  pardon Така или иначе си мие добре, то тва и при нас си светка като му свърши солта, ма както казах не му обръщам внимание, щото от много четеме/питане стигнах до това заключение  smile Бе не си усложнявайте живота  give_rose Обичайте се и не му се карай за глупости на ТМ според мен smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #842 -: януари 29, 2018, 15:34:34 »

Аз за съдомиална някак така не мога да дивея.Виж ако беше объркал нещо с пералнята!Ще мине и това, няма да е последната съдомиална, не се ядосвай толкова много, ще мине!Те мъжете ако не направят някой гаф, няма да са те!
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #843 -: януари 29, 2018, 23:43:53 »

Хм..нито мъжа ти е виновен, нито съдомиялната. Ако има проблем, ще го оправят и си свиркай. Нали мие чудно! Никой не е имало как да знае, че ще свети датчик. Никой не е виновен. В гаранция си, ще я оправят. Радвай й се. Мие си брилянтно, а и има много повече функции.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #844 -: януари 30, 2018, 09:33:59 »

Али, според мен си предубедена към миялната, защото не е твоят избор. Казвам го с най-добри чувства  girl_wink Ще я оправят и ще си я ползвате. Нали мие  pardon Виж дали не предлагат допълнителни приставки за вътре за чаши и т.н.

П.С -  Содели кои са марките. И аз оглеждам за съдомиална, имам фаворит, но именно заради шума оглеждам за други smile
« Последна редакция: януари 30, 2018, 09:40:24 от ma6ka_ » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #845 -: януари 30, 2018, 10:16:07 »

Чакам утре майсторите, пък да видим. При нас водата е много варовита и хич не е хубаво да няма соли в отделението. Нещата вървят натам, че да я продадем.
Не е заради датчикът - ще го оправят. Просто не ми харесва като разпределение и е шумна. sad Имаше неща, които можех да видя в магазина, но ММ ме пришпори и ме е яд и на мен самата. Мразя да правя компромиси с нещо, което се предполага, че ще се ползва години наред. GROAN Това е като да ползваш по-стара кола, но с хубави екстри и в един момент да я замениш с нова, но базов модел с единствената екстра - радио pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #846 -: февруари 15, 2018, 10:11:43 »

По късните часове в неделя НИ2 цъфна непредвидено с още 2-ма от неговите съученици в Пловдив и трябваше да приготвя храна за време, равно на пътя София- Пловдив /час и нещо/. Разрових запаси от тераси, хладилници и фризери и между другите неща реших да направя и картофена салата, че хем е бърза, хем мазна, та да държи на пиене, хем и да употребя наличните картофи и един буркан промоционална майонеза.
Та хапна той от картофената салата, някак помръкна и я избута встрани, защото му напомняла за нещо до болка познато, тъжно и безвъзвратно загубено blush. Реакцията му ми се стори нормална- в последно време почти не правя салатата, че не ми се върти майонеза, а купешката не ми харесва и освен това общото им настроение беше сдухано. Ами да, стават на по 30 тази година, остаряват, а и отиваха на първото мъжко бебешко парти на съученик, станал татко smile.
Мина и замина, дето е думата. Снощи приготвих празни буркани за избата и се вгледах в етикета на майонезата. Американска, имаше седмица на американската кухня по някоя от веригите, така е попаднала в покупките... Та затова е била цялата работа, още му горчи и тъгува cray
Точно две години минаха, но и мен ме сви сърцето, съвсем както тогава. Времето уж лекувало... Изобщо не е вярно shok. Още ми са пред очите куфарите, събрали 9 години упорит труд, спортна слава, две дипломи, много надежди и две любови.


* 12650925_10205301463085500_3044409606967929442_n.jpg (62.63 KB, 776x540 - видяно 165 пъти.)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #847 -: февруари 15, 2018, 10:17:34 »

времето нищо не лекува, просто се случват  и още нови неща- хубави и лоши и някак се губи помежду мислите случилото му се. И хоп- един етикет... sad
За съжаление това сме хората- едни стари обувки, куп старание и дипломи и понякога- странен "късмет"
Но пък продължава да е свестен, убав и здрав. Което автоматично значи че някой ден може да е на място, на което да не страда от носталгия smile.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #848 -: февруари 15, 2018, 11:02:06 »

От първо лице знам какво е да си заклещен на място, на което не искаш да бьдеш.

Прегрьщам те, та през теб да стигне малко позитивна енергия и до него. Дано му се отворят врати!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #849 -: февруари 15, 2018, 11:06:13 »

Толкова ли не му харесва тук  sad Или просто носталгия го гони? Уф дано скоро се помири със ситуацията и със себе си  give_rose Мария 2 не помага ли  smile
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #850 -: февруари 15, 2018, 13:56:30 »

И аз това щях да питам - Никак ли не му харесва тук? Със сигурност е намерил добра работа, има приятелка., приятели.
А времето трудно лекува, просто се случват и други неща, които занимават вниманието ни, за да не мислим само за болезнените неща.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #851 -: февруари 15, 2018, 17:07:52 »

Ах, аз смятам че времето лекува, можеби обаче трябва да минат толкова години колкото е прекарал там, но ще мине. Ще остане просто спомен във времето. Колко любови сме минали, студентски години и си оставят някъде там във времето
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #852 -: февруари 15, 2018, 17:29:17 »

Според мен времето притъпява болката/липсата. Със сигурност там животът му е бил много по-различен от тукашния и е повече от нормално да не може да се примири. Дано намери своето място и дано срещне хора тук, които да му помогнат да излекува тъгата.
Гледай сега и ти как се тормозиш. Малко позитивно и всичко ще му се нареди.  smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #853 -: февруари 16, 2018, 10:36:26 »

Няма как да е доволен при все, че това не е негов избор. sad Понякога напук на това, което можем и искаме, се случва съвсем друго. Точно затова, когато кокона ме пита "Мамо, каква ще станеш като пораснеш?" ми беше хем смешно, хем някак с горчилка в устата.
Хубавото е, че не се знае занапред как ще се наредят нещата. Майка пътува служебно от много години и по много пъти. Редеше се на безкрайни опашки за визи в години с митове тип "западняците не ядат хляб" например, носеше бира с вкус на лимон преди 20 години, когато тук на никого не би хрумнала подобна идея bad
Сега границите се отвориха и има хора, които за по-кратко време са пътували в пъти повече и от нея pardon Понякога, за да скочим, трябва да направим крачка назад, за да се засилим добре smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #854 -: февруари 16, 2018, 11:38:11 »

Понякога, за да скочим, трябва да направим крачка назад, за да се засилим добре smile

Това супер много ми хареса, мерси !!
Активен
Страници: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 63   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines