Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 11:47:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 63   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отдушник! част 2  (Прочетена 280363 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #780 -: септември 19, 2017, 14:09:36 »

Детето беше голямо - около 8 годишно някъде. Майката беше на пейка в близост. В първия момент се зачудих дали момичето скочи или беше паднала. Бяха две момичета на платформата и играеха. Когато я видях, че лежи, само си мислех "Сега ще стане, сега ще стане!". А в следващите секунди точно тази мисъл ми мина през ума:
...някои родители те гледат лошо, че седиш и нищо не правиш, други пък се сърдят, че им пипаш детето.
А това е най-тъпото и погрешно нещо - да ти пука дали ще се сърди някой. Не мога да спра да мисля и премислям ситуацията. "Обещах си" (доколкото човек може да го спази), че няма да ми пука за хорското мнение в такива случаи, а с риск да всея паника в околните занапред трябва първо да се притека на помощ. Както казах - имало е и по-брутални гледки, включително и когато едно момиче получи хипогликемия пред мен. Тогава търчах из Стария град рано сутринта, за да намеря захар от някое случайно работещо кафене.

Наревах се хубаво днес, та барем ми олекне! Нямам търпение да се видя с една от майките от градината, която остана там, за да ми каже, че детето е наистина добре. Само за това се моля!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #781 -: септември 19, 2017, 16:14:19 »

Под сърдят имам предвид, че им е неприятно да им пипаш детето, предпочитат, те да го вдигнат.



Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #782 -: септември 21, 2017, 09:19:48 »

Под сърдят имам предвид, че им е неприятно да им пипаш детето, предпочитат, те да го вдигнат.
Точно good Най-редовно децата се стряскат от бързото/рязко вдигане и то от непознати. Обаче като помисли човек, по-добре да разреве едно дете, отколкото да стои като изтукан (като мен) и да не реагира. Все пак има ситуации, в които всяка секунда е от значение.
И да, за съжаление линейката се е забавила, но лекарите са се отнесли сериозно. Тъпотията идва отново от системата, а не от самата реакция на лекарите. В града нямаме колцентър на 112, а се свързваме с някоя част на страната, където ориентир за детска площадка нищо не им говори.
Детенцето е добре smile smile smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #783 -: септември 21, 2017, 09:31:52 »

Али, било е ужасно, важното е че детето е добре.

Това за 112 е така в цялата страна.И аз звъня за Плевен и обяснявам на някой от някъде си къде се намира това или онова.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #784 -: септември 21, 2017, 11:34:43 »

Вчера погребахме племенница, младо, пълно с живот 35 годишно дете. Отиде си ей така, за една година... Беше ни на гости миналото лято, много обичаше Пловдив.
Всички се опитвахме да я сложим в рамки, а тя, като истински овен и носител на числото 9 в рождената си дата, правеше отчаяни опити да има свобода, да мисли различно от нас, родители  и близки роднини. Обичаше животните и не ядеше месо, искаше да има хубави дрехи и парфюми, четеше много, имаше изключителни математически способности, завърши с отличие Американския в Благоевград... Мечтаеше за пътешествия само с раница на гърба, работи в Америка, Гърция и Англия по малко, като всичко припечелено отиваше за билети за влак и катерене на върхове. Виждаше красивите неща, имаше мечти и стремежи, искаше да живее на пълни обороти... Искаше да е здрава, беше влюбена, планираше семейство и деца.
Просто не вярвам, че вече я няма. Тази сутрин потърсих фейсбук профила и... изтрит е. Това беше профилната и снимка от доста време.


* 543495_192579477531128_1274840278_n.jpg (33.56 KB, 604x453 - видяно 151 пъти.)
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #785 -: септември 21, 2017, 11:44:29 »

Toва е толкова тъжно! Свекърва, моите съболезнования... истинска трагедия е, когато си отиват хората, но на такава възраст направо не е честно! Пожелавам ти времето да помогне да преживееш загубата, както и на другите близки на момчето.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #786 -: септември 21, 2017, 11:45:29 »

Свекърва, искрено съжалявам!Много, много съжалявам, че така се е случило.Та тя е колкото мен!Думите са излишни!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #787 -: септември 21, 2017, 12:37:11 »

Много съжалявам, мислех си че все пак ще успее да го пребори  sad, думи нямам да опиша колко е трудно да  погребеш млад човек, човек който не е изжиеял живота. Сили и кураж за цялото семейство, да живее светлия спомен във вашите сърца.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #788 -: септември 21, 2017, 13:26:54 »

Моите съболезнования Свекс...
Тъжно е когато умират млади хора. Вчера разбрах за братче на дете от класа на Кари в България.  То си беше онкологично болно даже лятото бяхме помогнали с малко парички. Бяха на лечение в Германия, но явно е било напразно. Починалало е точно на 26-ти август когато ние пътувахме за насам. Не съм казала на Кари.  От вчера знам, но просто сърце не ми дава. Така или иначе ще разбере като се приберем в БГ. А нямаше дори 3 годинки.... Майката е споделила във фейсбук. Намирам това за леко пресилено, но и уважавам избора й - така го е почувствала,  така е направила. От една страна може и да има право, много хора помогнаха, сигурно се е чувставала длъжна да им съобщи и все пак да благодари. Думите са излишни. Нека бъдем благодарни за всеки един момент изживян с нашите близки, за всяка глътка въздух, за всеки миг...
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #789 -: септември 21, 2017, 15:24:51 »

Свекърва, моите съболезнования! Винаги е трагедия, когато някой си отиде, но когато е толкова млад, се отваря черна дупка sad нашето семейство преживя идентичен случай преди десетина години, напулно те разбирам как се чувстваш sad силни прегръдки от мен!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #790 -: септември 21, 2017, 15:34:31 »

Свекърва, моите съболезнования! sad

За това нещо ред няма, стари, млади, няма значение.

Аз затова и от остаряване не се страхувам, само казвам-дано.

Когато си отиде млад човек, е като недописано изречение, оставя въпроси и усещане за празнота. sad
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #791 -: септември 22, 2017, 09:31:44 »

Свекърва, моите съболезнования. Да е лек и светъл пътят на душата й. Звучи ми като моите разбирания за живота и това още повече ме потресе.  cray

Върна ме към период, в който чух имате изменени клетки, ще правим биопсия и ДНК тест  cray Просто е страшно, искам никой да не минава оттам. Дават се милярди за други индустрии, а не могат да се впрегнат да разберат причините за развитието на рака. Не е честно, наистина не е.

Съжалявам, че се отпускам да го пиша, бях си обещала да не говоря за това, но свекърва ме раздруса здраво cray
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #792 -: септември 22, 2017, 10:39:20 »

Прегрьщам те силно.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #793 -: септември 22, 2017, 12:40:32 »

Благодаря ви, всяка ваша дума е утеха  give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #794 -: септември 22, 2017, 17:16:48 »

Свекърва, съболезнования!
На вчерашната дата преди години загубих единия ми дядо. Тези дни ще стане година откакто наш приятел се удави, спасявайки поне двама души, наближава и година откакто почина братовчед ми. Всеки един от тях притежаваше качества, на които се възхищавах и каквито и аз искам да притежавам. Не мога да прежаля любими хора, опитвам се да се науча да живея с болката. Опитвам се да се науча и да бъда по-добър човек. Радвам се, че са били до мен!
Свекърва, можеш да благодариш за времето прекарано с такъв вдъхновяващ човек до теб!
Активен
Страници: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 63   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines