Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:26:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 63   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отдушник! част 2  (Прочетена 280304 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #750 -: декември 29, 2016, 17:42:25 »

Чувствам се ужасно гадно. Не стига, че не намерих другарче за концерта, ами стана късно и дори няма да успея да ги подаря билетите и само профуках възможността  някой друг да отиде и да се накефи.  sad

какъв е този концерт? Не се чувствай гадно, не можеш не можеш, случва се  pardon
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #751 -: декември 29, 2016, 17:45:02 »

Ами,  на Фондацията. Аз вчера и в темата писах, ама никой не ме отрази. Кофтито е, че ги даваха на томбола в работата и наистина лиших друг човек от възможността да ги ползва.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #752 -: декември 29, 2016, 17:46:09 »

Нали щеше да отидеш и сама?! ТРЪГВАЙ!!!! И наполовината да го хванеш, кулминацията ще усетиш. Заминавай веднага, не е късно!!!!!!! Късно е да се самосъжаляваш, когато още имаш шанс да си там! Потегляййййййййййййййййййййй................  heart
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #753 -: декември 29, 2016, 17:49:07 »

ами то в темата кой с бебе кой сополив, как да идем smile. Нищо дее, не е толкова фатално, аз такива неща не преживявам, то никой ли от работа не се нави?
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #754 -: декември 29, 2016, 17:51:28 »

Ами, не знам вече. Сдухах се нещо.  Нищо, де. Идва Нова Година, може тогава да е по-хубаво.

П.П. Тези, с които съм в по-близки отношения в работата, са отпуска.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #755 -: декември 29, 2016, 18:18:46 »

Никого от нищо не си лишила, не си ги взела тайно, полагат ти се по късмет smile Сдухана си по други причини, ама да знаеш не си единствена. Давай да си духаме заедно sad
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #756 -: декември 29, 2016, 23:21:11 »

svekarva, уникална си. Разсмя ме.  girl_wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #757 -: април 25, 2017, 15:46:51 »

И стисках, стисках, ама не мога, трябва да споделя с някой.

Едно момиченце, което беше от пьрвите ми самостоятелни случаи ноември, преди няколко дни си е ... отишло завинаги. Беше много красиво дете. С една копринена, чуплива коса, огромни сиви очи и дьлги мигли. Беше като кукла.
Като кукла с много сложна житейска и медицинска история...

Ако не се льжа, вече бях писала за нея, защото тогава ме беше надминала историята й.

Не знам кьде е границата между желанието да ги запазим живи и реалността на какьв живот ги осьжда това. Много е ... деликатно и поставя много етични вьпроси, на които ... няма верен отговор.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #758 -: април 25, 2017, 15:52:34 »

Ако е същото, за което беше писала, дано Бог я е прибрал на по-хубаво място. Или който в каквото вярва.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #759 -: април 25, 2017, 16:02:00 »

Ако е същото, за което беше писала, дано Бог я е прибрал на по-хубаво място. Или който в каквото вярва.

И аз съм "избрала" да вярвам в този вариант.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #760 -: април 25, 2017, 18:02:51 »

Инче, предполагам е същото детенце, дано почива в мир!
Смъртта я преживяват околните, за тях остава мъката и да живеят със спомена. Никога не е леко да се сбогуваш завинаги и винаги е много жалко, когато някой на когото му е предстояло да изживее цял един живот си отива.
Прегръщам те!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #761 -: април 26, 2017, 14:04:20 »

Дано почива в мир, станало е ангелче cray не знам какво да кажа. Отишла е на по-добро място. Съболезнования искрени...
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #762 -: май 02, 2017, 18:44:54 »

Нормативите на ресурсен учител и психолог са 30 часа седмично. Логопед - 21 часа. Сега излиза нова наредба, в която норматива на ресурсния учител е намален на 25 часа. На психолога си е същия.
Нормално ли е според вас хора от една гилдия, занимаващи се и работещи с едни и същи деца, да имат различен норматив, а естествено еднаква заплата? Не ми е за заплатата. Ядосва ме, че или явно психолозите имат най-леката работа, или децата имат най-голяма нужда от психологическа подкрепа?
А децата са едни и същи! Всички работим с тях! Логопеда ще работи 4 часа на ден с тях, ресурсния учител - 5, а аз като психолог - 6. Защо?
Ядосвам се и чета по цял ден само мнения, коментари и дискусии по случая. Е не е ли обидно и неуважително, че на някои намаляват норматива, а на други - не. Равнопоставеността и справедливостта някак ми се губи...

И като се има предвид, че учител има норматив 20-22 часа. Психолога остава единствен с най-голям норматив.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #763 -: май 02, 2017, 22:37:34 »

Шах с пешката съм. В ситуация съм, в която просто вече не зная кое е правилно или не - да задържа ли Леа в предучилищна тази година или да я пусна в 1-ви клас на 6 години и 1 месец?

Леа е родена на 28 юли, което се води дете, родено в края на лятото и може да бъде задържано с 1 година. Аз упражних това право и НЕ я пуснах в държавно училище предучилищна миналата година. Планът беше да я запиша предучилищна в държавното училище за 2017-2018.

От 7 Април съм в постоянни телефонни разговори, както и емайли, в които се пробвам да я запиша за предучилищна. Системата я слага в Early Childhood, което е програма за предучилищна за деца с увреждания, защото има доклад, че има проблем с говора и я водим на логопед в държавното училище веднъж на седмицата по 30 мин (това е минимума).

АбсурдЪт:
Училищният комитет (school district) казва, че Леа няма да се справи да бъде с нормални деца в предучилищна, за това трябвало категорично да бъде в програма с деца с увреждания.  crazy

Директорката на училището за предучилищна пък категорично казва, че Леа трябва да бъде записана в 1-ви клас, защото на 1 септември ще бъде на 6 години. "Всички 6 годишни били в 1-ви клас".  crazy И коя съм била аз да записвам детето ми в който искам клас. Също така имали еди какви си данни, че повтарянето на клас било супер лошо за нея. А реално Леа е в Монтесори система, която е различна от държавно училище и не виждам какво ще се повтори, всичко ще бъде ново за нея. Също така отказват да ми дадат данни колко 6-годишни ще имат записани за 2017/2018 година, тоест деца, които са били задържани. Уж нямали тези данни. Да, да сигурно, аз вярвам в Дядо Мраз.

Моето мнение е, че Леа няма да има проблем с предучилищна с нормални деца, като ще използваме това допълнително време да продължим работа с логопедите (просто се пробвам да намеря време, в което тя ще навакса проблема с говор-а).

Говорих с адвокат вчера. Имам всички права да я запиша в предучилищна в държавното училище, защото тя не е била никога там.

Чувствам се, че всички са навързани обаче.
Адвокатът, с който се срещнах и който работи в нашия училищен район познава поименно всички "главни" в училището, а днес след поредния разговор с училището, след като им обясних моите причини за задържане на Леа, им казах и правата си и че съм се консултирала с адвокат. Попитаха ме за името му, все едно ги лъжа, че съм говорила с такъв. Отговорих Чарлс Фокс. От другата страна се чу: "О, Чарли".
Мафия, мафия, мафия...

Разбирам, че ние трябва да вземем крайното решение като родители. Просто вече след толкова натиск за 1-ви клас си мисля дали не бъркам с тази предучилищна. Зная, че всичко се случва с причина. За сега не виждам правилното решение. Бих искала да имам кристална топка.
« Последна редакция: май 02, 2017, 22:48:28 от Anichka » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #764 -: май 02, 2017, 22:51:33 »

Аничка, от постовете ти напоследък взех да си мисля, че тук всички системи са си екстра.
Ти си познаваш най-добре детето. При мен между 6 и 7 години е имало огромно разлика.
Активен
Страници: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 63   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines