Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 13:50:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 63   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отдушник! част 2  (Прочетена 281237 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #690 -: октомври 21, 2016, 11:24:55 »

Како, ти си за тук:
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,37498.0.html
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #691 -: октомври 21, 2016, 11:37:46 »

Ооооо, толкова си беше то оплакването.  diablo Като не ни ще Родината ние имаме къде да отидем... Надявам се да е за по-добре и по-дълго...  bad
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #692 -: ноември 05, 2016, 02:09:37 »

Я и аз да се запиша, че някъде трябва да си го изкарам.
Мм не беше черпил кума ни за бебето и днеска му звъни той да се видят, понеже мм отказвапняколко пъти, този реши да отиде. Помогна ми за вечерния тоеалет и замина. Уж нямаше да се бави много, затръгвал си е от 00.30, дойде си в 1.45. Специално му пратих смс, ако смърди на цигари да се съблича навън, дойде в спалнята и усмърдя света! Накарах му се и си разкара смръдливите парцали. Казах му да се изкъпе преди да легне, нямало да спи с нас.
В същото време при последното хранене на Ники повърна, постояхме изправени, повърна още веднъж на фонтан и сега спи гол върху мен, защото на моменти пак тръгва да се дави. Аз го чакам гордия татко да дойде иицалко да ме смени, той отиде да си спи! Сега ще спи като разпран до сутринта, а аз пак няма да мигна.
На всичкото отгоре утре и свека ще се домъкне, а ако пак стане на въпрос кой кога ще идва да ци помага, мисля вече да изясни въпроса, че не искам никой (превод- не искам тя да ми виси на главата). Как да й обясня, че намесите й в домакинството ми не сапци приятни. Още ме е яд, че ми направи хубавите ябълки ( които цяла година баща ми къта и никой не ги е шпитал, защото аз ги харесвам. Набраха ги и ми ги донесе, да си ги ям) на щрудел. Оставила ми няковко леко загнили да ям. Да и щрудела го изядохме, ама тия ябълки ми бяха за сурова консумация, всеки ден си ядях по 1-2, сега трябва да ям гадни купешки!
Оф, още имам да се оплаквам, ама ще си порева и ще ци мине.
« Последна редакция: ноември 05, 2016, 02:18:21 от ratatui » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #693 -: ноември 05, 2016, 02:47:51 »

Рататуй,  знам,  че си писала,  за да ти олекне,  не защото търсиш съвет,  затова ще ти кажа само,  че утрото е по-светло от нощта,  поплачи си,  ще ти олекне  Friend

Не знам какви са ви отношенията,  явно сте напълно равни в грижите за бебето,  но случилото се тази вечер ми изглежда съвсем нормално, като за мъж.
Дори и да не е така,  всеки понякога греши.
За него е също нещо ново да е родител.

Влизам ти в ситуацията отлично, но има такива случки и те са част от първите ви стъпки на родителите.

Ще го обсъдите,  ще си вземаме бележка и двамата. Като има диалог, всичко се подрежда.

Убедена съм,  че не искаш случката да се оправдава с хормоните,  но и те си имат своята коварна роля.

За Свека,  най-лошата услуга,  която можеш да си направиш е да премълчаваш.
Не е казано,  че трябва да се правят кавги,  но всичко трябва да е изказано и ясно.
Хората са различни,  мислите и разбиранията са им различни. За да се разбират,  е нужен диалог.


Защо няма да можеш да спиш цяла нощ?  Ако сложиш Ники при теб, в леглото?
Като постои известно време изправен все ще му отмине това с повръщането.


Знам,  че си изморена и дано имаш няколко часа почивка give_rose

Може да си изправиш леко възглавницата,  да не си в пълна легнала поза и да го сложиш върху теб,  по очи.
Колкото и да ти е неспокойно да спиш така,  все ще можеш придремнеш.
« Последна редакция: ноември 05, 2016, 02:52:15 от Marri » Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #694 -: ноември 05, 2016, 08:13:21 »

Рат, за съжаление появата на бебето освен много радост носи и други такива емоции.Ще свикнете и ще се оправят нещата.Сигурна съм че сега ба сутринта нещата изглеждат по- добре.Поговорете, което се отнася и за свекървата.Сега хормоните са много силни и заедно с недоспиванети,тревогите и умората си казват думата.Гледай да си почиваш и раздавй задачи за да не правят грешки и да те дразнят.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #695 -: ноември 05, 2016, 09:26:27 »

Милата тя! heart Всичко ще мине и замине и после ще се смеете. Вероятно и той ще е ужасно гузен... Случват се такива неща, всяко семейство минава през изпитания.
За свеката обаче ще си позволя да дам съвет от моя опит на снаха. Не я оставай тя да решава какво да прави. Дели задачките на малки части, пр. дай да погледна рецептата за штрудела, покажи ми продуктите, съдовете и т.н.т. Не се отказвай от помощта и тъкмо сега, имаш нужда от нея за да си осигуриш лично свободно време. Ако трябва, пиши, да го има черно на бяло и да отмята. Аз бих искала така да работя, така се разбирахме и със свекървата в 10-те дни, които посвещаваше на всяко едно от децата след раждането им.
Силни прегръдки и кураж! Животът е пред теб с цялата си красота! heart heart heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #696 -: ноември 05, 2016, 12:45:11 »

Благодаря ви!
Мина ми на сутринта,  той се събуди и взе ревящия мъник, който и при него цяла сутрин се дра, горкия.
За свека, просто не знам какво да нравя, тя е страшно сръдлива и приема всичко за заяждане. Първия ден цял ден готви и чисти и ми намекна, че не помага максимално, понеже не гледа тя Ники. Втория се нацупи и си отиде, защото явно очаква да дойде, да зарежем детето с нея в хола и да го взимам само за ядене.
Най-много ме дразни, че изобщо не се и старае да връща нещата по местата им, а ги размества все едно нарочно. И непоисканите мнения, с които облъчва мм, докато спя. Днеска няма да спя докато е у нас и това е. Даже казах, че не искам тя да готви, а сами ще се оправим.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #697 -: ноември 05, 2016, 13:05:05 »

Едва ли това ще те успокои, но е често срещано явление "помагачите" да се хващат в бебето.
Първият път хиляди пъти повтарях, че имам нужда някой да сготви, да изчисти, да изпере, да изглади дрехите на бебето...., не...., бебето, та бебето....
Бебето има нужда от майка си.

За свекървата и влиянието ѝ, това са неща, които трябва да изясните и между вас двамата, не виновна само тя.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #698 -: ноември 05, 2016, 15:31:32 »

Рат, такива случки се случват. Важното е на "утре"-то да поговорите и да се изясните. Тепърва ще има неща, за които ще се колебайте кое е правилно и как да постъпите. Говоря за отглеждане, възпитание и тн.
Що се отнася до свекърва ти- говори с нея, обясни й от какво имаш нужда, кое разбираш под помощ. Не забравяй да й благодариш, когато направи нещо, макар и на на 101% по твой вкус. Покажи й, че е полезна. Ако не се получава, по-добре кажи, че ще ти е по-спокойно сама и толкова. Ще я викате вкъщи, ще си гледа внучето, но не и с цената на твоето напрягане. Просто и занапред трябва да знаеш, че ще постъпва така, както ти желаеш да бъде гледано това дете, а не както тя е гледала детето си. Мен лично най- би ме дразнило и напрягало едно задкулисие.
Изпращам ти сили и се зареди с добро настроение!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #699 -: ноември 05, 2016, 19:09:02 »

И непоисканите мнения, с които облъчва мм, докато спя. Днеска няма да спя докато е у нас и това е.
Да бе, няма да спиш sad Че тя ако реши и по телефона ще му намила, важното е да не и се връзва. Къде ги намирате тези енергични и всеотдайни свекърви crazy Мене сигурно ще ме домързи...
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #700 -: ноември 05, 2016, 21:57:43 »

Свекърва, разсмя ме (пък сме в отдушник  blum)
Ами, то на нея не й се стои у тях с майка й, с която са все на нож и май сега и не си говорят даже. Днеска пак използвала момента докато се кърмим в спалнята да обясни тя как и какво е правила преди 30години, защо не къпем целия всеки ден, защо не давам вода, за погачата...
Утре май пак ще идва, ама аз съм планирала дълга разходка утре. Нашите си идват и ще минат тате да гласува.
Днеска пита до кога е отпуска мм и тя кога да излиза, леко намекнах че мисля да опитам сама и да видя как е, не остана очарована, ама на този етап с моито хормони, комбинирани с липса на сън не мога да си причиня целодневно присъствие на (за мен) чужд човек у дома.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #701 -: ноември 05, 2016, 22:03:56 »

Айде и аз да добавя масло в огьня и да направя супер непрефесионална стереотипна генерализация:

Ако отношенията ви оцелеят някакси на пьрвото дете, второто ще ги сьсипе окончателно. Така че няма за какво да се измьчваш - режи я директно от сега, защото рано или кьсно ще се стигне до разрив. pardon
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #702 -: ноември 05, 2016, 22:59:28 »

Айде и аз да добавя масло в огьня и да направя супер непрефесионална стереотипна генерализация:

Ако отношенията ви оцелеят някакси на пьрвото дете, второто ще ги сьсипе окончателно. Така че няма за какво да се измьчваш - режи я директно от сега, защото рано или кьсно ще се стигне до разрив. pardon

Е,  Ина просто  prepare-fish

А Свекърва , да не бърза с предположенията,  че внуците са два пъти по-златни и НИ Wink
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #703 -: ноември 07, 2016, 14:31:05 »

Да бе, няма да спиш sad Че тя ако реши и по телефона ще му намила, важното е да не и се връзва. Къде ги намирате тези енергични и всеотдайни свекърви crazy Мене сигурно ще ме домързи...
Липсваше ми този свеж хумор.
Аз да ви призная като четох за разместените предмети се замислих как вероятно и аз без да искам бих забравила точното място. Мен това изобщо не би ме дразнило. Но аз съм си разхвърляна. Иначе за даването на съвети на таткото и мен това много ме дразнеше. Аз съм много открит човек и изобщо не се сърдя и си мисля, че казано на мен е по-добре, отколкото по такъв заобиколен начин. Няма да забравя, когато Михаил беше малко бебче и аз го кърмех на поискване, един ден си идва ММ и със строг тон започва да ми разяснява, колко жизненоважно е да кърмя под режим...защо...защото така растял човек. Директно му заявих, че следващият път, когато той е гладен, ще изчака 2-3 часа, защото в жизненоважно да яде под час и няма значение какво усеща. crazy Млъкна и спря да ме тормози задочно.
Иначе аз си я харесвам моята свекърва и даже и след второто ни е приятно заедно. Но тя е мила и всеотдайна, случила съм. Като знам какви ги има shok.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #704 -: ноември 07, 2016, 14:47:41 »

Няма да забравя, когато Михаил беше малко бебче и аз го кърмех на поискване, един ден си идва ММ и със строг тон започва да ми разяснява, колко жизненоважно е да кърмя под режим...защо...защото така растял човек. Директно му заявих, че следващият път, когато той е гладен, ще изчака 2-3 часа, защото в жизненоважно да яде под час и няма значение какво усеща. crazy Млъкна и спря да ме тормози задочно.

 god god god

lol lol lol
Активен
Страници: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 63   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines