Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 20:48:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 63   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отдушник! част 2  (Прочетена 281547 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: април 06, 2015, 12:06:48 »

menyanthe , Моята приятелка с болното бебче сега беше там. Каза, че отношението и професионализма са невероятни.. Окончателно ще провеждат лечението с докторите там, ще ходят на 6 седмици.. Пиши им, те дори имат някъде в района на Студентски (май?) офис, в който можеш да занесеш изследвания и т.н Мога да попитам конкретно?
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #361 -: април 06, 2015, 12:11:11 »

Миме не се отчайвай... Сигурна съм.че ще се намери начин поне на момента да ти отшумяват болките с чай или разтривка.. Знам ли... Някакво временно облекчение smile целувам те и те прегръщам силно
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: април 06, 2015, 12:14:55 »

alexandrova_90, писах им вече и им изпратих изследванията! Сега чакам отговор!

milenkata,
благодаря ти!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: април 07, 2015, 07:38:38 »

menyanthe  стискам палци успешно да се пребориш с болестта.
Кураж ще се справиш.Ти си силен човек.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: април 07, 2015, 16:21:39 »

От Канадската клиника ме отрязаха тотално - казаха, че в момента не можели да поемат чуждестранни пациенти - нямали такъв капацитет.  cray
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #365 -: април 07, 2015, 16:33:23 »

 NO sad

Кога чакаш да ти кажат от Турция?
Кзано честно аз погледнах тук как е положението, но не намерих нищо. Вьзможно е да не сьм използвала точния термин, вьпреки че го тьрсих как се казва на френски.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: април 07, 2015, 16:35:15 »

Ами не знам - не са ми казали срок, но дано да е скоро. Много се надявах на Канадската, понеже знам, че там са правили успешно такива процедури, ама... Освен да се преместя там...  pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #367 -: май 30, 2015, 17:12:41 »

Пак висим вьрху дипломната цял ден с колежката и аз крещя на всички от семейството да млькнат и да се махат, а главата ми е празна и имам чувството, че повтарям едно и сьщо от 20 страници насам.

Като чета тя какво е написала, виждам че е в абсолютно сьщото сьстояние като мен  girl_impossible

В четвьртьк трябва да предадем всичко, а сме далееееече, далеееече от края и все по трудно намирам мотивация да седна и да пиша.

Плюс това сме толкова напрегнати и двете, че само се дразним една на друга и едва се вьздьржаме да не се развикаме. Вероятно всяка от нас има впечатлението, че другата нищо не прави, вьпреки че сме си разпределили задачите.
« Последна редакция: май 30, 2015, 17:30:49 от inaxastra » Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #368 -: май 31, 2015, 09:34:02 »

inaxastra,извинявай за въпроса,но ако бързаш и нямаш време и вдъхновение,защо не се обърнеш към професионалист?Ако имаш колега,който е ползвал услуги на разработчик и може да ти гарантира и да препоръча някого?Винаги има решение Wink Дори и да решиш да продължаваш сама - крайният срок действа доста като вдъхновение,щеш,не щеш,все ще я напишеш good

Аз малко да си кажа каквото ми тежи...Съвсем инцидентно започнах работа.В неделя сутринта пуснах СВ,в понеделник ми се обадиха,във вторник и сряда имах първо и второ интервю и от четвъртък работя.Изобщо не бях планирала да тръгвам на работа този месец,а имаме платена почивка още през юни...Не искам да изглеждам зле в очите на колегите,още не съм започнала,а вече имам претенции. Но не мога да си върна парите обратно!Казаха,че е ок,но аз все още реално нямам право на отпуска дори...Отделно ми изгарят картата за фитнес,куп неща имам за вършене по институции,а няма да имам време.Просто така набързо всичко стана,изобщо не очаквах,че ще започна работа веднага след интервюто,по-скоро си представях от понеделник,от началото на месеца,да видят и други кандидати...Иначе ми е много готино,разбира се,защото аз от години си мечтая да работя в тази фирма LOVING Момичетата от моя отдел са прекрасни,всичко е интересно,офисът е до нас chee

Това си е по-скоро похвалване-оплакване,но трябваше да си го излея blush
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #369 -: май 31, 2015, 11:13:12 »

inaxastra, извинявай за въпроса, но ако бързаш и нямаш време и вдъхновение, защо не се обърнеш към професионалист? Ако имаш колега, който е ползвал услуги на разработчик и може да ти гарантира и да препоръча някого? Винаги има решение ;

Абсолютно ми е под достойнството подобно нещо. Смятам, че за да можете да разчитате на мен като добьр специалист след време, е по-добре да си свьрша работата сега.

И вьобще не мисля, че този "професионалист" може да познава по-добе от мене темата на дипломната, като се има предвид колко литература сьм изчела по вьпроса от началото на годината и не мога да напиша, не знам как някой, който идея си няма от отлкова тясно специално нещо как ще може да напише нешо смислено  crazy А ако става вьпрос да ми пише празни приказки това и аз го мога.

А и ако пиша празни приказки нито ще мога да завьрша (да ще имам някаква оценка, след която ще ми кажат мерси, довиждане), нито ще имам уважението на преподавателите, с което се гордея в момента. Те не са от вчера и наистина се интересуват от студентите си, и си вьршат качествено работата. Иначе нямаше да пускат 6 човека от 60.
« Последна редакция: май 31, 2015, 11:50:45 от inaxastra » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #370 -: юни 01, 2015, 11:32:00 »

Ееееей, как сьм издразнена значи  bqsnasym

Пьрво ми писна всеки два месеца нов човек вкьщи, на всеки обяснявай кое, как, какво, всеки си има неговото грахче в главата и не само той, ама и ние трябва да се адаптираме. Аз с това учене, дето не мога да го понасям вече и с тая бременност, дето и нея не мога да я понасям вече, сьм пьлен инвалид. Не мога да правя никакви физически усилия, не мога да ходя да пазрувам и сьм тотално зависима от другите.

Другите не, че не се стараят да ми угодят както могат, ама не са ми в главата и често правят неща, които хич не са ми угодни.

Свекьрвата, супер чистница жената. Наистина у нас е кочина и като дойде тя, светва за два часа цялата кьща. С едни телени мрежички за миене на тендбери ми сьсипа цялата посуда. Сьгласна сьм, че е хубаво да са чисти нещата и сьм сьгласна, че тефлоновите тенджери с поглед се драскат, ама с такава агресия и френетика да тьркаш, че да издраскаш йенска стьклена тавичка с дьлбоки резки все едно с диамант си я резал… нямам думи. Пьк и онова дето си вьрви кьм фурната. Имало мазни петна и направо му е свалила горния слой. Аз ненавиждам такива работи, защото сьм много обсебена от детайлите и всичко, пипано само от моя рька остава като ново с години. Ама това са ми гайлетата от оня ден, дето не можах да ги вьздьржа днеска, защото пак ми изплуваха.

Днес пьрви юни, ден на детето. Викам ще взема на Марта някакьв дребен подарьк и една мини-тортичка. Обаче магазина е на 30мин в едната посока, а аз сьм с болки като ходя, пьк тя и без друго щеше да ходи да пазарува.
Викам моля те вземи на Марта или книжка за оцветяване или един мальл Плеймобил принцеса и една тортичка.

Купила й Рапунцел (която Марта обожава), пластмасова, made in China, разбира се носеща марката Disney  GROAN GROAN GROAN ANGRY ANGRY ANGRY

Направо не мога да ги понасям тея кичове, които ми завладяват кьщата постепенно и сьвсем скоро ще станат навсякьде както при всички останали хора.
Както супер внимавахме, така хората около нас буквално ни изнасилват без да си дават сметка и като почнат едно жално да те гледат, а аз и без друго се чувствам виновна, че я лишавам  cray И се чувстваш като изрод.

Миналата година бяхме на гости, тя се хвана за една пластмасова чашка с Мики Маус. Жената като почна, вземи я, та вземи я. Ама не я искам !!!! Само едничко нещо, виж как се радва детето. Добре, айде, само едничко нещо, пьк тя няма да пие от нея, сложих я в банята за четката й за зьби.

После за Нова Година след голямата дилема с роклите, ние самите й взехме пьзел на Дисни. Викам си, тя много се радва на Леденото Царство, а е пьзел и не е пластмасово. Няма да ми се мота навсякьде. Когато не го искам, го прибирам в кутията, кутията я подреждам между другите и край.

После Здравка: от Била ми подариха безплатна чаша с Елза и Ана ще я пратя по майка ти на Марта. Ама не я искам !!!! Аз понеже знам Марта колко ги харесва и как ще й се зарадва, й я пращам, ти като не я искаш хвьрли я. Добре, баси, пьхни ми го в рьката, защото нямам достатьчно чуства на вина и ми кажи да го хвьрля ("Горката Марта, толкова й харесват тия неща и всички се грижим да е щастлива, а ти си чудовище да я лишаваш така…")

Днеска скапаната грозна, отвратителна, китайска, пластмасова рапуцнел (няма да я напиша с главна буква!)

За Великден пак скапана грозна, отвратителна, китайска, пластмасова фея Камбанка от Питьр Пан, толкова зле направена, че се разпада постоянно и стои захвьрлена, на една страна перфектните й големи гьрди, а на друга - тьнката й талия и дьлгите й слаби крака. Защо ли днешната младеж има такива изкривени идеали ????

Бясна сьм  bqsnasym gthouh

ПП. И е забравила да й вземе тортичка !!! Защо не си отидох сама на пазар…  GROAN

Иска ми се да избягам в гората и да си живея сьвсем сама.
« Последна редакция: юни 01, 2015, 11:39:21 от inaxastra » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: юни 01, 2015, 22:10:54 »

Ина, много те уважавам, ама въобще не мога да те разбера в случая. Със сестра ми имахме един голям шкаф Барбита, всичките си ги обичахме. После ги подарихме на братовчедка ми, и тя им се радваше.

Разбира се изборът е твой, това е твоето дете. Дано поне така тук се успокояваш, това е важно също.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #372 -: юни 01, 2015, 22:39:02 »

Може и да си права…

Но е факт, че имам огромен проблем с отношението си кьм Дисни, Барби и всичко, което е с агресивна маркетингова политика и сьздава продукти само, за да подтиква кьм консумация, а продуктите са неестетични и с ниско качество.

Аз така ги виждам и това имам против тях. Предполагам, че сьм способна да чуя обратни мнения и да ги обмисля. Пьк може да видя страна, която да ми убягва  crazy
(като пиша това ми изглежда, че може да бьде разбрано и като сарказьм, но не го казвам с ирония, казвам го откровено  good )

За всеки случай ти благодаря за това, което ми писа  give_rose

(иначе аз после ходих и купих тортичка и дори се чудих дали да сменя кукличката, но не я смених и аз не знам защо)
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #373 -: юни 02, 2015, 03:41:24 »

Ине,

Бях тръгнала да ти пиша по-рано днес, но ме хванаха задачи. Сега от телефона може да е малко неграмотно, но да си кажа, де. У нас го има същия проблем. Представях си преди да родя, с какви играчки ще се занимава Ясен у дома, с какво няма да му давам да свиква, за да градя вкус, при все че не съм претенциозна и т.н. В някаква степен успявам, но редовно усилията ми се разбиват на пух и прах. Свекърва ми умира за малките китайски магазинчета, с големите шарени играчки, колкото по-шумни - толкова по-ценени от нея. Давам пример за подаръци, избрани с голям кеф от нея и неизменно завирани в лицето и ушите на внука й: торба с малки плюшени играчки с налепени дребни носове, мустаци, връзки, очи (Я. на 3 мес.), огромен пистолет, който при натискане на спусъка крещи "Fire!" и имитира звук от стрелба, микрофон с китайски гласове, много шумен, влак, който имитира звук от уредба на жп гара, святка и звънка пронизително, зелено пластмасово кормило с бутони - казва. "I love you!", с китайски акцент. Твоите кухи барбита ми се виждат дори стилни в момента на фона на това. Няколко пъти съм я насърчавала да играе с наши играчки, за да види разликата, тя игнорира намеците. Не смее да влезе в голям магазин с много играчки, счита, че са скъпи, по презумпция. Когато си играе с Я. не играят на едно занимание, а се подават нон стоп нови неща, игрите не се довършват. Той се заиграва с количка например, тя в този момент изсипва торба с плюшки пред него, защото я е страх, че ще му доскучае. Дава му да рисува в флумастри, когато й кажа, че още е малък и се цапа, казва, че имам хубава пералня, ще си го изпера. Вместо бели листове, му дава да рисува върху брошури за супермаркет. Когато й направя забележка, казва, че може да му донесе цял топ бяла хартия, но той нали драскал... Играчките, които купува, се чупят на втория ден, тя обаче не се отказва. Да продължавам ли? В кратце, тя иска за прави много и ми е мило от това, но тотално игнорира молбите ни за съобразяване, счита, че се превъзнасяме и лишаваме детето от интересни и забавни, шумни играчки. Та, разбирам те. Когато кажа да не бърза с някоя покупка и споделя какво съм харесала за в бъдеще, до седмица е купила евтин заместител с ужасно качество и го е донесла без да пита ("Вие ако искате, купете си му второ, по-хубаво.")

Аз не се дразня, че иска да купува, а че неглижира мнението ни и предпочита винаги количество за сметка на качество. А, още нещо - исках да купя на Я. кукла-бебе, анатомична, да му показвам с нея хранене, галене. Та като чу, веднага донесе една куха кукла, мега грозна, нагримирана, скована, с коса от някакви жълти нишки полиестер, със сламена шапка, която се разпадаше, червенс лепена за тялото рокля и разпадащи се ръце. Обяснение:"Грозна е, но нали така и така той ще я счупи."

Издишай сега! smile

П.П. Сега много четящи ще сбърчат вежди - "Ама че пренасации!", но когато детската ви стая един ден се пълни с натрошена шарена пластмаса, а детето свиква, че всичко е чупливо и това е ок... ще ме разберете.
« Последна редакция: юни 02, 2015, 03:47:49 от Деница Звездица » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #374 -: юни 02, 2015, 06:23:55 »

Милите ми... heart Проблемът идва, когато детето само си купи нещо, което е против вашите разбирания за естетика и политика в търговията. Да не говорим, че може да ви връчи с гордост и радост  потресаващ подарък, лично избиран от него. Не се притеснявайте, здравият разум и зачитането на вашия вкус ще надделеят все някога, дори да е тогава, когато имат вече собствени деца. Колкото по- рано разберем, че хората са различни и ще оказват различно влияние върху нашата плът и кръв, толкова по- лесен и цветен ще е животът ни.
Дени, сега свекървата, после снахата, готви се funnytooth
Аз му намерих начина, трансформирам откровеността в хумор и ми действа добре smile
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 63   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines