Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 12:28:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 63   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отдушник! част 2  (Прочетена 280385 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #270 -: януари 13, 2015, 13:00:15 »

Преработих го да видим smile Иначе - аз имам регистрация там от много време и това не е първия ми коментар. Затова се учудих на забраната. Сега пак чакам да ми го одобрят, дано да стане, написах го по - меко и по frendly.

Иначе името на хотела е  Budapest hotel. По принцип , не знам защо държи сравнително добра оценка и в booking и в tripadvisor
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: януари 13, 2015, 14:41:37 »

svekarva, мина интервюто. Мисля, че се представих сравнително добре. В петък ще се разбере.
Седалгин Нео не ми действа, за съжаление, както и един куп други обезболяващи.  Утре съм на преглед.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #272 -: януари 19, 2015, 17:37:50 »

Хленч, хленч, хленч…

Спи ми се, изморено ми е, а ей го целия ден си прекарах в Университета. Сутринта в тестотеката, следобяда в библиотеката, да пиша експозето за Фигурата на Рей. И работя с партньор. Аз сьм вече на 12 страници, скоро ще го свьрша (за утре вечер е, ама утре смь на стаж и трябва днеска да приключа), а тя е написала 5 реда с молба да й поправя грешките и акцентите, защото нямала коректор на компютьра. И тия 5 реда са плеснати между моите 500, сьс сьщия шрифт и размер да ги тьрся за разнообразие, за да мога да ги поправя.

Сто пьти я молих да си избере коя част ще прави, а аз да правя другата, не! И двете пишем вьрху едно и сьщо (уж де, щото тя де факто само меша работата). Да си бях сама, по-добр ещях да сьм.

И хем ми е досадно, защото не ми се прави тая работа, уморена сьм вече и ми писна да нямам един ден почивка, хем искам да свьрша по-бьрзо, да мине представянето и да не чуя вече за тая партньорка.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #273 -: януари 19, 2015, 17:43:11 »

Добре де те карат ли ви да имате партньори? Като гледам хич не изгаряш от кеф да имаш......
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: януари 24, 2015, 13:52:54 »

Здравейте.. да се оплача малко па дано се успокоя..
Имам проблем с ТСХ и пия лекарства, всичко беше нормално.. От както почнахме организацията за сватбата и трябва всичко от чужбина да уреждам сама, защото в България няма на кои да разчитам. Правя си повечето неща, защото няма да  имам много време преди сватбата. Знаете колко се бях притеснила за  роклята, постоянно се притеснявам за всичко. Смениха управителя на ресторанта и  никой не ми казва, добре че се обадих.. Свекарите и  те постоянно правят проблеми и дразги и се опитват да се налагат за сватбата и  сам постоянно под стрес и притеснение.
И резултата не закъсня, хормона ми пак се е качил и  сигурно преди сватбата няма да се падне, а ще стигне повече.. Направо не издържам, никой не ми вярва че е сериозно ( не показвам когато ми е  лошо ) и поне малко нерви да ми спестят.. А като знам ква лудница ме очаква преди сватбата, само се моля да не ми стане по зле..
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #275 -: януари 29, 2015, 19:48:07 »

Сватбата е огромно изпитание. Всеки тук ще го потвьрди. Опитай се доколкото е вьзможно да не го взмемаш присьрце (колко е лесно да се каже). Но мисьлта ми е, че другите няма да се сетят да те пожалят, затова се жали ти  Friend

И аз да ви кажа за нагли хора, ееееейййй, направо …  shok

Рождения ден на Марта е в сьбота. Понеже най-добрите ни семейни приятели са на ски и се врьщат в сьбота следобяд, реших за по-голямо удобство да ги поканя в неделя.
Обадих и се на другата ни приятелка (майката на Артур, за който е в час) да я попоитам дали предпочита да доведе Артур с класа на Марта или пьк да дойдат всички в неделя с приятелите (те се познават).

Днес ми праща сьобщение, че те в сьбота са в спортния си клуб, а той е на пьт кьм нас, затова не им е удобно да дойдат в неделя. НО… не могат да дойдат по-рано от 17:30 (което реално за тях означава 18:15-18:40) и затова ми предлага да дойдат за вечеря. Какво да донесе?

 shok shok shok

Иксам да я пратя на … кьдето заслужава, но се вьздьржах и отговорих, че организирам два празника в два последовталени дни, ще бьда целия ден на крак или на тичане, сьс сигурност и Марта ще е ужасно изморена вечерта и да проготвя И вечеря наистина ме затруднява, сьжалявам за което.

Вьздьржах се да й кажа, че ако дьржи да дойде може да не ходи в спортния си клуб една семдица (няма да го пропусне, защото струва скьпо, пьк те едва го плащат, защото имат кредит за 100кв апартамент в скьпите квартали на Париж (и това ми се обажда редовно да ми се оплаква, нищо, че ние живеем в 50кв и нямаме какво да ядем)). Пьк ако не дьржи толкова по-зле. Ще ми се спести като миналата година да трябва да мия цялата кьща покрита с пластелин от сина й и Фабио да замазва разбити стени, защото той е хвьрлял тежки предмети срещу тях…


После ми се оплаква, че никьде не ги канят и нямат приятели. Направо не разбирам защо…

Баси нямам думи, не ми се разправя повече.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #276 -: януари 30, 2015, 10:08:32 »

Оххх около тебе са все такива едни индивиди... Аз мислех че БГ манталитета е страшен, но с твоите разкази се убеждавам за пореден път, че селянията не подбира раса, потекло или географско положение!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #277 -: януари 30, 2015, 10:23:33 »

djosi, за съжаление  най-големите дертове по сватбите и най-големите магарии ги правят най-близките по линия на роднините. Моята етърва 3 месеца ни въртяха тогава къде щели да спят и всяка седмица бяха с ново решение - просто се бях побъркала. Накрая ги оставих да си правят к`вото си искат, ако ще и на улицата да остават - все тая ми беше! ММ също се беше издразнил накаря.
Ина, аз се бях оплакала пак от етървата как на ЧРД-то на Мария ми закъсняха с 5 часа. Уникално е като изживяване! Точно същата история - шеташ два дни подред по цял ден и накрая без предупреждение закъсняват, щото така видиш ли, им било удобно. Поне имаш късмет, че по френски манталитет вашите гости предупреждават!
Та сега чакам подобна простотия и за прощъпулника на малката. Вече съм подготвена психически, че и да ги питаме и да не ги питаме дали ще идват, резултатът ще е един и същ. Ще има ту едното решение, ту другото, накрая ще го направят на тяхното си. Не си го турям вече на душата End
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #278 -: януари 30, 2015, 18:19:04 »

Ами тя даже ми се разсьрди и днес ми прати смс:

"Бихме могли да дойдем най-рано в 17:15 и няма да ви безпокоим дьлго."   crazy
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #279 -: февруари 09, 2015, 09:35:08 »

Здравейте.
Ще започна от самото начало изповедта си, въпреки че някои форумки са наясно с началото, но за да си излея изцяло душата, ще се повторя.
На 04.01.15 трябваше да ми дойде, но не ми дойде. След 3 дни си направих тест, който показа една бледа втора черта. Аз, разбира се, веднага първосигнално започнах да си представям как след 9 месеца ще гушкам сладко бебче. Но на ехографа на седем дни закъснение гинеколога не видя нищо. Изказа съмнения за извънматочна бременност и насрочи дата за нов преглед след 5 дни. На мен обаче ми дойде след 3 дни. И той каза като се изчистя да отида. Но аз така и не се изчиствах... Звъня му да му кажа, че не ми спира, той ме вика бързо да тичам при него, гледа ме на ехографа, правим нов тест - положителен. Насрочи ми час за другия ден сутринта за абразио. След процедурата ми казва, че още има съмнения за извънматочна и ми дава телефон на лекарка в София, която вече е уведомил за състоянието ми. Звъня й аз, тя ме вика на следващия ден при нея. Отивам, преглежда ме и казва, че в корема ми има свободно движеща се течност и по спешност влизам за лапароскопия. Половин час, след като бях в болницата, вече бях в операционната. Оказа се, че бременността е била извънматочна, матката ми е плувала в 200мл. кръв, а тръбата ми пред руптура. Не е могла да я спаси и е махнала тръбата.
После докторката ми вика "Обикновено като видя човек като теб и се питам как изобщо стои на краката си?!?!"
Сега съм добре, вече втори ден съм си вкъщи и се възстановявам. След 3 дни ще ми махнат конците.

Как си мислех само на 5-тия ден закъснение, че участвам в романтичен филм, където от първия път бебеправене и хоп гушваш бебче, оказа се, че участвам в драматичен трилър, който те държи в напрежение и изобщо не знаеш какво ще стане миг по-късно.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #280 -: февруари 09, 2015, 10:30:13 »

Наде много съжлявам за преживяното. Минала съм чрез подобно, кюртаж и биохомична. Сега е важно да се възтановиш физически, и след това психически! След като си готова психически с малко следене от док от кой яйчник овулираш бързо, бързо ще забременееш. Няма да те лъжа, една бременост след такова преживяване не е лесна, но ще стискаш зъби, защото желанието за детенце е по велико от всичко.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: февруари 09, 2015, 15:26:19 »

Наде, много съжалявам за всичко което ти се случило.Ще се възстановиш чисто физически, но психически ще е в пъти по-трудно.Всяка следваща бременност първоначално ще те плаши, да не би отново да се повтори това.Предполагам преди една следваща бременност ти ще си малко по-информирана и малко по-готова за всичко което може да се случи.
Аз съм с една тръба и с множество други проблеми, но както виждаш съм майка на едно прекрасно момиченце, заченато нормално.Да знае че живота е странно нещо и се случват невероятни и гадни неща, за да ни научат на нещо и да ни направят по-силни и отговорни.Но трябва да вярваме винаги в хубавия край!
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #282 -: февруари 09, 2015, 15:34:14 »

Наде бъди силна мила!  give_rose Имаш цялата ни подкрепа.. Почивай сега и физически и се постарай максимално психически да се абстрахираш. Сигурна съм че ще си имате бебенце след известно време и всичко ще бъде наред и ще бутаме заедно колички. Ако ти трябва добър специалист точно за извънматочна и последици от нея, мога да ти препоръчам smile Важното е сега да си почиваш, едно по едно нещата ще си дойдат на мястото
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: февруари 09, 2015, 16:55:03 »

Мила, nadelina88,
до участието в романтичен филм може да се стигне по различни пътища, понякога за съжаление се налага първо да се участва в драматичен трилър...., по-важното е пътят да се извърви до край и въпреки всичко!  give_rose
Хората са различни и различно изживяват тези тежки моменти, смея да твърдя, че съм наясно с мислите и чувствата, които те вълнуват в момента...., но знай, че колкото и да ти е трудно сега, колкото и да не виждаш така нещата, след бурята идва слънце, след нощта-ден, след лошото-хубаво....
Кураж, опитай се да видиш и малкото положително в това иначе тъжно стечение на обстоятелствата!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: февруари 13, 2015, 13:36:10 »

Мила Наде знам прекрасно как се чувстваш.Аз също изживях кошмара извънматочна бременност с спукана  тръба,много кръв в корема и нещата се решиха доста бързо тъй като при мен нещата бяха на прага на това да ме няма.Знам че ще ти е трудно.Аз която преди това се молех за положителен тест след извъматочната при закъснение правех теста с огромен страх че ще е положителен.При мен това се случи след 5 години борба за дете.Физически се възстанових много бързо,психически се възстанових през бремеността с двете ми момчета малко въпреки ,че и сега понякога се сещам и ми е тъжно.Около мен има хиляди примери за момичета забременели естествено с една тръба.Аз забременях след инвитро което донякъде беше пожелание тъй като не исках да пробваме вече естествено.Моя съвет е все пак да потърсиш специалисти за да се види какви са последиците от извънматочната.Знам че това не звучи не много успокоително сега,но е важно.Бъди силна.Гушкам те силно и ти пожелавам скоро да видиш така желаната точица на мястото и и после да си я гушнеш.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 63   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines