Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 02:11:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 63   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отдушник! част 2  (Прочетена 281580 пъти)
 
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: май 02, 2011, 14:06:45 »

Нинче, май ще излезе, то се очакваше де, че си зависи от сектора много. Аз сравнявам IT-то като цяло понеже там са ми наблюденията, а по-конкретно моя под-сектор - телекомуникации - е просто невъзможно, освен евентуално да бъда Sales във Варна, ама аз пък не мога да продавам  pardon
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: май 02, 2011, 15:02:16 »

Не, Нинка просто върви наобратно- мести се от София във Варна, взима повече пари във Варна, предпочита да живее под наем , докато хората се избиват да теглят заеми, за да купят апртамент. Вече почти ме е навила да ходя във Варна под наем. blum
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: май 02, 2011, 15:09:12 »

Аз се връщам малко по- назад в темата.
С детето съм от 8 до 21, събота и неделя вкл. (сега докато пиша това съм пак сама вкъщи)
Това е стряскащо. Разбираемо е, че се чувстваш по този начин. Няма ли начин мъжът ти да е с вас поне уикенда? Освен факта, че ти се натоварваш, според мен е още по- притеснително, че де факто мъжът ти не прекарва никакво време с детето. Мисля, че е задължително поне ден- два да сте заедно като семейство или той да се занимава с малкия, а ти да отделиш време за себе си.
Ключова е помощта и съдействието не на бабите, а на таткото.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: май 02, 2011, 20:02:13 »

Нинче, май ще излезе, то се очакваше де, че си зависи от сектора много. Аз сравнявам IT-то като цяло .......

Така е - IT секторът е съсредоточен в София. НР почнаха да пускат обяви за Варна, но кой знае кога ще имат голяма база с много персонал. Повечето специалист тук са предимно в web дизайна и всичко, което може да се разботи дистанционно.

Много е относително това. Повечето ми познати с висок стандарт на живот са от малките градове. Което донякъде е парадоксално. Имам съученици, които дори във Враца имат високоплатена работа. Но за мен там бъдеще няма.  pardon

angel4e, трябва да има бунтари като мен. Не може всички да карат в едни и същи коловози  blum

BASTET , и аз като Nataliya се зачудих, няма ли начин таткото да прекарва повече време с вас?  huhhuh.gif


Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: май 03, 2011, 15:42:41 »

Абе то нашият татко взема по един уикенд месечно, някоя събота следобед отиваме на Витоша.. не е 100% всеки уикенд да го няма. Но по-често го няма. Просто работата му е с клиенти, всеки иска да дойде по-рано, или ако може след работа, а най-добре уикенда.. и затова така се получава. Оф давам си сметка, че много се оплаквам и част от оплакването ми е неоснователно. Просто така се чувствам. И като се нервирам с тиа градини и ясли... аман от сираци и близнаци в тая софия беее...

И после тука ми хленчите как нямате работа! Я погледнете системата за градините - на всички деца и двамата родители работят на трудови договори и майките бързат презглава да се върнат още първата година на работа!  diablo А другите работят за толкова много пари, че дават на детегледачките повече, отколкото ми е моята заплата. Да 'зема и аз една детегледачка да стана освен... Па тия по частните градини не стига, че такива безобразни цени са изпраскали, ами отсега като отида на място ми казват звъннете на тоя телефон, като звънна на телефона ми казват пратете запитване на тоя имейл, на имейла ми отговарят с автоматичен отговор - нямаме места, а при нас няма текучество. Как така нямало текучество - всички градини за бавноразвиващи се ли са, тия деца на училище не тръгват ли.. То ще излезе, че и за частна ясла ми трябват връзки, трябва да им се моля да им давам 2/3 че и повече от заплатата ми. Почвам да се чувствам най-голямата неудачница, която за повече от 10 години стаж нищо не е постигнала в кариерата и никакви пари не изкарва sad

Знаех, че ще е трудно с детето, ама чак пък така гадно да се чувствам не очаквах!
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: май 03, 2011, 21:12:47 »

BASTET, не се притеснявай, не хленчиш неоснователно, най-малкото толкова ти се е насъбрало, че вече имаш чувството, че всички ти пречат. Позодозирам, че ще се чувствам точно като теб, когато стана майка и те разбирам. Темата е да си излеем каквото ни тежи, а и другите майки те подкрепиха. Само ако е вярно мнението на rozovka, че се стремиш към съвършенство- поправи се, защото никога няма да си съвършената майка, съпруга, снаха (хора сме) и му отпусни малко края  Wink
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: май 03, 2011, 22:08:27 »

... аман от сираци и близнаци в тая софия беее...

А, Бастет, миличка, недей така.
Аз като майка на близнаци, изряден данъкоплатец, нямам ли право да се върна на работа, защото на мен разходите ми на месец са умножени по 2???!!!! Или пък на мен ми е по-лесно, затова да си стоя вкъщи???? И детегледачката, и частната градина/ясла са ми двоен разход.
Или може би, за да има места за родителите, чиито деца не са близнаци, на бременните с повече от един ембрион задължително да им се прави редукция (т.е. аборт на единия плод)???
Който не е гледал две бебета наведнъж, той не знае за какво иде реч!!! Не само финансово, но и от гледна точка на време и въобще говорим тук вече за физическо изнемогване. Особено, когато няма и баби, които да помагат. Проблемът с ОДЗ, ясли и градини не е в близнаците или сираците (предпочитам да търся други варианти, но никога на децата ми да не им се налага да влизат с предимството на сираците)!!!!
Сигурно при липсата на подкрепа и нормални алтернативи на човек му идва в повечко, но не е правилно да се гледа в паницата точно на тези две групи!!!!
Умножи твоите трудности по две (а в случая на сираците дори по повече би било правилно, там родителят е сам, дори и на 1 уикенд не може да разчита) и тогава пак кажи дали е неправилно това предимство!!!!
Неравилно е предимството за работещите в системата на градините и яслите, това е неправилно. И въобще липсата на достатъчно места е грешка!!!!
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: май 03, 2011, 22:11:06 »

В този ред на мисли, мой колега не се женеше, защото така жена му била самотна майка и ползвали привлиегии включително и за детската градина  beating
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: май 03, 2011, 22:12:17 »

Нинче, самотна майка, ама само, ако бащата е с отнети родителски права и не е признал детето!!!
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: май 03, 2011, 22:41:04 »

gostenka_82, аз посто цитирам неговите думи. Не знам сега как стоят нещата, но преди няколко години  от него знам, че жена му е била с привилегии заради това, че се води самотна майка, но той е признал детето. pardon Още тогава това изкаване ми направи много лошо впечатление и се наби трайно в главата ми. Радвам се, че вече не е така.
« Последна редакция: май 03, 2011, 22:43:52 от lionelsa » Активен
lina_bs
Сватбар
***
Публикации: 210



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: май 04, 2011, 08:39:07 »

Намесвам се в разговора, но и аз имам една такава приятелка, която не се омъжи за бащата на дето за да се води самотна майка. Не знам дали сега е така,но преди три години явно е могло да се ползват някакви привилегии, при положение, че бащата е признал детето.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: май 04, 2011, 08:54:05 »

Да и аз съм го виждала това имах колежда която нямаше брак, но пък мъжът и беше припознал детето и тя имаше привилегии в Детската градина, но това беше преди около5 години.Сега не знам как стоят нещата.Колкото до сираците мъжът ми е сирак и макар, че губи баща си като голям на 18г, то брат му беше ученик и знам колко е тежко и как се променя целия ти живот.Мерал не можа да има живота който иска, защото трябваше да помага на майка си.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #162 -: май 04, 2011, 09:43:21 »

Момичета, аз докато четях мнението на Бастет, останах с впечатление, че тя се ядосва на това, че като цяло се създават определени привилегии при кандидатстване в градините, а в тия привилегии се опитват да се бутнат и хора, които не са за там - мисля, че децата със затруднения, за които се взима бележка само от личен лекар и без комисия са пример за това, както и децата с роднини в системата на градините. Иначе аз пък не можах да разбера защо се дават повече точки на родители, които работят близо до градината? За мен критерии са само тези дали са работили, дали се осигуряват, плащат данъци и т.н. И може е редно да се вкара и изискване за това дали имат кредити или не, защото едно е да взимаш заплата, друго е цялата да отива някъде в банката. Както и да е, то това са си само мои разсъждения.

Иначе за сираците мисля, че абослютно никой не го заслужава това и неминуемо животът се променя в такив ситуации. Малкият ми брат е полу-сирак и това промени изцяло живота му. Баща ми е останал напълно сам още на 20 години и това е повлияло на характера му и на целия ни живот. И се сещам колко колеги в университета имах, които бяха без родител...  Cray Освен да се утешаваме, че това гради характер, няма друго какво да кажа. Cray

Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: май 04, 2011, 09:57:39 »

Във Варна класирането за градини е много опростено. Трябва ти набор от документи, че живееш и работиш в града, че си платил всички данъци. Подаваш тези документи в която и да е градина и посочваш 4, за които искаш да кандидатстваш от района, в който живееш. После на лотариен принцип пред свидетели всяка градина тегли печелившите.  good Така няма сърдити, няма хора с привилегии и т.н. Не мога да разбера защо в София са направили такава сложна и корумпирана система  crazy

Слагам скоба, че сираците и близнаците не участват в лотарията. Те се записват, а се разиграват останалите места на лотария за всички останали деца.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: май 04, 2011, 10:23:41 »

Момичета, аз докато четях мнението на Бастет, останах с впечатление, че тя се ядосва на това, че като цяло се създават определени привилегии при кандидатстване в градините, а в тия привилегии се опитват да се бутнат и хора, които не са за там - мисля, че децата със затруднения, за които се взима бележка само от личен лекар и без комисия са пример за това, както и децата с роднини в системата на градините. ..


А, ето някой да ме е разбрал.. имам предвид, че на нас редовните с по едно дете и без семейни драми ни навират в очите наистина нуждаещите се и ни се казва - етоо за тях е важно да има.. и ние викаме - да, да, така е, горките те.. а отзад в това време псевдо-хроничните бронхити и дерматити си бутат даренията в родителските НПО-та и децата им чудодейно са записани и преди сираци и преди близнаци. Защото ха ми обяснете как така близо 300 деца със социални критерии и те не били класирани?? Безобразие! Ми ние на какво да се надяваме тогава? Ако и за тях не стигат места.. то какво, от общината не знаят, че има такива семейства, че да ги предвидят, сигурно от системата за пръв път научават! И на тези хора на дали ще им е удобно да ходят в нови искър и кремиковци, ако живеят в младост, примерно, така че места там не ги подгряват особено.. Значи майка ми е инвалид първа група откакто станах втори клас аз, кажи-речи целия ми съзнателен живот, а тя самата е сираче от 5-годишна. И знам, знам от нейните разкази и от лични наблюдения, че всичките тия привилегии са привидни, за тях има разни скрити условия, които не виждат хората отстрани, но които пречат на нуждаещите се наистина да се възползват. И в много случаи се възползват находчивите. И като станат няколко по-фрапиращи измами, държавата за по-лесно - хоп - орязва тези привилегии, за да си няма проблеми. И ей затова си позволявам така да говоря, защото съм се нагледала на какви ли не чудеса.

И затова не разбирам и в градините защо нуждаещите се не се приемат направо, без точки, подмятане и класации, а се приемат направо находчивите..
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 63   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines