Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 18:02:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 63   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отдушник! част 2  (Прочетена 281073 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: март 17, 2011, 20:54:18 »

Писането на Убида,иСползвам,сваДба,полУжително за мен не е от недоглеждане , а от елементарна неграмотност.

Е, аз като пиша и гледам в екрана, пък С и З са близко (между тях е само Д), та дали не мога да сбъркам?! Ако обаче непрекъснато слагам С вместо З в една и съща дума, може и да е от неграмотност.
Активен
lina_bs
Сватбар
***
Публикации: 210



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: март 18, 2011, 11:30:25 »

Дами, аз пак с моя проблем, тоест забавените заплати. Чаках, достатъчно дълго , за да се реши въпросът. Да, ама не! Затова съм взела следното решение: ще си подам заявление, че прекратявам трудовите правоотношения, заради неизплатени заплати. Проучих въпроса и освен заплатите имам право на обещетение в размер на една брутна заплата, също така и за неползваните отпуски, а да и лихви. В заявлението ще посоча срок, за изплащането на дължимите суми, с което спестявам пращането на нотариална покана. След изтичане на срока -здрастииииииииииииииии! Ще се съдим. А да и в инспекцията по труда ще ида. Това е! Не ми се искаше до там да стигнем, но ми писна да ме правят на луда калинка. Аз ли съм най-проста пък?!

P.S. Ако нещо съм пропуснала, казвайте!
« Последна редакция: март 18, 2011, 11:34:55 от lina_bs » Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: март 18, 2011, 11:32:09 »

Задължително в инспекцията по труда, дори да не са много адекватни, друго си е малко да го сплашат и да се размърда да плати някой лев.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: март 18, 2011, 11:37:09 »

 lina_bs, поздравявам те за решението!
Документите освен към работодателя и към районния съд ли ще ги изпратиш? Иначе не знам как ще се стигне до дело, ако не изплатят в указания срок парите. Хубаво е, когато пускаш документите във фирмата, да имаш копие за теб с печат и дата, на която са ги приели, за да няма как да се измъкнат  diablo
Активен
lina_bs
Сватбар
***
Публикации: 210



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: март 18, 2011, 11:53:37 »

Аз мисля да говоря и с адвокат , за да съм изрядна отвсякъде. Така, че той ще ме посъветва дали да ги изпращам и до съда.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: март 19, 2011, 10:21:14 »

Случайно видях темата. Е, не мога да повярвам, че се говори за правописа. Отдавна бях писала за това, но почти никой не прояви интерес. Мнението ми се покрива с всички момичета относно това, откъде идват грешки. Ще става и по-зле. Заради поколението, което идва. Забелязвам го по булките след мен.
По тази тема мога много да говоря, но няма да има ефект, защо? Защото наблюдавам учениците директно и виждам как са. На родителите не им пука какво става в училище, учителите не могат да наваксат изпуснатото, просто защото те не сядат да учат. Да, наистина интернет глобализацията влияе, но ако наистина го знаеш няма как да го сбъркаш. Примери няма да давам, няма смисъл, но най се дразня някой ако напише аС вместо аЗ, да не говорим за сваДба и какво ли още не.
Вярно, че понякога се допускат грешки, чисто технически, но както беше казал някой ако грешната дума продължава да се пише така - ясно е, че човекът не я знае.
Аз лично по отношение на учениците съм се отчаяла, в масовите училища не вярвам да се вдигне нивото им на правопис. Да не говорим, че много от учителите правят грешки и не само те. Политици, ТВ, вестници, навсякъде. Не мога да разбера защо предаването бОдилник се пише с О, не знам каква е целта, но децата ще го запомнят така и няма да имат обяснение защо и така ще си и остане.
Активен
lina_bs
Сватбар
***
Публикации: 210



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: март 19, 2011, 10:25:04 »

Предполагам че бОдилник идва от думата БОДЕ, а не от БУДЯ . Аз пък най-обичам  изписани думи в множествено число , пък с Й накрая на думата. И не го пишат само малките, ами и хора, които претендират за нещо .
« Последна редакция: март 19, 2011, 10:30:08 от lina_bs » Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: март 19, 2011, 11:07:10 »

Предполагам че бОдилник идва от думата БОДЕ, а не от БУДЯ . Аз пък най-обичам  изписани думи в множествено число , пък с Й накрая на думата. И не го пишат само малките, ами и хора, които претендират за нещо .
Не знам дали боде,  :)просто формата на О се връзва с техния часовник, но според мен не е правилно,защото децата заучават грешни думи, няма да попитат никой дали е вярно, просто защото са я запеметяват така както са я визуализирали.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: март 20, 2011, 05:20:08 »

Момичета, намесвам се не по темата! Просто съм много огорчена! Влизам днес във форума днес и... поредната "изненада"! sad Писма от някакъв профил с 5 мнения, всичките срещу мен. В няколко от темите (за жартиера, за пластичните операции) си има едно постоянно и грубо заяждане от няколко такива профили! Едно от последните писма просто ме довърши! Ще ви го цитирам:"Ти нима все още ме мислиш за жена? Я се опитай да си размърдаш мозъчето, ако изобщо можеш, и си спомни някой, който би могъл да ти пише от този профил и ще разбереш кой съм.Май нещо не си в ред, в което съм се обедил след всички ситуации, в които съм те виждал до сега, отново ме напушва смях...Май май, теб са те зарязали заради някоя по - готина и сега се тъпчеш със силикон... Хахаха :Д Милата тя... ужас...Я попитай твоят любим за Петя, да видим какво ще ти каже за нея...май има много неща които не знаеп за любовния му живот.. скъпа.. жалко че аз трябва да ти ги кажа...поздрави.. /един господин, който те познава доста добре "
Това вече е прекалено! Безкрайно ми е мъчно, че ми се случва такова нещо, особено след последното писмо! cray А не мислете, че е първото такова! То не бяха цинизми, то не беше чудо! ..

Monikamaria, мила, не те познавам и нямам никакви наблюдения върху спорове в които си участвала във форума, защото явно за момента пишем и четем на различни места  girl_wink, но без да съм много навътре в проблема ти ще си позволя да ти кажа какво ми се е случвало.

Преди години бях атакувана с подобни обидни и заплашителни лични съобщения в  друг форум, в който пиша. Като разгледах профила на човека, нищо не разбрах, но като поговорих с хора и разнищих, се оказа, че ме тормози някаква 20тина годишна пикла, която, видиш ли, в момента била гадже на някакво мое бивше гадже от началото на следването ми някъде. И ние с тая, видиш ли, сме се били запознали на някоя от срещите, и аз съм се държала лицемерно ужким с нея, защото трябвало да я позная и да разбера каква е, а не да си трая и не знам си какви глупости. Защото милата принцеса си мисли, че светът около нея се върти, че аз сигурно частен детектив съм наела да следи всичките ми бивши, какво те правят и какви нови гаджета имат и трябва да ходя при всичките да им се кланям и сигурно и дарове да им поднасям. Ама какви страшни съобщения получавах от нея - знам те аз коя си, всичко знам за тебе, на всички ще кажа каква си, ти за коя се мислиш .. леле, все едно човек съм убила. И нещо говорила на жените от форума по срещите че АЗ съм я тормозела. И значи, гледайте какви са хората - мене ме познават от 100 години, тая повлекана я виждат за първи път, каже тя нещо лошо за мене и вярват на нея! Прави са хората, като казват, че каже ли някой за сестра ти, че е к.. Ужас, просто! И всички почнаха да ме гледат така изпод вежди и аз ходех и се изповядвах там наляво-надясно като не знам какво. Много грозно. Както и да е, де - тая мина и замина в небитието. Но животът ми го почерни добре за доста дълго време.

Ама моето нищо не е! Мъжът ми от някакъв такъв ужким безобиден спор в някакъв си форум го беше полазил някакъв уникален психопат. И къде ровил, къде питал тоя, ама всичко разбрал за него - какво работи, бизнес партньори, клиенти, доставчици - всичко. И като почна да налива помии тоя.. лееееелееее, страшно! То лъжи, то ужким недоволен клиент бил той, пък после измамен партньор, пък мъжът ми такъв-онакъв бил, пък му прати всички инспектори в Столична община да го проверяват, лъгал и из НАП... и какво излиза - че срещу физическо лице реално дело за клевета не можеш да заведеш, дори когато става дума за пари и реално изчислими щети. А за личното ти достойнство - него кучета го яли.

Не искам да те плаша, мила Monikamaria, но понякога игнорирането на такива субекти не помага, от заплахи на думи преминават към действия, нахлуват от виртуалния в реалния ти живот и ти обръщат света надолу с главата. Проклети и завистливи хора колкото щеш, а интернет само дава достъп на повече от тях до теб. Това е положението. Дано на теб ти се размине по-леко, не знам какво друго да ти кажа.
« Последна редакция: март 20, 2011, 05:30:55 от BASTET » Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: март 20, 2011, 18:49:28 »

BASTET, това са някакви случаи, от които губя ума и дума!!! Oh my ... Какво, за бога им става на хората?!?!? Това са хора наистина със сериозни проблеми! И съответно ги прехвърлят на другите!  sad Излиза, че от няколко мнения, изказани в даден форум, можеш да си навлечеш невероятни неприятности! Не мога да разбера как могат да стигат да такива крайности?!
В моя случай, мисля че няма да се стигне до наистина сериозни последици. Мисля, че става дума за (извинявам се за квалификациите) момиче преживяло нещо травмиращо, което се опитва да се справи с проблема си във форума. Аз не и вярвам дори, че наистина ще се жени. Една бъдеща булка превръща до известна степен приготовленията за сватбата си в злободневни проблеми, а не витае в облаците сред захарен памук, сватбени рокли, прически и толкова! Сега в момента са прекратени писмата и постовете с обиди. Мисля да си трая и аз, и дори нещо да започне отново, да ги пренебрегвам до колкото мога (защото не мога да позволя да обиждат мен и да засягат семейството ми, все пак).
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #115 -: март 22, 2011, 20:51:45 »

Ох, писах,трих и накрая да ви питам- на нова работа обучаваха ли ви, обясняваха ли ви? На мен никой нищо не ми казва като питам или се изнервят и са дръпнати, или ми отговарят с половин дума. Накрая се отказах и съм се оставила на течението, каквото разбера,толкова. Сега само колегата ми тича и всички само към него се обръщат и го уважават. Дори аз да съм свършила нещо, се обръщат към него, все едно той го е направил. Другата ми колежка няма да коментирам... Нервите ми не издържат и все ми се реве. Нито ми е да остана, нито да напусна, не знам...
Все в тая тема пиша и ме мислите сигурно за голяма мрънкалница  girl_impossible
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: март 22, 2011, 22:00:55 »

Ох, писах,трих и накрая да ви питам- на нова работа обучаваха ли ви, обясняваха ли ви? На мен никой нищо не ми казва като питам или се изнервят и са дръпнати, или ми отговарят с половин дума. Накрая се отказах и съм се оставила на течението, каквото разбера,толкова. Сега само колегата ми тича и всички само към него се обръщат и го уважават. Дори аз да съм свършила нещо, се обръщат към него, все едно той го е направил. Другата ми колежка няма да коментирам... Нервите ми не издържат и все ми се реве. Нито ми е да остана, нито да напусна, не знам...


Аз и в двете фирми в които съм работила все е било така...в първата бях най-младата, единствената студентка и знаех, че съм там временно, а те не виждаха друга алтернатива и затова бяха ужасно злобни...(крупие в бинго зала). Напарво ме правеха на луда...изкарах 5 години, и да ти кажа накрая и аз станах такава. После се махнах и започнах в офис...там заварих едно момиче, което беше там от 3 седмици преди мен, но беше обучавана от момичето, което е работило там от години и като отидох ни поставиха в ситуация...която се справи тя ще е...е няма такъв абсурд...как тя ще ме обучава, след като мога да и взема хляба? Абе много нерви строших...направо ми правеше живота черен, всички грешки все бяха мои, все аз не се справях, но накрая аз останах във фирмата, станах офис-мениджър, тя работеше почасово, защото и учеше, а сега сме приятелки....та дай им малко време, просто ние българите сме едни доста кисели и злобни хорица, но някъде в нас дълбоко се крият и остатъци от доброта...
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #117 -: март 22, 2011, 22:14:06 »

 uliaulia, няма да им се даваш  smile Ще ходиш да питаш докато им писне от теб. После пак и пак. Няма друг начин. Повечето хора "се стискат" откъм информация, "пазят си занаята". Това аз така и не го разбрах(изключвам втората ситуация, която m_eleva19 описва). Винаги съм мислела, че за да работи един екип добре, трябва да обменя опит и информация. Междувременно всеки дава всичко от себе си, за да става по-добър в работата си. Ако някой го надмине, това не трябва да е повод за униване или да го намрази, а да се амбицира да стане още по-кадърен. Уви, мисля си аз такива работи, ама реалността е друга.
 Където и да отидеш, когато си поставена в условия на конкуренция между колеги, очаквай всичко друго, но не и обяснения и обучение. Затова си впрегни всички сили да наблюдаваш кое как се върши правилно, свикни да се самообучаваш. Един ден това ще ти бъде от голяма полза. А ако на някой му "дойде вдъхновението" да сподели нещичко, само ще бъде добре дошло като допълнително  smile
« Последна редакция: март 22, 2011, 22:15:44 от michelle » Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #118 -: март 23, 2011, 18:20:50 »

Така е m_eleva, michelle, трябва сама да се оправям. Така и правя- ходя по етажите, питам, оправям се някак си, работя в голямо предприятие и трябва с много хора да съгласуваш действията си. А не трябва да е така, като постъпих, мислех,че ще ме обучават, ще ми обясняват, малко по-бързо да влеза в час и да можем да работим в екип. Баща ми като ми казваше, че няма да си дават хляба и да ми обясняват, аз му се смея (винаги за всичко се оказва прав), колко да съм била наивна  girl_impossible Надявам се да се оправя някак си, не съм се предала  Yes

M_eleva, не сме само българите така, колежката ми е чужденка  girl_wink А и да ти кажа, на мен ми е по-лесно с мъже да работя, поне засега е така, по-спокойно ми е някак си. Тази моята колежка е нещо като тази твоята... и е възрастна, не е да кажеш на 20 години. 
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: март 24, 2011, 07:59:07 »

Аз пък съм била то другата страна и трябва да ви кажа, че е не по-малко ужасно. Обикновено се наема нов човек, когато е измислена някаква нова дейност. И какво се получава за стария служител?? - продължава да си върши неговата си работа, опитва се да разбере, аджебата, какво ще е това новото, да го разучи, ама трябва и да го върши, докато новия човек навлезе, пък трябва и да обучава освен всичко друго... а тоя нов човек обикновено е представен като много по-кадърен и е назначен на по-висока заплата. И така някак си старият служител се изпъъълва с желание да помага и да обучава, разбирате ли. Аз смятам, че си е напълно нормално човек да си пази знанията. Сега, едно е да покажеш на новия къде е тоалетната, как се влиза в системата с проектите, къде са архивите и как са организирани и т.н., но да му обясняваш КАК да си върши работата... много сори. Такива обяснения, кое как се прави и какви са изискванията, трябва да се дават от прекия началник и да се обсъждат с него. Много за малко бях такъв началник и тогава си поех тези задачи.

Аз винаги съм се самообучавала, но моята професия е такава, че това е възможно. Може би затова не искам да си раздавам знанията безвъзмездно. Когато ми се е налагало да "открадна" хватки от някого, съм го правела с голяяямо подмазване. Няма как иначе да стане, не можеш да идеш при някого, да му тропнеш с крак и да му кажеш - айде показвай сега това как става, че да почна да го правя и да зимам повече пари от тебе  girl_wink Поне трябва да го признаеш за по-велик.

uliaulia
, според мен щом имаш такива проблеми, трябва да мръннеш на прекия си началник. Така хем ще те забележи, хем може да натисне колегите ти да ти помагат повече, ако наистина се налага, а ако не - ще разбереш какво трябва да правиш директно от човека, който ще оценява работата ти. После ако не е доволен - директно му казваш - ми нали ти така ми каза да правя biggrin
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 63   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines