Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 17:25:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 63   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отдушник! част 2  (Прочетена 281169 пъти)
 
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #90 -: март 15, 2011, 22:09:25 »

Извинете, че пак се връщам на темата, но кое момиче го е писало. Не че има значение, но и аз много не обичам неграмотни писания, може и аз да съм. Виждала съм грешки от хора, които знам, че знаят правописа на дадената дума. Просто бързаме, изморени сме и така.
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #91 -: март 15, 2011, 22:18:12 »

Разбира се, че има т.нар. технически грешки, но мисля, че никоя от нас няма тях предвид. Става въпрос за елементарна грамотност, употреба на препинателни знаци, пълен и кратък член... ей такива неща. Още не мога да разбера как някои хора не знаят, че в българския език няма дума в множествено число, която да завършва с "й" - това е най-масовата грешка, която срещам. "Манифестаций" - звучи ми като химичен елемент или римски император  pleasantry
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: март 16, 2011, 11:52:15 »

Мен ме дразни единствено, когато не мога да разбера какво иска да каже човека, защото е забравил препинателните знаци. Тогава не чета. По принцип, не само тук, навсякъде срещам неграмотни писаници и си имам едно наум за човека. Но няколко страници по-назад Lionelsa и magi  обсъждаха нещо и бяха допуснали грешки, аз много ги харесвам и съм убедена, че е било неволно, това няма как да промени мнението ми за тях.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #93 -: март 16, 2011, 15:19:43 »

Аз също мразя да чета неграмотно написани работи. Във форума или в скайп пак горе-долу е нормално да не се замисляш толкова за написаното, но в документи е направо недопустимо. Аз съм чела автобиографии с грешки, чела съм студентски книжки с неправилно изписани дисциплините. А да не говорим колко пъти в живота ми, без да се замислят, са ми изписвали името грешно, независимо от това, че е "преписано" от личната ми карта. И пак говорим за елементарни грешки!! Не се имам за супер добре владееща правилата в българския език (и даже бих се радвала някой да ми направи забележка, ако греша някъде), но има едни граници, под които паднеш ли - направо те слагам в черен списък!
И наистина масово хората пишат думите в множествено число с "й" накрая. И много хора пишат "в къщи" - това на мен много ми се набива на очи. Дразнела съм се да чета и изречения, в които трябва да има поне три запетаи, сложена е само една и пак не на правилно място... И т.н.

И не се извинявайте за това, че се възмущавате! Това даже е похвално!!! smile
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: март 16, 2011, 19:06:09 »

Искам само да благодаря на michelle и SamVimes. give_rose
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: март 16, 2011, 21:53:04 »

Моника ,игнорирай тотално елементарните и пошли нападки.Пиши във форума за всичко каквото те интересува и всичко което можеш да споделиш с нас.Поддаваш се според мен на провокациите и понякога ги поддържаш и разбира се резултата е :търсен и съответно получен ефект.


Няма нищо по-опияняващо от това да стрелят по теб и да не те улучат.
(Уинстън Чърчил)

Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: март 17, 2011, 12:46:27 »

Мишел, имаш право да се възмущаваш от масата неграмотни постове, аз също съм чела много и то на хора, пледиращи за грамотност и доста висока степен на образование. Но да цитираш една дума е неправилно, защото така изкарваш някого неграмотен, а едната птичка пролет не прави. Но аз не това конкретно визирах, а говорех по принцип.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #97 -: март 17, 2011, 15:09:01 »

 Мислех да не пиша, но... Позволих си да дам пример с конкретна дума, а не с конкретен човек. Няма цитирано име, псевдоним, каквото и да е. Примерът беше за допусната грешка и никъде не съм определяла тази грешка като неграмотност. Избрах тази дума, понеже не можах да измисля сама и да дам фиктивен, несъществуващ пример. Повярвайте ми, последното което съм искала е да обидя някой и да го определя като неграмотен. Пишех за грешки, които водят до това някога, някой ден да станеш такъв(евентуално) по отношение на начина си на изразяване. Не съм искала да излизат толкова генерални заключения.
 Отново-много съжалявам, че си позволих да дам реално съществуващ пример. Не искам той да бъде свързван с човека, написал думата. Извинявам се на всички. Нека приключим, виждам, че съм прекалила.
« Последна редакция: март 17, 2011, 15:11:25 от michelle » Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: март 17, 2011, 17:15:14 »

Съжалявам за паралелните дискусии! smile
fiibi_bg, наистина си права и си го признавам!  good Просто съм много импулсивна и пряма. И нетърпелива спрямо някои неща, очевидно!
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: март 17, 2011, 18:07:33 »

Сори за  Offtopic

Мишел  give_rose, не си прекалила, но исках само да ти обърна внимание, че някой може да се засегне, ако все пак е направил грешка, която не е видял (защото и аз рядко си чета постовете повторно).
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #100 -: март 17, 2011, 18:24:29 »

Мишел  give_rose, не си прекалила, но исках само да ти обърна внимание, че някой може да се засегне, ако все пак е направил грешка, която не е видял (защото и аз рядко си чета постовете повторно).

Писането на Убида,иСползвам,сваДба,полУжително за мен не е от недоглеждане , а от елементарна неграмотност.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: март 17, 2011, 19:01:12 »

Ех, момичета, грозна е неграмотността, но за жалост постовете масово са с елементарни грешки от рода на инЪче.... Ама как да им се сърдим на хората, като днес четох едно интервю в интернет от агенция фокус мисля, за което са дали пари на някой, пълно с правописни грешки на думи като буДка...
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #102 -: март 17, 2011, 19:09:57 »

Всъщност, "буДка" се пише точно така....
Поправям се - освен ако не си имала предвид, че там са го написали не по този начин smile
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: март 17, 2011, 19:27:04 »

Да, много не се разбира какро съм го написала, но идеята ми беше, че стандарта е снижен и в пресата. Докато си бях в България, често съм се шокирала от това как се пише и как се пренасят думите и по вестниците и списанията girl_impossible
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: март 17, 2011, 19:43:20 »

Специално за пренасянето във вестници и списания, като човек, които работи в тази сфера мога да кажа е че не е от неграмотност, а от мястото, странирането и подреждането на колоните, а не от неграмотността на журналистите.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 63   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines