Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 09:58:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 63   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отдушник! част 2  (Прочетена 281223 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #75 -: март 15, 2011, 16:27:27 »

 И на мен ми е криво, че писах за това. Самата аз допускам грешки, макар да се старая да не е така. На всеки се случва да пропусне букви, да размени мястото им, сгрешен словоред, изпуснати запетаи от бързане. Но, когато е "очевадно", буквално в стил колко грешки можем да допуснем в думата "овца", отговор-пет... Пък и системно...Затова не можах да издържа. Извинявам се за изблика, обаче както и Фийби отбеляза-положението е безнадеждно. Което е по-лошо, с всеки изминал ден е все по-безнадеждно  GROAN
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #76 -: март 15, 2011, 16:32:29 »

Мишел, и аз се ядосвам, но това няма да се оправи. Жалко е, но мисля, че няма да се промени нищо. Заливат ни латиница и чуждици отвсякъде. Във всяка реклама по телевизията половината думи са на английски. Надписите са на английски. Модерно е да се пише само на латиница. Няма как при тия условия някой да започне да пише по-правилно. Освен това при положение, че във всички медии и интернет четива, няма редакция, то дори и зрително свикваш да четеш глупости. Много пъти съм си мислела по тоя въпрос, ама промяна не виждам как ще има. И не са виновни само младежите, виновни са всесилните медии, както и адската жажда за повече пари и угаждане на големите фирми с рекламата, които налагат само латиница и английски. Старомодно е да си кирилист или българин. Модерно е да си англо-говорящ, т'ва е.

Да не говорим, че понякога неграмотността създава лоша представа и за свестни хора, което пък прави нас непроницателни. Аз лично, поне за 10 човека тук съм си променила мнението и са ми харесали като мислене, при все че пишат с по сто грешки. Наблюдавам за 4 години хора, които започнаха да пишат много по-правилно, както и такива, дето си умножиха граматическите грешки по пет. Какво да правим... Да приемем, че това са "дрехите, по които посрещаме", но да не обръщаме гръб на ума, по който можем да "изпратим".
Аз например, дето се имам за много грамотна, едва след като започнах да си пиша по скайп с Явор преди две години, се усетих, че никога не съм се замисляла, че в чата пиша на латиница и с малки букви започвам изреченията. Той пише винаги с пълни изречения, с всички препинателни знаци, на кирилица. Е, сега след време и аз пиша така, дори в несериозните чатове, и ми се струва нечетливо и странно да го правя другояче, но ето че преди време не ми правеше впечатление. Значи обстановката си оказва голямо влияние.

Внимание - 3 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.


Съжалявам, ако повтарям всички по-горе.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: март 15, 2011, 16:43:57 »

Аз бъркам много, пиша бързо без да гледам екрана и рядко преглеждам мненията си, така че съм виновна знам го.С подреждането на изреченията пък, имам проблем още от училище.Старая се на моменти, а има пък такива когато нямам време да погледна написаното.Но поне гледам да пиша на кирилица независимо на чии компютър съм седнала.Няма да ви казвам какво издирване на някой букви пада ама с 4 и 6 не мога да пиша.Когато видя пост на латиница го пропускам, просто не го чета и това е.За съжаление Дени е права за мноооого неща.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #78 -: март 15, 2011, 16:58:06 »

 Маги, недей така, не говоря за такива грешки.
 За пръв път правя подобно нещо и се извинявам на момичето, чийто пост ще цитирам за пример за сгрешен правопис. Може ли да напишеш " по поситивен" ? Дори и да бързаш, после си погледни поста, поправи го. За да не е поправен, това ще значи, че се смята за правилно от написалия го. Пак се извинявам на момичето, че точно това е примера(него видях последно), не с лоши чувства пиша всичко това.
 Та така, Маги, при теб въобще не може да се говори за грешки.
 Деничка, права си за всичко. Това, обаче, не значи, че не трябва да се стараем да сме грамотни хора, независимо на какъв език пишем и говорим. Осъзнавам безмислеността да се търси максимално правилен начин на писане и изразяване. Не е и нужно. Ала наистина има грешки, които са на границата на неграмотността.
 Знам, няма да се оправят нещата, но кажете ми-това ли ни очаква за в бъдеще? Толкова ли е трагично положението?
« Последна редакция: март 15, 2011, 16:59:49 от michelle » Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: март 15, 2011, 17:04:29 »

Момичета, намесвам се не по темата! Просто съм много огорчена! Влизам днес във форума днес и... поредната "изненада"! sad Писма от някакъв профил с 5 мнения, всичките срещу мен. В няколко от темите (за жартиера, за пластичните операции) си има едно постоянно и грубо заяждане от няколко такива профили! Едно от последните писма просто ме довърши! Ще ви го цитирам:"Ти нима все още ме мислиш за жена? Я се опитай да си размърдаш мозъчето, ако изобщо можеш, и си спомни някой, който би могъл да ти пише от този профил и ще разбереш кой съм.Май нещо не си в ред, в което съм се обедил след всички ситуации, в които съм те виждал до сега, отново ме напушва смях...Май май, теб са те зарязали заради някоя по - готина и сега се тъпчеш със силикон... Хахаха :Д Милата тя... ужас...Я попитай твоят любим за Петя, да видим какво ще ти каже за нея...май има много неща които не знаеп за любовния му живот.. скъпа.. жалко че аз трябва да ти ги кажа...поздрави.. /един господин, който те познава доста добре "
Това вече е прекалено! Безкрайно ми е мъчно, че ми се случва такова нещо, особено след последното писмо! cray А не мислете, че е първото такова! То не бяха цинизми, то не беше чудо! Няма де ги изреждам. Сдърпахме се с една форумка и от тогава си се появява вече май шести такъв профил, не на булка или майка, а просто на заяждаща се! Интересното е, че от всички профили се качваха снимки на едно и също момиче и се пише винаги в едни и същи теми и едни и същи неща! Споделих на приятеля ми и той откачи! Иска да си уредим среща с автора на писанията, но това няма как да стане, разбира се! За пореден път ме пита защо седя в този форум, щом като вляза се срещам с такива неща! Ами искам да си контактувам с момичетата! Приятно ми е! Споделяме, коментираме, съветваме се! Понякога може и да има различни мнения, но никоя друга не прави такива неща! Не искам заради една кукувица да не пиша тук. Кажете ми какво да правя! Тя сигурно и тук ще се включи, но поне ще се види за какво става въпрос! sad
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: март 15, 2011, 17:08:20 »

Аз също съм от хората ,които пропускат препинателни знаци и понякога когато бързам разменям букви и знам,че не е правилно.Но поне се опитвам да не допускам да правя правописни грешки.Сигурно и аз имам такива постове.Не бих се обидила ако някой ми направи забележка.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #81 -: март 15, 2011, 17:31:42 »

Мисля, че модераторите трииха много пъти мнения на тая жена/мъж. Аз абсолютно не го разбирам това "мразителство". Тео идеално го беше описал в темата. Мисля, че точно бан трябва и даже да се проследи IP-то. Пиши на модераторите, не оставяй така. Това се превръща в някаква пълна идиотия. И си стой тук, след като имаш какво да кажеш, защото най-много се ядосвам, когато простотията и личната агресия вземат "жертви".
« Последна редакция: март 15, 2011, 18:21:54 от Деничка Звездичка » Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: март 15, 2011, 18:13:07 »

Деничка Звездичка, Тео ми писа това:"Всички те влизат от едно место, до колкото виждам това е работно место." Явно не може да се постави бан, защото IPто е на много компютри или нещо такова.
Просто вече ми е прекалено обидно, защото се стигна до там да ми обяснява, че годеника ми ми изневерява и имена ми дава чак! cray Стана прекалено лично! Сигурно съм го провокирала с нещо. Така си го обяснявам. sad
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: март 15, 2011, 18:20:05 »

Мисля, че БАН може да се наложи, просто говори пак с Тео и му пусни и съобщенията детп си получила.Много е грозно това което ти се случва.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: март 15, 2011, 18:35:04 »

магито, аз го докладвах (за пореден път) това писмо. То вече ме е срам и да докладвам, честно.
Активен
SamVimes
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 12



« Отговор #85 -: март 15, 2011, 18:47:43 »

магито, аз го докладвах (за пореден път) това писмо. То вече ме е срам и да докладвам, честно.

Стегни се и се съсредоточи върху това, което имаш, и за което някой ти завижда! Когато допускаш неговата енергия в живота си, неволно му ставаш роб и, парадоксално, изпадаш под негова власт. Концентрирай се върху хубавото, за което те нападат, не върху лошото - него ще си го имаш either way.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #86 -: март 15, 2011, 19:08:01 »

 Е, по-добре от един мъж няма кой друг да го каже  good
 Моникамария, включвам се само да кажа, че имаш подкрепа, когато нещата опират до подобни нападки. Забелязала съм, че се стараеш да си толерантен и дипломатичен в изказванията си човек. Не заслужаваш да те огорчават така.

 
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: март 15, 2011, 20:47:21 »

  Може ли да напишеш " по поситивен" ? Дори и да бързаш, после си погледни поста, поправи го. За да не е поправен, това ще значи, че се смята за правилно от написалия го.
Е аз пък не съм съгласна с това. Аз лично самата, коагто бързам и поствам, понякога си виждам грешките и ги редактирам, но понякога просто не успявам и ги оставям така. В смисъл, че ако всеки път пише цитираната по-горе дума така, ясно, но от 1 път не може да се каже, че човекът е неграмотен.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #88 -: март 15, 2011, 20:59:29 »

 Добре, съгласна съм, не съм дала точен пример. Извиних се на момичето пред всички ви, готова съм и лично да го направя. Не говорех за частен случай, нито за проява на неграмотност на конкретен човек.
Всички сме чели постове, каквито ви описах. Съжалявам, че въобще повдигнах темата. Беше грешка. Правилното в този случай-като не ми харесва, да не ги чета.
« Последна редакция: март 15, 2011, 21:14:43 от michelle » Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: март 15, 2011, 21:20:05 »

michelle  give_rose,
аз пьк не виждам защо се извиняваш. Това е темата 'Отдушник'. Нещо ти тежи - споделяш. Не си могла да понесеш поредното девойче, което пише и не осьзнава какво пише и сподели мнението си. Права си да се вьзмущаваш според мен. Това, че момичетата споделят как е при тях е сьвсем друга тема - момичето, което бьрка с и з ще продьлжи да ги бьрка и това е жалко, но Факт. Ей това ти тежи на теб.
Пропуснати букви, разменени, липсваща запетая са за мен са 'технически' грешки. Ти говориш за 'логически' грешки.
Аз сьщо допускам 'технически' грешки, защото пиша на латиница (нямам кирилица на работа), след това превеждам на кирилица, оправям, но все излизат грешки...За подреждане на мисьлта е много индивидуално и не искам да засягам тази тема - при мен има обрьщане на словореда на места, защото се хващам, че структурирам изречението на английски (извинения някакви пак) -  ходи ме разбери какво искам да напиша  girl_impossible pleasantry
« Последна редакция: март 15, 2011, 21:22:57 от Anichka » Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 63   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines