Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 22:02:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 63   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отдушник! част 2  (Прочетена 281726 пъти)
 
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: март 10, 2011, 16:59:31 »

магито   goodpost
Въпросът е как да накараме държавниците да приемат такива промени? Чудя се, дали не е по-добре тези сигнали да се подават успоредно на "господари на ефира" и "Код криминално". Някак има ефект от тях. А ако напишем писмо с предложение до някое министерство, кой знае кой служител ще го прочете и архивира  to pick ones nose По-скоро към реформа може да се стигне чрез някоя неправителствена организация, чрез личен пример, чрез гласност в интернет........много искам не само да си чешаме езиците, а да направим нещо релано.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #46 -: март 10, 2011, 17:08:20 »

Аз цял ден чета и се люшкам между мненията ви. На моменти съм напълно съгласна, на моменти се ядосвам.

Нинче, и аз като теб обяснявах как трябва себе си да гледаме, държавата да не й разчитаме, а другите да не мразим. Само че когато ме разсприятелиха уж приятели, щото съм им казала, че техните деца се гледат с пари, които и аз давам, въпросът стана личен, обидиха се, че посягам на правото им да получават. Стана личен и когато гледах репортаж по ТВ, в който показаха квартал в Пловдив, в който с европейски пари изградили мезонети (да, мезонети) за циганите. Размерите на жилищата са от 120 до 200 квадрата, а общинският наем - от 12 до 64лв (!). Циганите не са плащали от две години и казват, че в мезонетите им е зле, защото не било човешко всеки месец да плащат ток и вода. Еми, извинявайте, ама като гледах и при преброяването колко са, че и като им гледам циганиите, сори, ама не мога да си викам как трябва да работя и да си трая. Не бива да си трая. И то не само пред шефа ми, дето не ме осигурява на пълна заплата, ами и пред милионите в администрацията с измислени длъжности, както и пред фирмите с по 20 назначени бременни жени. Това е порочно и то защото едно време било еди-как си, а сега нямало друг начин. Дрън-дрън.

Боклука вкъщи искаме да го разделяме, ама нямаме контейнер за разделно събиране пред блока. Заплатата ми се намалява, когато на някой си му хрумне, а аз си плащам осигуровките и когато за един-единствен път от 7 години се обадих на Бърза помощ, те ми обясниха, че не лекуват болки, по-важни от мен имало. Кредит за жилище плащаме, а по всяко време могат да вдигнат лихвите. Всеки от вас има подобни проблеми, сигурна съм. И, да, съгласна съм, че трябва да си плащаме и да възпитаваме българи, ама аз наистина се страхувам да имам дете, щото не съм убедена, че няма да го изкривя с това, че или ме боли за страната ни и си я обичам, или я мразя, защото в нея съм просто платец. Щото и вие не сте граждани, дето имат някакъв глас за нещо, а платци. Мен ужасно ме ядосва това, че сме или платци, или никои. Не е нормално това. И Маги е права, че като няма цялостна политика по важните въпроси, всичко си е наливане в каца без дъно. Не може всички да се бутаме в София-та, щото провинцията е гето, ама ето че става. В един момент си ти срещу другите.

Аз например искам индивидуална партида за всички осигурявания, за които плащам. Искам малко и ефективна администрация. Искам да не ходя в боклук до ушите и вечно да си говорим колко сме зле. Щото от дрънкане колко сме зле, не ни остава време да вярваме, че хората по други мести имат планове и за по-велики неща от това да си платят кредитите, данъците и да се възпроизведат, че да не си умрат зорлем сами. На 26 години съм, ама почти нямам кураж да мисля, че някога нещо ще се промени, честно. И всеки ден мисля как ние като голям форум, като хора със съзнание и мнение, нищо не успяваме да направим, нищо не можем да променим. Това е ненормално.  diablo diablo diablo

Кажете, вие виждате ли някакъв общ начин да станем по-добре? Ама не всеки да си плаща и да си мълчи, а да направим нещо заедно? Не зова за революции, не съм чак такъв утопист, ама само с призиви да сме изрядни и нищо да не очакваме, продължаваме да наливаме кацата без дъно, защото оправяме само себе си, другите свестни хора не печелят от това, че ще нахраним циганите или ще запазим статуквото. Познавате ли организации, хора? Имате ли предложения. Дайте нещо по-конструктивно. Иначе винаги ще сме в темата за оплакване, а след 50 години няма да има и на кой да се оплачем вече.

П.П. Нинка ме е изпреварила. И май мислим в една посока. Само дето аз тия предавания не ги ценя. Те са правени само за рейтинг и шоу. Не са нищо реално, въпреки че уж тормозят някакви институции. 
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: март 10, 2011, 18:33:40 »

lionelsa мила, май сме на една вълна. Последния ти пост е точно моето мнение. Лошото е, че напоследък откривам промяна в мисленето си относно оставането ни в България. Живяла съм в чужбина и твърдо заявявам, че на мен не ми харесва, твърде много си обичам страната. Но не искам да обрека бъдещето на децата си, само заради факта че не ми е кеф в странство. Цялата тази борба бих могла и съм съгласна да я водя днес, но утре когато живот и здраве сме повече от двама нещата ще стоят по друг начин.

Деничка Звездичка , смятам че всички наши приятели напуснали родината си също са търсили "конструктивно решение", но за жалост въпреки че са толкова много никой от тях не го е открил. Вярвам че сред тях има такива, които като мен и вас са дали всичко от себе си да останат тук и да не се предават, но всяко нещо достига предела на търпението, търсят по-добър живот и по-оправните от тях го намират.
Въпреки всичко, аз имам малко надежда още, някъде дълбоко скрита, но я има, а пък ако някоя от вас чуе, знае или измисли начина да си помогнем сами нека го сподели.
(много се натъжих вече  cray )
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: март 10, 2011, 18:58:00 »

Ох, аз четох, четох и толкова мисли ми нахлуха да напиша, но сега просто нямам как да ги изложа, ще пробвам на кратко:
Първо, основно и изключително важно - всяко добро решение в Бг е еобречено, защото е насочено срещу основната част от населението: пенсионери, малцинства, безработни и пр. Държавната администрация и въобще държавните институции наистина също трябва да бъдат съкратени дето се вика на половина, че и още, но и това няма да стане.
Второ - в чужбина плащат много, но и получават много, знаят защо плащат, плащат за себе си. Колко германци са се преселили в др. държава, защото в тяхната нямат бъдеще, колко англичани или французи? И колко българи (говоря за млади и работещи хора, които си работят)?
Санкции-строги и непосилни, при нарушаване на трудовото законодателство (особено при осиг. на различна от реалната заплата).
Толкова протести се организираха през последните няколко години, но резултатите винаги са частични, все се запушват усти, все им аразправии, побой над протестиращите (с някакви глупави оправдания, че били враждебни и пр.).
За да станат тези неща, за които ние тук си пишем, трябва основната част от населението да е съставена от млади и работещи хора, които се трудят и осигуряват, когато те са повече от пенсионери, малцинства и соц. слаби, тогава правителството ще има политическата воля (иначе няма да има следващ мандат, нали се сещате, че всички тези групи са ИЗБИРАТЕЛИ). До тогава всичко е само желание на шепа умни хора!!!!!!!!
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: март 10, 2011, 23:38:38 »

gostenka_82, за да има повече млади работещи хора с нашето мислене и да променят нещата, то тогава трябва да раждаме повече деца и да ги възпитаме с нашите ценности. За мое щастие, познавам няколко семейства с три деца или работещи за трето  Yes
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #50 -: март 11, 2011, 09:48:10 »

 Вчера и аз ви четох и се питах до къде ще стигне тази дискусия и дали ще се намери обяснение за обсъжданите проблеми. За мен най-точният отговор е последното написано от gostenka_82 . Жалко, че тази така вярна констатация поставя положението пред свършен факт.
 Надявам се, че ще ме извините, че ще сменя за малко темата, но все някъде трябва да си го излея.
 От няколко дни съм така- hysteric
 Причината-пушенето на колеги. Аз, както се досещате съм непушач. Имам здравословен проблем, предизвикан от минало съжителство с пушач. Работя с колега, който е много страстен пушач. Преди време пушеше до 10 цигари в рамките на 6-8 часа в стаята. Сега, заради мен, се старае да ги намали до 3-4, а другите-навън. Да, ама дойдоха нови колеги. Започнаха да се събират в нашата стая. Нали се сещате, че трима човека по три пъти на ден по една цигара какво става...После, естествено, се отваря прозореце, лъхва ледена струя въздух и...и вечерта аз пак съм с болки в гърдите. Само, който ги е преживял, знае, че усещането е като да си с корсет с метални шипове, насочени към гръдния кош.
 Мислех да говоря с шефа ми. Но, късмет, новият ни шеф е познайте какво? Пушач и то сериозен. Абсурд да ме разбере.
 Колегите ми и шефът ми са страхотни, мили хора. Много ги харесвам и не желая да имаме конфликти. Само че не знам колко дълго ще издържа на болките и главоболието.
 Чувствам се в пълна безизходица-нито мога да се преместя в друга стая(заради евентуални конфликти), нито да напусна-работата ми е чудесна, колегите също.
  Плачещо момиче hysteric
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: март 11, 2011, 10:22:47 »

michelle, ако знаеш как добре те разбирам. Аз бях така в предната ми работа с цели 15-20 пушещи маймуни на клона.  huhhuh.gif Не издържах и станах лоша. Започнах първо с леки забележки, от който ефект нямаше и се стигна до скандали, защото започнаха на пук да ми правят (аз съм работила с много простовати и селски хора, но никога с такива диви селяндури и простаци). Позовах се на закона, който в момента е още по-строг. Щом нямате силна вентилация в стаята ще зъзнат отвън на студа. Обясних им, че нямам нищо против да се тровят, но не и да вредят на моя живот и на здравето ми. И ако не спрат ще подам сигнали до всички възможни институции. Да видиш как 15-на мъжаги се строяваха мирно и излизаха да пушат навън.  diablo Отварянето на прозореца изобщо не помага. Миризмата се набива по стените, в мебелите, боклуците се въртят от климатика и наново ги поглъщаме.  bqsnasym

Знам, че не искаш конфронтации, но според мен или трябва да поставиш въпроса ребром или да търпиш и да си постоянно болна и надишана с катран и никотин. Мен всичко това ме изнервяше ужасно много, и от болките, и от напрежението, което таях в себе си. Ако наистина са свестни, ще те разберат и ще се намери вариант, добър за всички. Едва ли шефът ти ще е доволен от факта, че си постоянно болна, защото това определено се отразява и на рабоата ти.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: март 11, 2011, 10:35:20 »

Абе, мацки, пушенето в офисите не е ли абсолютно забранено, освен ако няма изрично отделено място за това? Как така някой ще пуши в стаята, в която работи и то не сам crazy
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #53 -: март 11, 2011, 10:50:44 »

Да ви кажа, и аз ве разбирам как може да се пуши в работно помещение - особено в офис - затворена стая, кабинет  crazy. На никое работно място, където съм била, не се е пушело, винаги сме излизали навън. Аз дето съм пушач, просто не виждам как ще димим на бюрата си и ще дишаме пушеците над главите си и ще работим... абсолютно неприемливо. Колкото и да са мили колегите, просто въпросът трябва да се постави абсолютно изрично, без никакви компромиси - излизаш навън и толкоз... какви са тези отваряния и проветрявания. На мен и през ум не би ми минало да запаля цигара на главата на колега, и то не само заради непушачите в стаята, ами и заради мен... как се работи в пушека... хайде навън с кафето може, но в стаята - абсурд.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #54 -: март 11, 2011, 10:55:48 »

 Не е разрешено, ама...
 Както и да звучи, решението аз засега съм го взела. Ще си търпя. Просто си обожавам професията, а в България (знам, че няма да ми повярвате) това е единственото място, където може да се практикува. Ако имаше къде другаде, отдавна да съм направила възможното да съм там. Даже обмислям направо за друга страна ( и по други причини също), въпреки че ме чака едно над 10 години, докато ми позволят да заема същата позиция...Иначе колегите се стараят да не пушат, но понеже са под голямо напрежение, понякога от нерви "изпушват" и се усещат, че са запалили чак на втората цигара. А както Нинка отбеляза миризмата се "натрупва"...
 Според мен един пушач, особено дългогодишен, не може да разбере напълно непушач. Това явно е нещо по-силно от тях. Тъпо е да се получават конфронтации от "двете страни на бариерата" и ме е яд, че става така. По-лошото е, че такива хора и пред децата си пушат. Повярвайте ми, говорила съм с такива (моите родители са пример), те наистина не се усещат какво правят. Не разбирам защо, ала е факт.
 rozovka, ти си едно хубаво изключение.
« Последна редакция: март 11, 2011, 11:00:11 от michelle » Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: март 11, 2011, 11:02:27 »

Аз да се включа само да кажа, че дори и в дирекцията на полицията си пушат в кабинетите blush
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: март 11, 2011, 11:09:42 »

А и фактът, че са мъже също влияе много. Една жена винаги ще ти влезе в положението. С климатика имах същите проблеми, както и с цигарите. А в женски колктив никога не съм имала проблеми за нищо. До консенсус се стигаше моментално.

Иначе още 2004/2005 г. забраниха пушенето в офиси и в обществени сгради.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: март 11, 2011, 13:13:57 »

М да и при нас на старата работа имаше пушачи, дето се опитваха в кабинетите да пушат, но в държавните учереждения нали забраниха рано рано да се пуше, а и шефа беше непушач та всички го спазваха, дори мина инспекция да провери и хвана няколко пушачи и имаше глоби от по 50 лв.

Сега аз малко пак към старата тема да забия, но искам да обоснова едно мое виждане, защо промените трябва да започнат от държавата.Понеже си говорехме за данъци, реални работни заплати и т.н. та сетих се аз по едно време какво е положението с фирмите в строителния бранш.Още докато работех в държавното учереждение, държавата сключваше договори с фирми.Много хубаво нали, обществени поръчки ала бала, всичко ОК и накрая имаме печеливш, до тук добре, но всеки месец фирмата отчита какво е свършила, ние контролираме и изпращаме всичко на софиянци и от там се очаква плащане.Фактурата се написва, това значи в едномесечен срок да се внесе ДДС-то, обаче сумите по фактурите се получаваха с половин година до година и повече закъснение.Дойде новото правителство видя задлъжнялостта и измисли още по-великото, че разплащането с фирмите става чрез Банката за взаимопомощ от където се взимат на фирмите още едни 6%(не съм сигурна че бяха точно толкова) идеално направо.Загубата за тях е огромна и как да осигуряват на действителни пари?Отделно много фирми работят към общини по проекти или проектират разни неща е няма да ви казвам как плащат общините.Ами не плащат, не искат и това е.Преди беше опция да ги съдиш и да запорираш сметките, но сега и това го няма, маханаха запора с поправка в закона.Обаче като пуснеш фактура чакат да преведеш ДДС-то като хрътки и не те питат имаш ли нямаш ли пари и защо нямаш пари.Сега в ход е друга схема, ако имаш да получаваш ДДС те разследват до дупка само и само да не ти върнат парите.Нали накрая трябва да излезем на нула с тоя бюджет на великия тъпанар Дянков.

Има много скрито, много, а държават гледа да прецака всички за съжаление, законите се пишат за големите фирми на тях да им изнася.
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: март 11, 2011, 14:27:05 »

michelle, мила, не мисля че трябва просто да се примириш, особено, щом това се отразява директно на здравето ти. Мисля, че трябва да поговориш с шефа си, обясни му , че не просто си непушач , а имаш проблем, който бива провокиран от тютюневия дим, смятам че трябва да те разбере и да нареди да се пуши само навън. Аз за жалост все още съм от пушачите, но никога не бих причинила подобно нещо на някого и винаги бих разбрала един непушач, старая се да се съобразявам. За пушене в офиса съм категорично против, направо ми се струва отвратително, целия вмирисан на цигари. Аз преди имах в офиса си, в който по принцип не се пуше, една шефка, която нон стоп пушеше ами беше отвратително, въпреки че не беше в моята стая, самата миризма из сградата ме дразнеше, а повтарям че съм пушач , какво остава за непушачите.

магито, това със задлъжнялостта към частниците е огрооооомен проблем, който мисля, че тепърва ще взема все повече "жертви" сред нас нормалните хорица. А както и ти си казала когато става въпрос за ДДС-то могат да съсипят фирмите. За жалост, налюдавам от известно време една тенденция на затягане на условията по връщане на данъчен кредит, чрез тежки и продължителни във времето проверки и ревизии , става въпрос за година , че и повече. Не искам да мисля как би се отразило това на фирмите като цяло.  girl_impossible Естествено, данъчните проверки на дружествата, за които тръбят по тв в 90% от случаите приключват без проблеми, а при обикновените фирми винаги се намира за какво да се откаже ДДС-то , ами тази политика не е никак в помощ на българския бизнес  NO
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: март 11, 2011, 18:16:50 »

законите се пишат за големите фирми на тях да им изнася.
То е така в цял свят по принцип, но там все пак гледат да има и за по-обикновените, докато тук.....наглостта е с нищо несравнима....

Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 63   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines