Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:05:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 63   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отдушник! част 2  (Прочетена 280288 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: март 10, 2011, 09:40:28 »

Защото тук в провинцията всеки си гледа хляба и дали ще има пари да си плати тока и на човек хич не му е до революция да ви кажа.Когато нямаш какво да ядеш не ти пука какво и как ще работиш.
Е то това е идеята, да е смазан народа, да не може да си вдигне главата от мисли как да си плати основните разходи за ток, вода, парно и от къде да набави за хляб и въобще за харана. Такъв народ няма д се вдигне на масов протест, но виж, нация, в която хората имат нормален живот...там вече трябва управляващите да внимават какво правят, защото тези хора се вдигат на масови протести и не може просто ей така всеки да си прави, каквото си иска.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: март 10, 2011, 13:37:23 »

Няма как да се махнат привилегиите за социално слабите. Всички държави "отглеждат" поколения социално слаби на гърба си. Няма как да се промени това. Не в тях реално е проблема. Аз познавам истински социално слаби семейства и мога да ви разкажа в какъв кошмар живеят. Няма нищо лошо в това държавата да им помага. А останалите паразити са част от всяко общество.

Проблемът е в това, че ние искаме много от държавата. А за да има тя, ние трябва да й даваме. Но не мижавите суми, които сега се събират от малцина, а всеки да дава реално. Чак тогава може да имаме някакви претенции. Да аз си плащам данъка и изисквам, а брат ми не. Аз трябва да бъда човека, които да го издаде, че укрива данъци и институциите да си вземат на сила дължимото. Държавата не ни е падарин и няма как реално да дебне всичко и всички. Ние сами трябва да се контролираме. Системата работи в другите държави, защото там сумите, които плащат са много голям % спрямо дохода им и защото собствената майка ще те издаде, ако правиш нередности. good

Аз като си сметнах от моята голяма заплата какви смешни суми отиват за здраве....ми то само за мен не стигат, какво остава системата да работи.   sarcastic Преди 3-4 години като бях в болница ми взеха по-млако от 20 лв. за престоя, грижите, хранта, лекарствата, изследванията, последващите прегледи и профилактики.  funnytooth Бяха изчислили, че реално на ден се дължи по 75 лв/човек, на мен ми вземаха по 2 лв./ден. Че аз за една година не внасях здравни осигуровки за един ден престой. И при тези условия искате нещо да работи?!  sarcastic  Дори мисля, че държавата прави много повече за нас, отколкото реално може да си позволи. Щом не искате да плащате за здраве, внасяйте поняколко стотин лева на месец здравна застраховка и забравете онея 6-7 лв, които ви вземат от заплатата всеки месец.

Яд ме е, че малцина осъзнават това. За да се промени нещо, трябва да сме единни и да дадем много от себе си. Само дето е по-лесно да седим и да хулим по онова, което не ни изнася. nea
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: март 10, 2011, 13:55:45 »

А, Нинче, не така, миличка. Аз доста ЗО съм внесла през последните 7 години, откакто работя. Платила съм и социални, и здравни, и пенсионни на всеки 1 лв., на всяка 1 ст., която съм изкарала. Никога не съм осигурявана на сума, различна от реалния ми доход. Ползвала съм 2 пъти в год. (ако се разболея) преглед при личния и болничен. Да не говорим за данъците, които внасям в държ. хазна (айде, сега с 10% ставка ок, ама иначе....плащала съм макс. ставка каот данък). А реално нищо не получавам насреща от тази държава.
Всяка год. си получавам какво съм внесла като осигуровки и данъци за цялата год. и дали имат да ми възст. или аз да доплащам...еми не са стотинки, както ти казваш, но точно стотинки съм ползвала (каот изключим сега майчинството).
За да плащам аз голям % от РЗ и за да ползвам реално пари като имам нужда от системата, трябва да се пормени самата система. В чужбина се плаща на "нуждаещите се" и на иситнскинуждаещите се, но %-тът от осигуровките, който отива за тях е мн. по-малък, от колкоти при нас. Тук реално, ако от теб взимат общ размер осигуровки да речем 100лв., по-голямата част от тях отиват за, който и да е друг човек в тази държава и мнооого малко отиват по твоята инд. партида. Затова така става. Ако да речем от тези 100лв. 70 или 80 отиват по твоята ИП, а самоостатъка в приходно-разходната част, то тогава нещат щяха да са по съвсем друг начин.
В САЩ  досега беше така: помощ (здравна) ползват само тези, коит осе осигуряват, другите - НЕ. Ама няма соц. слаб или беден или социална справедливост. Щом не работиш и не даваш, значи няма и да получаваш. Обама обаче май ще промени тези неща (така казахапреди време по новините).
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: март 10, 2011, 13:58:42 »

Всъщност, идеята е, че задължителните вноски трябва да отиват по сметка на човекът, който ги плаща и да се трупат, а не както е сега - просто се взимат от мен и се плащат на теб. Няма фонд, няма резерв. Приходно-разходните системи работят само в общества, в които ползващите системата са много малък брой хора, при застаряващо население, ниска раждаемост и силна миграция те са обречени на крах и затова и в Германия и в др. държави все увел. възрастта за пенсиониране, но скоро (въпрос на десетки год. е) и там ще има сътресения. Просто в Европа населението е застаряващо, раждаемостта ниска (нали пчеличките трябва да бачкат яко) и пробелмът ескалира все повече и повече.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: март 10, 2011, 14:04:44 »

Нинче до някъде е така, но аз съм работила във фирма без трудов договор.Бях още в София, отидох тогава в службата занимаваща се точно с това, подадох молба.Уж имаше проверка, оказа се че всичко е изрядно, а мен ме уволниха.Щото нали искам договор.Хубавото беше че съм млада и зелена и не ми пукаше и бързо си намерих работа, а и нямах никой на врата който да ми виси.

Права си за едно и това е нещото което искренно се надявам да се изкорени в българина послушанието, снишаването и подлизурщината.Всички са недоволни от щефа, но стигне ли се да отидат и да си търсят правата бягат надалеч.Мъжът ми веднъж заради това го уволниха, а аз съм се карала с шефовете си заради това.Лошото е че тук е гадно и е така и ако си знаеш правата, ако държиш на тях си черната овца.Боже като се замисля колко сме ужасни хора, вместо да работим заедно да си помагаме всеки гледа как да те прецака, вместо да с еобединим и да си търсим правата ние гледаме как да прецакаме един.Както се казва никой не иска да се прави на Ботев и Левски, но всички им се възхищават.

Имам много примери в краткия си живот, че на нашата нация и трябват много яки закони за всичко, високи глоби и една идеална система на контрол и събиране на глобите.Няма ли го това няма да се научим.И не сме само ние така всяка нация е така.Всички са се научили на това благодарение на глобите и на следенето.


Гостенка е права донякъде.Аз съм съгласна да плащам много повече за здраве, но искам да знам какво получавам насреща.Държа да знам, защото от ЗК ми се поемат само 2 хормона на щитовидната жлеза, а останалите три са по 18 лв единия.Защото откакто работя, всичко на всичко около 5-6 години съм излизала в болничен два пъти.Защото всичко свързано с репродуктивната медицина не се поема от здравната каса по-точно стерилитета като понятие не присъства във нашите здравни закони и това животно не се лекува за него пари не се дават, а пък частните и те за стерилитет не дават ако ще да си внасял хиляди.Защото болниците ни са ужасни, направо ужасни.Дядо ми лежа в болница е няма такава мизерия и такъв ужас, два дни без храна, всеки ден му нося да яде.И вилица и лъжица му носех, никой не искаше да се занимава с него, санитарките ми се караха на мен, че той е тръгнал да се разхожда по коридорите.А не бе ще седи и ще лежи по цял ден, а те го бяха вкарали в интензивното без да е за там и до него умря човек, аз да съм щях да избягам.И защо цялата работа, защото лекарите не могат да разберат какво му е, дали има бронхит или туберколоза.Е бронхит беше и аз го знаех и за да си вземат парите по пътеката искаха 7 дни да седи там.Е аз си го прибрах, тоя човек за 3 дни отслабна, спря да говори и беше по-изплашен от малко дете.Абеееееееее ядосах се много.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #35 -: март 10, 2011, 14:23:53 »

магито, и на мой близък се е случвало това. Нямаше по-кратка клинична пътека от 7 дни и се стоя в болница толкова. Да, ама лекарите не ти казват - "Вижте, вие няма нужда да стоите седем дни, ама така се налага", а всеки ден е напрежение. Накрая излизаш по-депресиран и наплашен, отколкото преди това. Аз ги разбирам донякъде, защото трябва да те приемат по някоя клинична пътека, иначе няма да им платят от ЗК, ама така ли трябва да бъде? Кой на тебе ще ти възстанови стреса и напрежението?
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: март 10, 2011, 14:25:18 »

gostenka_82, не визирах теб и и мен, които плащаме всичко, а масата народ. И на мен ми е гадно, че от моите вноси почти висчко изтича да запълва зейналите дупки в бюджета. Но зеят именно, защото останалите се скатават. И понеже българинът е научен от комунизма, че държавата е длъжна всичко да му предоставя и никое правителство няма да направи драстични промени в тази насока, защото ще стане гражданска война. Ето за това ме е яд. Вместо да насочим усилия всички да даваме, за да укрепне тази държава и да може да ни е упора, то всеки гледа как да я краде.  GROAN До тогава само можем да мечтаем за примерите, които си посочила.

магито , ако знаеш как искам да натрия носа на такива работодатели. Искам като ми предложи някой заплата под масата на интервюто за работа и да подам сигнал. Да го сцепят от проверки и глоби......Но за да стане, трябва да се вдигнем всички. Ама нали сме народ на мижитурки и страхливци......Ето за това се ядосвам много.

Миналата година Станислав напусна работа, защото спряха да им плщат. Оказа, че предходната година пак са спряли и в края на годината след сигнал, пуснат към Инспекцията по труда, са им изплатили само парите по додговор- т.е. минимални заплати, при реално вземани 800-1000/месец. И тези идиоти останли на работи. И не само, че останали, ами като спряли и следващата година да им плащат мълчали и работели. Няколко човека решили да стачкуват - да не работят през деня, ако не им изплатят заплати. В момента, в който се появил шефа и се покрили като мишки  sarcastic Ей такъв ни е народа. Ако не разстреляме всички с този начин на мислене, няма да се оправим и след 100 години.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: март 10, 2011, 14:52:38 »

Нинка не съм съгласна с теб.Аз вече 7 години плащам осигуровки и здравни на реалната си заплата.
И когато се нуждая от изследвания на щитовидната и да кажем цветна снимка и спермограма-държавата дига ръце.И точно онази здравната застраховка ме спасява в повечето случаи.Плащам осигуровки и отивам в болницата и там ми казват че има заповед и в момента правят изследвания само на три от хормоните които трябва да направя и за другите отивам в частната клиника.Ако не е здравната ми застраховка незнам как ще си позволя всички изследвания.Искам да внасям например половината в мой си фонд а не като стане нужда от лечение да ми вдигат рамене,да няма направления ,да се плаща раждането и например всичките хормони и т.н. за лечение на стерилитет и т.н. да са за моя сметка.Искам реално държавата да ме стимулира да съм добър платец.Много хора като имат стимул ще излезнат на светло.Ето нека 2 % да давам в общата хазна а другите 6 % да отиват по моята партида  за качествена здравна застраховка.Искам да имам избор-ок минимално толкова оттам нататък аз да си преценя.В момента парите които аз внасям отиват за пенсии на другите и един ден какво не се знае за ме н ще има ли пари и колко ще гласуват да взимам.А в чужбина не е така.Внасяш си във фонда и като си работил и внясал накрая имаш за достойни старини.Омръзна ми една малка група работещи да издържат една голяма група неработещи паразити.малко са хората които наистина имат нужда.раждат деца и после по ги пускат да просят по улиците ,че и помощи получават и за моето няма да има за тяхното ще има.Плащат им да ходят децата им на училище-на моето кой ще му плаща.
Не може тези дето не работят да взимат помощи-говоря з хора които могат да се трудят а не го правят и чакат на социални.Докато не им резнат възможността за такава професия няма смисъл да наливаме в джобовете им.
В чужбина има един праг за минимални услуги като не внасяш в държавата.Всичко останало зависи от това какъв данъкоплатец си.Циганката ражда 5 деца,взима майчинство,не работи,краде и децата и просят,невнася един лев в държавата и получава майчинство и детски за децата  и е на улицата да краде от джоба на работещите.Егати държавата.Аз съм дискриминираната а не те-щото бачкам и като не си платя тока ми го спират ,не се лекувам на спешен кабинет-щоо те така правят като не са платили вноски.Има достатъчно работа за да си заслужат заплатите и за да им удържат здравно.Не си работил 1 година-няма майчинство-така ще спрат безразборното раждане на деца за майчински.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: март 10, 2011, 15:06:48 »

Нинчеее, сладурка, ми всяка найция си заслужава управниците  blum
Ние сме си миши народ и такива ще си останем!!!!!!!
В чужбина хората с векове са градили този манталитет, докато стигнат до това състояние!!!!

Аз винаги, когато в някой магазин не ми дадат касова бележка си я искам, защото това са платени данъци и законна стока. Няма ли бележка, значи нещата са.....незнайно какви!!!
Щом аз мога да си плащам всички данъци, значи и те могат! И трябва!!!!!!

Гучи, права си, мила, ти и твоите деца струвате по-малко от тези на циганите  Wink За държавата те са по-ценни от нас!!!!!!!!!!

Стига желание и най-вече ПОЛИТИЧЕСКА ВОЛЯ да има, нещата ще се решат!!!!!!!! Но това, правителство, което направи тези промени ще си подпише смъртната присъда!!!!!!!!!!!! Затова се правят "реформи", с които се замазва положението в кср. план, а в дългосрочен.....всичко ще приключи с колапс и страхотна криза, но те няма да са вече на власт и друг ще бере "плодовете", които ще са черни, но и ние - също. Нашите пенсии няма да има кой да ги плаща, ще видите, бъдете сигурни!!!!!!!!!!!
« Последна редакция: март 10, 2011, 15:45:47 от gostenka_82 » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: март 10, 2011, 15:28:11 »

gostenka_82 мила знаеш ли как се дразня на това ,че моето дете е дискриминирано и утре пак то като мен ще плаща данъци и осигуровки за децата на циганчетата.
Ако нещата не се променят един ден балъмите работещи и плащаши данъци няма да ги има и няма да има откъде да с цуца ,защото аз отсега ви казвам ,че един ден като родя ще подготвя детето си да стане емигрант,а не хрантути циганите.
Значи за циганите може да купи държавата апартамент/или по точно данъкоплатците/,а аз да си плащам моя 30 години.Значи мен може да ми отреже помоща за млади семейства с ипотечен кредит 300 лв а на циганката ще дадем още 240 лв за поредното циганче превърнато в просяк.
Щом аз давам на държавата и тя трябва да дава на мен тогава когато има нужда.На колежката на детето никой не даде пари за да ходи на училище нито я пита откъде е взела пари да го облече,да му купи раница и т.н. и тъй като добър платец я оряза и даде на другото дете дето повече засужава може би.
За мен принципа е такъв-не работиш няма помощи-има достатъчно неща които могат да работят ,а са прави и здрави.Така няма да им остава време за глупости да правят и като видят че няма как и искат по така да работят ще искат да се развиват.
Нямал възможност да си купи за ядене ама децата ги направил за да взима помощи.Неуки били не рацзбирали ама знаят къде се намира и акк да подат за помощи и какво им се полага.както за мен няма безплатен обяд да е така и с тях.
Държавата ще се оправи ако се стимулира раждаемостта на деца в здрави семейства ,а не на раждане на поредните просячета или крадци.
Бил непълнолетен и като откраднал няма наказание-това за мен е неправилно.По затворите за месец два да бачкат тежък труд да видим другия път дали ще открадне.Не разбирал-пък разбрал как да влезе в къщата.
Знаете ли защо няма да се оправим.щото циганите и тези дето лежат на помощи са организирани а ние не.А защо не сме организирани-щото времето ни е заето с това да ходим на работа и да се чудим как да оцелеем.Щото дали моя работодател ще ме пусне да протестирам пред народното събрание за помощи-щ ме пусне ама друг път.Ще ме освободи да ходя да си протестирам.
Майка ми перди време като имаше протесни на мед. сестрите им казаха предния ден че който отиде ще се прости с работата си.Плевен е медицински град и сестрите себорят за място.Мислите си че отиде ли-не щото после няма как да си плати тока и храната и да ходи да се моли да я вземат на работа.

« Последна редакция: март 10, 2011, 15:31:58 от gucci » Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: март 10, 2011, 15:41:47 »

Олелелле момичета, подхванали сте най-болната ми тема  hysteric hysteric hysteric
Аз съм абсолютно съгласна с lionelsa, никога нищо няма да се промени докато има хора, които приемат да бъдат осигурявани на по-малко пари отколкото получават. Аз също съм от тези, които години наред плащат осигуровки върху цяла заплата, а незнам дали ако утре, не дай боже, се разболея ще имам възможност да платя лечението си. Но въпреки всичко смятам, че всеки един работещ ТРЯБВА да плаща съответните си задължения към държавата, защото иначе никога ама никога няма да се оправим.
Имам едни познати - семейство с дете на 8 месеца; тя се ядосва че взема само 240 лв. майчинство (през целия си живот е работила шест месеца), а той се ядосва, че шефа му възнамерява да започне да ги осигурява на реална заплата и ще му удържа 30 лв от заплатата, т.е. ще взема с 30 лв. по-малко.
Друг случай - един съсед по принцип си е съсвсем нормален човек, интелигентен, образован, не е плащал с години данъците си (кола, апартамент) и не го крие , но пък нон стоп е по протести против нещо си - разбити пътища,  боклука в града и т.н. Е м.... му стара какво право имаш ти да протестираш срещу каквото и да било като сам не изпълняваш задълженията си. Ако всеки мисли че няма смисъл да плащаме данъци, но пък държавата ни е длъжна къде ще му излезе края.
Майчинството в цяла Европа е не повече от шест месеца, а пък ние, нали сме по-загрижени за децата си  от тях, една година получваме 90% от заплатата си , а пък после и още една година минимална заплата. А пък, ако може междувременно да излъжем държавата, че доходът ни е достатъчно нисък за да приберем едни 35 лв детски още по-добре, нищо че мъжа взема пет пъти повече пари отколкото декларира. Ами мили момичета, докато 90% от хората мислят като посочените примери никога няма да имаме европейски стандарт на живот.
(докато пиша още две мнения написани)
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: март 10, 2011, 15:47:27 »

Е какво сме седнали да си говорим за хора, които като карат кола гледат да изпреварят, засекат и пр., само и само да са точно с 1 кола по-напред на светофара?

Еми в нормалните държави дори на шосето хората си карат спокойно и според парвилата (хем, че не карат масово голф 2 мой набор, а последни модели БМВ, Мерцедес, Ауди). Аз лично съм във възторг от германците, просто всичко е по правилата!!!
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: март 10, 2011, 16:14:07 »

vilenceto , май само вие с магито успяхте да ме разберете какво имам предвид. Останалите го приеха твърде лично.
Според мен не е правилно да бягаме в чужбина, а да започнем да учим хората около нас как да си остояват правата, да подаваме жалби и сигнали за всички нередност, а не да си затваряме очите. Ако ние не направим нещо, няма кой.

И в Англия, и в САЩ и в Германия има цели поколения паразити, които живеят на издръжката на държавата. Ама да сте чули някой англичанин, германец или американец да се оплаква?! Плащат си огромните данъци, плащат си сами здравето, плщатат непосилни такси за детските градини и си носят кръста. Не разбирам защо гледате в ромските панички? Те никога няма да се променят. Помислете как да подобрим положението в страната. Не се обиждайте, но мислите твърде егоистично. Аз плащам данъци 5 години,ама сега нямам направление за нещо нежизненоважно. Е, аз плщам данъци и не искам нищо за себе си, но като ми се наложи бях в болница да ми спасяват живота за без пари, от моята заплата се плащат пенсиите на 3 мой баби, 1 дяно, чичо и свкър инвалиди, болен вуйчо, който се лекува 8години, благодарение на клиничните пътеки, обезщетанията на безработните ми роднини, както и това, че 8 месеца ще мога да живея с обезщетенията за безработица, майчинството на етърва ми......утре и аз ще вземам сума за майчинство, посилна да ми поема разходите. Защо си мислите, че давайки на държавата, давате за себе си? Давате, за да има за околните и за да живеем в един по-добър свят. И вместо да злобеете срещу ромите, направете нещо реално срещу шефа ви, който окрива данъци или срещу съседа ви, който също укрива доходите си.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: март 10, 2011, 16:22:00 »

vilenceto съгласна съм с теб че навсякъде майчинството е доста по малко от нашето.Ама хората знаят че като се върнат пак на работа няма да се чудят къде да си оставят детето и да се редят по седмица денонощно по опашки че детето им да го приемат в детска градина и те да могат да работят.Просто в развитите държави е осигурено къде да оставиш детето си и да се върнеш на работа.
Аз нямам нищо против ако ням детски но не и за едни да има а за други да няма защото е решил да бъде коректен данъкоплатец.Освен това тяхното майчинство не е като нашето 240 лв които нестигат заникъде.Защото ако не е майчинството 90% от заплатата една година хора като мен не могат да си помислят за дете-щото няма как да си го позволят защото няма как да си пусна детето да проси и трябва елементарни неща да му подсигуря-не говоря за лукс.
Според мен е въпроса в тези които плащат ниски данъци-защото все пак нещо внасят в бюджета,а факта че първо независимо какво внасяш получавате по равно и второ има такива които не внасят а само получават.Тук изключвам хората които наистина са затруднени във възможността за работа ,а тези паразити които лежат на издръжка на другите които плащат.Има прекалено много такива-работоспособни ,но избрали професията професионално слаб или крадец.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: март 10, 2011, 16:30:50 »

Значи ние си говорим, но за мен промените трябва да започнат от държавата.За съжаление поне мое е така.Защо има много социално слаби, защо цели региони за обезлюдени?От тук идва безработица, миграия, живот на социални помощи и лошо здравеопазване.От това следва източване на парите ни.Трябва държавна политика за децентрализация на страната.Защото много хубаво тук има ирми, но са много малко и за да върви всичко добре в региона да се стимулират фирмите им трябват преференции.Ако има работещи фирми има и работа, от там заплати, осигуровки и т.н.

И трябва як контрол.Писнало ми е да виждам как се ходи да се контролират тук нещата, отиват при шефа искат си пари и си тръгват.Исках да подам сигнал не си спомням вече къде беше преди време, че в една фирма работят събота и неделя, без допълнителни споразумения, без допълнително заплащане и т.н. да се отиде на проверка, е няма такова животно ви казвам.Не мога да ги открия, не мога да ги накарам да отидат там и накрая се оказа, че се познават с шефа на фирмата.

Апропо, че сме почнали аз пък не виждам смисъл от хилядите държавни чиновници.Аз съм работила на държавна работа и докато при нас в страната съкращаваха колкото да останем на санитарния минимум, то в София направиха хиляди отдели.Всичките хора там са държавни служители.Да може заплатите да са им ниски, но аз ги храня, поя и обличам и им плащам данъците, а те се помотват.Защото никой не може да ме убеди, че са се скъсали от работа.По мое мнение на 5 работи 1.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 63   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines