Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:19:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 63   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отдушник! част 2  (Прочетена 280322 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: март 02, 2011, 10:42:47 »

Заповядайте в новата темичка да споделите какво ви тежи.
Отдушник!
Активен
lina_bs
Сватбар
***
Публикации: 210



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 02, 2011, 11:17:31 »

Влизам да си изкажа мъката. И днес не ни платиха, лъжат ни от две седмици.Направо вече не зная какво да правя. Имаме да взимаме заплати за януари и февруари. Ето днес е втори март, шефа се крие и ще дойде евентуално в понеделник.  cray Вече не знам да ходя ли, да не ходя ли на работа. С приятеля ми се изпокарахме, точно заради липсата на пари.  cray cray cray
Има ли и други на които не им плащат, как се справяте ?
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 02, 2011, 11:33:41 »

Ох каква гадна ситуация, а няй-гадното е как не зависи и грам от вас. Много съжалявам.
Преди известно време видях по интернет как някаква комисия била сазирана то4но заради няколко фирми които не са изплатили заплатите. Не може ли да направите и вие така.Тоест да сезирате някоя комисия.За жалост забравих как се казва6е.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 02, 2011, 11:59:11 »

И аз съм бясна sad(((((

Нямам майчинство вече 3-ти месец заради тъпата фирма и положението е от зле по -зле sad
Просто нямам думи едвам се оправяме,половината ми сметки висят и вече незнам къде ще му излезе края

Активен
lina_bs
Сватбар
***
Публикации: 210



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: март 02, 2011, 12:06:33 »

Аз реших да изчакам до понеделник, когато каза, че ще дойде! Ако и тогава няма пари -на 8 няма да отида на работа и толкова. Защото няма да имам пари за билети. Ключовете за офиса са в мен -как ще си отварят , как ще се оправят не ме интересува. Притеснява ме факта, че сигурно няма да видя никакви пари, но по-добре така отколкото всеки ден да давам минимум 3 лева, за да ида на работа и да работя за тоя дето духа.

Данитка, какъв точно е проблема , за да нямаш майчинство ?
« Последна редакция: март 02, 2011, 12:14:06 от lina_bs » Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 02, 2011, 12:23:19 »

lina_bs, да не ти пишат самоотлъчка и да те уволнят. Поинтересувай се за нещата от правна гледна точка, че аз съм си патила от хитри работодатели.
Активен
lina_bs
Сватбар
***
Публикации: 210



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: март 02, 2011, 12:27:41 »

Процедурата за дисциплинарното уволнение е по-сложна. Но дори и така да стане тя така и така батак работата ще извикам "Господари на ефира" и без това искам мама да ме види по телевизията  blum

Пък и хитри, колко да са хитри? Щом те с лошото и ние с лошото.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #7 -: март 02, 2011, 12:30:13 »

Лина, ако мислиш, че въобще никакви пари няма да вземеш, имаш право да напуснеш без предизвестие и да си поискаш заплатата веднага (макар че държавата гарантира едва 60 процента от нея и то след дело). Смисълът е да се оплачеш в Районна инспекция по труда и оттам нататък да имаш документ, че работодателят ти не ти е дал заплатата и евентуално да го съдиш. Не че ще ти се занимава със съд, но като имаш основание, може това да го уплаши. Това обаче важи при положение, че тая фирма не върви и повече няма да си там. Повече подробности тук.

Дани, стискам ти палци.
Активен
lina_bs
Сватбар
***
Публикации: 210



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: март 02, 2011, 13:07:54 »

Деничка благодаря, за съвета и линка. Проблема е,че не знам ще взема ли, няма ли да взема пари. Не ми се иска в тая криза да си стоя в къщи, но пък и да ме правят луда калинка не съм съгласна. Декемврийската заплата я взехме началото на февруари. Как сме празнували Коледа и Нова година не ме питай. И от там нататък за пари само вдигат рамене и толкова. Знам, че е затегнато положението навсякъде. Но неговия хладилник е пълен , джипа е с гориво и два месеца по ред плаща около 450 лева ток за апартамента , в който живее семейството му. Лошо няма. Но колежката ми стои на бюрото и плаче, защото няма пари за тока и ще и го спрат. Пък аз всеки ден се чудя откъде да взема пари за билети и ям солети, защото са най-евтини, за да мога да ида на работа. Затова много ме е яд. Затова мисля сега малко да ми мине и да мога да взема адекватно решение. Докато дойде понеделник и сигурно пари пак няма да има и ще му се невиди и адекватните решения и всичко .
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #9 -: март 02, 2011, 13:38:36 »

Лина, разбирам те. И е много криво това, дето пишеш. Замисляш се направо къде е смисълът на това да ходиш на работа, само за да не се намираш вкъщи, защото при положение, че не взимаш пари така излиза.  girl_impossible Щом за празниците така ви е зарязал, търсете работа, гледайте обяви... и при първи опит напускайте. Вярно, че може и нищо да не се получи, но тая работа не е нормална. И аз при такава шефка съм работила и освен, че си загубих времето, нищо не спечелих.  angry
Активен
lina_bs
Сватбар
***
Публикации: 210



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 02, 2011, 13:47:35 »

О, аз не съм спряла да търся работа. Но в момента няма нищо в този Бургас да му се невиди. Аз не само времето си губя ми и нерви троша. Съгласна съм да работя в момента каквото и да, но да знам, че на датата Х, аз ще взема У пари. Онзи ден ми предлагаха работа за продавач в хранителен магазин, денонощен, на заплата 250 лв  Oh my ... плюс процент от личния оборот но ме предупредиха, че в момента няма много работа. Отделно ти взимат и за осигуровки пари. Ми по добре да си стоя в къщи в този случай. Макар че се познавам какво съм куку и на втората седмица ще издивея.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: март 02, 2011, 13:54:14 »

Писна ми от проблеми.Колата отново се счупи.Пак пари за ремонти.Всичките ни планове за почивните дни отидоха на кино.За три месеца това и е поредния ремонт. }:->Чувствам се ужасно.


Лина това е много гадно което се случва,ама няма смисъл от разход за ходене на работа на която не плащат.Дано да намериш някаква работа бързичко и да се махнеш от там.
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 02, 2011, 14:37:31 »

Лина, ти си ми градска, душа, а скоро и аз тръгвам да си търся нова работа. Кои са тези работодатели - идиоти, да знам да се пазя. А и мога да ударя едно рамо ако решиш да си търсиш правата.....
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 02, 2011, 16:31:22 »

Поправете ме, ако греша -ако не и се занимава със съд, за сплашване може да му прати нотариална покана.
Гери, не съм имала кола, която да не се чупи всеки месец по веднъж, а понякога дори не може да се разбере причината, поради която "хвърля" водата и следват множество ремонти.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 02, 2011, 16:35:16 »

 Плачещо момиче Плачещо момиче Плачещо момиче Плачещо момиче Плачещо момиче Плачещо момиче Плачещо момиче
Не мога повече-не мога да понеса повече.Влезнала съм в черна дупка и непрекъснато се случват все повече и повече гадости.Нямам сили вече......Съжалявам за поста,но трябваше някъде да си кажа.Не мога вече да съм силна.Вече почнах и рядко да се усмихвам.Ако не бях на работа щях да се затворя някъде да се нарева-дори да знам че това не е решение.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 63   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines