Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 16:53:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 63   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отдушник! част 2  (Прочетена 281682 пъти)
 
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: март 12, 2011, 00:52:45 »

Седим с милото и гледаме снимки, подбрани из разни профили на днешната младеж и останах ей так  Oh my ... То са псувни, убиди, оскърбления, писане с малки и големи букви на латиница и крилица +числа, деколтета, дупетата, муцунки, курвенски облекла и пози от 10-12 годишни деца, агресия  Oh my ... Моля ви, кажете ми, че не всички деца са такива, защото съм потресена за пореден път. А още по-потресена бях от снимка, на която две момчета са хванали гърдите на момиче и са и пуснали езици, а до тях бащата на някое от тях се смее.  girl_impossible
А миналата седмица дава паралелно интервю на наши и турски 7-мокласници. Турчетата говореха свободно, културно с богат речник, а нашите деца - мънкаха, едва правеха правилно изречение с беден речник. Е казвам ви, дорева ми се. GROAN
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: март 12, 2011, 07:27:50 »

lionelsa, и аз като ги гледам днешните младежи направо се плаша Oh my ... и постоянно питам милото и нашите щерки ли ще станат такива angry Вярно е, че възпитанието има значение, но голямо роля играе и компанията. Кумовете ни имат дете на 4 год и кумата от първия брак момиче на 13-14. Онзи ден й пиша в скаип и тя вика тая майка ми се е побъркала, не ме пуска на дискотека, ще избягам от нас. Казах й, че пурво, ако е на моите ръце щеше да види дискотека чак на 18 год, а да не говорим за милото кога щеше да я пусне blush И остави другото й казват да се прибере в 4 например от дискотека, тя се прибира 6. Е извинете, но не става. Направо е ужас. Е има и малки изключения, но масово са така  diablo
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: март 12, 2011, 08:07:27 »

Аз към предишната тема да се изкажа.. много се радвам, че все пак се сетихте и за българския бизнес. Защото "злият работодател", който крие данъци е изправен от милата ни държава до стената, затрупан с един куп безумни изисквания, които могат да ги покрият само мегазаводите, дето ги гледаме по NG, рекетиран денонощно от корумпираните държавни служители (нали някой се чудеше защо били толкова много - ми ей за това -да не остане рекетиран някой случайно) и цицан по всевъзможен начин отвсякъде. Той, той плаща на циганьорите и професионалните безработни! Защото имате ли възможност съм сигурна, че бихте започнали собствен бизнес. И тогава... тогава ще влезнете в ада на земята.. Мислите, че държавата не ви помага сега? Започнете бизнес и ще видите колко може да ви пречи тя! Най-страшно е с производствата. То не са стандарти, то не е чудо. А вносът, голяма част от който нелегален, е като река! Само дето докато няма производство, никога няма да има пари за нищо в тая държава. Направо могат да пуснат кратък номер за SMS-и за следващия бюджет, защото иначе няма да имат приходи!

И не слагайте пенсионерите към паразитие, защото това са вашите родители! Едно време трудът е бил задължителен, така че всички от тях са си изработили пенсиите. Това, че някой си е купил вили и коли с парите им, не означава, че е редно да мизерстват в старините си! В някакъв блог попаднах на мнение, че пенсионерите сами си били заслужили сегашната участ, защото такива управници си избрали. Ами ние какви избираме сега, какво правим за нашите старини? Много болно ми става да се говори лошо за родителите ни, намирам го и за проява на изключително лош вкус.

А относно майчинствата, някой беше публикувал в друг блог на половината европейски съюз условията. Не са толкова лоши, повечето предлагат нещо поне година след раждането. Само в Щатите е зле в това отношение, но явно има някакъв друг механизъм, защото повечето семейства там са многодетни.

И все пак, преди няколко дена шефката ми ми разказваше как й е било с първото й дете преди 6 години, как се наложило да започне да работи още на първия месец след раждането. Моя колежка в старата работа се върна на 6-тия месец. Помня я. Затова нека се радваме на възможността, която все пак ни се дава и да си гледаме децата. Аз смятам, че всяка майка трябва да се бори да получи това, което й се полага по закон, защото не е справедливо за едни да има, за други да няма, затова активно се опитвам да помагам със съвети в темата за законите. Но не мога да не се възмущавам, когато някой се опитва да мами с незаконни средства. Защото кого мами, от кого краде - ами от нас!
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #63 -: март 12, 2011, 11:31:34 »

 Нинка, дишай спокойно, не са всички деца такива  biggrin Виждала съм и съм си говорела с много, които нямат нищо общо.
 Обяснявам си "явлението" с няколко неща. Първо-да си спомним, че, когато си тийнейджър, съществуват групички на "по-популярните". Това не е взето от някой американски филм, а си е живата реалност. Е, за да си популярен днес трябва да правиш всичко, което описа Нина. Мен ме радва, че набира скорост склонността да се осмиват "кокошите" муцунки, свръх тупираните коси, модата да правиш стойки в тоалетните.
 Въобще не ги обвинявам децата, че се държат така. Какви други могат да бъдат? На някои от тях собствените им родители запиват с компании до малките часове на нощта, вкъщи дъни поредната безмислена чалга(да отбележа, че има и хубави песни от този вид и то не малко, ама рядко популярни). Чудят се как да си закърпят семейния бюджет с по няколко взети заема от къде ли не. В училище децата виждат, че нечия майка в стремежа си да направи хубава дъщеря си, и е накупила 5 чифта обувки, всяка седмица е с нови дрехи. Да, има такива майки(че и бащи), които може да карат с едни обувки 5 години, но на детето си ще купуват по 3 чифта на сезон. Има и нормални родители, но децата като се подведат по масата...
 Какво научават тези деца? Важно е да имаш пари, другото да върви по дяволите. Как ще ги изкараш, на каква цена пак няма значение.
 Не ми казвайте, че и вие не сте имали съученици на 13-14, които са искали да избягат от вкъщи, защото не ги пускат на дискотека?  smile Аз имах. Някои от девойките от тази крехка възраст си "ходеха" с богати чичковци, които след края на часовете ги чакаха с колите си. След години за мен беше шокиращо да видя подобна сцена с 10-12 годишни момичета(не бяха бащите им определено)...Същите тези момичета бяха от сравнително състоятелни семейства и учеха в една от най-добрите гимназии в града...Това как ще си го обясните?
 Иначе съм съгласна с общото снижаване на нивото на грамотност. Много ми е интересно как се съчетава то с изключително големия процент на деца, заминаващи да учат в университети извън България. Явно чуждите езици по-лесно се учат   Wink Шегувам се.
 Реално преди години беше важно всички да сме грамотни и да станем свестни хора. Е, сега не е така. Сегашните деца са много по-практични, по-прагматични, по-склонни да следват това, което решат. Емоциите и творческото мислене далеч не се поощряват от никого. Да се замислим-какво им трябва на тях? Да се научат да са пробивни и оцеляващи. Дори с цената да премазват другите по пътя си, да използват всички възможни средства.
 Тъжна картинка за нас, които не сме такива.


П.П. Нина, "бащата" на снимката с двете момчета и момичето може да не е ничий баща...Ама и да е, какво се учудваме, знаете ли колко родители насърчават подобно поведение?
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: март 12, 2011, 13:11:30 »

Аз също съм  Oh my ..., даже понякога си мисля, че не искам дъщеря, защото не знам как ще се справя. Със сигурност мога да кажа, че не са всички такива. На приятелка дъщеря и е на 12, не е помисляла за дискотека, вчера се обади на майка си да поиска да преспи в приятелка, майка и обясни,че не може. Отношенията им са прекрасни, никой не е строг с нея, тя просто израства с мисълта, че някой неща не са позволени. Замислих се дали това явление го има само защото живеем в малък град и децата не са така разкрепостени като тези в големия-не. Братовчед ми е софианец, от малък е свободен да прави каквото поиска, никога не е прекрачвал границата. Завърши с отличен успех немската гимназия, мрази такива момичета, каквито описвате.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: март 12, 2011, 18:41:43 »

Бастет, пенсионерите не са паразити, изобщо, не, защото са моите родители, а защото повечето от тях са работерли едно време, така е. Въпросът е, че вмомента всичко, което се дава от мен или от теб отива там и утре ние ще чакаме на опашката, но работещите ще са все по-малко и ние ще сме още по-зле. Затова именно беше този сребърен фонд, но и него опукаха набързо....Трябва да има промяна и то в посока инд. партиди, в противен случай все по-зле ще стават нещата. Това обаче означава, че все някое поколение пенсионери ще плати цената, то въпросът вече идва до това: ние или нашите родители ще платим цената, за да имат спокойни дни нашите деца. Няма как да стане безболезнено, защото парите ги няма!!!!!!!!!! Паразити са абсолютно трудоспособни хора, избрали да живеят насоц. помощи каот безработни, родилки и майки.
За бизнеса просто нямам какво да добавя, там нещата са ми ясни, отдавна, не се намери правителство, което да махне монополистите и да вземе страх на големите, така че да няма картелни споразумения за цените, което все пак ни осакатява нас, но преди това дребните производители!!! Производството отдавна го "убиха", но и това е умишлено, вместо БГ да изнася за ЕС и света, БГ внася от ЕС и света, даже и гъби, брани от БГ и изнесени, после ги внасяме и ние ги купуваме двойно по-скъпо....не ми се задълбава, защото вони направо....
Нинче, най-лесна за управление и манипулиране е държава, в която народът е масово прост, неук, смазан в опитите си да съществува. Такъв народ не протестира, а носи, като магаре, такъв народ не задава въпроси от рода на: дащо....? къде са парите на данъкоплатците? и пр. За да се постигне това се започва от най-малките, т.е. от образователната система, децата растат без ценностна система, без принципи, без стремежи и визия за собственото си бъдеще. Нация, изградена от такъв тип хора лесно се манипулира, защото не разсъждава много-много.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #66 -: март 13, 2011, 02:40:16 »

Иска ми се да се включа и аз в темата за децата. Четях ви и до сега и моите поздравления на човека, на който му е хрумнало да направи "Отдушник".
Имам едно близко дете на 12 години. И е различна от цялата маса момичета, които вече се гримират, носят сутиен (искам и това да го подчертая, защото много майки не осъзнават кога децата им трябва да започнат да носят, защото са "още малки"), носят обувки на токчета и дрехи, които не са купени от детски магазин, аксесоари, чанти и т.н. Тя не говори много и ми се налага да се опитвам да я разбирам и без много общуване. До скоро си мислех, че просто си е такава. Но в последно време започвам да си мисля, че е в резултат на възпитанието й.
Преди няколко дни гледахме телевизия двете и баща й забеляза, че гледаме "Колеги гадняри" (комедийно сериалче, за тези, които не са го гледали) и ми направи забележка "Няма ли нещо научнопопулярно по телевизията, че гледате това?!".
Имам чувството, че това дете няма право вкъщи да гледа такива неща, още повече, че когато съм била у тях я занимават почти постоянно с някакво учене. И освен това ходи на милион курсове по какво ли не.
Мисълта ми е, че в резултат на това, че от нея се изисква да учи много и да бъде интелигентно момиче (което разбира се само по себе си е много хубаво), тя не знае какво е да се развлича и да общува с връзниците си, защото те просто са много различни. Тя не знае какво харесва, защото на нея й е натрапено да се занимава с неща, които родителите й мислят, че трябва. Тя не знае как да се държи с момичетата от другия тип, тя не знае как да гледа на тях. Тя не знае какво е от другата страна, защото няма това право. Което ме навява на мисълта, че от амбицията на родителите й тя не е предпазена от нещо, а е ощетена.

На едно дете трябва да дадеш свобода да избере само какво иска, какво да прави, как да го прави, да намери нещата, които харесва само...
Явно границата е много тънка и се загубва.... И при възрастните средна класа почти няма.
« Последна редакция: март 13, 2011, 02:43:21 от nadelina88 » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: март 13, 2011, 12:37:09 »

Наделина, според мен проблемът с това момиче, ако мога да го нарека проблем, не е в това дали избира сама или не. Явно отношението на родителите е по-специфично. Хубаво де, ще я оставят да избере какво иска да прави сама и тя току виж избрала да ходи по нощни дискотеки, да се друса, да пие, да лежи по улиците мъртво пяна и пр. Родителите й освен да плеснат с ръце и да кажат: какво пък, нали сама си го избра. Много образователно е оново детско филмче, за тийнейджъри, в което се разказва историята на едно 16 год. момиченце, което забременя и самият филм поднася тази история като нещо съвсем нормално за едно 16г. момиче. Еми не см съгласна, че подрастващите трябва да го гледат и да взимат пример. По-добре да чете книга. Аз като не см носела сутиен, като не съм била каот повечето си съученички в гимназията данеби да съм ощетена? Напротив, когато поотраснах и аз започнах да се забавлям и то много, адски много. Взех си всичко от младежките години, но първо достигнах до едно разумно самосъзнание. Еми като гледам в подлеза на НДК как неощетените тийнове лежат пияни, ходят голи на -10 градуса през зимата, с бутилки алкохол и цигари в ръце....направо се чудя дали всъщност това дете е ощетено? Ще дойде време, в което ще е досаттъчно разумно и ще може да вкеси от всички сладости и определено ще е много по-самостоятелна и разумна от повечето си връстници.

Идеята ми беше, че и родителският надзор и намеса трябва да са в разумни граници, но не и да липсват и детето да бъде оставено да прави съвсем само избор за много основни неща!!!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: март 15, 2011, 11:02:34 »

Наделина аз си мисля за това което си казала от няколко дни и се сетих за едни задочни познати от Люксмбург.Та аз познавам дядото, беше ми началник и той ми е разправял неговата внучка с какво се занимава там.Освен, че детето ходи на училище, което не е като тук до обяд, тя ходи и на плуване, спортна гимнастика и тенис на корт.С порастването и ще има още занимания извънучилищни.Всичко това е свързано с развитието на децата.По мой спомен когато ние бяхме малки имаше хиляди екстри с който да си зает, само и само да не мислиш за глупости и да изразходваш енергията си в правилна посока.И да аз предпочитам като имам дете да е записано на 100 курса, който ще развият различни негови качества, от колкото да се чудя дали няма от скука да се напие, надруса и т.н.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #69 -: март 15, 2011, 12:47:11 »

Аз не исках да изпадам в другата крайност, не ме разбирайте погрешно. Исках да ви покажа, че има и друга страна. И понякога родителската грижа е прекалена, което пак би навредило на детето. Никой не иска детето му да се напива, да пуши, да се друса и да седи по цяла нощ по дискотеките.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: март 15, 2011, 13:54:56 »

Наде по-голямат част от родителите не могат да комуникират с децата си, в това число слагам и мойте.За съжаление това е трудно и се изисква не само ти да искаш нещо то да свърши, а да те интересува всичко случващо се с него.Е повечето родители нямат търпение и желание да слушат за "никаквите" според тях проблеми на децата си.
« Последна редакция: март 15, 2011, 15:42:18 от магито » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #71 -: март 15, 2011, 15:35:16 »

 hysteric Не мога повече, не мога, не мога!!! До гуша ми дойде от постове във форума с правописни и граматически грешки. Никой никого не кара да следва по-сложните граматически правила, но да има свръхелементарни пропуски...Умът ми не го побира как е възможно, става дума за фрапиращо елементарни неща, ама фрапиращо!
 Знам, че много е коментирано това, ала не можах да издържа!  hysteric
 
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: март 15, 2011, 15:37:11 »

michelle положението е безнадеждно
Активен
_Roxy_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114


Love is in the air...


« Отговор #73 -: март 15, 2011, 16:17:59 »

michelle   goodpost
Аз предимно ви чета, но от време на време и пиша.
Доста съм разочарована от някои от момичетата, които пишат с безумни грешки и то за елементарни неща. Мислех си, че не съм аз човека, който може да прави забележка.  beating
Но след изказването ти реших, че искам да изкажа недоволство.
Уважавам хората, които са грамотни и четат книги. А най-фрапиращо е да видиш текст написан на български с 4 и 6.  sad
« Последна редакция: март 15, 2011, 16:38:53 от _Roxy_ » Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #74 -: март 15, 2011, 16:22:19 »

Аз също се дразня неимоверно, когато видя неграмотно написан пост и колкото и да не искам, това автоматично ми рефлектира върху мнението, което си създавам за написалия го. Не само във форуми, но и в скайп, да не говорим за официални документи.
Осъзнавам, че аз самата не съм безгрешна и затова нямам нищо против, ако някой поправи моя грешка smile Определено допускам такива в пунктуацията, която пък вече е захвърлена в трета глуха.....
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 63   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines