Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 11:19:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 63   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отдушник! част 2  (Прочетена 282651 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: юни 02, 2015, 07:42:39 »

Не се ядосвайте излишно момичета! С времето ще става по-зле. Докато да малки и си стоят у дома е по-лесно, имаш проблем единствено с купуваните от бабите неща, но с времето средата се разширява - градина, училище ит.н. Като каниш дечица на РД например рискуваш да се окажеш със страшно много играчки, които не ти се нравят, но няма как да обясниш на детето защо не може да играе с тях. Пък и в много случаи забранения плод се оказва най-сладък. Докато бяхме малки и аз си мислех, че контролирам какво яде, с какво си играе, с кого общува и т.н. и като вас се ядосвах, но с течение на времето се убеждавам, че колкото по-бурно реагирам аз, толкова повече я подтиквам да се интересува от забранените неща. Добре че се чупят бързо, че да ги изхвърляме периодично. Напоследък забелязвам следното - Кари сама започва някак да различава интересните играчки. Тия китайските им е дала тотален игнор. Освен това си заявява на бабите и лелите, че иска парички вместо подаръци, които си събира в касичката и избира подаръци заедно с мама. Свекито на 2-3 пъти остана разочарована от реакцията й на такива неподходящи подаръци, но така е с децата - каквото им на душата, такова и на устата. Та мисълта ми е - опитвайте се да сте по-умерени в забраните, забелязвам, че това има много по-голям ефект отколкото тоталните забрани.
Например, Кари няма телефон или таблет, но знае да играе и има 1 игра на моя тел., с която може да играе 10-15 мин. Обаче когато баба й каза, че ще й купува таблет, а ние бяхме категорични, че няма да й разрешим да го ползва сама им предложи да купят друго по-подходящо за възрастта й. Дерзайте, и при вас ще дойде това време!  good
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: юни 02, 2015, 07:53:02 »

Моят мъж пък заминава в командировка за 1-2 дни.  crazy вярно ще се върне утре вечерта, но имайки предвид, че съм в 9тия и сама в града с 6 годишна и малко ме е шубе. Бабите са на 100 км и на работа. Единия дядо е пенсионер обаче вчера е ходил да вземе племенниците на 8 и 10  за няколко седмици, защото етърва ми винаги има нужда да й се помага, въпреки че майка й и баща й са си вкъщи  girl_impossible Та ако зараждам тая нощ имам 2-3 доверени приятелки, които се надявам да бъдат така добри да поемат Кари. Не мисля даже да споменавам на свекито. Защото ще се притесни и най-много да вдигне кръвно, защото се притеснява да не обиди етървата като й каже, че не може да гледа децата в момента  crazy Такиви ми ти работи при нас. Ако някой има желание да помогне да заповяда, ще има бонуси, обещавам!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #377 -: юни 02, 2015, 09:10:51 »

Дени, направо  Oh my ... Oh my ... Oh my ...

Аз сьм в райско положение спрямо тебе. Ако бях на твое място не знам как щях да бьда  crazy Отврат !!! Толкова без надежа за промяна изглежда при теб и толкова безсилен е човек срещу това  huhhuh.gif Ужас просто… Ако видя сигурно някой да дава на Марта да рисува вьрху брошури на Била ще се разкрещя. Ти си супер добра снаха. Дано мьжът ти го оценява.

Аз му намерих начина, трансформирам откровеността в хумор и ми действа добре smile

Това беше политиката на Здравка  good

Фани, става вьпрос не за директни забрани, а за скрит контрол: просто не слагам на разположение това, което искам да избегна. Иначе ведньж в контакт с него, ясно е че ако кажа не, вьзбуждам още по-голям интерес.
Между другото в училището на Марта има само материали, които одобрявам напьлно и даже ходя да слухтя на сьбранията, за да заимствам идеи от тях.

За командировката на мьж ти, много кофти се е получило. Добре, че е кратка. Кога точно ти е термина? Ще те успокоя с това, което си повтарям постоянно: докато си под напрежение няма да родиш.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #378 -: юни 03, 2015, 13:50:15 »

За китайските кичозни играчки... Те са навсякъде около нас. Тук сега е бум на модерни в Китай преди 15-20 години боклуци. Само дето преди години ги нямаше тези неща, и логично на по-възрастните им се струват интересни. Масово "левчетата" са притегателен център за пазаруващи подаръци.
Конкретно: Барбита съм имала, но по-голяма от Марта. Имах само едно "оригинално" и то не беше анорексично. Странно, но точно оригиналът беше с доста добри пропорции и не малък ханш. Шиех много дрешки и ми беше направило впечатление, че дрехите за другите не стават на това Барби. На годините на Марта майка и татко са ми подарявали Лего за първи юни.
Аз също съм страшно против тази маркетингова стратегия. Търсех раница на малката. Познайте? Всичко беше със "Зън-Зън" или с "Леденото кралство". Децата гледали - не гледали трябва да имат тези неща, защото това са.... тези, тези и тези детски. Затова и съм против Хари Потър и неговата маркентингова опашка. Хилядите щампи на зелен Х.П. върху червена тениска и обратното ме отблъснаха и напук няма да чета, гледам, купя нещо подобно.
Аз лично съм привърженик на класическия рисунък на анимациите. Затова и като избирам играчки, гледам да са с меки форми, независимо дали от пластмаса или друг материал. Не съм фен на манга, Бакуган и други подобни зверщини.
Прилагам следния трик, който знам от майка. 90% от играчките са прибрани, скрити. Оставила съм няколко, които са разнородни като идея, материал и цветове (имаме и пластмасови естествено). Периодично подменям играчките, но не на 100%. В смисъл ще махна някои от чекмеджето за играчки, ще сложа на тяхно място други. След две седмици пак ще ги подменя. Така на детето се предизвиква интерес към позабравените играчки.
Така... Чашите и посудата. Баба ми умира от кеф да купува кич след кич, шарения след шарения. Тя е цар в това отношение! Аз мразя чаши по 6 броя, а камо ли по 1 и 2. Беше започнала да ми влачи от тях подобни картинки и шаренийки от едно време. Върнах й ги и казах, че аз съм купила, което ми харесва. Ако иска да дава пари, а аз ще си избирам или заедно ще изберем.
Затова още като бременна дънех в ушите на хората, че предпочитам да дават пари, а ние да взимаме, което ни харесва, че предпочитам малката да има не много на брой играчки, но да са хубави, качествени. Нека съм претенция! Искам детската да не се превръща в магазин за 1 лев и музей на китайското ученическо изкуство.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: юни 04, 2015, 23:29:57 »

Днес загубих моята мила баба. Успях да и покажа роклята на снимка и да и покажа гривните които купих от нейно име, както тя пожела. Каза ми да не спирам  сватбата и да продължа на пред. Трудно ми е, опитвам се да бъда силна, но мъката ми е голяма..  cray  cray  cray
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #380 -: юни 04, 2015, 23:39:45 »

Мила, ужасно сьжалявам, че не е успяла да издьржи до сватбата. Каква трагедия  cray cray cray

Не мисля, че някой от нас може да си представи точно колко ти е тежко  sad 
Сигурна сьм обаче, че баба ти си е отишла спокойна, защото е знаела, че ще се омьжиш. Разбира се, че трябва да продьлжиш напред, колкото и да ти е тежко сега, тя не би искала да се чувства виновна, че е провалила нещо.

Много силно те прегрьщам  Friend
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #381 -: юни 05, 2015, 05:44:26 »

Съболезнования!
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: юни 05, 2015, 07:56:02 »

djosi,мила бъди силна и изпълни желанието на баба си. Съболезнования.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: юни 05, 2015, 08:12:56 »

еее... Толкова тъжно  cray Джоси, моите най-искрени съболезнования мила  heart Прекрасен човек си и не заслужаваш последните дни преди най-хубавото събитие, да ти се случват подобни неща, но.. Няма как в живота и хубавото, и лошото трябва да се преодолява. Събери сили и бъди щастлива в деня, защото само така и баба ти ще се чувства добре, където и да се намира. Целувки и прегрътки  give_rose
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: юни 05, 2015, 11:35:11 »

Джоси, моите съболезнования  give_rose

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #385 -: юни 05, 2015, 12:45:25 »

Джоси, мила, съжалявам много! give_rose Ти толкова много се стараеш за сватбата. Не съм ти честитила темата, за което се извинявам, обаче виждам какво правиш и как влагаш любов. Бъди силна. Прегръщам те kiss2
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #386 -: юни 05, 2015, 13:02:25 »

Съжалявам джоси. sad аз също загубих баба си преди сватбата ми, така се случва, че в природата трябва да има баланс, всяко хубаво нещо идва с нещо лошо. Сигурна съм, че ще те закриля и ще е духом с теб на големия ти ден, а и занапред. Аз все още я сънувам и знам, че е с мен и че винаги ще е макар и не физически.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: юни 05, 2015, 14:50:06 »

Мила, Джоси, моите съболезнования! Бъди силна и знай, че баба ти е на по-добро място. Жената поне си е отишла, знаейки, че внучка й ще се омъжи и е щастлива. Прегръщам те много силно! heart heart heart
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: юни 06, 2015, 17:45:55 »

Благодаря ви за подкрепата.. Днес ще почивам да се успокоя и да си събера мислите..
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #389 -: юни 20, 2015, 12:30:56 »

Получих официалната призовка за конкурса в университета. Трябва да се явя на 30ти.

Бях се нагласила за 29ти и не че един ден е от някакво значение, но ми стана малко тьпо и най-вече сьм силно притеснена дали бебето ще издьржи дотогава. Не че има избор, занапред е каквото се случи  huhhuh.gif
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 63   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines