Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 13:28:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 63   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отдушник! част 2  (Прочетена 282602 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #180 -: май 04, 2011, 15:02:15 »

Извинявай lina_bs,аз не се заяждам ,но ми стана интересно.Купила си апартамент собствен, оставила си го ,оставила си работа ,без да имаш друга в предвид или покана за такава ,и си отишла в Бургас,тепърва да търсиш работа и квартира? .Защото с много приятели съм коментирала и всеки казва примерно -абе на съм доволен от условията на труд или от заплащане ,но докато не си намеря друго ще съм там.Та за това ми стана странно и попитах ,но може би ти си по авантюристично настроена знам ли,както и да е ,всеки си се спасява както може
Активен
lina_bs
Сватбар
***
Публикации: 210



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: май 04, 2011, 15:09:08 »

Не съм си купувала, имах си от родителите. Напуснах работа без да имам нова намерена. Докато ми течеше предивестието си намерих по интернет. Всички приятели ме обявиха за луда и чакаха да се върна с подвита опашка. Но аз оцелях и сега си живея в Бургас за постоянно. Сега само приятеля ми работи, живеем в собствено жилище. Ако ми падне възможност бих се преместила и да бих живяла на квартира, но дебело подчертавам ако ми е изгодно, т.е и двамата да работим ,да можем да живеем спокойно а не както сега едвам да избутваме.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: май 04, 2011, 15:30:38 »

Offtopic Сега вече разбрах какво е било правилото за района, мерси, гостенка.
Вчера четох статия, че в една детска градина в София от 26 места в групата, 20 са заети от деца със социални нужди или както там се казва.
Аз и друго не разбирам - защо родителите, които знаят, че децата им са малки все още за градина, пускат документите им, а после казват, че ще ги оставят още половин година примерно вкъщи, за да поотраснат, пък после ще си ползват мястото?? През това време това място ползва ли се от друго дете или се пази за класираното? Има ли учебни години в детските градини? Защото ако е така, то от 9 месеца в градината, ако в 6 от тях детето ти е вкъщи, а ползва градината само 3, не е ли малко несправедливо спрямо другите деца, които са пораснали достатъчно, но нямат места?
Когато си запишеш детето на граидна/ясла, майката се връща на работа. В яслите първите няколко месеца обаче, детето ходи по половин ден (но мама се връща на работа). Ако някой не запише детето си, мястото веднага се заема от следващото дете (първата резерва). Аз също съм кандидатствала за ясла, но не ни приеха в близък район (еми от центъра на София да водим децата в Банишора и после пак обратно едва ли ще стане, че и на работа да ходим и тях в 8 сутринта най-рано да оставим...).
Не знам каква е тази градина с 20 места по соц. критерии, но по принцип не може само социални или само редови. Трява да има и за двете групи. Отделно се кандидаства по набори, свободните места за набор 2010 се заемат само от набор 2010, тези за набор 2009 - пак така. Има си ред, виданги има ощетени, аз например съм доста ощетена от тази система, но проблемите съм си ги изложила писмено в общината (не, че някой ме взима предвид), но така смятам ,че  ередно.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: май 04, 2011, 15:37:02 »

А, да, детето се записва и може да отсъства само 1 месец по т.нар. домашни причини. След това го изключват (но кой какво се разбира с директорката е друг въпрос). Това пак не проблем, в смисъл, че ако от столичната община бяха осигурили нормален бюджет и сериозно бяха подходили към този проблем, никой нямаше да пише такива огромни теми в бг мама, тук или в други форуми.

Относно мобилността, да, бих приела, ако имаше нормални пътища, инфраструктура и също каот в нормалните държави можех да се придвижа в рамките на приемлив времеви диапазон. В противен случай друг трябва да ми гледа децата, да сготви за тях, да почисти вкъщи (говоря за прахосмукачка и прах, не за сериозно ежеседмично почистване). Еми как да стане сега, да почнеш работа в 9.00, да работиш до 18.00 и после да се прибираш до вкъщи 3 часа, кога ще хапнеш, кога ще си гушнеш децата, кога ще починеш и кога ще спиш? В колко сутринта ще станеш? Възможно е д се направи от близките до големите градове населени места, т.е. път в рамките на времеви интервал от около час-час и половина (да не говорим пък за задръстванията в големите градове).
Правят го и хора, които нямат семейства или такива, които биха могли да се откъснат емоционално от семейството си, да стоят 5 дни в другград и да виждат децата и съпруга си само 2 дни в седмицата.
Активен
kiara04
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #184 -: май 14, 2011, 11:44:48 »

момичета благодаря ви за съветите и помоща но нашата сватба се провали.. късмет на всички бъдещи младоженки и успех на всички вас .. може би ще се срещнем пак ... някога
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: май 18, 2011, 20:42:23 »

kiara04, какво се случи, мила?  sad Как си? Не бързайте да взимате кардинални решения! Премислете ситуацията! Всеки проблем има и разрешение! Сподели, ако имаш желание! Едно рамо за опора никога не е излишно!  rains
При нас има една вероятност да отложим сватбата с две до четири седмици! Чувствам се зле от една страна, разбирате защо. Но от друга няма никакъв смисъл да изпадам в паника или депресия! Както казах и на Киара: всеки проблем си има разрешение! good
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #186 -: май 27, 2011, 11:34:42 »

Здравейте.
Не съм писала от доста време активно тук, а и не съм чела много. Съжалявам, че нахълтвам така и пиша за себе си, но обещавам, че в най-скоро време ще се върна към форума и контактите си с вас.
Знаехте, че имам болен близък човек, a именно Баща ми. Сега съм тук, за да излея част от болката си като ви съобщя, че се случи най-лошото след 6 месеца борба с рака - Милото ми Татенце си отиде завинаги от нашия свят. Опитвам се да се държа, за да успокоявам най-близките си хора, но душата ми е почернена, а тази болка няма лек и не може да се опише с думи. Не си намирам място никъде, защото навсякъде би трябвало да бъде и Той, заедно с нас.
Той беше поет, но само ние знаехме неговите стихове. Така и не доживя да види издадена своя стихосбирка. Но тъй като е човек на културата, Булвест предложиха да издадат безплатно неговата стихосбирка. Така Той ще остане завинаги в историята!

Обичам те, татко!



П.П. Благодаря на всички, които ще го прочетат. И се извинявам, че ще натъжа с написаното. Бъдете здрави!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: май 27, 2011, 11:50:40 »

Наде, мила, много съжалявам.Много ти е трудно сега, а и занапред ще е все така.Колкото и грозно да звучи, човек се научава да живее с болката и липсата.Много е трудно, но се свиква.А ти го преживей, отдай се на мъката поне за малко, защото всички сме хора.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: май 27, 2011, 14:30:43 »

nadelina88, много съжалявам да го прочета. Моите съболезнования! Веднага изникнаха в мислите ми думите ти в един от последните ти постове. Мога само да предполагам колко ти е тежко. Кураж!
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #189 -: май 27, 2011, 14:52:04 »

Наделинка, мила, прегръщам те силно и много съжалявам за случилото се.  heart
« Последна редакция: май 27, 2011, 15:25:09 от Деничка Звездичка » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: май 27, 2011, 15:51:05 »

Наделина,моите съболезнования !
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: май 27, 2011, 15:51:53 »

Moите съболезнования.
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #192 -: май 27, 2011, 15:57:49 »

Моите съболезнования!
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: май 30, 2011, 21:50:41 »

Моите съболезнования !Естественно е ,че баща ти ще остане винаги в сърцето ти ,но  бъди силна! 
Аз знам какво ти е ,защото аз също изгубих преди време любим човек -моят дядо.Той беше всичко за мен ,обичах го повече от собственните си родители ,колкото и да звучи гадно ,но е така.Сега от време на време ,като се сетя за него започвам да плача.Времето лекува всичко.
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #194 -: юни 02, 2011, 18:57:20 »

Наде, съжалявам искрено за загубата ти. Нека почива в мир.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 63   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines