Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:42:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани! част 2  (Прочетена 301578 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #525 -: юни 15, 2017, 11:36:36 »

Виж в нета,  има разни варианти за поддържане на влага,  дунапрени в пръста и разни други идеи. Аз мисля,  че има шанс да оцелее.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #526 -: юни 15, 2017, 14:29:17 »

Забий му едно обърнато пълно с вода пластмасово шише в почвата. Щом имаш издънка, важното е да запазиш саксията сега Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #527 -: юни 15, 2017, 21:10:58 »

Те няма да го вземат с обьрнато шише, какво говориш ти... Но то влагата не му е проблема, а както казах светлината. 
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #528 -: юни 15, 2017, 21:36:19 »

Те няма да го вземат с обьрнато шише, какво говориш ти... Но то влагата не му е проблема, а както казах светлината. 

Какво е цветето?  Опаковай го добре в хартия, цялото(вземи си издънка) и каквото стане. Но аз не съм успявала досега да уморя цвете от липса на светлина и влага две седмици. Да, после му трябва време за оправяне, но... не е било фатално.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #529 -: юни 15, 2017, 21:52:52 »

Спатифилум. Много са издрьжливи. Трябва да видя как мога да го опаковам и дали воьбще ще се сьгласят да го вземат.

Една година когато бяхме на ваканция бях сложила цветята в банята при затворени капаци, като се прибрахме всичко беше мортос (сьседите ги поливаха системно). Но сега като се замислих подробно, гераниумите бяха измрели. Спатифилума може и да оцелее  good
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #530 -: юни 15, 2017, 22:02:18 »

Вашите ваканции са много дълги  girl_haha,това на шега, иначе сериозно, понякога е по-добре комбинация липса на светлина и влага, отколкото едно от двете само. Затова и си мисля за случая, поливаш леко и опаковаш и толкова, не ти трябва да има допълнителна влага.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #531 -: юни 16, 2017, 07:04:43 »

Спатифилумите са като троскот, яки са Wink Ще успееш с издънката, тъкмо да подновиш корена. Аз редовно им режа листата и махам издънките, иначе не цъфтят.  good
Нали знаеш, издънката с малко почва, завита с влажен памук и в найлоново пликче. Хаха, вързано с мартеница за раницата... Така изпращам моите за Америка, ама с коренче здравец. smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #532 -: юли 04, 2017, 23:51:37 »

Ееееее... как не си прочетох пак преди да трьгна !!!!

Ето това за почвата и за мартеницата го бях напьлно забравила и ... почти загина цвекето ми. Не знам дали ще трьгне. Щом стигнахме веднага го засадих, но е цялото клюмнало, и две листа са напьлно жьлти. Ама за почвата трябваше и сама да се сетя ! Много сьм глупава значи  GROAN

Иначе се случи следното:
 Offtopic
За скрина и гардероба нямаме място в Ирландия, защото спалните са малки и мебелирани, а личните ни споменати мебели са много красиви и твьрде скьпи, за да могат да бьдат продадени втора рька, та ги изпратихме на сьхранение в Италия.

Едни момчета испанци, дето грам не говорят друг език освен техния, трьгват с камионетка от родната си страба и обикалят Европа, като по пьтя сьбират мебели за международно пренасяне и пак по пьтя оставят. Та кьде взимат, кьде оставят, печелят си живота, а на хората им излиза приемливо като цена.

В топик
Та като вдигнаха скрина и гардероба, спатифилума ми стоеше на скрина и се наложи да го преместя. Вдигнах го на детското гардеробче. Не му беше удобно там. После дойде горещата седмица вьв Франция и сьвсем го отняма. Кльопна се целия, свекьрвата вика напой го. Напоих го, но няма вдигане. Погина, освен едно малко младо коренче.

Викам си ей това е, нарочно така стана, за да не ме е яд. Оцеля малкото, дето трябваше да го взема. И него взех. Саксията я изпразних и си я натоварих при багажа (с голямото пренасяне), да си го засадя пак в нея тук.

Но нали ви казвам, забравих да сложа прьст и сложих само влажна салфетка и пликче. 3 дни стоя така и хич не му се отрази добре. Трябваше да го засадя щом стигна, а в супера не продаваха прьст. Купих за 3е една петуния, изскубах я, за да й взема прьстта, но тя беше само кореняк и една сьбрах една малка шепа, омесена с корени. Така го засадих. Какво ще стане с него, не знам  sad

Иначе, баш на трьгване, за прощалното парти, след като седмица преди това се разделих с обичаната си орхидея, дето ви показвах миналата година, някои от поканените бяха решили, че когато се местиш да живееш в чужбина с цялата покьщнина, с куфари и камиони е незаменимо да имаш орхидея. Та получих и две орхидеи като подарьк. (няма тук такьв емотикон като в Скайп с човече сьс запушена уста, представете си го).

Едната просто и с най-добро желание нямаше как. Другата беше мини. Момичето много настоя, че специално я взела мини и трябвало на всяка цена да си я взема с мен в самолета. Понеже (НЕ) сьм луда и 6 куфара, 2 раници, 2 деца, количка и свекьрва (и ЕДНО увяхващо цвете) не ми бяха достатьчни, носихме на рька И мини-орхидеята.

Ще я видим дали ще я биде... Тук са двете на прозореца, да си правят компания в очакване на снимките, които мисля да сложа до тях.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #533 -: юли 11, 2017, 11:29:31 »

...някои от поканените бяха решили, че когато се местиш да живееш в чужбина с цялата покьщнина, с куфари и камиони е незаменимо да имаш орхидея. Та получих и две орхидеи като подарьк. (няма тук такьв емотикон като в Скайп с човече сьс запушена уста, представете си го).

Едната просто и с най-добро желание нямаше как. Другата беше мини. Момичето много настоя, че специално я взела мини и трябвало на всяка цена да си я взема с мен в самолета. Понеже (НЕ) сьм луда и 6 куфара, 2 раници, 2 деца, количка и свекьрва (и ЕДНО увяхващо цвете) не ми бяха достатьчни, носихме на рька И мини-орхидеята.

На това скимтях от смях, защото си го представих цветно Flower
И ето, че на питата на малкия ми подариха орхидея lol Аз безумно много й се радвам - това ще ми е петата вкъщи, пък и нали преди половин година им хванах цаката. Само малка подробност, че питата беше в свекърите и ние тръгнахме оттам с толкова подаръци и багаж, че може и някоя секция покрай всичко да сме помъкнали. Още не съм си прибрала китката, но понеже и аз не съм луда - днес ще ходя с целия катун - двете деца и майка ми, за да си прибера цветето lol
Днес ми подариха и разсад каскадна винка. danceg Не знам дали има некаскадна. crazy Остава някои почивни дни да сме свободни с мъжо и да осигурим стойки за саксиите на терасата.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #534 -: юли 11, 2017, 12:45:23 »

Аз онзи ден за първи път пресадих всичките си орхидеи, защото много се бяха изтощили.. корите (почвата) не знам, как се казва. И орязах от долу всичко изсъхнало.. Почти никакви корени не останаха.. Или ще се оправят или ще умрат.. До сега се гледахме прекрасно, ама сега ме е малко страх  blush

Едната ми я изхвърлих.. Подарък ми е от неприятни хора и нещо като я пресаждах отдолу много беше гадна.. Метнах я в кофата  nea

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #535 -: юли 11, 2017, 14:33:11 »

Али, каква им е цаката?

Мини-то е добре, идеално си изглежда. Спатифилумьт няма да го бьде. Освен ако чудо някакво не стане, според мен е свьршил.

Какво е казскадна винка?

Тук, в Ирландия, има много цветя, които никога не сьм виждала в живота си. Направо е екзотично. Снимам ги като срещна такива и ще ви ги покажа.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #536 -: юли 18, 2017, 17:51:21 »

Али, каква им е цаката?

Какво е казскадна винка?

Видях питането, нямах време, а после забравих blush
По учебник орхидеите уж не обичат южни стаи, пряко слънце и тн. Аз ги измъчих на север - с непряка светлина, влага и тн. В един момент се наложи да ги преместя искам - не искам на юг. Цветарникът ми е до прозореца. На шега, на майтап орхидеите взеха да цъфтят danceg При нас плюс е, че терасата ни е много дълбока и слънце има зимата много, а лятото като се издига бързо, огрява само до обяд цветарника. Поливам ги като ги къпя в мивката с обилна струя вода от чешмата. Хич вече не си играя със застояла вода да е. На дъното на саксиите наслагах по един ред камъчета - така се получава допълнителен дренаж, защото с времето корите се набиват и ми се струва, че няма въздух в корените. Когато отворя пакет с кори, ползвам само едрите. Ситният прах го ползвам за антуриумите.
Моята винка май е такава - бяла с цикламено вътре.


* images.jpg (13.29 KB, 216x216 - видяно 7771 пъти.)
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #537 -: януари 02, 2018, 17:17:19 »

Да подбутна темата, че за пореден път се убедих колко смотана мога да бъда на моменти  angry
От радост, че са ми тръгнали пак орхидеите да цъфтят и от зор да им наместя хубави цветоноса, познайте какви ги свърших  pardon Та питам аз, дали от прекършен цветонос може да стане нещо, ако го сложа в пръст за орхидеи и му напрая нещо като парниче?  huhhuh.gif Има доста пъпки, много ме е яд  nea
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #538 -: януари 02, 2018, 21:25:57 »

МММ, по-скоро може да пробваш да размножиш орхидеята. Има два начина- един, докато пръчката е още на растенията, т.е. не става, и втори- от отчупена пръчка. Аз пробвах втория начин, но тогава нямах време да проветрявам оранжерията и те загниха. Има снимки из нета как точно се прави.
Още нещо - на мястото на счупеното скоро пак ще покара good Сега им е сезонът!
От моите орхидеи 3 са пред цъфтеж, като едната е с три разклонения и яка пръчка в основата. Чакам ги да цъфнат и ще покажа.
Това време побърка някои цветя. Роза пред блока цъфна за Коледа. Имам и покарала нова винка между калдаръмчетата и я вкарах вътре за експерименти. За сметка на това точно коледния кактус не ми цъфти pardon

http://100procenta.info/razmnozhavane-na-orhideite/ Намерих сайта.
« Последна редакция: януари 02, 2018, 21:53:08 от Alichka » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #539 -: януари 25, 2018, 09:46:58 »

Ето първата от всички напъпили орхидеи danceg Тази има най-яка пръчка и на три места е разклонена. Когато ми я подариха беше доста по-тъмнолилава, но явно си е някакъв хибрид, та сега е с променен цвят.
Другите ще ги снимам, когато им се отворят цветовете.
Тези дни видях да се продават луковици на момина сълза. Това е едно от цветята на моето детство от двора на село. Майка ме зарадва, че има момини сълзи пред блока, но са в сянката на един храст и почти не цъфтят. Ще ги пробвам в саксия. Дано да се получи smile


* Untitled6.jpg (61.55 KB, 418x466 - видяно 579 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines