Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 07:24:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани! част 2  (Прочетена 302325 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #450 -: ноември 19, 2015, 14:11:30 »

Драцена, има видове, на които не им трябва светлина. Ако знаех, че искаш, щях да ти дам една служебна, почти колкото мен беше на височина и дебелина. Ще попитам секретарката какво са направили с нея.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #451 -: ноември 20, 2015, 12:19:35 »

Внимание! По орхидеите ходят зверове и им ядат листата за секунди. Това е гъсеничката, изобщо не се забелязва, яйцата са кафеникавите релефни точки. Днес им приложих механична атака и пренесох другите саксии на съседния прозорец. Вероятно са дошли от мушкатата. bad


* IMG_4603.JPG (53.62 KB, 369x277 - видяно 2184 пъти.)
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: ноември 20, 2015, 12:23:00 »

Ухаааааа.. Аз помислих, че котката е гризнала.. Колко много от листото липсва  girl_impossible
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #453 -: ноември 20, 2015, 12:45:41 »

Лелеееее, това не е за вярване shok Аз нали се притесних за моите листа - минах ги с памучен тампон, напоен в спирт. Прочетох, че може с добре разреден калиев перманганат, ама нямах вкъщи в момента. Идеята - да се дезинфекцират от всякакви гадини. Сега ме караш щателно да огледам моите, въпреки че не съм забелязала такива зверски ръфки angry
Тази година гъсеници ни съсипаха чемширите! Обикаляйки града, видях, че не са само нашите.
Тони, вчера не писах, ама наистина палма изглежда като добър вариант за такова място.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #454 -: ноември 20, 2015, 15:14:27 »

Ууууу,че е гадно това червейчееее. angry
А някой знае ли от какво може да е станало моето листенце?
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #455 -: ноември 20, 2015, 19:37:03 »

Леле, за пръв път виждам такова листо, Роси.
Али, внимавай с калиевия перманганат, че може да си изгориш растението с него. Лекуват и болни корени с разтвор на калиев перманганат, а в друг форум четох, че си ги подсилват с английска сол, но не съм пробвала.

Да се похваля, мини фалчето ми пуска цветонос!!!! След 2г борба! И едната,която беше почти загинала, пуска нови корени- 7бр! Само камбрията ми нещо не се чувства добре и се чудя какво да я правя...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #456 -: ноември 21, 2015, 14:24:27 »

Да, аз затова писах с добре разреден, т.е. бледорозов. В противен случай може и кожата на човек да изгори.
Нанситке, ама камбрията е уникално красиво цвете shok Сега чукнах в гугъл да видя как изглежда.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #457 -: декември 17, 2015, 16:05:00 »

Хайде да се похваля с "лютите чушки", както им казвам Wink То не друго, ама се скъсват от цъфтеж. Хванах им цаката и вече почти година не са спирали. Особено това по-малкото задължително има поне по два цвята. Голямото рядко вади по два, защото листната му маса е доста. Свекърва ми всеки пък им се радва, че и тя има две, ама не цъфтят. Гледа си ги като зелени храсти pardon
В тази връзка да питам - каква почва трябва да им взема? Имат крайна необходимост от пресаждане, защото корените им стърчат от долните дупки на саксиите. Дали ще стане с някаква торфена смеска, малко по-ситна от тази на орхидеите? Те и сега не са точно в пръст засадени huhhuh.gif


* Picture 0051.JPG (43.34 KB, 640x360 - видяно 236 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #458 -: декември 18, 2015, 22:46:35 »

Те не са претенциозни, каквато и пръст да сложиш, доволни са. За да цъфтят искат светлина и да им се маха част от листата.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #459 -: януари 06, 2016, 14:28:59 »

И в този сняг да ви зарадвам с моята гордост. Розата, която обожавам и много се гордея с нея. и МОЯТА КНИФОНИЯ
« Последна редакция: януари 06, 2016, 14:31:56 от Nina Style » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #460 -: февруари 08, 2016, 16:55:37 »

Тези дни ме информираха за начините за размножаване на орхидеи Аз като една pleasantry видна тяхна гледачка, дето почти ги уморява, ама те проявяват характер и не мрат лесно... Имах орхидея, на която беше започнало да съхне стъблото, където беше цветът. Бях го отрязала до първата пъпка - до там беше изсъхнало. Бях го посипала с канела и може би затова не продължи да съхне надолу. Така стоя може би два месеца. Вчера нарязах стъблото на 4 части и ги положих в кутийка с навлажнени кори. Покрила съм ги с найлон и са на топло и светло място. Слънце пряко нямат. Сега трябва да вадя пръчките на 3-4 дни, за да дишат и после пак в найлон. Да видим дали нещо ще стане? Би трябвало да покарат до 4 седмици. Пробвах 2:2 да обеля спящите пъпки или да си ги оставя така.
Нина, заради такива гледки имам мерак за къща heart
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #461 -: февруари 09, 2016, 09:24:35 »

Забелязах мънички буби в почвата на моята орхидея. Листата са си наред и си изглеждат свежи...и няма буби по тях. Някой имал ли е такива в почвата и притеснителни ли са? Налага ли се да ги трепя и как?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #462 -: февруари 09, 2016, 09:45:18 »

Изолирай саксията и смени почвата. Ако пак се появят, бих я изхвърлила за да не се прехвърлят и по другите саксии.
Моята "изядена" от гъсеници орхидея е с пъпки. Като цъфне, ще я покажа заедно с пострадалото листо. smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #463 -: февруари 09, 2016, 10:11:45 »

Може със спирт да й обтриеш листата за дезинфекция.
Аз имам проблем с моя бенджамин. Не му обръщах достатъчно внимание доста време и започна да капе. Не знам дали не му е горещо, пък и климатикът баш сега го духа... Чудя се къде да го преместя и какво да го направя.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #464 -: февруари 09, 2016, 10:28:37 »

Али, бенджамините си мрат след 2-3 години. Без абсолютно никакви причини. Аз също ги развъждах преди, но сега са ми твърде големи, пък и не цъфтят.
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines