Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 01:07:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани! част 2  (Прочетена 302459 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: май 25, 2015, 09:04:45 »

Нат, Глицинията ми е толкова любимааа.. На работа от прозореца си гледам... Цъфна преди седмица, но вече префтява и няма да ти казвам за какво меетене става въпрос, чистачката не смогва  girl_impossible

Ето ми най-новото попълнение от 2 седмици, беше само зелено като го занесох в нас, а вече има цветовеее


Нямам идея, обаче как се казва  pardon

Как се казва това цвете, че ми е интересно, да видя след като опадаха цветовете, какво се прави с израстъка  pleasantry?  huhhuh.gif
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #391 -: май 25, 2015, 13:18:54 »

Тони, търсих го и преди, когато го показа тук. Ще взема да питам в някой магазин. И без това около нас има няколко.
Иначе като цветя - зависи какви предпочиташ. Аз вчера се позагледах в гардения, в плодни дръвчета (от тези декоративните), бамбук (за във ваза) и кактуси. Останах си с гледането. Първите две бяха доста скъпи. Имам един бамбук, ама е голям. За малки нямам подходяща ваза. Кактуси също имам и скоро май ще раздавам, че нещо се побъркаха тази пролет да пускат нови израстъци. Имаше намалени орхидеи, обаче бяха обрани и останали само най-нещастните.
Не знам дали обичаш петунии, тагетис. Мога да ти подаря една гуцмания, ако ти харесва. Само още малко да дръпне, че я прихванах от много малка издънка.
Сега чакам майка да ми посади едно лилаво, дето не му знаем името. Това чудо е като троскот. Многогодишно е, пуска семки и изпълва целия съд. Може в саксия, може в сандъче - побърква се да расте и цъфти shok
Ще си имам калдаръмчета - изникнаха ми yahoo Те са ми наследство. Бяха си в апартамента, а миналото лято не ги е поливал никой. Имали са късмет, че са на отворената тераса, а дъжд си имаше.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #392 -: май 25, 2015, 13:25:51 »

Ще си имам калдаръмчета - изникнаха ми yahoo Те са ми наследство. Бяха си в апартамента, а миналото лято не ги е поливал никой. Имали са късмет, че са на отворената тераса, а дъжд си имаше.

Ние сме ги посели преди месец и кусур, но е толкова гадно времето, че едва са наболи  sad Сандьчетата ми стоят (все едно) празни.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #393 -: май 25, 2015, 13:32:19 »

Точно от такова време тази година не ми цъфна зюмбюлът. sad Когато му трябваше най-много слънце, имаше зверски дъждове и бури. През деня бяхме на светнати лампи на южно изложение crazy Дано не се скапе само грудката.
Моите калдаръмчета са малко коренчета. Не съм ги местила, садила, разсаждала. Даже не ги бях прибрала тази зима. Стояха си на терасата. Имаш ли идея как да ги размножа в саксията им?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: май 25, 2015, 13:39:40 »

Добре, ще поразпитам и аз.. Мислех, че ще знаете  good Опадаха му цветовете и сега се чудя да го резна ли  danceg
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: май 25, 2015, 13:44:17 »

Извинявам се,че нахлувам в разговора ви,но прочетох,че се чудите за името на горното цвете.Аз имам такова,но все още е много мъничко и не се знае-знае ли се дали някога ще ме дари с цвят,а иначе името му е Амаралис.
Що се отнася до калдаръмчето,знам,че е адски непретенциозно и лесно за отглеждане.Размножава се от семенца...в смисъл като разцъфти му се пръскат семенцата от цветчетата.Оххх,как го обясних само...дано все пак си ме разбрала. pardon
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: май 25, 2015, 13:49:37 »

Роси, мерси за инфото. Аз се рових днес, ама не срещнах нищо такова. Иначе цветовете му приличат малко на лилиум.
За калдаръмчетата и аз да се изкажа smile Майка ми много гледа и им трябва светлина. Иначе за семенцата си права - след като прецъфтят, образуват малка топчеста шушулка и аз съм си играла да събирам семенца в малките кутийки от шоколадови яйца. Вкъщи много добре виреят на източната тераса - неудържими са. Тази година, ако мама е насадила пак, ще ги снимам и ще ви покажа какво чудо е.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: май 25, 2015, 13:52:48 »

Росииии, много ти благодаря  yahoo give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #398 -: май 25, 2015, 13:57:37 »

Мерси за информацията. Кога е добре да се насадят? Идеята ми е да ги прехвърля догодина в сандъчета. Мисля, че по-добре ще стоят. Сега са в кръгла голяма саксия. Иначе знам, че са супер непретенциозни и не искат много вода и място. При нас на на южната тераса и цял ден ги пече слънце. Миналото лято бяха цъфнали в най-различни цветове. heart
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: май 25, 2015, 14:02:52 »

Радвам се,че съм успяла да ви бъда полезна. blum
Моята свекърва живее в къща и няма да ви кажа като нацъфти това ми ти калдъръмче какви шарени "губерчета" стават.Много красиво и шарено,чакам с нетърпение да нацъфти и мисля да си сложа и аз в 1-2 сандъчета и ще наснимам и аз да ви ги покажа.
Иначе за амаралисите моята кръстница ми е казвала,че като прецъфти реже самата дръжка на цвета и самите листа като изсъхнат.
Лично аз си имам един амаралис,но неиска нито да расте,нито нищо и се чудя какво да го правя.Дали да не взема да го пресадя? ohah
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: май 25, 2015, 17:42:18 »

Али,до колкото аз съм чела е добре да се насадят през март-април и през юни-юли цъфтят.С нетърпение чакам вече тези месеци. Girl_hide
А ето го моя малък амаралис,който току що пресадих. blum

А това е мъничкото ми авокадо,на което много се радвам! danceg
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: май 25, 2015, 17:47:48 »

Ох, изпаднах в ужас като се прибрах и видях орхидеята ми... Листата й ахаааа да умрат... бяха се спаружилииии.. Онзи ден им слагах лед.. Не знам от това ли е, не е или.. Изпаднах в паника и си ги полях по начина, който използвах преди и си вървяха добре.. Като слагам вода в чинийката и ги напръсквам с вода по цветовете и листата.. Смених й и мястото за всеки случай, че съм я сложила на западен прозорец, може да й е много топло.. Притесних се  angry blush

Амаралисът, го изрязах... Да видим какво ще се случва  good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #402 -: май 25, 2015, 20:48:39 »

alexandrova_90 , от леда не е, най- вероятно от силното слънце. И чак да се притесниш nea за едно цвете...Като се развали, изхвърляш. Амаралисът ще поникне догодина чак наново. През цялото време празна саксия ли ще държиш? Аз по тази причина гледам кливията - три пъти в годината цъфти, трае по месец и листата и са здрави и зелени и прилича на амаралиса. На 16 стр. съм я показала.
« Последна редакция: май 25, 2015, 21:05:53 от svekarva » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: май 25, 2015, 22:17:17 »

Свекърва, ще се опитам да не я уморя тая орхидея.. Не съм искала да кажа, че е от леда.. написах, че промених метода на поливане и се получи това.. Тя си стоеше на този прозорец от поне 2 месеца, просто сега е доста по-топло. Отдавам го на това най-вече..
Иначе, амарилисът е с все още зелени и дори поникващи нови листа. Изрязах само стъблото, на което бяхма цветовете.. Някъде, четох днес, че пишеше листата да се изрязват, когато изсъхнат, а моите си зеленея и покарват нови..  pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #404 -: май 26, 2015, 08:23:49 »

Аз вчера хвърлих по едно око за амаралиса. Пишеше, че се засаждал в саксия, която е двойно по-дълбока, отколкото широка. С други думи - по-висока и тясна да бъде. Другото беше за грудката - засаждала се плитко, но корените да не достигат до дъното или стените на саксията.
Майка има кливия - подарък й беше за 50-годишния юбилей. Скъсва се от цъфтеж. Листата са много плътни и зелени цялата година. Тази година даже образува едно топче, от което се размножава. Сега е насадила две нови издънки. Кливията цъфвала за първи път на две години. Затова явно е и по-скъпа.
Тони, аз моята орхидея я държа на южен прозорец, обаче терасата ни е много дълбока и пряко слънце не стига. Орхидеите много-много не обичат да се местят. Намери й място и я оставяш там.
Роси, авокадото е супер Bravo Много обичам такива нетипични растения tease Гледах си години наред мандарина.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines