Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 09:52:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани! част 2  (Прочетена 306221 пъти)
 
fbvgb
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 129



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: април 18, 2012, 12:50:24 »

Женшенът е много красив! Преди няколко дни го зърнах в Kaufland на добра цена и мисля да си взема такъв. Имам други два фикуса - тъмно зелен и със светли нюанси по листата. Лесни са за гледане, непретенциозни и много красиви. Това са единствените ми растения засега, но смятам да им взема много братчета и сестричета - да си ги къпя и да си се гледаме в унисон...  Sunshine

Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: април 18, 2012, 18:28:42 »

Много красиви цветя си имате!  Bravo gucci този кактус цъфти ли ти? Аз имам такъв /кръглия и беше станал много голям и ми цъфтеше едно бяло като лилиума. Но тази година нещо започна да съхне и една по-една топките ги махам.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #212 -: юли 19, 2012, 20:16:52 »

Момичета, някоя от вас има ли опит с амарилисите? Аз имам един който е само листа в момента, не е цъфнал. Няма да ме има вкъщи 3 седмици, дали ако го оставя на терасата да го превалява отвреме-навреме, ще оцелее? Той стоя на терасата няколко месеца през зимата и покара през пролетта(мислехме, че е умрял и незнайно защо не го бяхме изхвърлили и седя там)
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: юли 19, 2012, 22:13:57 »

Момичета, някоя от вас има ли опит с амарилисите? Аз имам един който е само листа в момента, не е цъфнал. Няма да ме има вкъщи 3 седмици, дали ако го оставя на терасата да го превалява отвреме-навреме, ще оцелее? Той стоя на терасата няколко месеца през зимата и покара през пролетта(мислехме, че е умрял и незнайно защо не го бяхме изхвърлили и седя там)
Аз имам амаралис и често забравям да го поливам. И моя сега е само с листа. За да си по-спокойна полей го,колкото да можеш да забиеш гърлото на бутилката и по далече от луковицата. Просто обърни едно шише от мин. вода 0,500 пълно с вода, но забучено в пръста. Така ще си дърпа вода и всичко,ще е ок.
Активен
irkaaa
Сватбар
***
Публикации: 214



« Отговор #214 -: август 04, 2012, 21:34:12 »

Понеже ми подариха Ехмея, четох че когато прецъфти майката умира, а през това време си пуска бебенца. Те трябва да имат цвят след 2-3 год. Колко е вярно нз. Моя цвят все още стои, но си имам и 1 бебенце.
Активен
petqnikolova82
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #215 -: октомври 24, 2012, 13:28:54 »

Вкъщи гледам 2 орхидеи. Едната продължава да цъфти вече почти година и е изключително жизнена. За съжаление пръчките на другата започнаха да съхнат и сега съм ги орязала, дано се съживи. Листата и изглеждат здрави.
Активен
cherry_lady1984
Сватбар
***
Публикации: 278


28.07.2013 е датата на нашата лилава приказка


Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: февруари 01, 2013, 01:47:28 »

момичета да ви кажа на всички-сакъзчета и мушката абсолютно и задължително на отворен балкон/да не е остъклен/ иначе няма да цъфтят.може да ги нареждате по первазите както правя аз.от март до средата на октомври/докато нощите не станат прекалено студени/ги държа навън.бенджамини имам 3 и искат светлина и нетолкова висока температура.имам остъклена тераса с пвц дограма и там ми изкараха беджамините и повечето мушката цяла зима.
циклама и азалия за начинаещи категорично не!!!трудно се гледат,мога да се похваля с 5 годишен сериозен опит при отглеждането на цветя и трудно се справям с азалиите.
ако искате сравнително непретенциозни цветя-теменужки,бегония тамая,бегониите с кафеви листа и някои други по-лесни за гледане,кактуси/мамилария и др.цъфтящи/,хибискуси,коледарче,канадско мушкато,има видове мушката с бяло-зелени листа.питайте ако искате за някое цвете,но не се хвърляйте на най-дълбокото в самото начало.
относно розата-имах преди години такава роза-действително иска голяма саксия,отворена тераса/лятото да е на едно с мушкатата/,зимата като се прибира трябва да се подрязва,поливане и така.
всяко живо същество иска грижи,като ви казвам за тези цветя не значи че трябва съвсем да ги оставите без вода или пък да ги преполеете.дано съм била полезна.ще се радвам ако мога да помогна на някой!
« Последна редакция: февруари 01, 2013, 01:49:07 от cherry_lady1984 » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: февруари 13, 2013, 00:31:58 »

cherry_lady1984 виждам,че си запозната с мушкатото и искам да попитам следното. Есента прибрах моите две в къщи на топло,но не са на много светло. Сега са станали едни като изциклени с едни дребни листа и си мисля дали мога да ги орежа по това време?  
Активен
cherry_lady1984
Сватбар
***
Публикации: 278


28.07.2013 е датата на нашата лилава приказка


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: февруари 13, 2013, 00:41:46 »

не,ще режеш март като ги изнесеш навън,гледах прогнозата за март месец и пише че първите дни ще са студени,аз като изнеса моите ще пиша,чакам март месец като минат студените нощи и опастността от измръзване,т.е. да е поне 0 градуса през ноща.иначе като ги изнесеш навън дори да не си ги орязала първоначално ще се оправят.а освен обикновенни други мушката имаш ли?ако имаш остъклен балкон с пвц или алуминиева дограма можеш да ги оставиш там,ще се чувстват идеално. smile
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: февруари 13, 2013, 01:07:01 »

Не нямам други. Едно се мъча да го захвана,но то се чуди да расте или да умира. Беше пуснало коренчета и го посадих,но сега върви една дръжка тънка с едно мини листенце отгоре и не ми се вярва да оживее. Благодаря за съвета.  give_rose
Активен
cherry_lady1984
Сватбар
***
Публикации: 278


28.07.2013 е датата на нашата лилава приказка


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: февруари 13, 2013, 11:07:03 »

дръж го на по-хладно и светло място.ще му е добре.иначе е в отделна сакия нали?ще го изнесеш малко по-късно и докато не закрепне ще внимаваш да не му е прекалено студено или горещо! :)ще се радвам да помогна на всеки с това което знам! smile
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: февруари 13, 2013, 22:41:04 »

дръж го на по-хладно и светло място.ще му е добре.иначе е в отделна сакия нали?ще го изнесеш малко по-късно и докато не закрепне ще внимаваш да не му е прекалено студено или горещо! :)ще се радвам да помогна на всеки с това което знам! smile
Да в отделна саксия е. Днес го сложих на малко по-светло да видим дали ще му угодя този път. Благодаря ти много.
Активен
cherry_lady1984
Сватбар
***
Публикации: 278


28.07.2013 е датата на нашата лилава приказка


Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: февруари 14, 2013, 01:22:24 »

оставяш го там докато не укрепне.укрепне ли бързо ще тръгне,още повече март месец цвятата вече се "събуждат" и започват да растат.няма за какво да ми благодариш!за мен е удоволствие! smile smile smile
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #223 -: февруари 18, 2013, 15:23:28 »

Момичета, имам чуденка-питанка smile
Искам да си насадя лавандула (не за "производствени" цели, а малко храстче в градината, колкото да му се радвам). Изчетох различни сайтове, но има нещо, което не ми стана ясно. Пише, че е уж е студоустойчиво растение, но на друго място прочетох да се слага по-добре в саксии, които зимата да се прибират на по-топло . И сега не знам...Виждала съм толкова красиви поля с лавандула и макове и си мислех, че зимата няма проблем.
Извинявайте, ако задавам "блонди" въпрос, но ако някой е запознат, ще се радвам да разясни ситуацията на един начинаещ "градинар" като мен.  smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #224 -: февруари 18, 2013, 15:37:35 »

Tonina, ако си купиш лавандула в саксийка, дръж я там. На мен рядко ми гинат цветя, но загубих 4 саксии лавандула това лято. На колежката пък всяка година и носят туфки от полето, тя си ги сее в двора и нищо не става. Много зависи от мястото.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines