Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:24:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани! част 2  (Прочетена 301554 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: март 01, 2011, 10:38:31 »

Ето я и новата тема
А ТУК може да намерите старата.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 01, 2011, 11:00:48 »

Направо ме отказа от торенето Nina Style, ами ще видя и аз какво ще реша накрая , но ще си ги пресея тези които трябва , а за другите ще му мисля.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 01, 2011, 14:37:20 »

Аз до сега никога не съм торила цветя, майка ми също, а цветята ни си верят добре. Всичко завси от това, дали ги гледаш в подходяща за тях среда.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 03, 2011, 11:35:36 »

Да се похваля с момината ми сълза. Цъфна малко хилава,но поне има цвят.  yahoo Сега съм в очакване на лилиума.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: март 10, 2011, 10:45:48 »

Хайде аз пак тук да си питам. Искам да си взема пролетни цветя - нарциси, зюмбюл - и да си ги засея в една голяма кошница, да цъфнат за Велик ден. Но, той е доста далече, а гледам, че вече продават такива, които са пред цъфтене по магазините.
Та въпросът ми е, как да направя така, че да ми цъфнат чак по празника. Ако взема само грудки и тях да засея сега, дали ще изкарат до тогава или и те ще излязат сега - ако изобщо ми станат де. Да кажа, че у нас не е много светло - западно, че и направо северо-западно изложение сме. Някой сял ли е вкъщи такива цветя да ме светне колко бързо се развиват? Въобще - приемам идеи всякакви  girl_wink
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 10, 2011, 17:04:06 »

bubka, питай в някой цветарник. Не знам, дали ние можем да ти дадем такива професионални отговри blush

Аз си имам роза в саксия. Ншкой да е гледал такова нещо? Не говоря за онова дръвче, а за нормален стрък роза.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: март 10, 2011, 20:59:16 »

Малко след като постнах, видях, че от вчера до неделя има Флора в НДК, та ще взема да се разходя до там почивните дни. До колкото знам, грудките се сеят на есен, за да излязат сега, поне в градините. Та остава да видя, ако взема стръкчета поникнали как да ги накарам да не цъфтят веднага  pardon

Роза никога не съм имала  huhhuh.gif
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #7 -: март 11, 2011, 11:54:17 »

И аз мисля да ходя на изложение Флора тоя уикенд, bubka. good

Момичета, онзи ден си купих от Бриколаж разсад на сакъзче, бордюрна виола и валериана. Всичките са в едни дребосъчни саксии, с по едно цъфнало цветче. Някой да е гледал поне едно от тия цветенца и да ми помогне със съвети? Аз сакъзче от много години искам, защото е много красиво като почне да прави съцветия, но после се замислих, че това май е балконско цвете, пък аз ще го гледам в стаята, при нас терасите са усвоени. Взех си течен тор за саксии, но пак не съм сигурна дали ще се получи.  crazy

И още един въпрос: какви цветя ще ми препоръчате за стаята, ако горните не са сполучливи? Харесвам такива с много свят, пъстри, да не ми растат само на листа и стебла. С южно изложение сме. Вече имам теменужка и каланхое. За други удачни сещате ли се?
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: март 11, 2011, 12:06:40 »

Дени, значи може да се засечем и да обикаляме заедно  girl_wink
Аз съм гледала сакъзче - миналото лято на терасата. Това е най-издръжливото нещо на света (то и името му не е случайно) - каквото и да му правиш, то расте в несвяст. Оставяла съм го без вода по 10-тина дни, никакъв проблем. Скъсах на колежката клонче и дори и то успя да пусне корен и да си го засее. Хем ние сме с кофти изложение. Имаше цветове до ноември сигурно. В големите сандъчета за тераса които са сложих само 3 такива малки, в които ги продават и за много кратко време те го напълниха цялото. А какви готини с червено-бели цветчета имаше в Двореца в Балчик миналото лято, но щяха да ме изселят сигурно, ако си бях откраднала  Girl_hide
Дано успеят да вървят и на закрито  good
Другите не съм ги гледала - имах и малка теменужка и каскадна петуния миналото лято, но петунията сдаде фронта много бързо  nea
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 11, 2011, 12:08:15 »

Дени по принцип сакъзчето е балконско но при южно изложение може според мен да се гледа и вътре.За другите не мога да кажа.
Аз мога да ти препоръчам циклама

азалия-малко са капризни

бегония-и тя е капризна
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #10 -: март 11, 2011, 13:24:06 »

Ей, мерси, момичета.  danceg

Аз за бегонията много се чудех и ще пробвам може би и с нея. Онзи ден най-после си намерих в Бриколаж едни много хубави саксии - елипсовидни и малко по-дългички от обикновена кръгла саксия, идеални за не много широк вътрешен перваз на прозорец. Събота ще пресаждам, дано излезе нещо.

Не знам дали ви се похвалих как миналата година, вдъхновена от един готварски блог, си засях зелени подправки в саксии. Е, от всички порасна единствено копъра, стана приказен на вид и без абсолютно никакъв мирис, язък. Затова тая година - само цветя, дори и в кухнята.  tease
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: март 11, 2011, 13:39:49 »

Дени аз миналата година си сях копър и магданоз.Станаха приказни и много вкусни-ама малко време успях да бера от тях.Тази година пак ще си насея.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #12 -: март 11, 2011, 14:31:11 »

Моите ги гледах на закрито. Сигурно затова бяха такива не-миризливи.  crazy
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 11, 2011, 19:47:11 »

Луковиците могят да се засеят и сега. Посади си ги в кошницата и колкото са по на светло и топло толкова по бързо ще пораснат и ще цъфтят. Роза аз имам в саксия,но трябва да е по-голяма саксията. Расте и цъфти без проблем. Лятото я остави на слънце и ще цъфти повече.  good
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 14, 2011, 00:36:25 »

Момичета и аз миналата неделя ходих до Бриколажа и си харесах такива хубави цветенца , много ми се иска да си сложа на терасата по края в тези правоъгълните саксии , но проблема е че зимата няма къде да ги сложа и за това много ме е яд.Покрай ремонтите и разместванията подарих доста саксии на свекървата и останаха при мен около 10 но само няколко са цъфтящи , а нещо тая година само цикламата ми цъфти , явно има нужда от пресяване,защото имам гербер ,който винаги е цъфтял , а сега пропусна и той , смятам най късно началото на април и аз да пресявам ,че да не си изгубя накрая цветенцата, че нещо докато ми вървяха страхотно ще кажеш че тръгнаха назад , не зная защо така. pardon :angry:Дано да се сдобия с повече цъфтящи и естествено да не пропускат да цъфтят за да ми красят стаите.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines