Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 11:13:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани! част 2  (Прочетена 303107 пъти)
 
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: май 05, 2011, 19:22:16 »

Имам въпрос -Смятате ли че ранункулоса става за гледане в саксия.Влюбих се в твоите Нина.А фрезиите са също невероятни .
Аз да се похваля че орхидеята ми вече има 8 напълно отворили се цвята и няколко пъпки.Най накрая и другата ми орхидея за която се бях отказала тръгна да изкарва клонки.
Китайската ми роза извади едни цвят-за повече няма как тъй като е мн мъничка..
каланхоето ми обаче хич не иска да цъфти.
Цикламата ми изкарва листа като луда ,но цветове липсват.Явно спи.

Гучи да качиш снимки на орхидеята. Аз много ги харесвам,но ме е страх да ги гледам,защото ми се струва много трудна и капризна.  Ранунукулоса може да се гледа в саксия и то без проблем. Стига да имаш място на което да пече слънце цял ден. Иска много слънце и вода. Ако нямате луковици аз имам в изобилие. В момента ги държа в една торба около 100бр и не ги садя,защото нямам място сега за тях. Така,че давайте адреси ще ви пратя поне три цвята. Веднага след цъфтежа от долу в пръста вече ще имате поне още 3-4 нови грудки.  good kiara имаш много хубави цветя. Аз нямам много място на терасата,но пък двора на село е целия мой.
« Последна редакция: май 05, 2011, 19:24:49 от Nina Style » Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: май 10, 2011, 22:24:06 »

Вижте какви цветенца съм се навила да си гледам , посях си семенцата , дано стане разсада и да си ги сея , като са готови ще ви ги покажа.Казва се Брасика .

За сватбата получих букет с такова цвете , но от този вид, беше оранжево и ако не се бях вгледала , нямаше изобщо да разбера че е вид зеле.Беше декорирано много добре.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #77 -: май 11, 2011, 09:17:57 »

Момичета имам проблем с моята ехмея.Онова бялото  по листата се сипе все едно се сипе пърхут ужасно е ..В розетката и постояно има вода,поливам е с престояла вода както трябва но не върви както трябва.На слънчево и просторно място ми е но  huhhuh.gif ...
Пламъче дано успееш да отгледаш тези красоти smile страхотни са smile
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: май 14, 2011, 09:46:08 »

Момичета имам проблем с моята ехмея.Онова бялото  по листата се сипе все едно се сипе пърхут ужасно е ..В розетката и постояно има вода,поливам е с престояла вода както трябва но не върви както трябва.На слънчево и просторно място ми е но  huhhuh.gif ...
Пламъче дано успееш да отгледаш тези красоти smile страхотни са smile
До колкото прочетох тази вода която се събира е нормален процес при това цвете. Ето - Семейство: Ананасови - Bromeliaceae

Произход: Средна и Южна Америка, Антилските острови

Ехмеята (Aechmea) е цвете - типичен представител на големия род Бромелиеви. Произхожда от субтропиците на Мексико, Аржентина и Бразилия, от места с ясно изразен сух сезон. Родът обединява около 150 вида, повечето от които са епифити – растат върху дърво-гостоприемник, но не паразитират, а се хранят самостоятелно чрез корените си. Дългите й твърди листа са събрани в розетка, при което така плътно прилепват едно към друго, че образуват водонепроницаема "чаша". В природата в чашата се събира вода, с която растението живее в периода без валежи. С времето във водата попадат части от листа и клонки от околните растения, както и дребни насекоми. Така се получават "висящи" водоеми, които стават дом на различни растения и животинки.

Цъфти на втората и третата година в периода от май до октомври. Цветът е съставен от голям брой розови брахтеи с бодливи ръбчета. След цъфтежа обаче растението умира.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #79 -: май 16, 2011, 16:10:17 »

Водата в розетката я слагам аз Wink за мое щастие вкъши не вали  Wink нИнка притеснява ме това че има едно бяло на листата което се сипе....и листата почерняват.За преполята не е преполята ... не е и засушена ...няма угода  crazy
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: май 16, 2011, 19:36:26 »

Водата в розетката я слагам аз Wink за мое щастие вкъши не вали  Wink нИнка притеснява ме това че има едно бяло на листата което се сипе....и листата почерняват.За преполята не е преполята ... не е и засушена ...няма угода  crazy
Това е БРАШНЕСТА МАНА . Вземи от тук препарат  - http://www.strelitzia-bg.com/detail.php?item_id=1444  good Ето и първите цветове от мойте англичанки. Многоооооо съм доволна и щастлива.  yahoo
« Последна редакция: май 16, 2011, 20:09:50 от Nina Style » Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: май 18, 2011, 12:04:50 »

Bibsi8792, този "бял пърхот" доколкото знам е нормален за нея.Цялата розетка е покрита с восъчен налеп.Почернелите листа можеш ли да ги покажеш на снимка?Твоята ехмея кога прецъфтя?Тя по принцип цъфти само веднъж в живота си.След прецъфтяване розетката пуска малки розетчици, които цъфтят на 3-4та година, а майката постепенно умира.Мисълта ми е, че ако е прецъфтяла отдавна напълно вероятно е растението да е в края на живота си.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: юли 03, 2011, 10:47:46 »

Момичета,има ли някаква надежда моята теменужка отново да си покара листенца,след като всичките й увяхнаха и изпадаха? cray
Къде трябва да ги отглеждам тези теменужки?(в смисъл светло-тъмно,топло-студено,на терасата) blush
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: юли 03, 2011, 19:46:30 »

Роси, теменужките обичат да са на светло. На южен/западен прозорец им е най-добре.

Не знам какъв е проблемът на товята, но ако не е загнил коренът, може да се спаси.
Активен
Happylife
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #84 -: юли 19, 2011, 15:33:20 »

аз също днес си харесах едни много сладки теменужки в една лилава кошничка... толкова бонбонски изглеждаха, че едвам си тръгнах без да ги купя, но този месец е малко мъчно, заради предстоящото моренце ... Иначе в момента имам голяма красива орхидея, с огромни цветове и листа, отделно съм си харесала бонсайче, само трябва да ида да го купя, и днес с теменужките... не знам дали ще ми тръгнат, аз съм малко загори тенджера, ама се надявам, че с любов и внимание ще успея да ги запазя  Girl_hide
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: юли 19, 2011, 21:50:03 »

Роси ти си я поливай за всеки случай...аз имах едни теменужки, на които окапаха всички листа и остана само на клонки, ама майка ми като взе да ги полива като дойде и си пукнаха на ново.Явно корена си е бил хубав още.
Happylife страхотни са орхидеите като започнат да цъфтят, че и цвета се задържа страшно много време. Ето я на майка ми орхидеята, която започна да църфи в началото на май и все още си е такава каквато е на снимкат...не е мръднала и няма шанс скоро да овехне  yahoo
Активен
Happylife
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #86 -: юли 20, 2011, 15:54:43 »

Роси ти си я поливай за всеки случай...аз имах едни теменужки, на които окапаха всички листа и остана само на клонки, ама майка ми като взе да ги полива като дойде и си пукнаха на ново.Явно корена си е бил хубав още.
Happylife страхотни са орхидеите като започнат да цъфтят, че и цвета се задържа страшно много време. Ето я на майка ми орхидеята, която започна да църфи в началото на май и все още си е такава каквато е на снимкат...не е мръднала и няма шанс скоро да овехне  yahoo


Много е красива, мойта е почти толкова голяма, само че в лилаво и всеки ден й се кефя, много екзотично и царствено цвете...
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: юли 20, 2011, 16:20:39 »

Довечера обещавам да пусна снимки на трите ми орхидеи.Много красиво цвете и моите хич не са капризни.Освен това имам посадени-но все още не цъфнали-една фрезия и няколко ранункулоса.Бенджамина ми се е побъркал.Имам и няколко кактуса.Цикламата ми изкарва много листа а скоро се надявам и цвят да изкара.Каланхоето ми обаче хич не цъфти-незнайно защо-имам два вида.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: юли 24, 2011, 19:51:28 »

Довечера обещавам да пусна снимки на трите ми орхидеи.Много красиво цвете и моите хич не са капризни.Освен това имам посадени-но все още не цъфнали-една фрезия и няколко ранункулоса.Бенджамина ми се е побъркал.Имам и няколко кактуса.Цикламата ми изкарва много листа а скоро се надявам и цвят да изкара.Каланхоето ми обаче хич не цъфти-незнайно защо-имам два вида.

а какво стана със снимките  Blush

тука бенджамините са подивяли...като наще липи са по пътя...дано не си забравя да направя снимки да видите...огромна и красива работа. На нас майка ми ни подари един голям бенджамин, ама като рекох да го адаптирам в грдината, дето го брули вятъра целия ми го оголи от единия край  sad , ама като го прибрах и като тръгна като луд, та се оправи и доста порасна...ще пусна снимки тези дни smile
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #89 -: юли 25, 2011, 13:14:26 »

Момичета имам нужда от съвет. Дадоха ми листенца от едно цвете и седи във вода вече месец. В началото му сменях водата, но тези дни съм го забравила и гледам е жабунясала. Цялото шише е зелено. Знам, че цветята обичат престояла вода ама... страх ме е да не умреее. Какво да правя - да му я сменям ли или да си я оставя така?
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines