Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 19:48:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани! част 2  (Прочетена 302999 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #480 -: март 14, 2016, 14:13:40 »

Пиша сега за моите прословути сандъчета... Купих си 4 броя, насадих 2 от тях, защото нямах пръст за другите две.
ММ се зае той да ми прави стойките, защото така и не намерих здрави, хубави стойки на нормална цена. Като виден бъдещ инженер ММ измери внимателно сандъчетата. Намери шина от Карлово (!) и в събота се зае да майстори. Какво чертал, какво мерил - шината не стига funnytooth Имаше идея само за три сандъчета, което го отхвърлихме, защото Монк не може да търпи асиметрията като дефект. Пък и чучурът от горната тераса щеше качествено да полива цветята ми. Съответно щяха да текат кални реки надолу по всичките тераси и комшиите щяха да са много щастливи от придобивката ми.
Айде, ММ направи една врътка до Баумакс за още шина. Ходил, търсил електрожен, че да подсилва стойките, купил грунд, боя... Към края на деня вече калкулира, че моите сандъци, или както ги нарече "ковчези", златни излезли crazy
В крайна сметка вместо да си гледа мача, който аз предвещах като скучен, мъжо се справи с мисията. Вече имам насадени още 2 сандъчета с калдаръмчета yahoo И за да има отворен финал този филм - оказа се, че съм купила 4 подложки, а съм взела 5. Така бяха наврени една в друга pardon Айде сега да я видим тая подложка какво сандъче ще има tease funnytooth

Да питам все пак - тия калдаръмчета в това студено време навън няма ли да измръзнат? На семена съм ги насадила. Трябва ли да ги покрия с найлон? Или да ги прибера на топло?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #481 -: март 14, 2016, 14:49:15 »

Според мен нищо им няма, все едно са в природата.  Wink Обаче се прави първо разсад и чак тогава се пресаждат. Представи си да ти поникнат само в единия ъгъл на сандъка, как ще ги траеш?  funnytooth
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #482 -: март 14, 2016, 16:12:40 »

Вчера свекърва ми ми подари една азалия. На мен това ми е първо цвете,тъй като съм много немарлива към всякакви повтаряеми действия като поливането,но ми се иска да не я унищожа,че току-виж е някой свекървенски тест как ще й гледам сина,хахаха. Та кажете ми какво да я правя и верно ли трябва мъх да сложа,че съм много боса в тия неща.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #483 -: март 14, 2016, 16:19:31 »

Не съм се замисляла. Досега ми бяха в саксия на терасата и единствено режех на есен изсъхналите стебла.
Ама и ти голяма клетва хвърли! Bravo
Ох, за азалиите имаше някаква тънкост. Трябва майка да питам, че тя има.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #484 -: март 15, 2016, 11:34:50 »

Я кажете цвете дето вирее на много топло и слънчево, че ми писна след 1 седмица всичко да умира у нас. ;(
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #485 -: март 15, 2016, 11:51:49 »

При нас половината апартамент е чист юг - топло, слънчево... Нищо не спира горещините, защото сме на висок етаж. Антуриум, петуния, калдаръмче, кактуси... Като цяло това са цветя, които издържат на топло. Вече зависи дали ще са на директно слънцегреене или не.
При мен на сравнително пряко слънце са ютата и драцената. Пак в южна стая, но не директно на слънце, са ми бенджаминът, гарденията, коледният кактус.
В северна стая са ми теменужките, че иначе ще ги изпека.
Имам си и иглика yahoo Слънчева и оранжева. Баба ми я подари тези дни.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #486 -: март 15, 2016, 12:12:25 »

Тук май само гардения съм виждала, та това ще е. Така ме е яд, купих си едно цвете, което търсих 4 месеца и жегата го умори точно за 2 седмици!

http://www.spufi.com/wp-content/uploads/2009/09/stephanotis.jpg

Ето го, така красиво, а дори не успя да цъфне милото. sad
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #487 -: март 15, 2016, 12:49:52 »

На мен пък свекървата ми подари орхидея...идея си нямам какво да правя с нея, сложила съм си я в спалнята на светло, пък дано този път я огледам  pardon Освен нея имам една палма и толкова са цветята вкъщи, че хич не се разбираме  smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #488 -: март 15, 2016, 14:07:24 »

Виви, проблем е липсата на влага, слънцето и топлината са само плюс за стайни условия. Това цвете /някои му казват каменно цвете/иска много влага във въздуха. Ако го поливаш директно и водата му дойде в повече, започва да "плаче" - капят капчици от листата. Най- добре вирееше в химическата лаборатория на Тютюневия комбинат и цъфтеше като лудо. Никой от нас, работещите там, не успя да го развъди. Ама лабораторията имаше стъклен покрив за проветрение и светлина и там беше един огромен агрегат за дестилирана вода, имаш чувството, че влизаш в баня. Същото важи и за орхидеите, искат влага.
Би трябвало да можеш да гледаш онова цвете, на което Аличка казва чушка - има го снимано на предни страници, цветовете му са като фуния и от тях излиза зелено близълце. Има дебели лъскави листа и не е претенциозно.
Фери, на предишни страници много сме обсъждали за орхидеите, аз също пуснах линк с препоръки. За "морящи" цветя, най- добре купувайте евтини саксийки и после изхвърляйте /каланхое, спатифилум, теменужки и др./ От еднократно цъфтящи пазя само Коледник бял и червен, но през лятото потеглят към северната тераса.
Промяна: На 31стр. е снимката на Али
« Последна редакция: март 15, 2016, 14:09:35 от svekarva » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #489 -: март 15, 2016, 14:10:24 »

Благодаря, аз съм чела всички препоръки, статии и тн, ама с първата нищо не стана, няма да ѝ се ядосвам и на нея, казала съм, не съм цветарка, не ми подарявайте че не живеят много при мен  pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #490 -: март 15, 2016, 14:25:25 »

Аз под каменно цвете познавам ей това на снимката. То е с мъхести листа, като на теменужките. Прави една голяма много специфична фунийка. Има го във всякакви цветове, даже и шарени, напръскани... Това ми е следващото набелязано за покупка и отглеждане.
Наскоро ми обясниха, че повечето цветя с мъхести листа трябва да се поливат задължително отдолу. За да накарам бялата ми теменужка да цъфне, се наложи да й махна голяма част от листата. Не можеше да изхрани листната си маса, а камо ли да цъфне.
Каледничето ми е цикламено. Сега Свекърва с това бялото много ме заинтригува.
Мъча се да се сетя как се казваше това, което Виви е показала. Даже в Лидл наскоро го гледах...


* 001919445.jpg (47.01 KB, 640x480 - видяно 317 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #491 -: март 15, 2016, 15:18:16 »

Ей го белият. Трябва да се видим да ти дам. Цъфти в края на ноември, началото на декември, ако е топло.
Да, не е това каменно цвете. Някои му казват така. Твоето го има на Четвъртък пазара в най- различни цветове. Обаче цъфти само един път и хич не ми се държи саксия с листа. Не е скъпо, към 4лв. и ги хвърлям след това. Тази година няма да купувам, имам цъфнали орхидеи, а само този прозорец е южен. Котката също иска да има територия там, тревата и е на перваза и има поглед над улицата.


* IMG_1444.JPG (53.9 KB, 280x259 - видяно 3046 пъти.)
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #492 -: април 10, 2016, 13:42:53 »

Кажете някои съвет за отглеждане на азалия.? Всичко каквото пише го правя.. Цъфтежа изчезна, листата опадат  girl_impossible и не знам какво да я правя..
« Последна редакция: април 10, 2016, 13:51:10 от djosi » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #493 -: април 10, 2016, 14:12:15 »

Купи си от местен производител, да е пригодена към условията при вас. В Гърция растат по улиците в огромни саксии, аз така и не успявам да ги завъдя, каквото и да правя sad
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #494 -: април 11, 2016, 15:17:47 »

Свекс, изоставена орхидея, на която й окапаха всички листа, а корените са поизгнили, има ли шанс да се сьвземе или да я махам?
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines