Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 10:04:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани! част 2  (Прочетена 301641 пъти)
 
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: април 07, 2011, 11:01:28 »

lionelsa Щом ще я гледаш в къщи изобщо няма нужда да я режеш. Режат се тези,които ще се зазимяват. Зимата си я гледай както обикновенно и ако е на светло ще те радва с цветове отново. Розата ти е страхотна. Сега се сетих и за друго. Ако искаш да имаш още една роза сега е момента след първия цъфтеж да си отрежеш една или две/за по сигурно две/ пръчки/цвета на розата след като прецъфти/ дълги около 20-25см. и слагаш в пръста и поливаш. А старата ти роза е хубаво да и сложиш малко тор за рози. Има и малки разфасовки в всички големи магазини.  yahoo госпожица и аз бях харесала едно подобно с такива топчета и ги имаше в Баумакс най-различни цветове. Сега да ме убиеш не помня името. Не бяха толкова големи топчета,но бяха много като тези. Спомням си,че четох за това което харесах и аз,че тези топчета били отровни,ако някой реши да ги хапне и това ме отказа тотално. Имаме две деца и по- добре да нямаме такива растения в къщи,колкото и да са красиви. Това е някакво друго и може да не е така при него. Ако откриеш име сподели и с нас.
« Последна редакция: април 07, 2011, 11:23:49 от Nina Style » Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: април 07, 2011, 11:38:39 »

Ако открия ще споделя, на мен не ми пречи и отровно да е, аз си имам само едно поразнало дете(милото), но все ще го науча да не го яде Girl_hide
Я да питам и аз за розите, аз си купих едни дребни розички в саксия, средна саксийка. На табелката им пишеше не директна светлина(сложих ги в ъгъла до прозореца) и да се поливат през два дни, но днес гледам, че им бяха поопарали малко изсъхнали листенца и цветовете са едни такива разпарцаляввени и то тези, които не са съвсем разцъфнали, ако уморя и това цвете направо ще се откажа  nea
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: април 07, 2011, 12:20:22 »

Ако открия ще споделя, на мен не ми пречи и отровно да е, аз си имам само едно поразнало дете(милото), но все ще го науча да не го яде Girl_hide
Я да питам и аз за розите, аз си купих едни дребни розички в саксия, средна саксийка. На табелката им пишеше не директна светлина(сложих ги в ъгъла до прозореца) и да се поливат през два дни, но днес гледам, че им бяха поопарали малко изсъхнали листенца и цветовете са едни такива разпарцаляввени и то тези, които не са съвсем разцъфнали, ако уморя и това цвете направо ще се откажа  nea
Поливай според пръстта. Разрови малко отдолу и,ако е сухо поливаш обилно. Не гледай какво пише. Ако е много малка саксията я премести в по-голяма.  good
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: април 07, 2011, 12:28:44 »

Обаче аз никога не съм пресаждала цветя blush Как става изобщо, каква саксия да си купя, знам че май трябва да има дупки на дъното, но до там. И освен това може ли да се пресажда докато цъвти?
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: април 07, 2011, 16:22:41 »

Не бива да се пресажда, ако цъфти. Иначе си купи една идея по-голяма саксия от досегашната. Те задължително са с дупки и имат чинийки към тях. Тези без дупките са кашпи и в тях се слагат саксиите, ако искаш да ги скриеш и да е по-красиво.
Внамавай да не скъсаш корените, докато пресаждаш.  blum
Ако купиш по-големи саксии, недей да ги пълниш целите, защото цветето ще се развие на корени. Запълния до половината или 2/3 от нея(зависи от цветето), а на следващата година ще си я ползваш пак.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: април 07, 2011, 16:34:24 »

Уф, много е трудно това цветарстео, не трябваше да смея на мама като малка, че и увяхваха цветята  blum Мрси Нина, ако оцелее докато и прецъвтят цветчетата, ще я пресадя blush А понеже няма да ни има за 2 седмици, защото се ПИРИБИРАМЕЕЕЕ yahoo yahoo yahoo какво да я направя, за да има шанс crazy
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: април 07, 2011, 17:04:56 »

Сложи цветето в по-дълбок съд(леген, тенджера) с повечко вода. То ще си смуче, колкото му е необходимо. Когато се приберш няма да го поливаш няколко дни, защото почвата му ще е много навлажнена и да има време да изсъхне.  girl_wink
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: април 07, 2011, 17:25:01 »

ехаааа, какъв късмет изкарах. влизам в темичката, за да видя как се пресаждат цветенца (че въобще понятие си нямам) и госпожица и lionelsa вече ми отговорили. благодаря !!!!

свекърва ми ни донесе миналата седмица две саксийки тенемужки (розова и лилава), хибискус и бенджамин. надявам се да успея да ги опазя живи. имам две орхидеи (обожавам орхидеи), но едната тотално я съсипах, а втората май е на път да изсъхне - имам си специални саксийки за орхидеи - прозрачни, специлана тор за растения обичащи кисела тор (борови кори) и пак не ми се получи. сега съм се нахъсала да отгледам поне тези, че милото все ми се подиграва sad

искам да попитам още нещо...  имате ли кът само за цветята си? или са навсякъде из дома. Много ми се иска да ги съсредоточа на едно място върху някакъв вид интересен цветарник или нещо подобно. имате ли някакви идеи?
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: април 07, 2011, 18:36:49 »

Бенджаминът е много капризен, за това ти пожелавам успех. Най-важното е да намериш място в дома си, което ще им хареса.
Моите цветя са концентрирани в единя край на стаята в-у  2 цветарника в хола+2 бр. отгоре на гардероба и две палми на земята, алоето е в кухнята, имам едно в малката стая, защото в другите е прекалено светло и топло и определено не му понася.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: април 08, 2011, 07:35:07 »

Аз хич не съм цветарка, обаче имам няколко китчици , с които съм се погодила и си се гледаме без проблем. Преди няколко месеца майка ми подари едно цвете, на което не знаем името. Искам да прочета за него нещо - как се гледа, пресажда и други такива. Освен да го снимам, и ако някой знае , да каже как се казва . Образуват се едни като пъпчици близо до стеблото, пукат се и хвърчат топченца навсякъде . То всъщност май така се "хваща" , като попадне в друга саксия или в същата и си покарва
Ето го и цветето

ето и близо до стеблото, където се образуват тези "пукащи неща"
« Последна редакция: април 08, 2011, 09:11:10 от leni_beni_ » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: април 09, 2011, 16:28:32 »

Moят магданоз покара  danceg,луковата трева обаче не ми харесва как покара и ще преценя после дали да я пресадя в саксия или ще остана само с магданоз в кухнята. И босилека също ми покара  yahoo Житото обаче само 3 от 6 'саксии',и ако до четвъртък не порасне ще ги заменя със заешка трева.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: април 09, 2011, 17:35:02 »

Еее, Наде, супер е това, че са ти покарали подправките  Bravo Я кажи, на закрито ли ги дъжриш? Аз гледах там на опаковките и даваше, че още февруари-март се сеят на открито, и държа саксиите навън, ама няма никой  nea 
Дано и вятърът не ги е издухал днес, че не съм си вкъщи да ги видя.
Аз и котешката трева на съм сяла, но утре като се прибера трябва да я свъша тази работа, че е крайно време  blush
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: април 09, 2011, 19:51:38 »

По принцип през деня ако е  Sunshine седят на терасата,иначе са вътре на прозореца,покрити с фолио.Вече го махнах като пораснаха,иначе благодарение на фолиото не съм ги поливала,постоянно има влага и почвата винаги беше мокра. 
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: април 12, 2011, 14:59:28 »

Бенджаминът е много капризен, за това ти пожелавам успех. Най-важното е да намериш място в дома си, което ще им хареса.
Моите цветя са концентрирани в единя край на стаята в-у  2 цветарника в хола+2 бр. отгоре на гардероба и две палми на земята, алоето е в кухнята, имам едно в малката стая, защото в другите е прекалено светло и топло и определено не му понася.

благодаря ти lionelsa  smile чудя се свекито понеже се праска на много голяма цветарка, дали нарочно не ми е подарила бенджамина, за да докаже колко не ме бива в отглеждането на цветя  beating
аз пък ще дам всичко от себе си  blum разчитам на вашата подкрепа !
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: април 12, 2011, 20:31:53 »

vilenceto, ако не му е много горещо и го къпеш всеки ден, би трябвало да оживее  blum
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines