Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 00:49:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани! част 2  (Прочетена 303017 пъти)
 
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: май 26, 2015, 10:08:04 »

Мдааа, с мама си отглеждахме една мандарина години наред. Ама не ни роди мандаринки.  beating
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: май 26, 2015, 10:12:31 »

Знам, че не обичат да се местят, Али, ама явно и е много топло там.. Преместих я на съседния прозорец, който пак е южен (ние сме си изцяло южен апартамент), но поне има остъклена тераса отпред и няма да я пече пряко  pardon Ще се чуе  huhhuh.gif

Майката на Илиян гледа лимони и това дръвче се спуква да ражда  shok Аз сега съм на тема подправки, тази събота и неделя ще засадя босилек, розмари, джоджен, риган, чубрица по една саксия.. Имам си с магданоз, дано да не е много късно вече .. Когато, тогава  blush
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: май 26, 2015, 11:16:33 »

Ако си ги гледаш вкъщи, няма много значение кога ги садиш....на мен магданоза ми изникна към края на септември, ама съм забравила кога го садих. После го затрих от безхаберие.  pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #408 -: май 26, 2015, 12:29:49 »

Тони, ние на село гледахме много лимони. Бяха си направо огромни дървета към 1,8-2 м високи. Садиха ги в едни огромни метални тенджери. По-скоро като казани. Всяка пролет се изнасяха навън, а есен ги прибираха в единия килер, където температурата е умерена и целогодишно еднаква.
Аз до сега не съм чула на някого мандарината да е дала плодове. Ама то за тия плодните дървета има значение и опрашването. Така например за кивитата има точна пропорция на колко женски дървета се падало мъжко или нещо подобно.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: май 26, 2015, 13:04:51 »

Да, те ги гледат в къща, местят през зимата.. И при тях, и вкъщи при майка ми е джунгла.. Майка ми има стая, която през зимата е само за цветя, има хора, които живеят в по-малко кв.м от цветята й... Дори им пускат отопление, то са палми, лимони, чудо  crazy Дано никога не стана, чак толкова зарибена  nea
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: май 26, 2015, 15:05:17 »

Аз това авокадо от кое време го чакам да покара...просто не е истина.От точно 10месеца вече. crazy
Така като чета въобще не съм спазила условията за пресаждане на амаралиса,но дано все пак не съм го уморила,че с голямо нетърпение си го чакам да порасне и цъфне. danceg
А,Тони,щом амаралиса си изкарва нови листенца,значи може да му се цъфти още. blum
За подправките и аз реших да си засадя в едно сандъче семенца магданоз,но имам чувството,че нищо няма да се получи. nea А ти после да се похвалиш какво се случва с твоите...дали са поникнали. blush
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: май 26, 2015, 15:23:26 »

Аз магданоза го засях преди около месец.. Поникнал е, майка ми трябва да ми го донесе, защото е при нея.. Тъпото беше, че имахме само две свободни сандъчета и два вида маганоз, та за едната ще е едното сандъче с единия вид, за другата другия  pardon За останалите подправки ще видим, дано се получи  good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #412 -: юни 08, 2015, 14:34:08 »

Подариха ми теменужка. Обаче явно е била присадена в голяма саксия. Доста време се чуди какво да прави. Аз също взех, че наново я присадих, че да ми пасне на другите саксии blush За една седмица я изнесох на северната тераса. Сега съм супер щастлива - най-после цъфна yahoo Преместих си я пак в хола, за да й се радвам. Цикламено-лилава е, има и доста пъпчици, но основно са листа. Гледах си я, поливах си я и от саксията изникна едно мустаче. Какво е точно - не знам! pardon Стръкчето прилича на пресен чесън/ лук. Може би ще е някакъв вид палма, та сега ще го обрижа, пък да видим.
Днес трябва да си взема още една теменужка - цикламена, от свекърва ми danceg
Калдаръмчетата се оказаха 5 коренчета. Току ги местя по терасата, за да имат повече слънце.
Като ги наглася за фото, ще ви ги покажа Wink
Кажете какви стойки за сандъчета си купувате. Аз гледам масово са едни като с тел наоколо. Това може ли цял сандък да издържи?! Гледах из левчетата, гледах в Баумакс. Дайте идея откъде да видя други видове.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: юни 08, 2015, 14:45:08 »

Моята лавандула нещо иска да умира. И не мога да разбера каква е причината. Почвата е влажна в момента, на светло е. Ама изглежда като увяхнала.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #414 -: юни 08, 2015, 14:55:55 »

Да не е пък преполята? Знам, че трябва добър дренаж, ама това за лавандулата на полето. Саксийната не знам дали не е хибрид.
Виж какво изрових като информация: Изберете голяма саксия, сандъче или красиво малко буренце. Дренирайте с дребни камъчета и пясък. Използвайте смеска от градинска почва, добре разложен оборски тор и пясък.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: юни 08, 2015, 15:43:30 »

Аз го намерих същото. Имам една голяма саксия. Ще събера камънаци и ще я пресадя. Дано да се съживи.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #416 -: юни 11, 2015, 14:54:50 »

Ето още попълнения при мен smile

1. Войниците - издънки са и с тези размери стоят от доста време. Чакам ги най-после да се адаптират, вкоренят и да започнат да растат.


* untitled1.JPG (66.34 KB, 883x525 - видяно 195 пъти.)
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #417 -: юни 11, 2015, 14:58:30 »

2.
Поредната издънка на един кактус, който полудя тази пролет.
Една случайно изникнала при теменужката финикова палма.
Цикламена теменужка от свекървата, която все още стои само напъпила.
Теменужка, която не знам какъв цвят ще излезе и затова стои в тази саксия.
Още една теменужка, за която нямах саксийка в същия цвят. Сега ми вади очите и като нищо ще сменя скоро саксията. blush


* Picture222.JPG (54.41 KB, 628x353 - видяно 217 пъти.)
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #418 -: юни 11, 2015, 15:02:17 »

3. В редичка по едно. Не успях да обхвана всички. Второто от ляво на дясно е едно от любимите ни цветя с майка. Като троскот е - заема си целия съд (саксия или сандъче) и цъфти до полуда. Когато цъфне, ще го снимам, да видите какво хубаво лилаво е.


* untitled223.JPG (35.45 KB, 567x297 - видяно 221 пъти.)
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #419 -: юни 25, 2015, 14:29:09 »

Ето с какво още се сдобих наскоро Wink
Гардения - бях подарила на баба преди две години една мъничка гардения. Сега вече е огромна, с много издънки и цветове. Жалко, че няма как да ви предам аромата butterfly


* Picture 005.jpg (38.77 KB, 640x360 - видяно 176 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines