Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 14:19:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани! част 2  (Прочетена 302903 пъти)
 
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: март 22, 2011, 14:39:32 »

Наде, аз сях в едни плитки керамични купи. Тук е доста рехава, защото не знаех колко на гъсто да пускам семенцата на първия опит, но все пак, като сложих яйцата не личеше толкова . В саксията стана доста по-добре.
Без яйца

С яйца

Това ми е от 2009 тревата  girl_wink
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: март 22, 2011, 17:30:13 »

Благодаря ви за разясненията  air_kiss
Нинка,моя го държах на хладно,но пак загина. А цветето както по рано казах,нали е с термометър и не се усетих,че той се качва постепенно и доста вода му сипах,но може и друг да му е бил проблема  blush
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: март 23, 2011, 15:56:59 »

Днес засях къдрав магданоз и трева от лук в торфени саксии,ако се 'захванат' мисля да ги преместя в малки саксии . По нататък мисля и босилек и мента да засяда,че прочетох че трябва да е около 10 градуса,за да тръгне разсада/босилека/  blush Само не знам по колко да слагам,сега май доста семенца сложих по саксииките  pleasantry
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: април 02, 2011, 10:06:09 »

Първото ми цъфнало цвете. И моята роза англичанка. Остава и да цъфне и всичко ще е  yahoo  yahoo
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: април 02, 2011, 12:18:05 »

Да ви се похваля че едната ми орхидея е изкарала много пъпки и около 2-3 вече са готови за цъфтене.Като цъфне ще снимам.Другага обаче мн слабо само едната пръчка дето отрязах е тръгнала да изибива.Ама аз съм търпелива.Явно различно време им трябва.Така че който има такива и и ги е орязал като мен да има търпение.
Иначе цикламата ми цъфти много но ме притеснява че и пожълтявам листенцата.
Каланхоето ми прецъфтя и някъде бух чувала че нямало да зъфне пак -че били хибридни.Някой чувал ли  такова нещо.
Палмата дето беше тръгнала да съхме се оправи.Другата ми палма е добре.
Теменужката нещо не цъфти.Китайсаката роза е цялата в пъпки.
Бенджамина ми мн бавно расте-но засега е жив.
Имам и няколко дето не им знам името
miss™ заинтригува ме с тая трева от лук.
Nina Style  много красиво цвете-какво е.Чакама с нетърпение снимка на цъфналата ти роза.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: април 02, 2011, 19:50:16 »

gucci Дай боже да цъфне и веднага ще кача снимки. А това цвете се казва ostospermum. За първа година го гледам и то веднага цъфна. Има го в няколко цвята,но за сега само този ми цъфти. Казаха ми,че е за градината,но е много агресивно и може да завладее двора. Затова реших да го гледам в саксия за сега. Видях го по голямо и беше отрупано с цвят. Голяма красота. И си цъфтяло и през зимата и през лятото,ако се гледа в къщи. А за бенджамина и моя се чуди дали да умира или да расте. Незнам вече какво иска. Местих го ту на слънце ту на сянка и пак не расте.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: април 04, 2011, 11:25:46 »

Остеоспермума е едногодишен и определено много красив.http://www.enciklopedia-cvetia.w-bg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=201&Itemid=2
Честно казано не виждам как би могъл да завладее градина. Nina Style, пиша ти това, за да не останеш разочарована при първата слана.На есен може да го прибереш вътре на светло и хладно, за да удължиш живота му, но все пак знай, че трудно ще доживее да догодина.Много го напада брашнестата мана, както между впрочем и розата.Следи си ги периодично.
 gucci пожълтяване листата на цикламата може да е от преполиване, недостатъчно светлина или просто да е дошло време за сън.Предполагам знаеш, че лятото цикламите спят, а зимата цъфтят.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: април 04, 2011, 12:01:27 »

Offtopic СПЕШЕН ВЪПРОС: Житото,което ще стане 'трева' за Великден,трябва ли предварително да го накисна във вода или мокър памук blush И под плитко се разбира над самото жито да има малко тор,нали? Понеже отдолу съм оставила 5-6см,защото кошничките ми са дълбоки blush

cherry_tea, аз имам спомен, че момичетата май си направиха трева от жито. Само че там май имаше някакви тънкости - първо се държи в мокър памук, а после се сади на плитко... нещо от сорта. Но помня, че за една седмица имаха тревичка вече.

Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: април 04, 2011, 12:11:04 »

valka27 тя цикламата продължава да си цъфти и да изкарва пъпки а днес видях и три нови листенца.По принцип аз поливам само в чинийката и като си дръпне махам излишното и е на светло и сравнително слънчево.Може наистина да мисли да спи-това не го знаех че спят лятото.
Наде под плитко имам предвид че отгоре над семената не трябва да има много пръст.Аз преди това малко мокря ечемика но не го кисна и не му слагам памук.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: април 04, 2011, 13:00:23 »

miss™, моето стои в мокър памук само. Миналата година много бързо покараха, но беше слънчево и топло. Тази година да видим как ще стане в това студено време.  pardon

Нина, и аз имам роза, но не знам как да я гледам. Ще съм ти благодарна, ако ми дадеш повече информация.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: април 04, 2011, 13:56:18 »

Offtopic Мерси момичета  kiss2
Намокрих житото и го засадих,при нас за сега е топло и слънчево,а и съм му сложила и фолио отгоре-уж парников ефект ... заешката трева,която засях миналата седмица поникна,дано и житото да стане за Великден  insane
Понеже цветето ми няма да се съживи/преполятото и изсъхналото/ съм решила да засяда в саксията роза. Някоя от вас отглежда ли роза в саксия? И всеки вид роза ли става ? Гледах,че в Бриколаж са пуснали и се чудя каква точно да взема  blush
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: април 04, 2011, 14:22:21 »

miss™, на мен ми подариха точно такава роза (като на снимката на Нина Стил), но още никой не може да ми каже как се гледа. А искам и да я пресадя. Разбрах сано, че когато увехне цвета, се реже.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: април 04, 2011, 22:50:59 »

miss™, на мен ми подариха точно такава роза (като на снимката на Нина Стил), но още никой не може да ми каже как се гледа. А искам и да я пресадя. Разбрах сано, че когато увехне цвета, се реже.
От човек,който има 5 такива рози и то големи знам,че се гледа като всички останали. Издържа на струд,но да е зазимена. Пръска се с същите препарати като дпругите рози. За въшки и прочие. Есента се реже ниско пак както  останалите. Иска слънце,защото на сянка не цъфти толкова калкото трябва. Много лесно се захващала с пръчка около 25см. в земята отново както останалите рози. Ако искаш да ти цъфти и в къщи си я гледаш в саксия,но голяма саксия. Пресаждай още сега преди да е започнал цъфтежа. Не пръскай листата с вода това е закон за розите. Поливай долу ниско.good Аз вчера поръчах още една и веднага ще кача снимки,ако ми цъфнат. valka27 Завладявало двора/и видях снимки от такъв двор/,защото се води едногодишно,но от семето само се сее и се размножавало само. Било като тревата троскота от която няма отърване. Това ми го казаха няколко човека,които след като уж са изкоренили всичко,а тази година то пак си никнело. Но на мен ми харесва и все ще му намеря място,което да завладява само то.
« Последна редакция: април 04, 2011, 22:58:07 от Nina Style » Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: април 06, 2011, 18:32:19 »

Ох момичета харесах едни сивички плодчета, но не мога да установя нито къде се продават, нито как се казват на български. Някои знае ли нещо за тези красоти ?

http://www.stevensandson.com/cuts/filler/brunia.htm
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: април 06, 2011, 21:37:20 »

Нина, благодаря! Моята е саксийна и ще си стои в стаята. А на есен колко ниско трябва да се реже и кое точно е реже?


На снимката се вижда как съм изрязала вече овехналите цветове, но не знам какво повече да правя? Имам чувството, че много вода пие.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines