Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:06:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани! част 2  (Прочетена 301564 пъти)
 
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #15 -: март 18, 2011, 15:19:38 »

Някой от вас може ли да даде съвет за тази трева, която някои момичета от форума сяха преди Великден и после използваха като декорация за маса? Мисля, че Gucci имаше такава.

Интересува ме за колко време пониква; от какви семена; при какви условия се гледа.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #16 -: март 18, 2011, 15:24:08 »

cherry_tea, аз имам спомен, че момичетата май си направиха трева от жито. Само че там май имаше някакви тънкости - първо се държи в мокър памук, а после се сади на плитко... нещо от сорта. Но помня, че за една седмица имаха тревичка вече.
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #17 -: март 18, 2011, 15:35:28 »

Благодаря за отговора, Деничка. И аз имам такъв спомен, че това с житото беше единият вариант, а другото май беше "котешка трева".
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: март 18, 2011, 16:57:51 »

Някой от вас може ли да даде съвет за тази трева, която някои момичета от форума сяха преди Великден и после използваха като декорация за маса? Мисля, че Gucci имаше такава.

Интересува ме за колко време пониква; от какви семена; при какви условия се гледа.

Аз миналата година правих от ечемик. Точно сега е момента да се засади, за да порасне по-дълга и гъста и преди празника да я оформиш в желаната форма. Аз моят го "посадих" в напоено с вода памуче sarcastic Ето ТУК можеш да видиш.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: март 18, 2011, 17:13:09 »

Аз сях ечемик миналата година-за около две седмици израсна.първо намокрих и след това засях директно в почвата на плитко.Тази година пак ще правя.
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #20 -: март 18, 2011, 17:19:32 »

Благодаря за отговорите, момичета.
А сега - от къде го купувате този ечемик? Предполагам, че има в хранителните магазини, но той не е ли обработен по някакъв начин, който да възпрепятства покълването?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: март 18, 2011, 17:25:41 »

Има във ветеринарни магазини.Моя ми го донесе един колега -домашен.Имам сигурно за 10 години да сея.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: март 18, 2011, 22:29:44 »

gucci, ще ми ослужиш ли малко от твоя? Моят нещо го е хванла липсата и втори ден не мога да го намеря huhhuh.gif

Иначе сега погледнах календара. До Великден има повече от месец. Две седмици са малко време, защото още ще е рехав. Най-добре първите дни на април да се посее.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: март 19, 2011, 21:39:45 »

Нинка ще ти услужа.Просто трябва да го изнамеря къде го прибрах миналата година.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: март 20, 2011, 19:46:21 »

Страхотна идея ми дадохте с този ечемик  pleasantry Сега само трябва да потърся къде се продава  yahoo
И аз обмислям какви цветя да имам тази година по терасите,за сега съм се спряла на едни които поне в София бяха голям хит и не се гледаха трудно. Името им обаче не знам,прилича на жълтото цвете от тази снимка/взета от и-нет/ Различни по цвят са и са като топка,седят красиво,но трябва да проуча зимата как се гледат.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 20, 2011, 20:28:25 »

Аз сях трева за Велик ден от т.нар. котешка трева - мисля, че за около 2 седмици порасана. Взех я от зоомагазин.

Иначе, днес си купих семена за босилек, магданоз, мащерка, салвия и забравих какво още. Мисля да ги сея на терасата, но се оказа, че имам пръст само за 1 саксия, та посях само босилека. Дургите ще са в следвашите дни, най-късно уикенда, когато мисля да засея и цветята - циганчета. Чудя се изобщо да пробвам ли пак петунии - миналата година на нищо не станаха  nea

Дали подправките ще станат изобщо на моето северо-западно изложение  crazy
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #26 -: март 21, 2011, 10:06:20 »

Наденце, това не са ли хризантеми?

Аз вчера най-после пресадих по саксии сакъзчето, виолата, циганчето и каланхоето. Да видим сега дали ще потръгнат. Каланхоето ми е цъфнало в едни много красиви бледи оранжеви цветове, дето от две седмици не са мръднали. Направо ме ентусиазира. danceg Майка му на Явор пък ми подари лилава теменужка и за първи път и тя оцелява и даже два пъти вече цъфти. Може най-после да имам и аз късмет с цветята.  pardon
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: март 21, 2011, 12:13:29 »

Да-а-а,хризантема е  blum Ето така изглежда това което аз съм харесала снимката е взета от www.bg-mamma.com
Аз искам да ви попитам в какво засяхте ечемика/котешката трева ? Аз съм решила да купя от Бриколаж едни като саксии от тор/може грешно да ви обяснявам и да не е саксия,а нещо от типа на кутийка за разсад / ,дали ще стане в тях ? Решила съм за кухнята да засадя къдрав магданоз и босилек този уикенд.
Дени,браво  Bravo Аз едното си цвете го уморих с пре-поливане,сега съм го орязала и ако не тръгне ще го сменя с ново,бонсая и той върви към коша,следващия ще го държа в спалнята на топло  :'(
« Последна редакция: март 21, 2011, 16:22:46 от miss™ » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: март 22, 2011, 13:27:45 »

miss™, във всичко става. Аз моя, както вече написах го сложих в черупка от яйце. Тази година мисля да го сложа в една по-изчанчена малка саксийка , освен ако не ми хрумне нещо друго. pardon

Бонсая не обича да му е топло. Моят така умря милия, защото в новата квартира е ужасна жега лятото. Трябва да му ехлано и да не е на течение.

Цветята ги поливай само, ако им е изсъхнала почвата. Не леко изсушаване издържат, но не и на преполиване.

Дайте повече информация за подправките и аз съм много навита да си насадя копър и магданоз в кухнята.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: март 22, 2011, 13:32:19 »

Наде аз моя го сях в едно много плитко сандъче и в саксия.Нямаше проблем.Но трябва да е плитко засят ,че иначе има да го чакаш и е хубаво д го намокриш преди това.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines