Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 19:42:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани! част 2  (Прочетена 313455 пъти)
 
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #105 -: ноември 17, 2011, 13:44:47 »

Винаги си е седяла на едно и също място smile Не забелязахме да има червейчета в старата саксия и пръст.. Ето го цветето smile Какво да го правим?
http://prikachi.com/images.php?images/410/4049410g.jpg



пръскай и листата през ден и и вземи тор за листно-декоративни/подхранване на всеки 2 седмици/. Ако и падат само далнит листа, това е нормално ,стъбълцето се издължава .
И ми се струва ,че е засушена,краищата на листата са сухи- ронят ли се???
Ако се ронят е засучена ,ако са меки значи е преполята.

Другия вариант е да одрежеш стъблото от някъде и то ще пукне самичко ,а тази издънка е много сладка:)
Можеш да я изчакаш да порасне малко и да я преемстиш в отделна саксия ,тъй като младата издънка взема силата от почвата за майката - или пък я остави така ще се скрия голото оголено стъбло .
« Последна редакция: ноември 17, 2011, 15:27:24 от Bibsi8792 » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #106 -: ноември 17, 2011, 14:39:11 »

Bibsi, в кашпата как и се оттича водата, да не загният корените?
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #107 -: ноември 17, 2011, 15:03:53 »

Bibsi, в кашпата как и се оттича водата, да не загният корените?
На самата кашпа има дупчици отдолу , потапям е в съд с вода или я поливам директно отгоре.Кашпата я поръчах по интернет ,защото в Бургас не можах да намеря никакви прозрача и стъклена.Пуска вече 3-то листо а ми я подариха за сватбата.

Ето
http://prodavalnik.com/staklena-saksiya-za-orhidei-i2844538

Моята е такава http://prodavalnik.com/staklena-saksiya-za-orhidei-i2825947 ,разгледай в сайта има различни декорации
« Последна редакция: ноември 17, 2011, 15:24:01 от Bibsi8792 » Активен
irkaaa
Сватбар
***
Публикации: 214



« Отговор #108 -: ноември 17, 2011, 16:24:28 »

Мили момичета, гледам че обсъждате орхидеите. И аз имам една, толкова много исках да имам, след като ми я подариха цъфтя мнооооого дълго време  yahoo и аз така ѝ се радвах, но след като прецъфтя - клончетата ѝ почнаха да съхнат, но от много работа нямах време да се занимая с нея. Докато цветоносите съхнеха пусна две нови листа. Саксийката ѝ беше малка и я пресадих, и от тогава досега  – нищо  nea нито пуска нови листа, нито нови цветоноси. А и като я пресаждах много от корените ѝ бяха изсъхнали(изрязох ги). Ако някоя от вас може да даде съвет какво да я правя, ще бъда много благодарна  give_rose
А другите ми цветя, на които не обръщам толкова внимание - растат като полудели  tease
« Последна редакция: ноември 17, 2011, 16:26:04 от irkaaa » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: ноември 17, 2011, 21:15:03 »

gucci  за първи път ли режеш орхидеите след като прецъфтят или вече имаш опит с тях? Ако да, след колко време почват да цъфтят наново и трябва ли да направя нещо специално за моите орхита, за да ги накарам?

С моите орхита съжителстваме от 3 месеца, след като прецъфтяха пуснаха по едно ново листо и сега почиват с по-редки поливания. Само им пулверизирам корените (където се виждат)  с вода и малко разтворен тор за орхидеи 2/3 пъти седмично.

Казаха ми в цветарския, че се пресаждат, чак като цялата саксия се запълни с корени( веднъж в годината сигурно) и също, че трябва да са в прозрачна саксийка.
тази година ги орязах отново.Ами различно.Единия път орязах и двете едновременно но с разлика два месеца почнаха да избиват.Определено зимата моите почиват а на пролет някъде почват да избиват.Моите са си с пълни саксии но на пролет мисля да ги пресадя.
Активен
irkaaa
Сватбар
***
Публикации: 214



« Отговор #110 -: ноември 18, 2011, 16:22:39 »

Моля, за малко помощ: как се казва ето това цвете. Два пъти питах за името в цветарски магазин и докато се прибера все го забравям  blush


* images.jpg (4.07 KB, 140x140 - видяно 2868 пъти.)
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #111 -: ноември 18, 2011, 20:40:22 »

Irkaa,  това ми се вижда като Гуцмания / Guzmania  butterfly
Активен
irkaaa
Сватбар
***
Публикации: 214



« Отговор #112 -: ноември 18, 2011, 22:49:29 »

Barborana, мнооооого благодаря give_rose chee
Активен
juliscake
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4


Да ви е сладко!


« Отговор #113 -: ноември 27, 2011, 14:08:07 »

И аз имам същия проблем с орхидеята като irkaaa, само че не съм пипала корените, седи си в оригиналната саксия, зеленее, пуска нови листа, но цветя няма....
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #114 -: ноември 27, 2011, 14:26:05 »

Здравейте момичета!Има ли някоя от вас банан?Аз имам от лятатото,пусна ми издънки,но сега забелязвам,че му пожълтяват листата.А в къщи не е мн топло,нито студено.Имате ли представя от какво е?
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #115 -: ноември 27, 2011, 14:27:16 »

Момичета, помагайте имам малък проблем с бенджамина ми  sad Тази година започна стабилно да му капят листата и сега като го гледам е.... меко казано " оплешивял "  cray cray cray Сложила съм го на същото място както и предната година, но до сега не беше капел така. Имате ли представа на какво може да се дължи това капене?
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: ноември 27, 2011, 20:24:41 »

Здравейте момичета!Има ли някоя от вас банан?Аз имам от лятатото,пусна ми издънки,но сега забелязвам,че му пожълтяват листата.А в къщи не е мн топло,нито студено.Имате ли представя от какво е?
Това е нормално за банана. Намали поливането до минимум.  good Изчела съм всичко за него,защото и аз съм си поръчала един в саксия. Питах човек,който се занимава с екзотични растения и той каза,че е нормално при внасянето вътре да покафенеят или пожълтеят листа. Аз от всичко,което изчетох за банана останах с впечатлението,че лесно не се затрива от света. Пуска много издънки.  good Миши при липсва на светлина листата на бенджамина започват да капят и то масово. Опитай да му смениш мястото с по светло.  good И моя се чудеше дали да умира или да расте,но сега е в прекрасно състояние.
« Последна редакция: ноември 27, 2011, 20:27:54 от Nina Style » Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #117 -: ноември 27, 2011, 20:58:52 »

Nina благодаря за отговора, но предната година беше по - нисък и зимата седеше на същото място  sad защо така става немога да проумея. В другата стая е много светло, но за жалост много студено та ме е страх да не премръзне, но ще пробвам да го изместя дано се оправи и не замръзне  pardon
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: ноември 27, 2011, 21:25:54 »

Nina благодаря за отговора, но предната година беше по - нисък и зимата седеше на същото място  sad защо така става немога да проумея. В другата стая е много светло, но за жалост много студено та ме е страх да не премръзне, но ще пробвам да го изместя дано се оправи и не замръзне  pardon
Виж, какво пише в нета. - Бенджамина се нуждае от много светлина. Поставете на добре осветено място, но избягвайте директно слънце. През лятото може да поставите на балкона, като отначало предпазвате от силното обедно слънце за да на изгорят листата от слънцето.
Както всички растения и фикуса се мъчи да се обърне към слънцето, за да предотвратите изкривяване обръщайте на 45° всеки път когато поливате.
Много е чуствителен на промяна на условията на гледане, така че при всяко местене или намаляване на светлината може да очаквате пожълтяване и опадане на листата. Също може да забави растежа си.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #119 -: ноември 28, 2011, 10:43:10 »

Здравейте момичета!Има ли някоя от вас банан?Аз имам от лятатото,пусна ми издънки,но сега забелязвам,че му пожълтяват листата.А в къщи не е мн топло,нито студено.Имате ли представя от какво е?
Рубин постави го на слънчево място, махни издънките тъй като вземат силата на майката .ПОливай както ти е казала Nina Style,макар че моя го поливам обилно с вода през два дена ,но аз го държа на много ропло и затова.Пази го от течение ,много са болнави от към тази страна.
А шо  се отнася до затриването ,майка ми си затри един банан ,лятото беше го оставила вън под беседката ,после го прибра и след месец просто загина .Коварно е пак се повтарям течението- разболява се .

Миши както е казала Nina Style бенджамина се нуждае от много светлина и обилно поливане ,поне моя иска а е вече към метър и половина висок  blush Миши пръскай листата му ,но след като вече не го огрява слънце за да избегнеш нараняването на листенцата.

Аз за моя антуриум-  разбрах зашо му се пречупват цветовете - сега трябвало да бъде в покой на спане smile а той си изкарва цветове и те така си умират ... луда работа ..... хич вече не им се претрисам .. поливам го ,торя ги като се сетя и да не им уруки вървят smile
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines