Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 08, 2024, 23:50:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Видеооператори  (Прочетена 194605 пъти)
 
videoto
Ентусиаст
**
Публикации: 56


« Отговор #330 -: октомври 22, 2012, 21:17:45 »

Линка към клипа си е перфектен -отварям си го с по слаб комп с winxp3  видео на дъното -върви си перфектно въпреки че си е HD .... Трябва да мине  според мен  още време преди клиентът да  е готов да възприема  съвсем нормално тези неща за които говорите .....
Тоест може да говориме за една "потребителска култура "
Какво можем да имаме в предвид - в едно семейство  фамилия или както и да го наречем  семейните празници  за които се наемат професионалисти не са толкова много ,и толкова начесто   че да може те да са в течение  с развитието на техническите и чисто  професионални качества на изпълнителите....

За какво говоря -били абитуриенти  на края на 90-те години или малко след 2000 година -тогава са получили един продукт ,на родители сватбата е от златната ера на VHS тогава са получили друг продукт
и ето в настоящият момент или преди година две или след година две идва момента  на тяхната сватба ....
Няма как освен в интернет ако са активно търсещи там и си зададат въпроса какво е сега нивото и качеството /да отворя скоба и в чуждоезични сайтове/ или при приятели и други -които да им демонстрират  и покажат нещо по съвременно  ....

Наблюдението ми от сезона е ,че въпреки  заеманата позиция  в  авторитетни фирми и  висша администрация,въпреки  че са и водещи лекари от болници и прочие /говориме за високо интелегентни младоженци/-ТЕ ЗАЛОЖИХА НА ТРАДИЦИОННАТА СХЕМА -ТЕЖКА БЪЛГАРСКА СВАТБА  С "НАШЕНСКО СИ РАЗПИСАНИЕ" И ВСИЧКИ ЕЛЕМЕНТИ ОТ МУЗИКАНТИ ОТ НАЧАЛОТО НА СВАТБАТА ДО ИЗВЕЖДАНЕ НА БУЛКАТА  И ПРОЧИЕ И ПРОЧИЕ ....

Въпрос на импровизация от страна на екипа отразяващ  такава сватба е да работи под напрежение на 100 и повече процента да се опита поне малко да се пречупят нещата ...

Изводът е които желае да бере плодове след време от професионалистите колеги  сега не трябва да  чака да успее да убеди клиента  а  и  "саможертва" си е необходима ...Няма как след като клиента не е убеден че са необходими поне две камери и повече от един оператор някъде да не се  хвърли повече техническа мощ респективно изпълнители ....

Аз опитах не казвам че се получиха супер главозамайващи резултати но това е пътят поне за мен ....
Чудото се случи .....Още по време на втората ми сватба заснета така млада двойка /гости на сватбата/ доиде при мен и прояви желание за повече уточнение конкретна оферта и прочие -сподели че просто им харесало изобщо всичко а сватбата още не бе завършила ...Да на по късен етап нещата се доуточниха  те приеха офертата и ето вече и тяхната сватба  вече мина ....докато не покажеш недемонстрираш какво и с какво можеш да направиш нещата малко по красиви  опашки от клиенти не чакай......
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #331 -: октомври 23, 2012, 06:19:28 »

 Много добре написан пост, съгласен съм с казаното. Да, основният проблем е потребителската култура . Съгласен съм и с факта, че общия брой клиенти е много малък и трудно се избиват вложените средства за техника. Но все пак сватбата е едно от малкото събития, които формират оборота на едно сериозно студио. Не съм съгласен само с безплатните демонстрации и работа.
 Примерът с видеото е съвсем произволен, има много други примери, които могат да се посочат и то много по-добри.
Активен
krisunny
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #332 -: октомври 23, 2012, 08:24:05 »

Здравейте, някой има ли впечатления от Safet Studio? Благодаря! give_rose
Здравей,Josephine,
Чак сега видях поста ти. Аз имам лични впечатления от екипа на Сафет студио. Снимаха сватбата на брат ми преди 2 години, а на 13-ти октомври и моята. Бяха екип от 4 човека (2 видео и 2 фото) Мога да кажа: Перфектни, страхотни професионалисти. Всичко е направено и изпипано до последния детайл. Застанеш ли пред обектива им - няма начин да сковеш. Снимат из цялата страна. Ние напр. сме от Пловдив. И за да не мислят хората от форума, че говоря празни приказки - прикрепям линк от филмчето, което ни направиха като част от изненадите за гостите в сватбения ден
http://safetstudio.com/video.html (ние сме Криси и Богдан). Пуснахме го на мултимедия преди първия сватбен танц. И до днес гостите ни не могат да се изхвалят.  Bravo Bravo :bravo:През следващата седмица заминаваме със съпруга ми за следсватбена сесия, която ще бъде включена в целия сватбен филм.
За цените мога да кажа, че според отношението качество/цена си заслужават. А и ги има в сйта. Все пак който от вас има щастието да му снимат ще забележи невероятната техника с която разполагат. Според мен малко хора в този бранш могат да се похвалят с такава.
Ако те интересува още нещо - питай  good

Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: октомври 23, 2012, 17:50:43 »

Тъй като за пореден път се казва ,че не може да водите диалог темата ще бъде заключена известно време.
Следващия път ще раздавам и БАН,на участниците в спора-на всички!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: февруари 26, 2013, 21:18:51 »

Здравейте. Малко е  Offtopic, но поради заключената тема за видеото питам тук. Вчера оператора ни изненада неприятно , че няма да може да си изпълни ангажимента ( не е виновен човека има здравословни причини ), и аз изпаднах в патова ситуация два месеца преди сватбата без видео да не говорим че угоровката беше той да вози и фотографа, че сме кът с колите , но това е друга тема.След звънене къде ли не и поредица от откази поради заетост на операторите ми препоръчаха Иваело Иванов от видеоспомени. Днес се чух с младежа много симпатичен ми се стори - може ли някой да сподели мнение за него. Мерси предварително и пак се извинявам за  Offtopic, но времето  ме притиска и нямаше как.
Активен
Slavi_DVArt
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 11



« Отговор #335 -: февруари 26, 2013, 23:18:00 »

Факта че GOOGLE мълчи за мен говори достатъчно.
http://napsfv.com/video_users.php
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #336 -: февруари 28, 2013, 16:54:33 »

Вчера оператора ни изненада неприятно , че няма да може да си изпълни ангажимента ( не е виновен човека има здравословни причини ), ...

Привет. Wink
Когато човекът има здравословни проблеми, би трябвало да го извините. Здравето е по-важно при всички случаи. Операторът би трябвало да ви предложи заместник, щом е поел ангажимент или да ви даде координати на добри негови колеги. Не виждам чак толкова голям проблем, като се има предвид, че имате 2 месеца до сватбата. Друг вариант е - вие да си намерите подходящия професионалист. Успех!

 Едно голямо благодаря към модераторите за отключването на темата!  Bravo
« Последна редакция: февруари 28, 2013, 16:56:14 от stoyanov » Активен
inkata
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #337 -: февруари 28, 2013, 21:24:42 »

Здравейте!

Ние избрахме Volk Vision след голяма селекция и знам, че точно това са хората, които търсих толкова време!!! yahoo
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: март 01, 2013, 22:01:27 »

Здравейте!

Ние избрахме Volk Vision след голяма селекция и знам, че точно това са хората, които търсих толкова време!!! yahoo
Няма да съжаляваш, Влади е страхотен (ако той ще ви снима).

Бих искала да споделя едно видео, което страшно ме впечатли. Освен че всичко е много красиво и цветовете на сватбата са прекрасни и младоженците са абсолютни сладури, начинът, по който е заснето това видео, наистина е страхотен и ми се иска да има такъв продукт на българския пазар.
http://vimeo.com/49345132#
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #339 -: март 01, 2013, 22:20:44 »

 Не може да се създаде подобен продукт на българския пазар, защото няма луд българин, който да хвърли 5 цифрена сума в евро. Техника има ,професионалисти също, но бюджет ..... няма да гледате такъв български сватбен филм скоро.
 В същност всички трейлъри са една хубава реклама на фирмата, нито един не е свързан с истинска и конкретна сватба. Нито един кадър не е от състояла се сватба. Дори и в Англия и САЩ подобен филм би струвал прекалено скъпо на младоженците, безбожно скъпо. Никой не получава такъв сватбен филм, само киноиндустрията създава нещо подобно под формата на филм или рекламен трейлър.
 В същност, проверете, изпратете запитване за цена и условия !
« Последна редакция: март 01, 2013, 22:33:42 от Pachoran » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #340 -: март 01, 2013, 22:29:48 »

Има 3-4 фирми която правят такива, даже и по -добри. Но докато основният въпрос относно тази услуга е цената, не очаквай голямо развитие на нещата у нас.До колкото имам инфо, едни от колегите оферират цена от 3000лв за едно видео с което взривиха нета наскоро. Честно казано, такава сума много малко хора биха си позволили. Даже аз самия въпреки , че платих на фотограф от чужбина и съм ценител,  бих се затруднил. Проблема , че за повечето БГ потребители и суми над 500лв са много ( даже кожодерски) , а тези колеги предлагайки такъв продукт, трябва непрекъснато да го работят иначе ще загубят тренинга от екипната работа. От тук се формила един омагьосан кръг - даже и да имаш желание да правиш нещо повече от това което може да си позволи пазара, пазара не ти дава възможност да се реализираш. БГ фотографи и оператори има много добри, но един ден те отлитат зад граница, защото там реално могат да бъдат оценени. Което всъщност е проблем за цялата нация, защото така отлитат и всички други специалисти от други области.Има и още един нюанс, до колко клиента може да се отпусне и да изглежда достатъчно весел и безгрижен. Аз много отговорно твърдя , че у нас почти няма условия за това, защото клиента рядко е толкова безгрижен. БГ клиента е измъчен, изтормозен, притеснен, направо смазан. Смазан от живота, смазан от сметките от наемите от вноските по кредити , от работата  - много извънредни часове. В чужбина хората стават от сън и се женят с кеф, вие ставате и се чудите ще ви стигнат ли парите да си платите сватбата и колко ли още изненади ще има до вечерта. А на другия ден след сватбата се чувствате като заляти със студена вода ( като видите сметката smile  ) Да , това е реалността за повечето млади двойки.По долу ще ви пусна и аз едно филмче:
http://vimeo.com/59119006
 Забележете, че това не е скъпа и богата ( като повечето чужди) сватба .Всеки колега ще ви каже, че това не е толкова трудно за реализация, но е трудно да се получи у нас. Забележете каква радост и безгрижност струи от всякъде, от всички хора. Така, че моя съвет е - не сънувайте много филми, просто се отпуснете и мислете реалистично. И нещата ще станат, нищо ще фирма ви ще е от 500лв. Защото там ще се види колко сте щастливи и всеки път когато го гледате ще ви потичат сълзи от радост.
« Последна редакция: март 01, 2013, 22:34:14 от Deliysky » Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: март 01, 2013, 22:39:45 »

Така, че моя съвет е - не сънувайте много филми, просто се отпуснете и мислете реалистично. И нещата ще станат, нищо ще фирма ви ще е от 500лв. Защото там ще се види колко сте щастливи и всеки път когато го гледате ще ви потичат сълзи от радост.
Така е, съгласна съм   good
Не знаех, че заснемането на подобен филм би бил чак толкова скъп, наистина много ме впечатли.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #342 -: март 01, 2013, 22:42:11 »

 Делийски, нито един от филмите е от състояло се сватбено тържество. Нека кажем истината в очите, така не боли. Но си написал много хубави неща за радостта и сълзите в очите, това е важно !
 Част от трейлърите са снимани на кинолента, ползва се фарт, кран.... почти всички кадри са от камера на статив или механика. Имаме етюди заснети от 3 гледни точки с използване на камери на фарт, което за една сватба е множко, за филм игрален - прекалено много и аз лично не съм гледал такъв. 3 последователни кадъра от камери на фарт в един етюд, от една сватба, която на всичко отгоре се случва реално.....няма такъв филм
« Последна редакция: март 01, 2013, 22:52:37 от Pachoran » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #343 -: март 01, 2013, 22:46:12 »

Моят линк е от реално тържество, просто в него има и постановъчни кадри, така наречената на руски "прогулка" или по нашенски разходка. Нещо като видеосесия.
Активен
eleni
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #344 -: март 01, 2013, 22:56:15 »

Мисля, че Pefo studio се справят доста добре с такъв тип сватбени филми:
http://vimeo.com/56641932
http://vimeo.com/59656158
http://vimeo.com/58979729
Мисля и, че аз лично бих предпочела да орежа много други неща от бюджета, пред това да си орежа единствения спомен, който ми остава от сватбата. 3000лв са много пари, но на фона на всички разходи по една сватба..... За мен въпроса е в оптимизацията на бюджета.
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines