Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 00:16:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Видеооператори  (Прочетена 191171 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: юли 17, 2013, 11:37:53 »

Ще ми препоръчате ли добри видео оператори и фотографи във Варна
Фотев стил-Венци Фотев Видеооператор и Живка Фотева -фотограф.
Красимир Ламбов-Видеооператор.От него съм гледала страхотни предсватбени клипчета,но нямам лични впечатления.
Инфо можеш да получиш различно и в темата са Сватба във Варна.
« Последна редакция: юли 17, 2013, 11:40:58 от gucci » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #406 -: юли 17, 2013, 12:07:19 »

За Варна + изброените и Ка Студио.
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #407 -: юли 17, 2013, 13:50:06 »

И Photogeeks и Реджи видео
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #408 -: юли 17, 2013, 15:24:04 »

+ още десетина поне в този бранш  Bravo

Но от всички изборени знайни и незнайни до тук, ако женя някой ден щерката и не мога да си позволя Павлов хи хи хик... ще заложа на Ангел Ненов  Wink
Активен
aninini
Ентусиаст
**
Публикации: 62


« Отговор #409 -: юли 18, 2013, 12:05:15 »

Здравейте, спряла съм се на фотостудио Х. Някакви отзиви за тях може ли да ми дадете
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #410 -: юли 18, 2013, 12:09:45 »

Отдавна са в този бранш и са едни от най-добрите във Варна. При тях работят много хора и трябва да си избереш кой точно желаеш да снима на сватбата ти. Между другото не е задължително да вземаш фото и видео от една фирма. Може да си избереш фотограф, който си харесаш от дадена фирма и например видеооператорът от друга. Всичко е въпрос на личен избор.
« Последна редакция: юли 18, 2013, 12:17:20 от stoyanov » Активен
ros4e
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: август 27, 2013, 15:44:41 »

здравейте, имам питане и нужда от съвет... не можах да отсея необходимата ми инфо-я от прдходните странички, затова се надявам да не изнервя някого с в-са си...
та, тъй като само аз искам да имаме оператор и не получавам особена подкрепа по искането си, съответно аз и трябва да си го платя. не знам дали въобще ще намеря, тъй като сватбата е след по-малко от 20 дни, но поне да съм опитала...
та...имам нужда от съвет- възможно ли е някой да ми препоръча по-евтин (или да предлага и икономичен вариант smile ) видеооператор за гр.София? Тъй като за всеки е различно това понятие, да кажа сума 300лв.
Поздрави
Активен
bulka2014
Ентусиаст
**
Публикации: 93


« Отговор #412 -: септември 09, 2013, 15:19:01 »

Извинявай, че ще ти го напиша, не е с лошо, но ако търсиш видео за 300 лв, по-добре без видео на сватбата, защото няма да става за гледане.
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #413 -: септември 09, 2013, 15:33:32 »

bulka2014, не е съвсем така smile

Ако младоженците искат отстъпка от цената, посочена в един сайт например, при добро желание от страна на снимащия и коректност от тяхна страна, винаги може да се намери някакъв вариант. Говоря по принцип, защото ros4e вече си е намерила човек - използвам случая, защото повечето хора се притесняват да питат  за отстъпки или пък искат отстъпката да е за сметка на видеоператора -  всяка сватба е специфична и цената може да варира според натовареността и т.н.
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #414 -: септември 09, 2013, 16:25:24 »

bulka2014, не е точно така. Не плаши ros4e. Има и случаи, младоженци да платят три пъти по 300 лв. и пак филмът да не става за гледане, а за капак - да си получат видеото след няколко месеца. Много оператори в България правят отстъпки, може да се направи икономичен или съкратен вариант и т.н.  
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #415 -: септември 09, 2013, 17:03:19 »

bulka2014, не е точно така. Не плаши ros4e. Има и случаи, младоженци да платят три пъти по 300 лв. и пак филмът да не става за гледане, а за капак - да си получат видеото след няколко месеца. Много оператори в България правят отстъпки, може да се направи икономичен или съкратен вариант и т.н. 
Абсолютно е точен Стоянов, прави се икономичен или съкратен вариант, но сниман с добра камера и с добра постобработка, ще получите добър краен продукт. Весела сватба.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #416 -: септември 09, 2013, 17:39:23 »

Не мислех, да коментирам въпроса, но понеже има вече 3 коментара по случая:
1. Да в 90% видеото на оператори , който снимат за по 300лв е същото като това, което може да си снимате сами. и не става за гледане.
2.Случая на Росче е индивидуален, изисква се снимане, не повече от 6-7 часа само в ресторанта. Тя зададе коректно питането си, без редовните обиди от типа "какви кожодери са...........". Момичето е безработно, аз случайно съм свободен на нейната дата и реших да направя един жест -  ще получи заснемане от пакет който струва около 500лв. за сума малко над посочените 300лв.
3.Каквото почукало, такова се обадило. И ние сме хора, можем да влезнем в положението на всеки, но ако знаеш как да почукаш на вратата. С пазарлъците , който стават на Централния пазар не става. А и момичето имаше шанс, единствената ми свободна събота за септември.
4.Не го написах за самореклама, мисля, че всеки истински професионалист би постъпил като мен. Всички сме чеда на работници, през социализма богати нямаше!
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #417 -: септември 09, 2013, 17:41:19 »

 Би ли ми обяснил някой професионалист какво означава икономичен вариант, че на мене не ми е ясно нещо след 20 години практика. В рамките на град София няма как за тази цена да получиш продукт наречен сватбен филм Не искам да обяснявам защо, многократно съм го правил. Вярно е също, че ще се намери някой "колега" с една професия, а с хобито си може да помогне на някоя бъдеща двойка. На него му е простимо да се унижава, да бъде унижаван и да прави дъмпинг на пазара.
 Подобна цена може да се получи единствено при заснемане на един от ритуалите в ритуалната зала или църковния храм. При снимачен материал до 30 мин. и ангажимент до 1 астрономичен час -ДА. Но при ангажимент над 10 астрономически часа и снимачен материал над 2 часа - НЕ !
 Много хора забравят, че държавата ни е в ЕС, техническото оборудване е от там или Япония и е една сериозна инвестиция многократно надвишаваща възможностите за възвращаемост в страна като нашата, в която има много малък пазар, липса на правила на бизнес и изключително бедно население.
 А по отношение на труда-щом някой е решил да се унижава да работи квалифициран труд за малко възнаграждение си е негова работа. Само знам ,че и видеооператорите се женят, имат семейства, ходят на море в чужбина и пр. и за вичко това трябват пари. Лично на мен ми е много неприятно, когато видя подобни "колеги", които работят на ниски цени ,не си правят добре сметката и са като прошлеци в семейството си и в обществото. И с право им се смеят всички останали подизпълнители в бранша. Глупакът си е глупак, ако и ще да е най-добрия творец, ако не упражнява дейност по правилата на бизнеса и пазара.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #418 -: септември 09, 2013, 17:47:39 »

Силно се надявам последният пост да не визира мен, като участник в случката, защото моите условия са напълно пазарни. Категорично не отговарям на описаните от теб ( Пачоран) колеги. Освен нормалния живот и морето, мога да си позволя един път годишно да посещавам професионални семинари в чужбина, което също не е никак евтино занимание. Но това не ми пречи да направя един жест годишно.Не ми пречи да си спомням, че съм израстнал в работническия квартал Люлин ( и още живея в него) в София. Не ми пречи да си спомням, че не всичко в живота е гладко и аз когато се жених първия път, също направих сватба с много малко пари.Естествено и аз работя за пари,  така както имам в другата тема пост, че ще снимам зимата една сватба безплатно. Надявам се правиш разлика между едното и другото, между жеста и факта целогодишно да се снима на икономически нерентабилна цена, която не може да ти осигури условия за развитие smile
« Последна редакция: септември 09, 2013, 17:54:23 от Deliysky » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #419 -: септември 09, 2013, 17:50:16 »

 Не, просто ме изпревари до като писах. Нищо не се отнася до теб, спокойно. Да, компромиси трябва да се правят и се правят винаги. Проблемът е, че често се прави само от едната страна .
 Аз лично не мога да направя такъв жест за съжаление, не мога да се трудя безплатно. Не е и редно ! Отстъпки да, по-добра техника -да, по-добра работа -да, повече техника-да. Но безплатен труд -НЕ ! Аз също имам семейство. Ами, ако всеки от бранша направи подобен жест да снима по една сватба безплатно, то в определени месеци всяка 2 -ра сватба ще е безплатна, да не кажа 1-ва. Да не забравяме, че това е нелоялна конкуренция. Няма стока или услуга 0.00 лева и не е редно да има.
 Разбира се подобни жестове могат да се направят към младоженци в тежко финансово състояние, сираци, болни и т.н. Но все си мисля, че младоженци  с ограничени финанси не правят тържество в ресторанта с н-броя гости. В подобни случаи имаме само ритуали - съвет и храм.
« Последна редакция: септември 09, 2013, 17:59:32 от Pachoran » Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines