Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 14:31:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕПРАВЕщИТЕ - 20 -та част  (Прочетена 179900 пъти)
 
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: май 14, 2011, 18:50:31 »

Момичета, уж нямаше да влизам да пиша, но не се стърпях. Дано ме разберете правилно.
Преди известно време ми казаха много интересен анекдот - ще го споделя с вас, мисля, че ще видите защо.
"Селото на един свещеник пострадало тежко при наводнение. Всичко буквално плувало във вода, налагало се хората да се евакуират с лодки. Свещеникът се молел от душа и сърце да бъде спасен.
Покрай него минала лодка и хората му подали ръка да се качи. Той обаче казал:Не, благодаря ви, аз се моля на Бог и знам, че Той ще ме спаси.
Лодката отминала. След време друга лодка минала покрай него, хората отново се опитали да го спасят,ч но той пак отказал със същия аргумент. В крайна сметка се удавил и отишъл на Небето. Там видял Бог и му казал:Боже, целия си живот съм посветил на Теб. Сега те молех от душа и сърце да ме спасиш, а ти ме остави да се удавя...Що за справедливост е това?
Бог му казал:Какво искаш от Мен, човече? Две лодки ти изпратих, ти не се качи в никоя. Какво още очакваше да направя?"
Пиша го само с една цел - за вярващите, за да се осъзнаят, че Той помага. Но помощта Му не значи да се случи непременно чудо и да оздравеете без лекари...понякога Той помага и като ви изпраща при точните лекари, в точното време. Да вярваш сляпо, без да мислиш, е също толкова безполезно, колкото и изобщо да не вярваш.
За невярващите - за да им кажа, че силно им стискам палци да се намерят проблемите им, да попаднат на кадърни лекари, и най-вече, след като очакват отговорно отношение към проблемите им от другите, да бъдат и те самите отговорни към себе си.
Стискам палци на всички да напуснат скоро темата и да се преместят в бебешорските теми.  give_rose
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: май 14, 2011, 21:50:23 »

Влезнах да видя какво става и видях споровете...ще си кажа и аз мнението. beb4eto_na_me4o го е казала много добре...помогни си сам за да ти помогне и Господ. Аз не съм имала проблеми (т.е. бяха в началото) и забременях от раз (от втория път) и никога не съм възприемала тази тема, като темичка в която да си изкажа болката. Тази е една от малкото теми в които има наистина сериозни и важни неща, които могат да бъдат от полза и някак си мисля, че трябва да се уважават усилията на мамите, които са в тази темичка с години... Като съм чела през какво минават мамите, за да достигнат до целта, винаги съм си мислила, че аз нямаше да издържа. Явно Бог изпраща изпитания  само на силните...Успех на всички...
А за Боби ще кажа, че раничката на шийката на матката е образувание, което наподобява бенка и когато родиш става вече на рана. Не пречи на забременяването, нито на носенето на плода, но по време на раждането и след това може да доведе до сериозни полседици. Не е хубаво да се оставя нищо за след раждането, защото тогава ще си отдадена изцяло на бебето, а това е нещо, което от нищо може да стане нещо.
« Последна редакция: май 14, 2011, 22:09:07 от m_eleva19 » Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: май 15, 2011, 08:56:54 »

Цитат на: m_eleva19

beb4eto_na_me4o го е казала много добре...помогни си сам за да ти помогне и Господ.
[/quite]
 Offtopic

m_eleva, beb4eto na me4o и gery79 са две различни момичета:)
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: май 15, 2011, 12:33:53 »

ето че малко по малко темичката се размърда  Bravo
Илката ще чакам да те честитя в другата темичка мила... Good luck

Аз съм много щастлива и виждам светлина в тунела. Вчера ходих да видя една приятелка която не бях виждала доста време и се оказа че завеждащия на гинекологичното отделение и е приятел и ходи при него без час без нищо и може да ме заведе  yahoo ...сигурно ми се чудите кое ми е толкова щастливото , ама тука за да се уредиш с час за гинеколог си е истинско чудо и ако си късметлийка след година чакане може и да стане, а аз живот и здраве другата седмица евентуално ще отида.  yahoo
вкопчила съм се в момента за него като удавник за сламка, понеже тука по добро решение няма да намеря, а и поне той би ми казал, най -малко къде да отида и как да постъпя. В противен случай мога да разчитам на изследванията които ще ми пусне личния, а да не говорим че миналата година след първия аборт ми пуснаха документи за среща с гинеколог и още чакам да ми се обадят за да ми дадат час...
така чееееееее....дано, дано, дано да успеем да идем във вторник  Girl_hide
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #274 -: май 15, 2011, 21:44:21 »

BeRa, извинявай за въпроса (аз за първи път влизам в тази тема, а и сега само от любопитство), но къде живееш. Как може за нещо толкова сериозно да се чака цяла година. Имам предвид, че консултацията с лекар е сериозно нещо?
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: май 16, 2011, 09:50:34 »

BeRa супер е, че си намерила връзки. стискам палци да открият бързо проблема.
не че съм от много разбиращите, ама поне доколкото моя доки каза на мен - при проблем с имплантирането (много ранен аборт-химична бременност) и липса на други оплаквания най -вероятно проблема е в стойностите на прогестерона. аз когато му обясних за предния месец с положителния тест и в последствие дошлата МЦ, веднага ми каза да започна да пия дуфастон и че ако съм била започнала приема му преди самото забременяване най-вероятно сме щели да избегнем разочарованието миналия месец. Съветът ми е да настояваш за изследване на хормони.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: май 16, 2011, 09:53:43 »

Имплантирането зависи от много фактори, не само от прогестерона, а и нивата на този хормон всеки месец могат да бъдат много различни. не всички оплодени яйцеклетки се имплантират, на 4-5 една се имплантира, често дори момичетата не разбират това.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: май 16, 2011, 16:41:00 »

malinkata Аз съм на един от канарските острови...Острова е малък и специалистите са кът. Единственото място където целия остров може да разчита на среща със специалист или да му обърнат по обстойно внимамие е в столицата , където е и болницата. Иначе по останалите градове ( и то не всички) си има болници ама колкото за да има личен лекър под ръка и да ти окажат спешна помощ. Ние в нашия град нямаме дори един ехограф в болницата. Иначе ако е нещо спешно няма кой да те остави да си умреш. Ама че на мен не ми се задържало бебето...не е нещо кой знае колко пагубно че да ме пращат по спешност...мога да чакам  pardon така е принципа им...

roumyana ти си права че много момичета не биха си дали дори сметка че е имало нещо. И аз не бих си дала ако не бяха всичките симптоми. Не мога да си обясня, защо след като не се е имплантирало симптомите са си на лице. Иначе си имах просто 4 дни закъснение и ако не бяха болките в кръста, на които не се издържаше и да ми ставаше недобре, нямаше да отида в болницата и да разбера със сигурнос. Аз си мислех че е някаква дископатия ли знам ли. Никога не бях чуваля някой при ранна бременност да го боли кръст. После рабрах че е нормално. И с това се започна седмица преди датата на евентуалната менструация и около нея вече ме боляха гърди и всякакви други симптоми.
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #278 -: май 19, 2011, 15:34:24 »

Юхууууууу, момичетааааааа, спите лииии?!?!? smile Нещо никакви ви няма. Аз да ви подсетя. На мен най-накрая ми спря (от 7 дни вече) и ще се запретват ръкави. Решила съм да опитам с тея тестове за ову, но не съм сигурна как се ползват точно :-) Много ми е слънчево тея дни! :-)
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: май 19, 2011, 18:33:08 »

zvun4e та на теб по колко време ти върви...на мен задължително си ми е 7 дни  angry като слушам мои приятелки, които на 4-ти ден вече няма никой , направо да си умра от завист ми иде  Xixixi
стискам палци да се получи този месец. А тестовете за ову ги правиш всеки ден по едно и също време, най добре м/у 15-16 часа...но и в инструкциите е обяснено много хубаво и подробно , така че няма да имаш проблем да ги правиш  Wink good

аз днеска бях при моя личния лекар и като му казах какво е станало веднага взе да пише направления за изследвания. Един тон неща отбеляза, които не разбирам какви са точно, но видях че и прогестерон ми е пуснал и каза че за щитовидната май ми пуска, макар че не видях да го пише , ама след като казва  pardon
прати ме на ехограф и да ме види гинеколог дали всичко било на ред с матката и ала бала. Каза че на милото няма нужда да се правят изследвания , понеже в повечето случаи това било или от неправилното свързване на сперматозоида с яйцеклетката или проблеми някакви си с матката или някакви мои показатели заради които правим изследванията...някакви такива. crazy
другата седмица моята приятелка ще ме заведе на гинеколога, понеже тази седмица отцъствал и така...да видим ... това около нас...
на 01.06 чак съм на изследвания, а докато науча резултата от тях пак си мина сумати време, ама,...така или иначе каква ми е работата...да чакам  pardon
Активен
terzieva
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: май 28, 2011, 09:23:17 »

Здравете Дами  smile
Да се запиша, че и този месец оставам в тази тема....
купих си тестове за овулация пк да видим какво ще излезе...
Слънчеви целуфффки и дай Боже юни да ни донесе много двойни чертички   give_rose
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #281 -: май 28, 2011, 12:38:29 »

На мен юни ми донесе най-прекрасното същество - моя любим син  heart, пожелавам ви и към вас да е така щедър и да видите съвсем скоро 2 те красиви чертички и 9 месеца след това да гушкате рожбите си Love girl
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #282 -: май 28, 2011, 16:52:48 »

BeRa, и на мен винаги ми е 7 дни, ноооо първия ми е много слаб, втория и третия по-силни и след това 4 дни капки... smile Неприятно! Както и да е, в очакване на ову съм... при мен настъпва по-късно... smile
Активен
smiling
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #283 -: май 31, 2011, 00:07:15 »

здравейте момичета
и аз да ви питам нещо.
Какво означава ако Цитомегаловирус IgG е с положителен резултат, a Цитомегаловирус IgM е отрицателен? Изследването е с кръв. Необходимо ли е лечение и какво? Стойността на Цитомегаловирус IgG е 625.1 U/ml (<0.5- Отр.);(0.5-1.0-Сива зона);(>1.0-Пол.) Благодаря
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: юни 07, 2011, 22:10:04 »

Цитомегаловирус е много разпространен вирус, който се предава по въздушно капков път. При първо заразяване инфекцията протича като обикновена настинка и в общия случай човек не разбира, че става дума за този вирус. След това той си остава в кръвта на човек за цял живот, което по принцип не е опасно. Опасно е когато бременна жена в първия триместър има активна инфекция от цитомегаловирус. Това може да доведе до малформации в плода. В този смисъл има значение размера на показателите. В този случай според мен е необходима консултация с инфекционист. Дори при много високи стойности може и да не се предприеме лечение. Това обаче трябва да го преценят САМО компетентни специалисти.
smiling надявам се да нямаш проблеми!
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines