Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 16:10:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕПРАВЕщИТЕ - 20 -та част  (Прочетена 180067 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: май 12, 2011, 15:38:42 »

Bera ето ти част от изследванията който е хубаво да си пуснеш
Имунологични-Антифосфолипидни антитела,Антиовариални антитела,Антиспермални антитела(за двамата със съпруга ми)
Генетични-Кариотип на двамата,за тромбофилия(АФА) само на мен
Вируси-Рубеола,цитомегаловирус,токсоплазмоза,херпес-симплекс,хламидии
Хормони-T4,TSH,FSH,LH,Пролактин,Тестостерон,Прогестерон.
Спермограма.
Инсулинова резистентност.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: май 12, 2011, 17:18:45 »

хиляди благодарности за вниманието и за помощта god Flower
на 19-ти съм на лекар и да видим какво ще стане. И аз се съмнявам така лесно да ме пратят на сам на там по изследвания, но нищо не пречи да пробвам  pardon
Sandri това за оргазма не го знаех определено. Знам че при бебеправене, един оргазъм спомага за придвижването на сперматозоидите, ама аз като не съм си следяла кога е овулацията и до последно сме си действали...
както и да е...ще видим какво ще излезе накрая...надявам се само да не е нещо сериозно  pardon ...може и да няма нищо и следващата бременност да е успешна, ама едно нещо повтори ли се 2 пъти и малко или много те шашка и почваш да си навиваш какво ли не  pardon

 give_rose give_rose give_rose
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #242 -: май 12, 2011, 18:03:43 »

BeRa, да, ако по време на бебеправененто/овулацията жената изпита оргазъм това спомага за придвижването на сперматозоидите. Става дума за след това. Аз доста се учудих, като разбрах, защото никога не се бях замисляла, че това може да окаже влияние...Не е казано, че наистина ще попречи на имплантацията, но ако човек може да спомогне всичко да е наред си заслужава 2 седмици да стои без оргазъм  biggrin . Стискам палци следващия път всичко да е наред и да имаш прекрасна бременност!  smile
Още едно съветче. Сока от нар се казва, че тонизира матката и спомага за зачеването. До сега знам за няколко жени които с месеци и години не са имали успех и в цикъла в който са пили сок от нар чудото е станало. Може би си заслужава да се опита.  smile
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #243 -: май 12, 2011, 19:08:20 »

Здравейте,мили момичета!
Аз вече се убедих,че колкото повече лекари посещаваш толкова повече мнения и диагнози,станах пишман , че започнах толкова задълбочено sad Един ти каже едно , друг друго то да не знаеш на кой да вярваш shok
Днес говорих с мойта гинеколожка и и споделих за моето течение,което го имам от години,и тя каза че ще ме прегледа.
Отидох и тя като ме прегледа със спекулума като вика"Като си си втълпила че имаш течение и това е,ами това не е течение,няма ти нищо,ако си мислиш че това ще го лекуваме,няма да стане" Напълно нормално било
После ме тушира с ръка и каза че съм имала мн.малка раничка/нямала и 1 стотинка/ но не била проблем,и лявата ми тръба била малко по-уплътнена,но каза че нямам никакъв проблем,че само си мисля някакви глупости ,че трябва да се успокоя и да не го мисля,че нищо ми няма и проблем няма,според вас дали е така,това дали е проблем за забременяване blush
Знам,че раничките се обгарят,ама било хубаво след раждане не сега,а тази тръба която е по-плътна дали не е някаква пречка,офффффф,вече направо искам да се откъсна от тоя свят и да не го мисля въобще,но няма как cray
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: май 12, 2011, 19:40:14 »

bobi123 - само едно не разбрах как твоята лекарка установи че едната ти тръба е по-плътна?!!!!!
Доколкото знам проблем с тръбите се открива след Цветна снимка или подобно изследване , от поста ти разбирам че ти е правила само обикновен гиникологичен преглед...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: май 12, 2011, 19:44:58 »

Селвет сега ще ти кажа както моята обикновенна Аг откри, че едната ми тръба била възпалена и ме тъпка месец с антибиотици, а се оказа, че тя е запушена и от там по-болезнена на пипане, ама нейсе.Тия АГ-та за нищо не стават ей, много малко са свестните сред тях.

Боби, ако искаш да забременееш си реши проблема с раничката, може да поркърви и не е приятно, някой момичета правят и биопсии ама надали твоята гинеколожка ще ти направи такова нещо.както и да е.По-плътна тръба няма как да види освен ако не ти направят лапароскопия(това е операция) друг вариянт няма, за цветната снимка не съм сигурна дали би се видяло.Аз не те разбирам честно, работиш в АГ отделение, а задаваш въпроси като за първолак.Най-малкото при едно каквото и да е медицинско образование сте учили нещо там устройство на женското тяло, овулации, едно друго.Разбиваш ме направо с незнанието си.
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #246 -: май 12, 2011, 20:50:09 »

bobi123 много малди жени и момичета си мислят, че имат течение, а всъщност имат повечеко цервикална слуз. Аз самата за първи път в пети клас отидох на гинеколог заради "течение", но каза, че всичко е наред. Е да ама аз се чувствах некомфортно, а и не ми обясни какво е това. От тогава поне 3 гинеколога съм посещавала и двама ми изписваха нещо за да ми спре "бялото течение"  crazy . Чак като почнах сама да се информирам и да ползвам симптотермалния метод за да се пазим с годеника ми открих, че всъщност това което аз толкова години съм смятала за течение и което нито един гиндеколог не си направи труда да ми обясни какво му е предназначението е цервикална слуз, благодарение на която мога с голяма точност да определя кои са ми фертилните дни. Ползвам си всекидневни превръзки и не се притеснявам вече. Така че момичета, четете и се информирайте сами, защото, ако разчитате само на лекарите, може наистина много противоречиви неща да чуете. Да не забравяме, че на тях им плащат за да откриват болести и да предписват лекарства. Малко са тези които ще си направят труда, да те информират и да ти кажат истината. Колкото повече вие знаете, толкова по-добре за вас и толкова по-бързо ще решите проблемите.
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #247 -: май 12, 2011, 21:56:03 »

Е,Маги,неможе всички да сме толкова компетентни като теб и от всичко да разбираме,до колкото знам това е форум в който си помагаме,а не да се засягаме,нали shok
Първото което е,това че работя в АГО не означава че съм всезнайко.но няма смисъл да те убеждавам в каквото и да е,ок ,мисли каквото искаш *THUMBS*Нека съм некомпетентна и първолачка в твоите очи good,аз мислех че ще получа подкрепа и разбиране,а не обвинение за нещо,което не съм си мислила никога че ще ми се случи sad Но......както и да е give_rose
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: май 12, 2011, 22:06:10 »

Боби,
Маги е всезнайко ,ама знаеш ли как е станала такава ? С четене и ровене. Както и момичето преди теб е писало трябва да чете човек,а тук много пъти са те съветвали да изчакаш няколко месеца с бебеправенето за да ти се уравновеси организма. Все пак почти раждане си преживяла ,но ти сякаш искаш да забременееш точно когато организма ти е хаос и се чудиш защо не става.
И за да си по-спокойна послушай съвета , който ти даваха момичетата които са препатили и ако ходиш на преглед -отиди при специалист по РЕПРОДУКТИВНО ЗДРАВЕ за да си сигурна че ще ти даде вярна диагноза и най-вече съвет.

Та така,не си мисли че ти се карам просто обобщавам какви съвети са ти давани до сега. И точно с тия думи искам да ти помогна.
Не забравяй обаче приказката: помогни си сам за да ти помогне и Господ.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: май 13, 2011, 07:11:51 »

Bobi123 сигурна съм че Маги не е искала да те обиди, но мненията които изказва тя може да са само от полза не само на теб, но и на много други момичета!!! Разбирам желанието ти да забременееш, но според мен прекалено много насилваш нещата, а това  не е в твоя полза. Аз  миналата година забременях 2 месеца след аборт и естествено последва нов такъв, плюс всички екстри- кюретаж, антибиотици, болки и най- вече забрана за бебеправене няколко месеца  angry За тази работа си трябва търпение, не бива да се насилва. Знам че е по- лесно да се каже, отколкото да се направи, но трябва да се опитаме.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: май 13, 2011, 07:56:55 »

Боби извинявай мила, но повечето неща който съм писала са елементарни и ако имаш поне малко желание можеш да ги научиш.Аз го знам, защото от вече 3 години се опитвам да забременея.Знам много неща и повярвай не се гордея с това ама хич.Всички ти пишем какво е добре, и лекарите ти казват, а ти искаш само да чуеш, много съжалявам всичко ще се оправи.Да ще се оправи, но и ти трябва да положиш усилия, а не само да чакаш на Господ.Тук се подкрепяме, но покрай подкрепата има и много здрав разум, защото най-лошото нещо в такава ситуация е да си в заблуда и мнима подкрепа, а в същото време да правиш грешни неща..
Активен
ilkata
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: май 13, 2011, 08:18:03 »

момичета аз седя и си чакам реда да ми вземат кръв... Това ще са най дългите три часа в моя живот.. Стискайте ми палци
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #252 -: май 13, 2011, 09:38:09 »

Ilkata, стискам ти силноооооо палци,и съм сигурна ,че всичко ще е наред  give_rose
С теб сме ,мила good
На всички ви благодаря за съветите и се извинявам ако съм издразнила някой,не го правя нарочно sad shok
Активен
Liusi_Borisova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #253 -: май 13, 2011, 10:21:03 »

здравейте:) чета ви всеки ден, въпреки, че в момента няма как да бебеправим с мъжа ми .. първо бях леко шокирана от почти маниакалното желание на някои от вас да станат майки, сякаш другите жени не са пълноценни хора.. но това си е решение на всяка от вас. говорите за това как трябва да се знае и чете и т.н. и си викам-абе като сте си такива доктори, защо изобщо ходите на лекар? а и като на една е станало нещо по определен начин, видите ли при всички ще стане така! колкото и да всезнаете, една такава мисъл е пагубна..всеки си е индивидуален и различни неща ще му помогнат. И колкото и да изключвате намесата на Бог в нещата, и да се пънете и да не, Негова воля ще е кога да имате деца. разбирам ви желанието, аз имам не по-малко такова, но тъй като гледам някои от вас апелират към здрав разум, ами да го приложим всички тогава.. живота не свършва нито на 20,нито на 30, така че живейте с повече позитивизъм и вяра.. не се напъвайте излишно за неща които не зависят от вас(колкото и да не ви се иска) . Пък тук всеки си споделя мъките, та няма нужда някои да си се хвалят колко са вещи..щот всички сме в едно положение smile
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: май 13, 2011, 10:30:03 »

И колкото и да изключвате намесата на Бог в нещата, и да се пънете и да не, Негова воля ще е кога да имате деца.

Айде сега пък ново двеста. Значи бог ще реши кога ще имам деца.  crazy
А хората четат за да знаят какво се случва с тях, а не за да стават доктори. Те старите хора са го казали: Прост народ -слаба държава. На там сме тръгнали май.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines