Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 13:08:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕПРАВЕщИТЕ - 20 -та част  (Прочетена 179821 пъти)
 
ilkata
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: май 04, 2011, 20:57:18 »

gostenka_82 всичко правихме и не открихме сериозен проблем за забременяване. напълно проходими тръби
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #211 -: май 05, 2011, 08:23:50 »

Магито ,да била съм бременна,но не са ми правили изследване за хламидия sad
На мен ми взеха кръв тази сутрин и следобед към 17:30 ще си вземам резултата,но докато дойде този час ще откача,незнам защо много се притеснявам, gostenka_82 причината за аборта беше оплетената пъпна връв shok
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: май 05, 2011, 11:24:09 »

здравейте, милички !!!

моят тест с бледа чертичка от преди седмица , се превърна в две мнооооого наситени чертички.
не ви споделих, тъй като исках доки да ни види първо и тъй като според него засега нещата са по план, нямаше как да не споделя с вас.

стискам ви палци, момичета!!!! ще продължавам да следя темичката, ОБАЧЕ много искам да не е за дълго, защото е крайно време всички да се преместим в бремелинските теми.  give_rose

« Последна редакция: май 05, 2011, 12:24:02 от vilenceto » Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #213 -: май 05, 2011, 17:17:48 »

Ееееее,взех си резултатите от хламидията-0,4 реф.стойности/до 0,9 -отрицат./ yahoo
Сега следва микробиология и микоплазма,четох за тази микоплазма че е също много упорита и трудно се лекува,а дали е по-опасна от хламидията Wink
vilenceto много се радвам за теб,браво Bravo Искам да ти пожелая лека бременност изпълнена с много положителни емоции и да си родиш живо и здраво бебче,което да ви радва и обича безрезервно give_rose
Айде дано повлечеш крак и да ни засилиш към теб danceg
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: май 05, 2011, 17:59:11 »

Боби, това означава, че не е имало инфекции и не трябва да вземаш присърце всички изследвания. Относно микоплазмите, аз за 55лв. си направих уреаплазми, микоплазми и хламидии в Геника (ДНК анализ, който изследва наличието на тези гадости във влагалището). Ти си правила кръвен тест за хламидии, ако прецениш, че това комбинираното ти е по-изгодно, направи си го, така ще изключиш локална инфекция.
На теб ти е необходимо на първо време амоционално и психически да се отърсиш от загубата, да се успокоиш, да събереш сили и много позитивизъм, а после да ни се похвалиш с положителен тест и лека бременност.
Аз бях бременна с близнаци, през цялото време бях положително настроена, вярвах единствено и само, че ще ги родя възможно най-късно и то по естествен начин (е, родих секцио, но другото си беше точно така). Трябва да си много спокойна, нервите, стресът, притесненията - колкото и да не вярваш се отразяват пагубно на теб, на цикъла ти, на организма ти, а по-натам и на бебето в корема.
Илката, това е много добре, щом тръбите са проходими. Неясните причини за незабременяването са най-неприятноте, защото не се знае причината. Но все пак имаш варианти пред себе си, каквото, такова, мисли си за крайния резултат и бъди спокойна (абе спокойствието е мноого важно в таз работа с бебчетата).
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #215 -: май 05, 2011, 18:20:27 »

gostenka_82,миличка,аз незнаех че си имаш близначета,много е хубаво,нали,радвам се страшно много за тебе,нека са ти живи и здрави,аз също бях позитивно настроена по време на бременността,но сега няма как да не се притеснявам след като го искам,а то не става,права си,че явно още ми трябва време,но......докато не стане няма как да съм спокойна,а знам,че трябва good и ще се постарая smile
Минаха вече 6 месеца,дано скоро дойде и нашето време yahoo
Активен
terzieva
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: май 05, 2011, 19:10:49 »

Дай Боже всяка от нас в най-скоро време да видим мечтаните две чертички...
Някоя от вас пробвала ли е тази схема?
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=725&Itemid=13
Какво мислите дали е надежна... при мен е трудно да се отгатне ову понеже цикъла ми варира от 29-37дни т.е. ову миже да имам в един период от 13-14 дни shok и е като бермудски триъгълник да се уцели момента  huhhuh.gif



Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: май 05, 2011, 19:11:53 »

 Offtopic Боби, трябва да мине време, да се отърсиш, за да не се притесняваш. Ще стане, имай предвид, че и организмът има нужда време да се съвземе (това си е много важно). Тези шест месеца на твоя организъм може да са му достатъчни, но може и да не са!!!!

Дори хормоните ти трбява да се наместят, все пак си била с двуплодна бременност, всичко е било доста в повечко за организма ти, матката е била мнооого разтегната вече, хормоните са били с доста високи стойности, въобще всичко, затова може и да ти трябва повечко време. По-важното е да стане тогава, когаот организмът ти ще може да понесе следваща бременност - лека и успешна. А относно силното желание....разбирам те, особено след такава тежка загуба!!!! Мисли повече за бъдещото си дете, заради което именно трябав да се възстановиш физически, емоционално, психически и всячески.
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #218 -: май 05, 2011, 19:39:18 »

Благодаря ти мила за куража и надеждата,която ми даваш give_rose
А този дребнокистозен яйчник който ми откриха дали няма да е една от причините да няма бременност,понеже никой не му обръща внимание на него и го нямат за пречка за забременяване,апък аз мисля че и това си оказва влиянието,ти как мислиш gostenka_82
Толкова си мила и обнадеждаваща,благодаря ти,че се отзоваваш,понеже в такива случаи имаме нужда всички от хора като вас,благодаря ти give_rose
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: май 05, 2011, 22:04:51 »

Боби, не знам за яйчника, в смисъл, че, ако от вр. на вр. прави фолекулярни кистички, то това едва ли би било проблем (аз лично съм имала 3 см. киста, фолекулярна и на следващия преглед я нямаше, забременях си). Това са тръгнали фоликули, които не са се спукали, защото са нараснали, но не достатъчно, за да отделят яйцеклетка.
Поразпитай доктора повече за тази диагноза и защо не обръща внимание. Ако имаш съмнения посети д-р по репродуктивно здраве (специалист добър, прочети в интернет) и той ще ти каже със сигурност дали има защо да се притесняваш. Но не забравяй, че имаш напълно спонтанна бременност и то с две бебчета, независимо от кистите по яйчника ти (а и ти имаш 2 яйчника, не само един).
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: май 06, 2011, 17:58:06 »

хайде и от мен едно голямо Здравейте  cap
и аз смятах да не казвам , ама то свърта ли ме  tease
vilenceto в действителност повлече крак в темичката. На кратко, във вторник след работа отидох в спешното , понеже два дни място не можех да си намеря от болки в кръста. за късмет беше моя личния там и след като му обясних какво ми е, каза че може да е бременност. Веднага ми направи уринен - отрицателен, но разбира се лелка чаках едва днес или утре.Прати ме на кръвен, отидох на 4-ти и на 5-ти (вчера) личния ми каза хубавата новина  yahoo
Няма да бързам за сега да се записвам за честитки, понеже е прекалено рано и ми се иска да съм сигурна че този път всичко е на ред. на видеозон съм едва м/у 20-30 юни и до тогава нищто друго освен чакане. Днес си направих уринен тест и разбира се чертичката е мнооого бледа, но смятам да го повтарям на всеки два дни и ако се насища мога да съдя че нещата поне привидно са нормални. Та за до следващия месец...мога само да чакам и да гледам в това време, как малката ни точица вече придобива надмощия над организма ми и ме действа както си иска  Girl_hide

terzieva , точно това е системата по която която действахме ние този месец, само че не съм следяла с тестове за ову. Просто карахме през ден и подейства  good danceg

Стискам много палци скоро всички да усетят тоа прекрасно чувство  give_rose
« Последна редакция: май 06, 2011, 18:00:46 от BeRa » Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #221 -: май 08, 2011, 09:58:13 »

Е,Bera освен да ви кажа едно голямо ЧЕСТИТО и че много се радвам няма какво друго да направя Bravo give_rose
Явно е трябвало един да започне и късмета да тръгне good
Много хубаво,това да се чува yahoo
Аз се съветвах с друг лекар и той ми каза,че ако дойдат 20 жени на мойта възраст всичките ще са с такъв яйчник,просто това не било нищо сериозно,както каза gostenka , фоликулярни кистички-4 на брой,каза ако искам да почна да пия дуфастон 2 по 1т. за 10 дена така 3 месеца,но и да не го пия пак няма никакъв проблем и незнам да го почна ли или да изчакам,щом няма проблем според доки blum
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: май 08, 2011, 19:53:07 »

Пробвай, без да го пиеш, не е добре да се пият лекарства без повод (т.е. щом не се налага).
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: май 09, 2011, 09:02:45 »

Момичета, имам въпрос към вас. При прием на Дуфастон, колко време след приключване приема на таблетки трябва да дойде цикълът?По специално, ако Дуфастонът е приеман така, че да потисне овулацията, след колко време трябв ада дойде цикъл? Ако някоя от вас има инфо моля да го сподели.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: май 09, 2011, 09:45:24 »

roumyana по принцип при прием на дуфастон, цикъл трябва да настъпи най-късно до 10 дни след последната таблетка smile
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines