Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 23:32:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си купим булчинска рокля по интернет - 2 ча  (Прочетена 154146 пъти)
 
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: юни 20, 2011, 04:41:15 »

Живея в Чикаго от няколко години. House of Brides е един от доста разпространените булчински магазини тук - продават рокли на почти всички дизайнери. Няма нищо нелегално и скрито покрито. Била съм лично в няколко тяхни магазини и има рокли от $300 до $3000. Бих казала средна цена - $1000 за рокля. Всичко зависи от модел/производител и дали има разпродажба. Позволявам си да покажа снимки на моята приятелка, която пробва рокли там - ето рокля за $300, ето и за $1100. Oскъпяването на роклята не идва от самата рокля, а от корекциите, които се правят по нея, след получаването й. Винаги се поръчва стандартен номер и след това го правят за 'теб'. Например - само, за да започнат да коригират роклята е $200...Ако роклята трябва да се стесни, скъси - може и до $1000 над цената да излезе корекцията. diablo
Роклята, която darinea е показала се предлага само в размер 0 и 2 (а не всички), която я прави разпродажба. Не виждам нищо лошо да струва $438 - това е само рокля.

Подкрепям съветът на ina_lemon за посредник при покупката. Нямам опит с поръчки от САЩ до Европа и не мога да си позволя да коментирам много.

 Offtopic Между другото и прекрасните рокли на Маги Сотеро са шити в Китай. Нищо лошо не виждам в това.
« Последна редакция: юни 20, 2011, 11:18:51 от Anichka » Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #406 -: юни 20, 2011, 09:33:38 »

Момичета, аз твърдо не съм против китайските рокли или тези, които поръчваме по интернет. Иначе нямаше и аз самата да се мотая в темата. Просто виждате сами колко мнения от нови момичета има тук с въпроси дали това, дето гледат по сайтовете са истински рокли. Така че съмненията ми не са случайни.  И във форума виждам вече няколко получени китайски рокли, които са напълно идеални за парите, за които са купени, но в никакъв случай не са идеална реплика на оригинала и момичетата трябва да са наясно доколко са склонни да приемат разликата в последствие. Има и страхотни, разбира се.

Ето в този сайт примерно: http://www.tidebuy.com/Wholesale-Formal-Special-Occasion-Dresses-6109/, в раздела Clearance, за разлика от другите сайтове, освен снимки на оригиналната рокля, има снимки и на тази, която реално ушиват - разликата е повече от видима и не бих казала, че е приемлива, макар цената да е супер. Това поне на мен ми послужи силно отрезвяващо след толкова гледане на други сайтове.

Иначе тези House of Brides очевидно са си истински аутлет, но това нямаше как да проличи без допълнителна информация от момичета, които са го виждали на живо, при положение, че сайтът изглежда по същия начин като китайските. Добре, че Аничка писа за него, за да го загледам по-подробно и аз. Това пък значи, че дотук Даринеа е дала линк към най-приемливия вариант за момента от всички сайтове.  girl_wink
Активен
darinea
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19


Your love is all I want to wear


« Отговор #407 -: юни 20, 2011, 10:00:48 »

Сандри, за мое съжаление не знам да има магазин, който да внася рокли на Алфред Анджело в България (ако някой знае - ще ме спаси!), иначе и аз предпочитам да си я облека и купя на място, не ми се занимава с интернет доставки... За китайското производство също подкрепям, всички знаем, че и оригиналите се правят там. Проблемът с репликите обаче си остава и за по-сложни рокли или рокли с дантела аз лично държа на оригинала не заради марката, а именно заради изпълнението.

Аничка, благодаря ти за включването, това мисля, че вече наистина успокои всички момичета, а включително и мен самата, въпреки че бях сигурна в разликата от самото начало и затова предложих сайта.

Може ли някой да ме ориентира за някоя от въпросните фирми-посредници, защото падам от Марс по въпроса  blum
Активен
cvetina84
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 60



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: юни 22, 2011, 14:40:35 »

Здравейте, момичета! Аз бях една от първите престрашили се да си купят рокля от китайчетата по интернет. Може да съм малко  Offtopic , но просто искам да покажа как стои и как изглежда една рокля за 140 евро. Незнам за мнението на другите съфорумки , но гостите на моята сватба са доста впечатлени от роклята. Всички бяха на мнение, че роклята е страхотна, даже някои си мислеха, че струва ужасно много пари  blum.
Така, че момичета, аз рискувах и получих една доста прилична за цената си рокля, която след серия от настъпвания все още е здрава без никакви вреди по нея  blum


* rsz_1rsz_img_1112.jpg (44.99 KB, 462x542 - видяно 497 пъти.)
Активен
nhristova
Новак
*
Публикации: 16


Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: юни 22, 2011, 14:51:25 »

Цвети, роклята ти стои приказно! Била си прекрасна булка! Bravo

Моята рокля от същия сайт и тя вече си свърши отредената й задача и също оцеля без проблеми. Тези дни ще кача снимки.
Активен
pink_panther
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 350



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: юни 22, 2011, 15:15:30 »

Цвети, роклята ти стои невероятно! Уникална си! Моля те, кажи ми какъв беше цвета, който поръча, защото страшно много ми хареса. Беше малко розовеещо, нали така. Пусни отново линка към сайта, че онзи ден се ровех назад и не можах да го намеря.
nhristova , чакаме и твоите снимки!
Активен
cvetina84
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 60



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: юни 22, 2011, 18:58:15 »

Благодаря Ви, момичета  give_rose! Супер сте, направо се изчервих  blush.
http://www.kissbrides.com/index.php/wedding-dresses.html а ето това е линк към сайта  blum
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: юни 22, 2011, 23:12:27 »

cvetina84 , ако те бях видяла в тази рокля още по време на подготовката, щях сигурно и аз да се престаша.  yahoo yahoo yahoo Страхотно попадение! Много красива булка. give_rose
Активен
darinea
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19


Your love is all I want to wear


« Отговор #413 -: юни 23, 2011, 01:17:33 »

Невероятно красива наистина  Bravo браво на китайците!!
Активен
darinea
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19


Your love is all I want to wear


« Отговор #414 -: юни 23, 2011, 01:23:48 »

cvetina84, искам да попитам нещо за дантелата, понеже модела, който аз съм си харесала е също с дантела... като гледах снимките в галерията ти на шлейфа отблизо, ми направи впечатление нещо, което бях забелязвала и на снимки на моя модел отблизо - самите мотиви на дантелата са сякаш изрязани и апликирани върху основния тюл. Правилно ли ми се струва и ако да - искам да те питам личи ли си много, когато носиш роклята и изглежда ли странно, или не се забелязва? Поздравления за модела, стои ти прекрасно!
Активен
cvetina84
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 60



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: юни 23, 2011, 08:30:24 »

cvetina84, искам да попитам нещо за дантелата, понеже модела, който аз съм си харесала е също с дантела... като гледах снимките в галерията ти на шлейфа отблизо, ми направи впечатление нещо, което бях забелязвала и на снимки на моя модел отблизо - самите мотиви на дантелата са сякаш изрязани и апликирани върху основния тюл. Правилно ли ми се струва и ако да - искам да те питам личи ли си много, когато носиш роклята и изглежда ли странно, или не се забелязва? Поздравления за модела, стои ти прекрасно!

Правилно си забелязала на снимките- това са пришити върху органза парчета дантела. Първите снимки, които направих бяха с доста голямо увеличение, именно за да може да се види как е зашита дантелата. И не, не се личи пришитото, когато си облечеш роклята. Както вече споделих някои от роднините ми наистина мислеха, че това е скъпа дизайнерска рокля  Bravo
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: юни 23, 2011, 08:47:54 »

Включвам се и аз тук, за да споделя моето мнение, без да искам да обидя никой! Момичета, според мен роклите, които се поръчват по този начин нямат нищо общо с тези, които имитират. Нека не се лъжем, колкото и да са красиви (защото всяка булченска рокля има своя чар, а и всяко момиче облечено в нея е красиво само по себе си) са мноого далече от истината и според мен това, което ги доближава е единствено кройката и линията. Но дотам! Платовете са много различни, начина на изпълнение, много детайли са различни като цяло, да не говорим, че между дантела и тюл, на който са пришити бродерии/апликации са две съвсем различни неща. Последната рокля, която коментирате е хубава, но щом от снимките си личи, че това не е дантела, значи не е както трябва. Съжалявам, за това, което споделям, виждам, че всички сте във възторг от тези рокли, но като сравниш оригинала с копието, не просто има малка разлика, напротив, за мен са доста различни и само от учтивост да се пишат възклицания от сорта "прекрасна е", не е удачно, защото заблуждавате булките и не сте им в услуга. Единствената рокля, която изглежда добре и е най-близо до това, което е на снимката в сайта, е тази на soulless.
Активен
pink_panther
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 350



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: юни 23, 2011, 09:01:30 »

Съгласна съм и аз, че роклите не са едно към едно с оригинала, по който са шити. Но трябва да признаем, че повечето рокли са много красиви сами по себе си. Роклята на Цвети например е уникална и е много красива. Още в началото, когато беше пуснала снимки си личеше, че е хубава, а облечена разбира се, още повече. За мен, единственото което ми се вижда не наред е, че и е леко дълга. Поне така си мисля аз.  pardon Това, че дантелата е пришита отгоре изобщо не го бях забелязала (а, толкова я оглеждах), но трябва да си признаем, че и повечето рокли по магазините в България са точно по същия начин. Изключваме всички скъпи дизайнерски рокли с 4-цифрени цени. Истината е, че ако не знаеш откъде е поръчана роклята и какъв е оригиналът, виждаш една прекрасна рокля!
Трябва да кажа, че в Асеновград масово роклите са с много по-ниско качество, на доста по-високи цени. Мое лично мнение.
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: юни 23, 2011, 09:43:10 »

И аз съм съгласна с pink_panther, че някои от роклите в Асеновград са с много по-ниско качетсво, а цените са  Oh my ... Също така не мисля, че трябва да сравняваме цената на едната с цената на другата (оригинала), защото аз лично се съмнявам, че която и да е от нас очаква наистина да й изпратят оригинала за тези пари.  Колкото до възклицанията, че е прекрасна дадена рокля - аз лично, когато съм го казала, наистина съм го мислела,че така. Това, че не оригинал на дизайнерска рокля, съвсем не означава, че не е хубава. Аз моята рокля си я взех от Асеновград, но абсолютно същия модел го има и в сайта на Холидей Сона, където уж се шият и доставят от Барселона, но колко е така не знам pardon Иначе моята струва 350 лв, а тази в Холидей Сона е почти 1400 лв Oh my ... Мога да ви уверя, че двете са едно към едно, а дизайнерката в Асеновград не представя модела като копие на Холидей Сона, а като неин. Не знам на кой е и не ме интересува, харесва ми и това е най-важното.
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: юни 23, 2011, 09:53:51 »

Асеновград определено не се отличава с хубави модели и това го споделих в друга тема, че от целия град най-много две три рокли да могат да ти грабнат окото и това е smile аз определено не робувам на марки, момичета, или на това да дам повече пари за дизайнерска рокля, но просто споделих, че моето мнение се различава от вашите и че тези рокли определено нямат нищо общо с тези на снимките. Очаквах поне малко да се доближат до тях, но това е така само по отношение на кройката/линията. Не смятам, че останалите неща, като украсата по тях и прочие дори малко наподобява, напротив, твърде различни са! И като се замисли човек колко пари и нерви трябва да изхабиш след това за корекция  crazy ми то тя роклята става на цената, на която тук, в България, можеш да купиш хубава рокля (500-600 лв.) Да не говорим, че за тези пари може да се ушие от качествен плат, който най-малкото ще можем сами да изберем и да видим.
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines