Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 19:14:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си купим булчинска рокля по интернет - 2 ча  (Прочетена 154467 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: март 18, 2011, 12:04:25 »

1.За пратка извън ЕС минималният праг за ДДС е 30 долара ,за мито 150 долара
2.Митническият служител не си измисля такси и стойности ,те са упоменати в придружаващите документи към пратката .soulless ,абсолютно е недопустимо да отправяш обвинения към служителите от митницата без да имаш достоверни сведения за това.Доколкото разбирам инфото ти е :един казал на друг,той на трети.Вярно е,че интернет пространството е свободно ,но все пак отправяте обвинения срещу служители,така че се постарайте те да бъдат достоверни.
3.Куриера не ти носи пратката до вратата ,а само документите за митницата
4.Митниците работят с митнически агенции,които ти свършват цялата работа за кратко време,разбира се срещу определена сума .ЕОРИ номера се изважда за 1 час ,а не за 5 дни
5.Всички пратки са снабдени с документи за стойността им без значение дали си юридическо или физическо лице.Все пак пратката трябва да бъде застрахована на базата на нещо.Ако ли няма документ според мен работата не е чиста.Ти даже не можеш да докашеж ,че си закупил тази рокля за тази стойност.Абсолютно незаконно е!
6.За пратките ,които са подарък нищо не мога да кажа
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #136 -: март 18, 2011, 12:21:56 »

Аз когато изпращам колети, независимо откъде до къде, дори да са подарък, винаги задължително посочвам сума. Това са правилата на пощите мисля. Дори да не си попълня сама коректно документите, винаги са ме питали каква е стойността на пратката.  Offtopic Защо не пазарувате от европейски ибей за да си спестите тези разходи?
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: март 18, 2011, 13:25:41 »

Filibi, написала си пространен пост - ще се постарая да отговоря на всички точки пунктуално:

1) и 7) Праговете за пратки-подарък, за които съм писала са различни от тези за останалите пратки. Справка - Митническа тарифа на РБ 2011.
2) Мисля, че не съм отправила конкретно обвинение към конкретен служител с име и месторабота - явно обаче съм пазарувала повече от Интернет и имам повече опит със слабостите в нашата митническа система. Или смятата, че в нея няма нарушения или просто вие самите не сте били потърпевши. Е, аз съм била и чинно си платих начисленото, както ще се случи и сега очевидно. Защото колкото и да си лаем, керванът си върви. А всички се правим на ощипани госпожици, че системата работи гладко - може би не съвсем.
3) Не е задължително - куриерът в ЕС, както се видя от поста на Цветина, която е в Берлин, може да носи пратката и на адрес, ако тя мине гладко през митница, както е било в нейния случай. Не виждам с какво България се различава от Германия, след като митническото ни законодателство е единно и именно, за да се приближи нашата митническа тарифа до тази в ЕС бяха снижени праговете за обмитяване, например. Между другото, от куриерската фирма преди малко ми потвърдиха, че пратката ми (естествено) не е минала през митницата и служителите на TNT ще се свържат с мен, за да избера вариант на освобождаване - чрез тях или лично. Така че добре дошли в България, за пореден път.
4) Това е чудесно - именно този вариант ще ми предложат от TNT. Жалко, че мисля, че цялото удоволствие няма да ми струва 7 евро (не знам какво точно е било това плащане, но това е платила Цвети, за да получи пратката вкъщи).
5) Доколкото знам от Ebay, там дори виждам подобни обяви, в които се посочва, че стоката може да бъде изпратена като подарък без да се посочва стойност и без да се прилага фактура. Знам за застраховането, но явно има и подобен вариант. Аз самата не съм изпращала досега подобни пратки и не мога да кажа нищо от личен опит, но явно такъв вариант е възможен. Всъщност сещам се, че подобен номер не минава при пратки от САЩ - там всичко се документира като стойност. Явно не навсякъде е така.

По коментара на Делийски не знам какво да кажа - чувствам се поласкана, че съм сравнена с американски милионер, но аз съм обикновен данъкоплатец в тази държава-членка на ЕС, пазарувам от Интернет както и всички останали, за да спестя пари, а не да плащам такси, които както нееднократно стана ясно, не са платими навсякъде в ЕС. След като променяме нашето законодателство в синхрон с европейското, нека и да започнем да очакваме същото отношение и по-малко формалности и неуредици. И, ако обичате, не ми изкривявайте думите - никъде не съм казала, че няма да платя, ако има реални доказателства, че трябва да го направя, включително достоверна информация на митниците за стойността на стоката, но съм убедена, че такава няма, няма и да бъде потърсена. Ще си работи системата като досега - на догадки, а аз както многократно казах, не съм против плащането на законно уредените ДДС-та, такси и мита, а на тези, определени напосоки (защото живеем в информационна епоха, все пак, има и нещо наречено телефон отдавна и ако не виждаш стойност на стока, винаги може да потърсиш информация). Поразровете се малко в Интернет, вижте как се освобождават стоки в България, натрупайте и личен опит и предполагам ще обменим по-обосновани мнения. На мен темата вече ми писна, още повече, че явно изобщо не се чете това, което пиша или се чете така, както е угодно smile

Grey, въпросът ти е с много лесен отговор - защото предимно китайци предлагат ниски цени на изработените продукти. Иначе аз имах като резервен вариант рокля от Англия, която щях да си получа безпроблемно от Ebay.co.uk. Това е основният сайт, от който пазарувам именно заради елегантното пропускане на звено "Митници".
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #138 -: март 18, 2011, 14:21:14 »

soulless, аз те чета внимателно какво пишеш, твоя си работа как мислиш и какво ще платиш. Забелязах обаче, че нямаш против да си платиш нещо, което дължиш, ама преди това да му мислят митничарите как ще го определят това дължимо, при положение, че всички булки ще намерят съвети какви документи предварително да скрият, за да може търсената информация да се намира по телефони, а не с нормални документи. То точно това прави тромавата система още по-тромава. Сравняваме си ставките с ЕС, ама не се замисляме, че там всичко си върви нормално, защото всички си плащат без съвети какво да се укрие. Както и да си пишеш постовете, в цялата тема, та дори и в предходната, не пропускате да се подсетите как пратката трябва да се запише като подарък, а иначе съзнателно си я купувате. За принципи иде реч, не само за чиста фактология или конкретно за теб. Всичко прочетох и всички доводи бих приела, ама ти съзнателно скриваш възможни фактури, цени, информация, че си купила тая рокля, пък после ми казваш, че митничарите били самоцелни и можели да правят обаждания до Китай ако щат, за да разберат каквото държавата изисква (тия разговори до Китай нали и аз ще ги плащам като гражданин чрез бюджета, що зорлем да се правят, като може просто всичко да е честно)? И аз искам бързи процедури без разкарване по институциите, но правилата не се променят със заобикаляне.

Затова и мисля, че към пазаруващите от интернет рокли, по-скоро трябва да се даде съвет да си сметнат и възможни мита върху пратките извън ЕС, отколкото да им се обясняват заобикалящите пътища.
« Последна редакция: март 18, 2011, 14:25:00 от Деничка Звездичка » Активен
kami2004
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #139 -: март 18, 2011, 14:22:54 »

 С най-голямо удоволствие следя тази тема. Аз съм решила че моята рокля ше е от интернет. За сега изчаквам да резервираме ритуална и църква и след това да рискувам с някой евтин сайт.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: март 18, 2011, 15:29:23 »

Да ви кажа аз честно си признавам, че ще гледам да си ги преметна и да не платя мито и ДДС. blush Причини няма нужда да изтъквам, не мисля да се оправдавам, глупаво е. Не казвам че постъпката ми е правилна. Ако мине, това е. Обаче е факт, че митничарите действат изцяло субективно! Мой познат, чиито бизнес е в ибей ми е дал много точни инструкции за тяхното поведение и какво трябва да е моето, за да мина между капките! Има фиксирано тарифиране, няма спор! Но кой колет ще бъде обмитен или конфискуван е тяхно решение и никой не им търси сметка! Това мога да го гарантирам 100%, знам го от източник от първа ръка! За мен не е нормално решения като тези на митничарите да се взимат субективно! Същото го правят дори съдиите по въпроси свързани с цял един човешки живот!  sad Такава ни е системата.
Моят въпрос е друг. Аз имам притеснение, че ще искат да ми обмитят колет от Щатите, който ми го праща моя приятелка. Това, че аз ще и дам парите, когато си дойде не е важно. Важното е, че този колет наистина е gift от частно лице, с български имена! И тогава какво?
По отношение на поръчките от британския ибей, моята рокля ще е от там, но какво значение има при положение, че доставката е от Китай. Роклите не се намират във Великобритания. pardon
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: март 18, 2011, 15:43:41 »

Мони, това, което си написала в първия параграф ще се отнесе и за пакета ти, идващ от САЩ най-вероятно. Подарък или не, ако решат да се заяждат, ще го отворят, ще видят какво има, ще извадят една дебела книга, от която си тарифирали съдържанието и ще ти кажат колко ти струва пакетът, пък той нека не струва толкова. Аз мисля по темата за митниците да не продължавам, само ще вмъкна един линк: Евала бе, митници и той ще резюмира чудесно цялото ми отношение към тази институция у нас. При мен казусът иначе е такъв, че пратката ми може и да е expedited, може и да съм дала 30 долара, за да си гушкам днес на третия ден от пращането роклята, но вместо това в понеделник ще ходя на митница да си вадя EORI номер, а след това ще посетя и нотариус, за да ми направи пълномощно, с което да упълномощя TNT да ми освободят пратката. Естествено, това включва и разходка до техния офис или среща с куриер, който да прати на куриера документите ми. Ще си чакам и после известно време да получа най-после роклята . Щото може да искам и аз като в Берлин, да искам да съм бял човек, да си получа най-после желаната рокля от куриера с усмивка на вратата ми, обаче реалността е друга, ще трябва някой да ме ощипе да се събудя. И все пак, много се надявам след статии като по-горната и все някога с дружни усилия, положението да се подобри, защото в сегашния си вариант е ужас.

Между другото, статията, която съм вмъкнала (Евала бе, митници) е много полезна - описана е цялата идиотска процедура да си освободиш нещо от митниците, макар и да е написана с подходящата за тази институция ирония.
« Последна редакция: март 18, 2011, 15:48:30 от soulless » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #142 -: март 18, 2011, 20:14:16 »

Чудя ви се хора, какво се оплаквате от всичко ( визирам последния пост). Има лесен начин - отиваш в магазина и без всичките тия неприятности. Но е 3 пъти по скъпо. И аз ще си поръчам скоро един смокинг от английска фирма за 59 паунда, вместо да купя същия от тук за 450лв, но съм добре запознат с идиотската система , нервите и мотането и на никои не бих се оплакал. Цените в интернет сайтовете затова са по ниски, за да имате стимул и да ви компенсират разправията. Митницата ви е най-малкия проблем. Когато дойде нещото и когато не ви стане, или е различно, или плата е различен, тогава започват истинските неприятности.
Активен
karamelche_
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #143 -: март 19, 2011, 07:54:23 »

soulless ще го напиша само веднъж и повече няма да се повтарям ..
когато минава митница няма как да ти дойде стоката до вратата. още в началото ти казах, да си изкараш такъв еори номер, защото ще ти трябва. Ако пратката няма стойност ще изискат от теб документ за плащане/ а ако кажеш, че е подарък и не си плащала, ще те обложат по тяхна тарифа за дадената стока, която не се знае в случая каква е, не защото някой митничар е на кеф, а защото ако не работим в митница няма как да знаем точните стойности.
по-лесно за пускането ти на пратката, ще е да си вземеш документите от ТНТ, след това да си изкараш ЕОРИ номер, после с документите отиваш в митническа агенция (може и да минеш първо през тях, за да ти изкарат едно документче, което се дава на митничарите за ЕОРИ номера) и вече с всичко (документи+готов ЕОРИ) отиваш в митницата и чакаш да ти каже митничаря какво да правиш. Няма смисъл от пълномощни и тем подобни, защото можеш да си го свършиш и сама ( е естествено ще почакаш в митница...).
Не помня кой беше писал, че изкарването на ЕОРИ е за 1 час - като Януари месец, когато аз получавах пратка от китай ( за която ми изискаха документи за плащане и т.н.) проверих в сайта на митницата какъв е срока - 5 работни дни, и ако решат може и да си чакаш толкова време, според това колко са заети.
И последно нещо - soulless след като ще си плащаш, стига спорове в коя страна как било, никой няма да седне да си измисля тарифи както му е кеф - или имаш документ за плащане и ти определят по него дължимото, или по официален канал (никой няма да се свърже с продавача) а си имат тарифи за стоките.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: март 19, 2011, 08:25:25 »

явно обаче съм пазарувала повече от Интернет и имам повече опит със слабостите в нашата митническа система

Ако беше пазарувала толкова често от Интернет щеше да имаш вече ЕОРИ номер ,а той си остава завинаги след като един път е изваден.


Не помня кой беше писал, че изкарването на ЕОРИ е за 1 час - като Януари месец, когато аз получавах пратка от китай ( за която ми изискаха документи за плащане и т.н.) проверих в сайта на митницата какъв е срока - 5 работни дни, и ако решат може и да си чакаш толкова време, според това колко са заети.

Когато освобождавах за първи път пратка от митница /тогава се изважда ЕОРИ номера,само първият път/ ми го извадиха за час ,защото се обърнах към митническа агенция,но щом пишеш че по закон е 5 дни издаването му може и да се проточи.

 
Активен
happybride
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #145 -: март 19, 2011, 08:55:34 »

 diablo crazy

Скъпи мои,
тук темата доста се изроди,
вече може спокойно да я прекръстим на " За и против пазаруването в интернет" или пък "За и против митническите разпоредби"...или може би " За и против да живееш в България"

Аз лично благодаря на абсолютно всички които разгърнаха темата, защото поне ще знам какво да очаквам ако внеса роклята от Китай, бяхте повече от конкретни по въпроса!
Но нека вече се концетрираме и върху самите рокли, заради които сме тук!

Имам си питане!
Кой от къде поръчва /без соуллес, защото всички знаем и чакаме с нея smile/ и смята да поръчва.
Аз зяпам в и бей в топ селърите.
От опитните в бранша, ако просто не ми хареса мога ли да я върна....има някaквo buyer protection..
Наскоро намерих два сайта, рокличките са по скъпи но може да ги погледнете

http://goingwedding.com/pro_detail.asp?id=26713&classid=558
http://www.discount-bridaldress.com/top-seller-wedding-dresses-d0995-p-658.html

Успех на всички!

Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #146 -: март 19, 2011, 09:31:57 »

След всички изчетени дотук мнения и спорове, се убедих в едно - аз няма да си усложнявам живота, поръчвайки рокля по интернет nea
Soulless, чакам с нетърпение развръзката при теб и стискам палци всичко да мине гладко.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: март 20, 2011, 19:07:29 »

futurebraid, малко ще се повторя, но за да ти кажа каквото знам. smile Имам близък познат, чиято търговия е в ибей от няколко години. Той не се занимава с 1-2 пратки на ден, а с много повече! Та той ми обясни много подробно всичко и аз затова съм спокойна за поръчването, защото той ще ми помогне, но както и да е. Клиентът/купувачът е 100% защитен в ибей! Можеш да върнеш стоката винаги! По-точно да ти се върнат парите! Преди ти да потвърдиш, че си получил стоката и си съгласен да я платиш парите ти не отиват в продавача, а се задържат от Пейпал (говоря специално за него, но и при другите плащания си защитена). Ако не си доволна от стоката-тя не отговаря на снимката или описанието и т.н. предизвикваш диспут. Може да го направиш дори, ако закъснява доставката. Диспутите се печелят в 98% от клиентите, освен ако нямат много лоши отзиви за системно неоправдани диспути. Парите ти се връщат, а ти дори не си задължен да върнеш стоката! Моят познат ми се оплаква, че страшно много пъти е "изгарял" по този начин. Така че според мен няма място въобще за притеснение!!! good
Активен
happybride
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #148 -: март 21, 2011, 09:21:09 »

Благодаря ти Bravo

Напоследък зяпам мн усилено, така и не се решавам..

Едно ми е малко странно, гледам офертите в и бей и едно нещо не си обяснявам.
Обикновено пишат купете, платете и после ми пратете по мейл мерки, цвят...и т.н.
Как аз като му платя, ще свържи покупката ми с този хвърчащ мейл.

Никога не съм пазарувала така, увериха ме че след като платя, ми пращат на мейла номер на поръчката или нещо идентифициращо покупката. Според теб, това ли трябва да спомена, за да няма разминаванки... huhhuh.gif
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: март 21, 2011, 13:01:32 »

Offtopic Monikamaria,защитен си не защото пазаруваш от Ebay,а чрез Paypal.Но пък ако очакваш нещо от Китай и то се забави повече от 45 дни и не дойде,а ти не си пуснала диспут понеже по принцип нещата от Китай се бавят около месец-месец и половина,тогава пиеш една студена вода и се молиш роклята да дойде до сватбата. Сигурни са само магазини от типа на asos,при които ако до 14 дни не получиш нищо или ти го пращат отново или ти връщат цялата сума. Защото ако получиш кофти рокля,имаш 14 дни да я върнеш в Китай за твоя сметка и да се молиш да не се загуби и да не пътува месец,защото Paypal няма да ти върнат парите.
Цитат
Парите ти се връщат, а ти дори не си задължен да върнеш стоката!
Напротив,както и по горе написах имаш срок в който трябва да върнеш стоката/с проследяващ номер/ и едва когато продавача каже 'получих я',Paypal ти връща парите.
 Offtopic Offtopic futurebraid ,ако плащаш чрез Paypal няма проблем,че в последствие даваш информация,но следи датите и ако до месец не получиш нищо пусни диспут в Paypal. И ако имаш проблем с плащането и ти предложи да платиш на физическо лице/мейл не се съгласявай,защото после няма как да си върнеш парите. Плащай само чрез страницата на ebay и препратките в PayPal.

Аз също бих искала да знам от къде сте си поръчали роклите? Отзиви,мнения и т.н. И ще помоля някой мод да отдели тази информация на първата страница. Благодаря предварително  @}->--
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines