Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 21:21:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си купим булчинска рокля по интернет - 2 ча  (Прочетена 154500 пъти)
 
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: март 12, 2011, 23:29:40 »

Ами значи сте защитени, малко или много, щом казвате, че поне фактура има, пак е нещо smile Искрено ви пожелавам успех и дано роклите са това, което искате, а като ги получите качете снимки, за да им се порадваме всички  give_rose
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: март 12, 2011, 23:36:20 »

Ох, Посумче, аз се зачетох в коментари за сайта изобщо публикувани в нета - имаше разни отзиви, някои негативни, други с +, но ми направи впечатление, че една довойка въпреки че е доволна от роклята си, пише, че с Ан въпросната много трудно се разбира, т.е. Ан едвам пише на английски. Истината е, че аз я разбирам, отговаря ми винаги по същество, но пак ми се струва рискова ситуация да поръчваш някаква комбинация. Или има вариант да поръчаш тази рокля, за която пишеш, че я има на сайта и вече да започнете активната комуникация - след като са ти казали, че могат да ти я ушият? Вероятно искат да доплатиш заради това, че роклята е по поръчка, само че ти ги запитай конкретно как да им платиш тези допълнителни 10 долара, понеже при автоматичната поръчка те няма да ти излязат? Има и вариант ти да им платиш цената на роклята през автоматичната поръчка и доплащането да бъде през Пейпал, след като те ти изпратят фактура за това доплащане. Но при всички случаи преди да платиш, няма да приемат, че си поръчала изобщо nea
Роклята, основата е $138 долара. Те ми казаха, че с дантелата и това, че е по поръчка става 160. Сега ми казва 170. Май ще я зарежа Анка и ще се ориентирам в ибей. Крайно разочарована съм.
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: март 13, 2011, 00:02:55 »

Посум, не знам какво да ти кажа, мила. Ти си реши как да постъпиш, след като имаш като резерва Ebay, дерзай! Дано за всички ни завърши добре поръчването на рокля онлайн good

Цвети, аз имам един въпрос към теб и го задавам тук, за да бъде по-полезно и за другите поръчващи от сайта - ти получи ли мейл с номер за проследяване на пратката по DHL? Понеже китайците ми пишат, че до 3 дни трябва да са приключили роклята и след като я пратят, ше ми пуснат по мейла трекинг номера в системата на DHL... Да не ме лъжат нещо и изобщо да не получа код, как беше при теб?
Активен
cvetina84
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 60



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: март 13, 2011, 12:14:34 »

Посум, не знам какво да ти кажа, мила. Ти си реши как да постъпиш, след като имаш като резерва Ebay, дерзай! Дано за всички ни завърши добре поръчването на рокля онлайн good

Цвети, аз имам един въпрос към теб и го задавам тук, за да бъде по-полезно и за другите поръчващи от сайта - ти получи ли мейл с номер за проследяване на пратката по DHL? Понеже китайците ми пишат, че до 3 дни трябва да са приключили роклята и след като я пратят, ше ми пуснат по мейла трекинг номера в системата на DHL... Да не ме лъжат нещо и изобщо да не получа код, как беше при теб?

Аз не съм получавала код за проследяване на пратката, но и не съм ги питала за такъв код. В интерес на истината и друг път съм поръчвала неща от интернет с доставка чрез DHL, при което не съм получавала код и всичко си е било ОК.
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: март 13, 2011, 12:48:21 »

Благодаря ти много, Цвети! Ами в сайта пише, че при шипване на стоката ти пращат мейл с номер за проследяване, затова се зачудих дали ти си получила такъв smile Ох, вече нямам търпение, да ми я пращат най-после тази рокля blum
Активен
karamelche_
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #95 -: март 13, 2011, 19:17:41 »

ама вижте сега, първата ви основна грешка е, че си мислите, че роклите дето виждате са ги правили те.. напротив - това са оригиналните снимки на роклите, публикувани от дизайнерите.. те китайците правят само копия, то затова и роклите са толкова евтини..евтин плат, евтина дантела..може крайния вариант да изглежда като на снимката, може и да се различава коренно..
и аз до последно се чудех, обаче си намерих шивачка тук, която ще ми я направи за много добра цена.. и поне ще знам какви платове са използвани..
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: март 13, 2011, 19:37:48 »

Karamelche_, не мисля, че си съвсем права - едва ли някоя от нас поръчва заблудена, че снимките, които вижда в сайта, са на изработена от китайците рокля. Цвети още в първия си пост по темата беше написала, че роклите са копия на дизайнерските, така че всички поръчваме с ясното съзнание, че това е точно така. А по въпроса за шивачите - това е винаги добър вариант, но скъпите платове, а и самият труд, ако е качествен, също струва немалко. Естествено друго си е да видиш и да пипнеш плата, да виждаш как се движи самото шиене, поръчката по Интернет си е риск в това отношение, но... някои го поемаме и след това си носим последствията. Аз имам доста богат опит в пазаруването от нета, вярно е, че обикновено предпочитам да пазарувам да кажем от английския Ebay, но имам опит и с китайци - не винаги полученото е с плачевно качество... Примерно воалът и бижутата ми са от китайци и са прекрасни, особено за цената си smile
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: март 13, 2011, 19:40:23 »

И колко ще ти излезне с качествените платове и шиенето.
Аз все още се чудя... пък и свекър ми се напъва да я плаща, що пък да не го натоваря pardon.
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: март 13, 2011, 23:09:14 »

Ами рокля като тази, която си харесала posum, с качествен плат в  Пловдив ще излезе 800 лв. в магазин, който се намира на ул.Христо Г.Данов (казвам го, защото преди няколко дни минах оттам и я имаше на снимка и беше почти ушита в ателието им), а той е специализиран само булчински и официални рокли... което означава, че можеш да намериш и някое по-малко шивашко ателие за по-малко пари. Момичето, на което кумувах миналата година си уши рокля в ателие в Асеновград, роклята беше от дантела и то много хубав плат, струваше 450 лв. Така, че сами си напревете сметката дали си заслужава всико и в крайна сметка аз съм на мнение, че е по-добре да си даваме парите за българско качество, а не за китайско. А щом някой друг плаща роклята не виждам защо въобще трябва да се притеснявате. Аз сама си я плащам и въпреки това, не търся по-евтин вариант. Има една поговорка: не съм толкова богата, че да си позволя евтини неща, но това си е въпрос на гледна точка и се извинявам, ако съм засегнала някой!
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: март 14, 2011, 09:16:25 »

Момичета smile, темата е "Да си купим булчинска рокля по Интернет" - ясно е, че винаги ще има хора, които си предпочитат традиционното "око да види, ръка да пипне", годеникът ми примерно е точно такъв тип, докато аз съм диаметрално противоположна в позицията си. Има ли смисъл да превръщаме темата в спор за + и - на онлайн пазаруването? Ясно е, че си има и негативи, но тези от нас, които рискуват, са наясно с тях и са ги приели. На мен, по обясними причини, купуването на булчинска рокля от нета ми е първа сериозна авантюра и не мога да претеглям рисковете, но затова пък имам огромен опит с покупки на какво ли не от Ebay и други онлайн магазини и това ми е донесло страшно много спестени пари, защото максимата, която lawyer цитира е вярна, но не и в България, според мен. Едно малко отклонение, но тук почти всичко, дори не мога да се сетя за изключение, е в пъти по-скъпо (сравнено със заплатите ни) от Европа и изобщо от цивилизования свят. Иначе кой не иска качество? Проблемът е, че качеството в Бг, при шивач, дори и с мой модел, ще ми струва поне 2-3, а може би и повече пъти от китайската ми рокля, затова и поемам риска. Но дори и да имах неограничен ресурс може би пак щях да предпочета английска или изобщо европейска рокля, защото качеството не само на платовете, а и на самата изработка, вече съм се убедила, е в пъти по-високо. Изобщо, по-добре да не спорим по темата, а всеки да си направи своя избор и да остави и другите да направят своя smile
« Последна редакция: март 14, 2011, 09:20:15 от soulless » Активен
happybride
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #100 -: март 14, 2011, 10:34:26 »

Totally agree with Soulless

в крайна сметка всичко иде от Китай, там произвеждат боклуци и заедно с това и качествена стока

На общо 7 сватби съм била последните 2 години и убий не помня нито да съм заглеждала платове, дантели и др. такива. за мен е важно модела е ефектен, различен и разбира се да стои добре. В крайна сметка те ти искат някакви толкова смешни цени...ако не ви хареса продайте я на вторичния пазар...

Така де, Soulless казваш че ти искат акаунт номера и парола в ПП за да платиш..
 С годеника чакаме да му пратят кода за да си рег. картата в ПП и действаме:) danceg
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: март 14, 2011, 11:18:16 »

Аз се извинявам, ако съм засегнала някой, но горният ми пост беше във връзка с въпроса на посум относно това, колко излиза роклята, ако се шие в България и просто споделих впечатления smile естествено пак казвам, всеки си има мнение и си знае най-добре какво и откъде да купи! Ще се радвам да получите мечтаните рокли без проблеми и всичко да мине гладко  give_rose Успех!
Активен
Denitsa_Holland
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 110



« Отговор #102 -: март 14, 2011, 18:57:00 »

Май най-добре е ако си харесате рокля  да нямате допълнителни изисквания и желания за промени. После много трудно се доказва кой какво е искал и кой какво е разбрал. Най-добре е:"Искам тази рокля, този цвят и в този номер!" Така се връща после по-лесно а и шанса за грешки е по-малък. Мисля,че всички са наясно,че снимките в сайта са на оригинални рокли а не на зашити от тях.На мен тази Анн ми отговори един път толкова противоречиво,че от тогава леко се сепнах. Това,което казваше противоречеше тотално на условията за връщане, ама аз качих този разговор,за да го видите. Другият сайт към който аз се насочих след това беше www.tiffanysbridal.com . Малко по-скъпи рокли и много модели на Проновиас. Също ми се отговаря моментално на имейла ако имам въпроси, точен отговор и с точна сума. За съжаление не съм прочела още някой да е поръчвал нещо от там.
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #103 -: март 14, 2011, 20:04:43 »

При моделите на Проновиас хубавото впечатление идва от много качествените платове и дантела, иначе имат и сравнително изчистени и прости модели. Мисля, че с не много качествен плат ефекта ще се загуби.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: март 15, 2011, 16:12:01 »

soulless, futurebraid goodpost
Повечето платове в България идват от Китай и Тайван! Да не забравяме, че и не само използваните в България. blum Не смятам, че ще си купите рокля с брюкселска дантела за 800лв.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines