Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 01:53:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките VIII-ма част  (Прочетена 165590 пъти)
 
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #270 -: май 14, 2011, 16:13:27 »

Днес ги взехме нашите, много сме доволни, снимки има в галерията  Bravo Двете ни излезнаха 388 лв.
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: май 14, 2011, 19:19:03 »

 Bravo Страхотни са once_upon_a_time
Активен
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: май 14, 2011, 21:14:38 »

once_upon_a_time
и на мен много ми харесват  Bravo
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #273 -: май 14, 2011, 23:53:33 »

Ние още не сме си поръчали халките но искаме тези http://s2.directupload.net/images/user/090928/p8s9od76.jpg
или тези
http://www.t-zone24.de/images/g_Costina-012.jpg
В началото и ние искахме матирани и с камъчета, но след като се информирахме се оказа, че матираната част става след сравнително кратко време лъскава а лъскавата се надрасква съвответно накрая нищо не си личи от първоначалния дизайн и трябва често да се ходи да се оправят, а камъчетата падат след време, колкото и добре да са сложени. Пък и ние още от началото някак си не искахме злато. Накрая решихме халките ни да са съвсем класически, но от волфрам, който е почти неразрушим материал. Харесва ни и на двамата символиката. Повечето хора казват, че е важно халките да са скъпи, защото любовта на младоженците един към друг е скъпа и специална, но на нас фактът, че халките ни са от много здрав материал, ни харесва повече.  smile
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: май 15, 2011, 07:44:00 »

Once upon a time, честито! Много красиви халки! heart

Активен
petia_vj
Ентусиаст
**
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: май 15, 2011, 08:55:11 »

Once upon a time, страхотни халки! Сандри, успех с халките, символиката е тази, която вие си поискате да е.
И един въпрос: в Сара трейд приемат ли злато в замяна, че май ще се ходи дотам, а не искам да останем неприятно изненадани на място?
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #276 -: май 15, 2011, 11:18:19 »

Благодаря ви, момичета smile petia_vj, в Сара Трейд изкупуват златото на клиента на цена 32 лв/грам за 14 карата. В момента имат и 3% отстъпка от цената на халките, както сигурно сте видели на сайта. Успех в избирането smile
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: май 15, 2011, 18:04:42 »

once_upon_a_time , направо ми грабнаха окото твоите халки  heart  heart infatuated Да са ти честити! Кажи само, колко грама излезнаха общо двете?
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: май 15, 2011, 19:18:21 »

 Sandri и двата модела са страхотни и няма никакво значение кои ще избереш ,важното е да бъдат такива ,каквито вие искате.
Успех! smile
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #279 -: май 15, 2011, 19:48:01 »

petia_vj разбира се, че символиката всеки сам си я  придава  biggrin . Аз просто обичам, да има замисъл някак си иначе то халките сами по себе си са достаъчен символ независимо от какво са направени.  heart
panteryx мерси.  smile Съвсем "обикновени"/класически са, но мен ме беше страх, че друг модел няма да се върже добре с годежния ми пръстен, а и някак си това е моята представа за халка...

Между другото тези от вас които имат матирани халки или такива с камъче не се ли притеснявате, че може след известно време да не изглеждат както в началото? Аз се бях влюбила в едни матирани, но като попрочетох из форумите и като говорих с продавачите в 2-3 магазина за бижута и се отказах. То аз ще трябва 3-4 път в годината да ходя да ми ги матират!  Oh my ... От друга страна нашите халки няма да могат да се разширяват или стесняват, което за повечето хора е проблем... Аз обаче за себе си знам, че така и така няма да си разширявам халката. Когато пръстите ми станат дебели като кебапчета, просто ще си я нося на врата, тъкмо да ми е по-близо до сърцето  funnytooth .
И сега като казах сърце се сетих да ви питам още нещо. На коя ръка ще си носите халката? Знам, че в България е прието на дясната и тук в Германия също е така, но аз въпреки това ще си я нося на лявата по няколко причини. Първо като е на лявата има по-малък шанс да я закача някъде, защото повечето неща ги правя с дясната ръка, второ пръстите на дясната ми ръка се подуват по-често и трето като бях във втори клас бях чела в една енциклопедия, че едно време хората са вярвали, че от безименния пръст на лявата ръка тръгва една вена която отива директно в сърцето и за това хората си носят хаките на лявата ръка (в Америка примерно все още е така) и това ми се стори много романтично! Тогава си реших, че един ден ще си нося халката на лявата ръка и си ми е мечта някак си..  blush
Активен
drazena
Ентусиаст
**
Публикации: 84


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: май 15, 2011, 20:46:28 »

И ние вече имаме халки http://forum.svatbata.bg/index.php/v/drazena/IMG_9934.jpg.html?action=gallery, бяло злато са, въпреки че не личи на снимката. Много ги харесваме и нямам търпение да ги носим вече smile
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #281 -: май 15, 2011, 20:55:52 »

Веси, около 7.4 грама излезнаха общо, аз очаквах да са доста по-тежки и по-скъпи, съответно. Моята е широка 5 мм, а мъжката - 4 мм, така си я избра той. Всъщност и моделът е изцяло по негов избор - от около всички 677129 вида, които ни показаха, половинчото хареса само тези и още едни  Xixixi
Sandri, аз моята ще си я нося на дясната ръка, смятам на лявата да си нося годежния пръстен, ето какво намерих също: "Достатъчно е да си представите, че в началото халката се е поставяла на средния пръст на дясната ръка. По-късно започва да се слага на безименния пръст на дясната ръка, което при православните християни се спазва и до днес, а при католиците халката се поставя на безименния пръст на лявата ръка."
drazena, честито и на вас smile Аз нямам търпение да си я нося вече.....
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #282 -: май 15, 2011, 21:05:47 »

drazena много са ви нежни халките good .
once_upon_a_time аз доста се информирах за това къде се слага халката и защо и т.н.т. biggrin. Тук в Германия пък е обичай като годежен пръстен да се даде направо халката и и двамата годеници носят годежни пръстени но на лявата ръка и после като се оженят просто ги преместват на дясната. Моя годеник ще си носи халката на дясната ръка, но аз съм си решила, че на лявата повече ми харесва  pardon . Пък и аз искам годежния пръстен и халката да си ги нося заедно, а годежния пръстен ми стои по-добре на лявата ръка, защото на дясната ми е малко тесничък  blush .
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: май 15, 2011, 22:55:03 »

A годежният на коя се носи? Защото аз моя си го нося на дясната, а последно време имам наблюдение, че се носят на лявата?
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #284 -: май 15, 2011, 23:02:32 »

До колкото знам годежния се носи на лявата... Аз моя там си го нося и после върху него ще си сложа халката, като амеркинаците  danceg . Просто ми се струва красиво.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines