Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 09:22:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките VIII-ма част  (Прочетена 166375 пъти)
 
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #285 -: май 15, 2011, 23:03:59 »

A годежният на коя се носи? Защото аз моя си го нося на дясната, а последно време имам наблюдение, че се носят на лявата?

Годежният пръстен се носи на лявата ръка, а халката на дясната (според Източното Православие). Някъде четох пък, че след брака годежният пръстен (който се смятал за Първо вричане във вярност) се слагал на дясната ръка, над халката, за да "пази" брака.  Споделям го защото ми се стори красиво  smile
Активен
sonja
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167



« Отговор #286 -: май 16, 2011, 09:33:59 »

На лявата ръка си носят пръстените католиците - и годежният и халката след това /затова сте виждали по филмите, че са на лявата/. Православните християни си носят годежния на дясната, след като се венчаят си го слагат на лявата, а халката на дясната. И аз така си ги нося.. smile
Активен
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #287 -: май 16, 2011, 09:35:57 »

Аз пък знам, че годежният пръстен се носи на лявата, а халката на дясната?! Аз моя си го нося на лявата и след сватбата мисля пак там да си го нося smile Виждала съм и варианта годежният пръстен да е над халката, а някои пък го свалят след брака и си носят само халката.
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #288 -: май 16, 2011, 09:44:29 »

Аз сега си сложих годежния пръстен на дясната ръка да пробвам ама някак си е мога да го възприема да е там. На лявата си ми е по на сърце някак си...  blush
Майка ми си носи годежния пръстен и халката на дясната ръка, като халката е над пръстена. Аз съм виждала и двата варянта, тоест и халката да е отгоре и пръстена да е отгоре и всеки си има някакво обяснение защо е така... Аз ще си нося халката над годежния пръстен май...
А пастрока ми пък си носи халката на лявата ръка, защото там му е по-удобно и повече му харесва. Иначе си е православен християнин, но с майка ми нямат църковен брак. В днешно време традициите така и така не са това което бяха и никой няма да дойде да ти се скара, че не си носиш пръстена на "правилния" пръст, така че май всеки може да си прави каквото си иска. Аз и часовника си нося на дясната ръка въпреки, че не съм левичарка и доста хора ме питаха, защо така, ама на мен просто там ми е удобно..  pardon
Активен
Hypnose
Ентусиаст
**
Публикации: 126



« Отговор #289 -: май 19, 2011, 00:19:55 »

Момичета,за сега сме се насочили към Сара трейд за халки,но искам да ви попитам в Алтънбаш каква е цената на златото и има ли хубави модели?И ако трябва да избирам между двете марки на коя да се спра?А верно ли е,че когато халката е от бяло и жълто злато не може нито да се стеснява,нито да се разширява после?И последно да попитам тези,които вече са ходили в Сара трейд,халките на живо като в сайта ли изглеждат точно или са по-грозни(по-хубави)?Питам,защото до сега доста пъти ми се е случвало да харесам нещо в интернет,а като го видя на живо да се разочаровам.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: май 19, 2011, 07:10:57 »

Hypnose, цените в Алтънбаш са несъразмерими с тези на Сара Трейд. shok
http://www.shopaltinbas.com/kategori.aspx?enc=8z6UarFMLUBMRXtKZBgeXg==
Тук има цени на халките, можеш да видиш огромната разлика. Обменния курс е 10 турски лири=8.67946лв.Цените в сайта са за комплект- мъжка и женска.Има някои които излизат по 2500 лв.
Халките , които ние си поръчахме вчера са бяло и жълто злато и няма никакъв проблем да бъдат стеснявани или разширявани.Проблем има само при тези с шарка по тях (като чертички) и с многото камъни. Ние си поръчахме модели на Сара трейд, но са различни моята и на младоженеца. Неговата ще е с жълто злато, а моята с бяло, но пак от различни модели. Щом ги взема ще ги покажа.
А ти ако си от София- можеш да отидеш в "Sky City" на вторият етаж, при ескалатора , вече за слизане- там има магазин Ge Oro http://www.skycitycenter.com/bg/shops/id_95_1. Там има доста от моделите на Сара Трейд на живо. В началото казват, че са техни модели, но при поръчката се вижда, че гледат номерата за поръчка от каталога на Сара Трейд и си казват.
Сега има промоция на халките 0т 10.05- 10.06.- -5 %. Незнам дали не излизат и по-евтино,отколкото да ходиш до гр.Раковски.
Надявам се да съм ти била полезна. smile
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #291 -: май 19, 2011, 09:27:32 »

При нас при покупката на халките от Сара Трейд наистина ни казаха, че не може нито да се стесняват, нито да се разширяват след това. Не съм питала дали е заради модела или по принцип. А на мен нашите халки наживо ми изглеждат много по-добре, отколкото на снимката в сайта - когато ги поръчахме, си записах номера на модела и след това като го потърсих в онлайн каталога им, се разочаровах от това, което сме избрали  pardon Когато си ги получихме, пак се успокоих, че ги харесвам smile
Активен
sonja
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167



« Отговор #292 -: май 19, 2011, 09:46:47 »

Hypnose, ние ходихме до Раковски, там е избора е огромен /за разлика от повечето магазини в София, които работят със Сара Трейд/ Имаше и модели, които ги няма на сайта, на живо са много по-красиви, на мен почти всички ми харесаха повече на живо smile
Иначе за стесняване/разширяване - и на нас ни казаха, че халки не преправят, само обикновени пръстени/?!?!?!/, което няма никаква логика според мен, защото нашите халки са абсолютно изчистени, а обикновените пръстени имат разни камъчета и елементи по тях.. Както и да е, жената там ни взе мярката по ужасен начин /според мен/ и после като си ги получихме и на двамата ни бяха големи. Понеже Сара трейд  ни бяха предупредили, че не преправят халки, си отидохме при един златар тук в София в магазин Хит и той ни ги стесни без проблем, като ни ги гравира на ново /надписите се бяха изтрили, понеже са ни от бяло злато халките и трябва да се родират/ и дори по-хубаво и ни каза, че гравирането е подарък от него smile Много сме доволни от него и ако пак се наложи нещо само там ще ходим smile
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #293 -: май 19, 2011, 10:29:47 »

Само халката на мен, тъй като годежният е доста голям и я скрива, ако го сложа над/под нея.
Активен
Susito
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131


Ще ставам госпожа :-)


« Отговор #294 -: май 19, 2011, 10:30:48 »

A годежният на коя се носи? Защото аз моя си го нося на дясната, а последно време имам наблюдение, че се носят на лявата?


Аз го нася на лявата, но вчера видях една приятелка, че го носи на дясната. И ето какво намерих http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD
Активен
drazena
Ентусиаст
**
Публикации: 84


Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: май 19, 2011, 11:56:37 »

В момента годежният ми пръстен е на дясната ръка, първо мислех до него да нося халката, но определно и на двете бижута им се губи чара и реших след сватбата годежния отива на лявата ръка, а халката на дясната, а за това дали могат или не да се разширяват нашия златар каза, че могат, но нашите са много изчистени и без камъни.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #296 -: май 19, 2011, 12:13:42 »

 danceg danceg danceg danceg danceg
Ето ги и нашите халкички smile Ще са готови след седмица Wink



А относно годежния пръстен и аз го нося на лявата някак си мие по удобно незнам Wink Имали значение след като поднесен в знак на любовта на нашите бъдеши мъже smile Лява Дясна важното е да се обичаме така както в мига в който е поднесен smile
« Последна редакция: май 19, 2011, 12:15:23 от Bibsi8792 » Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #297 -: май 19, 2011, 13:30:59 »

здравейте момичета, само тук не се бях записала  smile ние поръчахме нашите халки миналия петък и ни казаха, че ще са готови след 20 дни защото са внос. Поръчахме ги в обикновен златарски магазин, златото там изкупуват на 30лв. Ние дадохме наше злато което е доста като грамаж, халките понеже аз съм с много малък размер ще излязат около 10 грама и двете, плащаме само за изработката няма и 50 лева... ето и халките:   http://www.zally.net/images/gold-wedding-X117.jpg
Активен
foxy_4
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #298 -: май 19, 2011, 13:34:30 »

Аз съм нова и също искам да ви покажа моя годежен пръстен http://www.uvel.bg/bg/By_kind.php?kind=101&lev=0   а халките са ни тези http://www.sara-trade.bg/shop/customer/product.php?productid=245648&cat=3&page=7
Давам линкове, тъй като от телефона много лошо излизат снимките  crazy
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #299 -: май 19, 2011, 13:41:25 »

foxy_4- почти като нашите  smile
аз от преди бях харесала този модел, но милото казваше че ще намерим по-хубави и като отидохме в магазина първо него го посочи, разбира се на живо са още по-красиви. Поогледахме и другите но някакси този модел на мъжка ръка също седи добре  smile нямам търпение и ние да вземем нашите вече  blum
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines