Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 12:36:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките VIII-ма част  (Прочетена 164825 пъти)
 
godsmack
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #315 -: май 27, 2011, 09:13:55 »

VeniNY ,първоначално ни наплашиха,че матираното пада, но си ги носиме и двамата от 5 месеца вече и нищо им няма, носиме ги от тогава,защото за момента само сме подписали, сега юли е официалната част  girl_wink
Иначе, аз само взех модела от сайта им и си ги направихме при позната,която ни увеличи и грамажа,което естествено увеличи и цената,но ние си държахме да бъдат големи.
И ... наистина са адски хубави на живо smile
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #316 -: май 27, 2011, 09:35:06 »

и нашите имат мат но е така разположен че няма как да падне  smile дори ако чистя нещо с препарат  smile
Активен
unicusbg
Ентусиаст
**
Публикации: 119


hand made манияк


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: май 30, 2011, 10:58:03 »

Момичета, имам проблем.
В събота си взехме халките от ателието на Еспер. направиха ни ги с наше злато, защото има сантиментална стойност за нас. Много разбрани хора, коректни, услужливи. През цялото време ни консултира и обслужва лично собственика или управител (не знам точната му позиция) Стойчо Везенков. След като приспаднахме останалите парченца злато и парите за изработката, се оказа, че дори нямаме да доплащаме нищо.
Бяхме много въодушевени и тогава не обърнахме внимание, обаче част от халките се оказаха не това, което сме поръчали.
Искахме този модел, но без камъчето.
Но вместо матирана по средата, частта е направена така -
Тъй като по-нагоре сте разисквали въпроса за матирането, наистина ли то изчезва след време?
Ако е така, съм склонна да оставя халките и в този им вид сега.
По принцип съм ги взела с мен и ще ходя до магазина, за да обсъдим проблема и как може да се реши проблема. Все пак това, което са направили не е мат, а грапавини. Не искам семейния ми живот да е грапав, а и всеки път като си погледна ръката да си казвам - да, хубави са, но не са това, което исках.
Активен
godsmack
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #318 -: май 30, 2011, 16:19:25 »

Не искам семейния ми живот да е грапав, а и всеки път като си погледна ръката да си казвам - да, хубави са, но не са това, което исках.

Мой съвет е да отидеш и да ги върнеш и да ти направят това,което ти искаш, въпреки,че не се е наложило да доплащаш!
Не трябва да се притесняваш от този факт! Вината си е изцяло тяхна, при вас лошото е ,че не сте им обърнали внимание на момента, но е разбираемо ,ако сте били развълнувани  girl_wink
Стискам палци, всичко да мине ОК good
Активен
Garfield
Ентусиаст
**
Публикации: 128



« Отговор #319 -: май 31, 2011, 07:18:53 »

Благодаря Ви за информацията. smile

 Unicusbg, знаеш ли по принцип колко е гр на златото в Еспер?
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #320 -: май 31, 2011, 09:59:25 »

unicusbg според мен грапавите халки са много хубави! За матираното също може да се измисли някаква лоша асоциация като това с грапавия живот  girl_wink . А може просто да си кажеш, че вашите халки сами са ви намерили и да се влюбиш в грапавите  pardon . И все пак, ако наистина не ги хресвате трябва да се опитате да ги върнете, защото в крайна сметка ще ги носите цял живот  heart . На мен в няколко бижутерски магазина ми казаха, че мата пада след известно време, а и това е което прочетох в други форуми. Тук момичетата казват, че не пада чак толкова лесно. Ако сте 100% сигурни, че искате мат се оитайте да ги върнете. Успех  Good luck
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: май 31, 2011, 11:36:07 »

И моята информация е, че матът пада мн бързо. НА 1 колега халката му е била матирана, сега е гладка и няма помен от мат.
Активен
drazena
Ентусиаст
**
Публикации: 84


Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: май 31, 2011, 11:45:56 »

Халките на сестра ми и зет ми бяха матирани, вече не са, пак са хубави, а ако решат могат да ги дадат на златар отново да ги матира, това го знаехме от началото още, но тях не ги тревожи.
Активен
nellyaci
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: май 31, 2011, 13:29:09 »

 И ние си имаме халки най-накрая!!!Заслужаваше си чакането - цели 2 месеца, но резултата е страхотен.Много си ги харесваме!!! CHEERS Отвътре на тях пише "ОБИЧАМ ТЕ" и датата на сватбата!!! chee


* SDC14969.JPG (53.51 KB, 640x480 - видяно 175 пъти.)
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: май 31, 2011, 15:55:12 »

nellyaci , прекрасни халки!!! Bravo Bravo Bravo Това с надпис "Обичам те" е много мило, и аз си мислех да е нещо по-различно от имената и датата crazy crazy Може да ти открадна идейката.  diablo blush give_rose

А можете ли да кажете колко горе-долу струва гравирането, ако не е се поема от самото ателие и например, този надпис "Обичам те" по-скъпо ли е от имената да се гравират? crazy
Активен
unicusbg
Ентусиаст
**
Публикации: 119


hand made манияк


Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: май 31, 2011, 19:56:26 »

Ей, чудно-мудно smile
Занесох халките в магазина и ги взеха с голямо разбиране. Всъщност се оказа, че имало няколко вида матиране - сатенено, по-грапаво и т.н. Просто нашето не са го направили като на модела, а друг вид. За един ден ги оправиха, без да ни вземат никакви пари, без проблеми. Халките олекнаха с около 5 сантиграма, което е нищо. Но сега са тези, които харесахме. И съм много щастлива smilesmilesmile:

Хората в Еспер са супер вежливи. Ако имате по-конкретни желания, лични модели или пък нещо друго по-особено, препоръчвам да идете в ателието и да говорите директно със Стойчо Везенков (който е управител или собственик). Разяснява всичко подробно и като за непрофесионалисти smile

С ваше злато плащате само работата - 22 лв. на грам. Но за халки 10 г например трябва да се даде малко повече от 10 г за работа, защото има фира при отливки и обработка.
« Последна редакция: май 31, 2011, 20:10:15 от unicusbg » Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: май 31, 2011, 20:17:29 »

Страхотни са ви халките момичета ,аз още си нямам халки ,защото чакам свекито да се накуми да ходи до златаря ,защото каза че халките ще са от нея ,но мен треска ме тресе вече .
По принцип колко време отнема изработката с наше злато?
« Последна редакция: май 31, 2011, 20:19:58 от panteryx » Активен
foxy_4
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #327 -: май 31, 2011, 21:40:24 »

Момичета страхотни са ви халките  Bravo  А надписа "Обичам те" е много оригинално  pleasantry
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #328 -: май 31, 2011, 22:31:59 »

Халките са страхотни  good . И на мен ми харесва надписа "Обичам те". Ние решихме, че няма нужда да гравираме имената и датата, защото едва ли ще забравим за кого и кога сме се оженили и за това се спряхме на "От любов." Всички ни питаха и все още ни питат, защо бързаме да се жениме като не сме от 100 години заедно, не планираме дете и не съм бременна и ние все отговаряме, че от любов ще се женим та така си дойде някак си естествено  pardon . Пък и ще ни напомня в трудни моменти че от любов сме създали това семейство и с любов ще се справим с всичко.
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: май 31, 2011, 22:53:49 »

Ние още нямаме халки, ще си избираме като се прибера. Иначе поне сме решили какво ще си гравираме - "до безкрай". Тази фраза значи много за нас, натоварена е със специална символика и мислим, че е идеална за халките ни
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines