Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 08:10:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките VIII-ма част  (Прочетена 165614 пъти)
 
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #255 -: май 01, 2011, 18:57:35 »

Честито, много ми харесват  Bravo
И ние в събота бяхме до Сара Трейд и съответно поръчахме халки, след около 2 седмици ще са готови. Всъщност изборът беше много лесен - на половинчото му харесаха едва 2 модела от всичките около 35263709, които ни показаха biggrin И от тях даже уточни кои му харесват повече, така че поръчахме точно тях. Нямаха ги в дамски размер и изобщо не знам как ще ми стои моята, но поне за пръстените не съм претенциозна - повечето ми харесват.
Активен
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: май 04, 2011, 12:40:30 »

animal
многа са хубави халките ви,къде ги поръчахте в асеновград и колко бешеграма там
Активен
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #257 -: май 04, 2011, 12:54:31 »

dany_87,

Поръчахме ги в търговския център (първото магазинче вляво от входа); имат магазин и в Пловдив и ателието им е в Пловдив. Цената на готовите халки е 50лв/грама, а ако заменяш злато изработката е 16лв/грам  smile Фирмата е Мефисто голд Челебиев.
Активен
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: май 04, 2011, 13:05:46 »

на милото майка му ни даде около 10гр злато за халките,може да дадем него и за изработката ще платим по 16лв на грам,нали правилно съм те разбрала,вашите колко грама са
« Последна редакция: май 04, 2011, 13:07:40 от dany_87 » Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: май 04, 2011, 14:00:50 »

animal, много хубави халки!!!!   good good Само да те питам нещо - как така са били готови за 2часа? Това за гравирането ли е?
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #260 -: май 05, 2011, 07:35:11 »

Нашите халки са готови  yahoo Утре или в събота ще отидем да си ги вземем.
V_e_S_i, може би е имало в наличност от халките, които са избрали animal. Нека пак тя да си каже. Ние, когато обикаляхме за халки на няколко места ни показаха подобни моделчета на техния и ни казаха, че имат в наличност различни размери.
« Последна редакция: май 05, 2011, 11:36:27 от pinkbird » Активен
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #261 -: май 05, 2011, 07:57:45 »

на милото майка му ни даде около 10гр злато за халките,може да дадем него и за изработката ще платим по 16лв на грам,нали правилно съм те разбрала,вашите колко грама са

Точно така - нашите излязоха 7,46гр (двете); дадохме общо 11,75 грама злато - за самите халки и за изработката smile

V_e_s_i,
от магазина ни обясниха, че има модели, които могат да станат за 2ч, други, които са с повече изработка и стават за 1 ден и трети вид (явно по-сложни), които са за около седмица. Нашите бяха от първия вид, но може и да са имали готови (в наличност), нямам представа smile
« Последна редакция: май 05, 2011, 08:01:00 от animal » Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: май 05, 2011, 12:14:25 »

animal , това е много хубаво. Не знаех,че има такива места където ти ги правят до 2 часа. Ние и без това мислехме да ходим до Асеновград, а сега - още по-добре, може и халките да си поръчаме от там. smile
А момичета да ви питам, знаете ли дали, ако си харесаме модел, който няма да стане веднага, ще може да ни ги изпратят по куриер? Практикува ли се това с халките?  crazy
Активен
pandelka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 51



« Отговор #263 -: май 05, 2011, 18:18:07 »

V_e_S_i , те по принцип в Сара Трейд точно така практикуват. Даже ние като им казахме, че пак ще дойдем до Раковски от София за да си ги вземем, и те ни изгледаха много странно. tease
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: май 05, 2011, 18:43:55 »

pandelka, благодаря за информацията - не знаех,че е такава практиката. В такъв случай ще успокоя милото, че няма да ходим втори път до там да си ги взимаме. А доставката горе-долу до София колко излиза, знаете ли?
Активен
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: май 05, 2011, 19:52:51 »

Ето и малко инфо от мен..........
Днес ходихме до Раковски в Сара трейд,грама на златото е 53лв,има адски много видиве в магазина от хубави по хубави,ние се колебаем между цели 6-7 вида но имаме време все още и ще поизчакаме дано пак не вдигнат златото само
Активен
petia_vj
Ентусиаст
**
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: май 13, 2011, 15:05:08 »

Момичета, да ви питам, че не мога да разбера аз ли съм луда или ме правят на такава? diablo
От няколко дни обикаляме с милото и гледаме халки и навсякъде ни казват едно и също  - цената на златото е еди колко си(около 60в), съответно халките са еди колко си, а когато искаме да дадем наше злато ни казват, че ще ни го изкупят на 35лв и ще доплащаме разликата shok
И аз си викам, чакай сега - защо ми го изкупуват и продават на различна цена, аз нали го ЗАМЕНЯМ, би трябвало цената да се формира на базата - грам за грам и доплащам изработката само?!? Така беше навсякъде освен в Еспер, но пък там не успяхме да си харесаме модел. Каква всъщност е работата с даването на наше злато, бихте ли ми разяснили crazy
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #267 -: май 13, 2011, 15:10:14 »

60 лв е цена на грам изработено златно изделие, т.е. включва цената на материала + труда по изработването на халките, да речем. В някои магазини ни казаха, че ако харесаме халки 10 грама и дадем 10 грама наше злато, трябва да доплатим по около 20-25 лв./грам за изработка на халките. Т.е. отново се получава същото  girl_impossible
Утре ще отидем да си вземем готовите халки от Раковски и тръпна в очакване вече - не съм си виждала моята халка и не знам как ще ми седи, когато ги избирахме имаха наличен само мъжкия размер  yahoo
« Последна редакция: май 13, 2011, 15:14:03 от once_upon_a_time » Активен
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #268 -: май 13, 2011, 15:32:57 »

petia_vj, и на нас на много места ни предлагаха да ни изкупят (на двойно по-ниска цена) златото...Това си е чист рекет според мен  angry Но в Асеновград и на няколко места в Пловдив ни казаха, че може дададем златото (грам за грам) и да доплатим само за изработка.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: май 13, 2011, 16:10:09 »

animal, много хубави халки!!!!   good good Само да те питам нещо - как така са били готови за 2часа? Това за гравирането ли е?

Момичета халките са готови, защото са турски и се правят на машина. Т.е пуска се модела и от калъп се излива веднага. Не се обработват от златар за шлифоване и т.н. Те затова и в магазините, за тези модели казват че освен в различен размер нищо др не могат да пипнат по тях.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines